Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(rsc @ 2009 09 20, 19:16)
Duonkepej? Gal galima receptuka - labai noriu naujoviskos duoneles rolleyes.gif

Duona su majonezu kepiau duonkepėj. Ne tiek ir daug naujoviškumo - dar vienas variantas iš "bulkų" serijos biggrin.gif Bet tikrai skani. Receptas ir vaizdeliai čia mirksiukas.gif Tingiu perrašinėt ax.gif Dėjau trečdalį rupių kvietinių miltų (man jie labai patinka thumbup.gif ).

QUOTE(Akrila @ 2009 09 20, 19:31)
Jei galima prisijungsiu ir aš  ax.gif 
Šiandien kepiau baltą duonytę su kmynais.

Sveika prisijungus 4u.gif Labai graži duonelė bigsmile.gif Ir labai teisingas receptas - rekomenduoju visoms pradedančioms, arba kai reikia 100% garantijos - visada iškepa taip kaip reikia thumbup.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2009 09 20, 22:19)
Lung - kopustus dziovink, turesi visai ziemai  4u.gif  Skaiciau Konditerijos enciklopedija, tai ten rekomenduoja duonele kepti susukta i kopusto lapus, kiek supratau, tai zalius, idomu, kas gautusi... g.gif

Gera mintis, ačiū už patarimą 4u.gif Bandysiu dalį džiovint, gal kur balkone ant grotelių g.gif Arba kaip vaikystėje gėlių žiedlapius - tarp storų knygų puslapių lotuliukas.gif Kopūstų herbarijus lotuliukas.gif
Ir vis tik - jei kas nori - su malonumu pasidalinsiu, nes daug turiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 20, 20:36)
Užminkau duonkepei ir palieku joje, o ryte kepu

O tada jau jungiat iškart kepimo programą? Kokiam laikui kokį duonos kiekį nustatot kepti?
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2009 09 21, 10:14)
O tada jau jungiat iškart kepimo programą? Kokiam laikui kokį duonos kiekį nustatot kepti?

Pas mane kepimo programa – 1val.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 21, 10:47)
Pas mane kepimo programa – 1val.

Ačiū, bandysiu ax.gif 4u.gif
Atsakyti
bandziau daryti ciabata bet per nakti kai palikau duonekepeje kilti eme ir perrugo bliamba...kai iskepe jau toookia smarve gavosi...iskeliavo i kibira verysad.gif doh.gif ...dabar uzstaciau kilti pagal sonatinos recepta... mirksiukas.gif
ar kas nors turit koki recepta duoneles su mieziniais miltais g.gif gal be reikalo pirkau? doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dzhina: 22 rugsėjo 2009 - 09:54
Merginos,kaip jūs laikot mieles? Parsisiunciau vasara is Delonos,buvo viskas gerai,dabar ziuriu,kad nekyla duonute man.Receptai tie patys,tik vietoj 1,5 saukstelio jau dedu 1,5 sauksto mieliu ir tai tiek,kiek kildavo man neiskyla g.gif
Atsakyti
QUOTE(šarūnė @ 2009 09 22, 11:42)
Merginos,kaip jūs laikot mieles? Parsisiunciau vasara is Delonos,buvo viskas gerai,dabar ziuriu,kad nekyla duonute man.Receptai tie patys,tik vietoj 1,5 saukstelio jau dedu 1,5 sauksto mieliu ir tai tiek,kiek kildavo man neiskyla  g.gif

As anksciau buvau pirkus 0.5 kg pakeli is maksimos, tai dariau taip: is to pakelio vis atsipildavau apie 40-50 ml i mazesni indeli ir laikydavau spintelej, po ranka taip sakant smile.gif o likusias palikdau toj pakuotej kur pirkau, tik susegdavau savarzelem ir apvyniodavau maistine plevele. Ir nieko joms nenutiko, nors laikiau tikrai labai ilgai. O sikart jau pirkau is Delonos. Nedideli kieki persipilu kaip ir anksciau, o likusias perpyliau i uzsukama indeli ir laikau spintelej. tikiuos nieko nenutiks ax.gif
o kaip tu pati laikei?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 22 rugsėjo 2009 - 11:07
Aš laikau šaldytuve mieles. Taip parašyta buvo ant dėžutės... Turiu kur ir pokeliuose yra, tai ten nieko nerašo, mat kiekis mažas....
Mes daba pasinešem ant maišytos duonos (balti miltai su rupaus malimo maišyta)... Niam...
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2009 09 22, 12:07)
Aš laikau šaldytuve mieles. Taip parašyta buvo ant dėžutės... Turiu kur ir pokeliuose yra, tai ten nieko nerašo, mat kiekis mažas....
Mes daba pasinešem ant maišytos duonos (balti miltai su rupaus malimo maišyta)... Niam...

cia ant Delonos mieliu pakelio taip buvo parasyta? as tai spintelej laikau g.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 09 22, 10:09)
cia ant Delonos mieliu pakelio taip buvo parasyta? as tai spintelej laikau g.gif

oi ne, aš ne LT gyvenu...
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 22, 10:50)
ar kas nors turit koki recepta duoneles su mieziniais miltais g.gif gal be reikalo pirkau? doh.gif



Vat ir man įdomu g.gif nusipirkau pakelį miežinių ir nežinau kaoduonelei panaudot g.gif

Aš tai dabar įsigudrinau kepti savo kombinuotą duonelę ir ji kažkaip prigijo, tai visada ir kepu, kai tingiu kažką naujo ieškot. rolleyes.gif kartais pažaidžiu su sudėtinėm dalim...

1 kg duonelės kepaliukas:
380 ml vandens,
1,5 a.š. druskos,
2 a. š. cukraus,
1,5 v. š. aliejaus,
600 g miltų,
1,5 a. š. sausų mielių.

Vat ir žaidžiu su skysčiais ir miltais. Dažniausiai dedu 200 g. kvietinių miltų, 200 g. kvietinių rupių ir 200 g. ruginių miltų. Kartais tas proporcijas keičiu ir pastebėjau, kad kuo daugiau įdedama ruginių miltų, tuo mažiau duonelė pakyla, bet būna vienodai skani ir minkšta. Jei noriu baltos duonos, tai dedu 600 g. kvietinių miltų ir 2 a. š. sojos miltelių ar kokie ten, na, būna kavai balinti jie skirti smile.gif Būna, kad į baltą duoną įmušu 2 kiaušinius, bet tada mažinu vandens, į matavimo indelį pirma įmušdama kiaušinius ir ant viršaus pildama vandenį, iki man bus 380 ml smile.gif

Visada išlaikau miltų ir skysčių kiekį, tuomet duonelė gaunasi puiki be jokių papildomų skaičiavimų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2009 09 22, 12:07)
Aš laikau šaldytuve mieles. Taip parašyta buvo ant dėžutės... Turiu kur ir pokeliuose yra, tai ten nieko nerašo, mat kiekis mažas....

Kiek žinau, šaldytuve laikomos šviežios mielės, o sausos - kambario temperatūroje.
Specialiai pasižiūrėjau mielių sertifikatą - ypatingų laikymo sąlygų nenurodyta.

Aš darau panašiai kaip mama Greta - atsipilu kasdieniniam naudojimui šiek tiek į mažesnį maišelį, o didijį kaip galima sandariau laikau spintelėje. Maniškės jau nuo vasaros vidurio - duonelės kyla puikiai smile.gif
Atsakyti