Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 08, 13:47)
Matau yra žmonių, kuriem nesigauna duonele, tai įmetu 100kartų patikrinta duoną  smile.gif Priedus galima keist. Duona gaunasi puri, minkšta, kaip tik tokia kokia mėgsta visi šeimoj  thumbup.gif 
Mano šeimos duona
400g rupių miltų
505ml verdančio vandens
2a.š. koriandro malto arba kmynų, žolelių...fantazijos ir skonio reikalas
400g kvietinių miltų
30ml aliejaus
30g salyklo
1v.š. raugo
1a.š. druskos
2a.š.mielių



O raugas čia sausas?
Ir ar plikinat su verdančiu vandeniu ką (salyklą ar rupius miltus)?
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 09 16, 14:30)
O tiksliau negalit pasakyti? Kiek laiko minkymas ir kiek kepimas?

Minkymas1.5val., kepimas1val.

QUOTE(Trolėmolė @ 2009 09 16, 15:13)
O raugas čia sausas?
Ir ar plikinat su verdančiu vandeniu ką (salyklą ar rupius miltus)?

Sausas, o plikinu miltus su salyklu kartu(jos pirma sudedu, ant vir6aus vandeni, o po to kitus miltus ir t.t.)
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 09 16, 15:57)
Aš vis audžiu mintį pabandyti kepinį ne su mielėm, o su kepimo milteliais. Tokia funkcija yra. Bet nerandu receptų  doh.gif  Gal kuri mergaitė kepė kokį pyagą duonkepėje su kepimo milteliais? Būčiau dėkinga už receptuką  4u.gif  pati kažkaip nedrįstu eksperimentuot kurdama pirmąjį receptą  unsure.gif o taip norisi pyrago  bigsmile.gif

pirmas ir kol kas vienintelis nepavykęs per visą laiką kepinys buvo "Vaisinis keksas", tačiau kiek skaičiau dauguma jį kepė ir liko patenkintos. Man jis gavosi kietas, panašus į plytą lotuliukas.gif, tačiau tešla tikrai skani. Gal kad tik buvau pradėjusi kepti nejutau tešlos, tai nesumąsčiau įpilti papildomai skysčių ir būtų buvęs liuks. reiks kada dar pabandyti. Kepiau programa "keksas", nors gal reikėjo pabandyti kepti "saldi duona" g.gif

vaisinis keksas
3 kiausiniai
165 g cukraus
1 pakelis vanilinio cukraus
1,5 š. romo (as pyliau vysniu likeli)
1 citrinos sultys
165 g sviesto
330 g miltu
2,5 a.s. kepimo milteliu
75 g razinu
75 g dziovintu vaisiu (as dar dejau sauja zemes riesutu)

Kepimo programa skirta pyragui (duonkepeje).

Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 09 16, 17:04)
pirmas ir kol kas vienintelis nepavykęs per visą laiką kepinys buvo "Vaisinis keksas", tačiau kiek skaičiau dauguma jį kepė ir liko patenkintos. Man jis gavosi kietas, panašus į plytą  lotuliukas.gif, tačiau tešla tikrai skani. Gal kad tik buvau pradėjusi kepti nejutau tešlos, tai nesumąsčiau įpilti papildomai skysčių ir būtų buvęs liuks. reiks kada dar pabandyti.  Kepiau programa "keksas", nors gal reikėjo pabandyti kepti "saldi duona"  g.gif

Čia Moulinex'o receptas, jį darė ir coliukeee ir Kirameki, bet kiek žinau nesigavo
Atsakyti
g.gif Na, jei nesigavo, tai geriau nebandysiu g.gif
Ale, J@lanta gerą mintį davė dėl kekso, reikia pažiūrinėt receptus knygutėj, kuri buvo prie duonkepės g.gif kelis receptus iš ten bandžiau, tai gavosi puikiai, reikės pabandyt kokį keksą, lyg mačiau kažkokį g.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 09 16, 19:39)
g.gif  Na, jei nesigavo, tai geriau nebandysiu  g.gif
Ale, J@lanta gerą mintį davė dėl kekso, reikia pažiūrinėt receptus knygutėj, kuri buvo prie duonkepės  g.gif  kelis receptus iš ten bandžiau, tai gavosi puikiai, reikės pabandyt kokį keksą, lyg mačiau kažkokį  g.gif

Duonkepei bandyk sostinės keksą
160gr miltų
130gr sviesto
172.5gr cukraus
3 kiaušiniai
135gr razinų
1/8 a.š. druskos
1/8 a.š. sodos arba 1 a. š. su kaupu kėlimo miltelių
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 16, 22:50)
Duonkepei bandyk sostinės keksą
160gr miltų
130gr sviesto
172.5gr  cukraus
3 kiaušiniai
135gr razinų
1/8 a.š. druskos
1/8 a.š. sodos arba 1 a. š. su kaupu kėlimo miltelių



Ačiū bigsmile.gif
Atsakyti
Labas rytas
niu pagaliau mano raugas igavo raugisko kvapo thumbup.gif
o tai jau buvau ikritusi i nevilti kad nepavykas...aisku kad dar laukia pats sunkiausias etapas - duoneles paruosimas ax.gif
vakar vel kepiau varskes pyraga pagal recepta drinks_cheers.gif nu liuks 4u.gif wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 09 16, 15:30)
Ir dar sakykit, skaitau kad jūsų duonkepėse yra programa Saldi duona. Maniškėj nėra. Gal galite patikslinti kas ten vyksta kitaip nei duonos kepimo programose, kiek laiko minko, kildina ir kepa? Ačiū. Imu galvoti, kad keistą duonkepę nusipirkau.

"Saldi duona" skirta mieliniams kepiniams su didesniu cukraus kiekiu. Kaip maniškėj instrukcijoj paaiškinta, dėl to cukraus duona skrunda greičiau, todėl kepimo laikas trumpesnis. O pažiūrėjus pagal minutes - mažai kuo skiriasi nuo pagrindinės. Aš beveik viską kepu pagrindine ir nesuku galvos biggrin.gif Taip kad normali tamstos duonkepė, tik kept ir džiaugtis 4u.gif

QUOTE(Elika @ 2009 09 16, 15:57)
Aš vis audžiu mintį pabandyti kepinį ne su mielėm, o su kepimo milteliais. Tokia funkcija yra. Bet nerandu receptų  doh.gif  Gal kuri mergaitė kepė kokį pyagą duonkepėje su kepimo milteliais?

Su kepimo milteliais kepu keksą, bananinį pyragą (paskutinį kartą dėjau slyvas - irgi gerai), obuolinę šarlotę. Labiausiai patinka keksas (gal jau ir dėjau receptą g.gif , bet dėl visa ko pakartosiu )

3 kiausiniai
165 g cukraus + vanilinio cukraus
1,5 a.s. romo arba vysniu likerio (jei turiu, dedu esencijos, neturiu - nededu biggrin.gif )
1 citrinos sultys (jei neturiu, pilu apelsinu ar obuoliu)
165 g sviesto
330 g miltu
2,5 a.s. kepimo milteliu
100 g dziovintu vaisiu (razinos, dž. greipfrutai, kinkanai, melionai, žodžiu, ką randu spintutėj, nerandu - nededu biggrin.gif . Būtinai dedu pora šaukštų marcipaninės masės - priduoda labai subtilų prieskonį wub.gif )

Tešla gaunasi pakankamai skysta, nesusisuka į kamuoliuką.

QUOTE(J@lanta @ 2009 09 16, 18:04)
Kepiau programa "keksas", nors gal reikėjo pabandyti kepti "saldi duona"  g.gif

vaisinis keksas 


Baik baik, "Saldi duona" skirta mieliniams kepiniams, ten gi kildinimai visokie ir pan. tongue.gif
lotuliukas.gif Tik dabar pastebėjau, kad Jolanta tą patį parašė, ech vis tas mano žioplumas doh.gif


Nataliuncik, kaip taviškis raugas gyvuoja? Tikriausiai su rupiais ruginiais bandei? Aš savąjį sugadinau - kažkaip nesupratau, kiek ten dienų jį auginti ir kada jau kepti... Užtat dabar žinau, kaip vyksta procesas, kaip perrūgsta biggrin.gif Būtinai bandysiu dar kartą.
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 09 17, 08:26)
Nataliuncik, kaip taviškis raugas gyvuoja? Tikriausiai su rupiais ruginiais bandei? Aš savąjį sugadinau - kažkaip nesupratau, kiek ten dienų jį auginti ir kada jau kepti... Užtat dabar žinau, kaip vyksta procesas, kaip perrūgsta  biggrin.gif Būtinai bandysiu dar kartą.

Puikiai, jau vakar iškepiau rugine duonele be mielių, nesitikėjau tokio rezultato bigsmile.gif thumbup.gif
Užmaišiau su rupiais, o jau maitinau su ruginiais, paprastais, man pasirodė kad geriau augt pradėjo
Atsakyti
Dabar Karališkiems miltams IKI nuolaida (2,89 kainuoja), ar jūs juos naudojate duonkepei ir kokiai duonai konkrečiau?
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 09 17, 08:26)
Su kepimo milteliais kepu keksą, bananinį pyragą (paskutinį kartą dėjau slyvas - irgi gerai), obuolinę šarlotę. Labiausiai patinka keksas (gal jau ir dėjau receptą  g.gif , bet dėl visa ko pakartosiu )

3 kiausiniai
165 g cukraus + vanilinio cukraus
1,5 a.s. romo arba vysniu likerio (jei turiu, dedu esencijos, neturiu - nededu  biggrin.gif )
1 citrinos sultys (jei neturiu, pilu apelsinu ar obuoliu)
165 g sviesto
330 g miltu
2,5 a.s. kepimo milteliu
100 g dziovintu vaisiu (razinos, dž. greipfrutai, kinkanai, melionai, žodžiu, ką randu spintutėj, nerandu - nededu  biggrin.gif . Būtinai dedu pora šaukštų marcipaninės masės - priduoda labai subtilų prieskonį  wub.gif )

Čia pagrindine programa kepi?
Ir gal galėtum šarlotės (duonkepei) receptuku pasidalint?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rsc: 17 rugsėjo 2009 - 13:05