Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

Turbūt jau čia šimtus sykių diskutuota, bet paklausiu darsyk. Ar įmanoma su duonkepe iškepti duoną, panašią į Bočių?
Atsakyti
O kaip pas dauguma čia yra pagrindinė programa ir t.t. Nes pas mane kiekv. miltų rūšiai yra spec programa...
Ir dar klausimukas: ką duoda tešlos ''ilsėjimasis''...? g.gif Dažnai sudėjus produktus, reik laukt kokią valandą iki maišymo? Tai čia koks kaip brendimas miltų vyksta ar kas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 09 17, 12:31)
Dabar Karališkiems miltams IKI nuolaida (2,89 kainuoja), ar jūs juos naudojate duonkepei ir kokiai duonai konkrečiau?

Karališkieji miltai netinka duonai, tik tortams...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nataliuncik: 17 rugsėjo 2009 - 14:43
QUOTE(laurechka @ 2009 09 17, 15:18)

Ir dar klausimukas: ką duoda tešlos ''ilsėjimasis''...? g.gif  Dažnai sudėjus produktus,  reik laukt kokią valandą iki maišymo? Tai čia koks kaip brendimas miltų vyksta ar kas g.gif

Chm g.gif pas mane nera jokio teslos "ilsejimosi". Mnkymas prasideda vos uzstacius programa: 5 min paminko, 5 min pastovi, tada dar apie 15 min paminko (skirtingom programom skiriasi sis laikas), o jau tada apie valanda tesla kyla iki kito paminkymo. jei miltai dedami ant skysciu, su vandeniu susimaiso tik jo apatinis sluoksnis, tai nemanau, kad valanda stovint ten labai jau kazkas gali jiems atsitikti g.gif cia ppagal programa taip visas veiksmas tik po valandos prasideda?
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 09 17, 14:14)
cia ppagal programa taip visas veiksmas tik po valandos prasideda?

Pas mane miltai dedami apačioj, skysčiai- ant jų... Na, jei programa nėra pagreitinta, tai stovi koki 30min.... ''Resting'' vadinas... Na, neesmė čia, tik šiaip klausimas toks pasistojo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2009 09 17, 16:19)
Pas mane miltai dedami apačioj, skysčiai- ant jų... Na, jei programa nėra pagreitinta, tai stovi koki 30min.... ''Resting'' vadinas... Na, neesmė čia, tik šiaip klausimas toks pasistojo smile.gif


Man irgi įdomu, kam pas mane tas Rest etapas reikalingas? Minko tai palyginus labai trumpai, kildina 2 val., paskui kepa.
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2009 09 17, 16:19)
Pas mane miltai dedami apačioj, skysčiai- ant jų... Na, jei programa nėra pagreitinta, tai stovi koki 30min.... ''Resting'' vadinas... Na, neesmė čia, tik šiaip klausimas toks pasistojo smile.gif

Pas mane Kenwood ir yra 3 programa, kuri turi tą funkciją. Lietuviškai ji išversta taip: "Kvietinės duonos receptai: 30min. vykdomas įkaitinimo ciklas" unsure.gif Kam ji reikalinga irgi nelabai suprantu, o būtų įdomu suprast smile.gif
Beje, pas mane skysčiai pilami pirma birių produktų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Letta: 17 rugsėjo 2009 - 16:26
QUOTE(Lung @ 2009 09 17, 08:26)


3 kiausiniai
165 g cukraus + vanilinio cukraus
1,5 a.s. romo arba vysniu likerio (jei turiu, dedu esencijos, neturiu - nededu  biggrin.gif )
1 citrinos sultys (jei neturiu, pilu apelsinu ar obuoliu)
165 g sviesto
330 g miltu
2,5 a.s. kepimo milteliu
100 g dziovintu vaisiu (razinos, dž. greipfrutai, kinkanai, melionai, žodžiu, ką randu spintutėj, nerandu - nededu  biggrin.gif . Būtinai dedu pora šaukštų marcipaninės masės - priduoda labai subtilų prieskonį  wub.gif )



Ačiū už superinį receptą 4u.gif Gavosi puikus, aromatingas, geltonas keksas thumbup.gif

O dėl tų 30min. iki minkymo - man atrodo, čia tam, kad visi produktai pasiektų kambario temperatūrą... pvz. jei pienas tiesiai iš šaldytuvo - mielinei tešlai nelabai gerai g.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 17, 11:49)
Puikiai, jau vakar iškepiau rugine duonele be mielių, nesitikėjau tokio rezultato bigsmile.gif  thumbup.gif
Užmaišiau su rupiais, o jau maitinau su ruginiais, paprastais, man pasirodė kad geriau augt pradėjo

Kiek dienų auginai ir kiek kartų maitinai?

QUOTE(rsc @ 2009 09 17, 14:04)
Čia pagrindine programa kepi?
Ir gal galėtum šarlotės (duonkepei) receptuku pasidalint?

Keksas "Pyragų programa", apie 1,5 val. trukmė, tik sumaišo ir kepa, be kildinimo. Šarlotę, jei turiu laiko, suplaku mikseriu ir tik kepu duonkepėj. Taip gaunasi puresnė wub.gif Obuolių šarlotė (stikline 250 ml):

5 kiausinai (saltus isplakti)
1 stikline cukraus (sudeti i isplaktus kiausinius ir dar gerai paplakti)
1 stikline miltu (pilti plona srovele ir letai plakti)
vanilė, cinamonas - pagal skonį
Į gautą masę sudėti įdarą - supjaustytus obuolius, razinas ir pan. - atsargiai permaišyti. Duonkepės kibirėlį ištepti sviestu, pabarstyti miltais, supilti tešlą, kepti režimu "Kepimas". Po pusvalandžio pradėti tikrinti pagaliuku, ar gatavas. Dažnai net nereikia pilno ciklo, užtenka apie 40 min. Būtinai iškepusią šarlotę apibarstyti cukraus pudra - niam niam biggrin.gif Galima kepti ir paprastai orkaitėj - skanu bet kokiu atveju, dingsta per pusvalandį lotuliukas.gif



QUOTE(Junda @ 2009 09 17, 15:16)
Turbūt jau čia šimtus sykių diskutuota, bet paklausiu darsyk. Ar įmanoma su duonkepe iškepti duoną, panašią į Bočių?

Galima galima, tik reikia pasitreniruot, "atidirbti" receptą savo duonkepei smile.gif

QUOTE(laurechka @ 2009 09 17, 15:18)
O kaip pas dauguma čia yra pagrindinė programa ir t.t. Nes pas mane kiekv. miltų rūšiai yra spec programa...
Ir dar klausimukas: ką duoda tešlos ''ilsėjimasis''...? g.gif  Dažnai sudėjus produktus,  reik laukt kokią valandą iki maišymo? Tai čia koks kaip brendimas miltų vyksta ar kas g.gif

Pagrindinė dažniausiai būna pirmoji programa.

Turi omenyje, tik supylus produktus, iki maišymo? Man atrodo, per tą laiką šiek tiek pašildoma, susivienodina skirtingų ingredientų temperatūra. Tai irgi turi įtakos duonai.

Šiandien DeLonoje kažkam pritrūko miltų ax.gif , jau vėl yra biggrin.gif Tik dar nesusverti, o ryt išvažiuoju, taip kad jei kam reikia rupių kvietinių, ruginių ar miežinių miltų - prašom nuo pirmadienio užsukt į DeLoną 4u.gif 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(nerez @ 2009 09 17, 20:08)
Ačiū už superinį receptą 4u.gif  Gavosi puikus, aromatingas, geltonas keksas thumbup.gif

O dėl tų 30min. iki minkymo - man atrodo, čia tam, kad visi produktai pasiektų kambario temperatūrą... pvz. jei pienas tiesiai iš šaldytuvo - mielinei tešlai nelabai gerai g.gif

Smagu, kad patiko biggrin.gif 4u.gif Aš dar kartais, jei nepamirštu, ciberžolės įberiu, tai išvis kaip kiaušinio trynys būna bigsmile.gif

Va ką reiškia rašant atsakymą šnekėti telefonu - pakartojau, ką parašė nerez lotuliukas.gif

Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 17, 11:49)
Puikiai, jau vakar iškepiau rugine duonele be mielių, nesitikėjau tokio rezultato bigsmile.gif  thumbup.gif
Užmaišiau su rupiais, o jau maitinau su ruginiais, paprastais, man pasirodė kad geriau augt pradėjo

Ar galetum parasyti pagal koki recepta paruosei tesla duoneles nes nuo tu receptu gausumos man jau galva susisuko ir jau susimaisiau...nerandu recepto kad butu tik su raugu ir kad konkreciai kiek ko deti ax.gif
Aciu uz pagalba 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 09 17, 19:35)
Kiek dienų auginai ir kiek kartų maitinai?

Šiandien DeLonoje kažkam pritrūko miltų  ax.gif  , jau vėl yra  biggrin.gif  Tik dar nesusverti, o ryt išvažiuoju, taip kad jei kam reikia rupių kvietinių, ruginių ar miežinių miltų - prašom nuo pirmadienio užsukt į DeLoną 4u.gif  4u.gif

Auginu nuo pirmadienio, jau dali išnaudojau, maitinau du kartus blush2.gif
Šaunuolė tu, rupintojėlė mūsų bigsmile.gif

Papildyta:
QUOTE(dzhina @ 2009 09 17, 19:59)
Ar galetum parasyti pagal koki recepta paruosei tesla duoneles nes nuo tu receptu gausumos man jau galva susisuko ir jau susimaisiau...nerandu recepto kad butu tik su raugu ir kad konkreciai kiek ko deti ax.gif
Aciu uz pagalba 4u.gif

Dariau savo duonytę iš akies, šian vėl statysiu, tai galėsiu pamatuot tiksliai blush2.gif
Atsakyti
Merginos, padėkite, niekur nerandu - kiek gramų yra arbatinis šaukštelis sausų mielių? g.gif Pvz., pagal receptą reikia 7 g sausų mielių, tai kiek čia šaukštelių?
Atsakyti