Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(Lung @ 2009 09 22, 12:47)
Kiek žinau, šaldytuve laikomos šviežios mielės, o sausos - kambario temperatūroje.
Specialiai pasižiūrėjau mielių sertifikatą - ypatingų laikymo sąlygų nenurodyta.

Pas mane taip parašyta, tai mb ir įgrudo šaldytuvan... Ir parašyta, kad pradarius, suvartos per kažkurį tai laiką... nepamenu tik...
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 09 22, 14:45)
Vat ir man įdomu  g.gif  nusipirkau pakelį miežinių ir nežinau kaoduonelei panaudot  g.gif

Aš tai dabar įsigudrinau kepti savo kombinuotą duonelę ...

o jei mieles pakeisti raugu sausu? kiek tad jo reiktu deti? g.gif
Atsakyti
Bandysiu ir as kepti juoda duonele, jau rauga uzsitaisiau, recepte raso kad reikia melaso, tai siandien kazkaip netycia uzmaciau melaso cukru,nes sirupo nerandu, o kaip dabar naudoti cukru, ar jisai tiks? gal kas galetu man padeti? beje recepte nenurodyta ar tai sirupas ar tai cukrus ax.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 22, 15:03)
o jei mieles pakeisti raugu sausu? kiek tad jo reiktu deti? g.gif



Aš sauso raugo neturėjus, tai negaliu pasakyti g.gif nebandžiau ir su naminiu raugu, kepiau tik su mielėmis smile.gif nors, gal vertėtų pabandyti ir su naminiu raugu g.gif
Atsakyti
Miežinė duona
1 kiaušinis
200 ml pieno (dedu vandenį ir pieno miltelius)
1 arbatinis šaukštelis sausų mielių
375 g kvietinių miltų,
125 g miežinių miltų
1 šaukštelis druskos
40g aliejau
Miežiai duoda duonai saldu riešutų skonį, bet atsižvelgiant į tai, kad miežiai turi mažai glitimo, jos reikia maišyti su kvietiniais, kad pakiltu smile.gif


QUOTE(dzhina @ 2009 09 22, 14:03)
o jei mieles pakeisti raugu sausu? kiek tad jo reiktu deti? g.gif

Maždaug 2 a. š. sausų mielių ant kepaliuko 1kg
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 09 22, 13:47)
Aš darau panašiai kaip mama Greta - atsipilu kasdieniniam naudojimui šiek tiek į mažesnį maišelį, o didijį kaip galima sandariau laikau spintelėje. Maniškės jau nuo vasaros vidurio - duonelės kyla puikiai  smile.gif

Ir as taip darau. Jokiu problemu, kyla puikiausiai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(dzhina @ 2009 09 22, 14:03)
o jei mieles pakeisti raugu sausu? kiek tad jo reiktu deti? g.gif

Nesu tikra, ar nuo sauso raugo pakyla. Bent kai naudoji ir ruginius miltus. As dedavau ir rauga, ir sausas mieles g.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 22, 18:19)
Miežinė duona
...

Maždaug 2 a. š. sausų mielių ant kepaliuko 1kg

Aciu uz recepta 4u.gif wub.gif

o jei sausas raugas irgi tai vietoj mieliu 2 a.s. deti 2 a.s. sauso raugo? g.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 22, 19:05)
Aciu uz recepta 4u.gif  wub.gif

o jei sausas raugas irgi tai vietoj mieliu 2 a.s. deti 2 a.s. sauso raugo? g.gif

Prašom 4u.gif
Su sausu nebandžiau, jei dedu mieles kartu ir sausą raugą, o jei darau duoną su naminių raugų, tai nei mielių, nei papildomai sauso raugo nededu
Atsakyti
sveikos,

gal kas pasidalintu vykusiu receptu, keptu trumpaja programa (schnell ar net ultra schnell) ax.gif Gal tesla daryt skystesne, kad lengviau kiltu? g.gif ar mieliu, cukraus daugiau det? Kartais reikia duonos skubiai, o ne po 3val smile.gif Tai vat tas schnell man rodos tik 2,5val, o ultra 1.5val trunka...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 09 22, 21:17)
sveikos,

gal kas pasidalintu vykusiu receptu, keptu trumpaja programa (schnell ar net ultra schnell)  ax.gif  Gal tesla daryt skystesne, kad lengviau kiltu? g.gif ar mieliu, cukraus daugiau det? Kartais reikia duonos skubiai, o ne po 3val smile.gif Tai vat tas schnell man rodos tik 2,5val, o ultra 1.5val trunka...

Šiandien bandžiau šitą iš rusiško saito. Ten visi taip išgyrė tą duoną, o man irgi prireikė greitos. Kepiau ne ultra, o schnell programa, virš 2 val. Iškilo gražiai, iškepė irgi normaliai. Bet skonis man nepatiko - tokia kažkokia sunki duona, skonis keistas, vienu žodžiu, tokios daugiau nekepsiu schmoll.gif

Paskaitinėjau tą temą apie greitas duonas, tai esmė - galima naudoti bet kurį receptą, tik žymiai padidinti mielių kiekį.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 09 22, 20:17)
sveikos,

gal kas pasidalintu vykusiu receptu, keptu trumpaja programa (schnell ar net ultra schnell)  ax.gif  Gal tesla daryt skystesne, kad lengviau kiltu? g.gif ar mieliu, cukraus daugiau det? Kartais reikia duonos skubiai, o ne po 3val smile.gif Tai vat tas schnell man rodos tik 2,5val, o ultra 1.5val trunka...

Greita duonele
330 ml vandens
30g aliejaus
500 g kvietinių miltai
2 v.š. sauso pieno
1 a.š. druskos
1 a.š. cukraus
2 a.š. sausų mielių
Spalvai galima įdėt salyklo
Dar vandenį keičiu pasukom, alumi, ir gaunasi kitoks skonis
Ir pagal skonį visokiausius priedus: sėmkių, prieskonių(man labai patiko su šv. imbieru tarkuotu)
Mano greita programa 1.58val. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Lung @ 2009 09 22, 20:33)
Paskaitinėjau tą temą apie greitas duonas, tai esmė - galima naudoti bet kurį receptą, tik žymiai padidinti mielių kiekį.

Bet ruginei netinka, nes nespės pakilt duonele smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 22, 21:36)
Bet ruginei netinka, nes nespės pakilt duonele  smile.gif

Tai taip, turėjau omenyje tik kvietines "bulkines" duonas.

O tavo greitam receptuke duona pakyla kaip ir įprastai, ar būna mažesnė?
Atsakyti