Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

taigi, nespėjau su ta Lytagra suderinti ir kuriuos miltus vežamės, gal žinot, kurie čia geriausi, rupūs, bet ne per rupūs? pagal internetą jie turi:

Ruginiai sijoti miltai 700,
ruginiai pasijoti rupiniai 1370,
ruginiai šveistiniai rupiniai 1800

ten tie 1800 tai turbūt visiškai vos ne cieli grūdai, kažkuriuos iš pirmų dviejų reiktų imt???... g.gif



Va, ką radau: ruginiai miltai skirstomi tik pagal peleningumo rodiklį (spalvą). Juo mažesnis skaičius, juo miltai šviesesni. Pikliuoti g.gif miltai žymimi skaičiumi 600. Tai labai šviesūs ir smulkūs ruginiai miltai, tinkantys ypatingoms duonelėms kepti. Patys tamsiausi šveistiniai miltai žymimi skaičiumi 1800. Ant tų ekologiškų miltų pakelių ir yra parašyta 1800.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mytis: 13 rugpjūčio 2009 - 16:50
Mes duonkepėj maišėm picai tešlą. Bet pas mus yra spec programa (būten picos tešlai). Tai normaliai viskas pavyko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(rutulux @ 2009 08 13, 17:48)
Naudoju pagrindinę, kur 3 val kepa. Reiks kitą pabandyt.

Tada dar klausimą turiu. Bandžiau tešlą koldūnam pasidaryt, kad pačiai minkyt nereiktų, nes labai nepatinka. Išminkė man tą tešlą, bet ji labai tąsi gavosi, kol aš ją iškračiau  doh.gif. Ką vėl ne taip padariau. Pradedu galvot, kad atostogos ne į naudą-smegenys nebedirba  smile.gif


Aš tai kažkokią kitą naudoju g.gif: ten virš 4 val kepa ax.gif


O dėl koldūnų tešlos, tai gal mažokai miltų buvo g.gif:

QUOTE(laurechka @ 2009 08 13, 17:56)
Mes duonkepėj maišėm picai tešlą. Bet pas mus yra spec programa (būten picos tešlai). Tai normaliai viskas pavyko smile.gif


Pas mus yra ta meistro tešlos funkcija, tai pica fantastiška išėjo wub.gif
Atsakyti
Mes dar tik kelias funkcijas išbandę esam... Ir rec pakolkas naudojam tik iš duonkepės receptų knygos...
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 08 13, 12:17)
Nutariu ir su jumis pasidalinti vienu receptuku ax.gif Nors jis ir nėra grynai duonkepėje kepamas, bet... Indiška duona Chapati.



oj super, ačiū, kaip tik proporcijas buvau pamiršus , kažkada irgi kepdavau thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(Mytis @ 2009 08 13, 17:48)
Va, ką radau: ruginiai miltai skirstomi tik pagal peleningumo rodiklį (spalvą). Juo mažesnis skaičius, juo miltai šviesesni. Pikliuoti  g.gif miltai žymimi skaičiumi 600. Tai labai šviesūs ir smulkūs ruginiai miltai, tinkantys ypatingoms duonelėms kepti. Patys tamsiausi šveistiniai miltai žymimi skaičiumi 1800. Ant tų ekologiškų miltų pakelių ir yra parašyta  1800.



ačiū už info drinks_cheers.gif

Jadzka, gerai neapžiūrėjau dar, mašinoj daba palikti, bet man rodos aš ir praeitą kartą tuos pačius pirkau, tai jie labai rupūs buvo, jeo vien iš jų, tai jau rugelis ir gaudavosi, byrėdavo duona. vėliau apžiūrėsiu kas ten per miltai.
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2009 08 13, 18:13)
Mes dar tik kelias funkcijas išbandę esam... Ir rec pakolkas naudojam tik iš duonkepės receptų knygos...


Aš jau pati improvizuoju ax.gif Tai įmaišau kokių kruopų, tai miltus pamaišau, tai kokių prieskonių įdedu. Realiai tai duonos kepimui reikia perkąsti pagrindinius principus, o tada jau stebėti kaip duonelė maišos: kartais reiks vandens įpilt daugiau, o kartais miltų.Svarbiausia nebijot bandyti 4u.gif Skaitydama receptus gaudausi idėjas.

QUOTE(FedeSperanza @ 2009 08 13, 18:30)
oj super, ačiū, kaip tik proporcijas buvau pamiršus , kažkada irgi kepdavau thumbup.gif
Papildyta:
ačiū už info drinks_cheers.gif

Jadzka, gerai neapžiūrėjau dar, mašinoj daba palikti, bet man rodos aš ir praeitą kartą tuos pačius pirkau, tai jie labai rupūs buvo, jeo vien iš jų, tai jau rugelis ir gaudavosi, byrėdavo duona. vėliau apžiūrėsiu kas ten per miltai.


Gėris tie Čiapačiai. Va į gamtą važiuojant irgi prikepti žadu. Man tikrai super skanu su šašlo gabaliukais, kokiu padažu ir salotą įsivyniot wub.gif

Tai liuks, jei iš tų miltų rugelis išeina wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jadzka: 13 rugpjūčio 2009 - 18:03
Verdu kriausiu ir citrinu dzema... ziuresim, kas gausis, buvau susiruosusi virt puode, bet atejo metas vaikus praust, migdyt, jau nusiminiau, kad ir naktis ateis, kol darbus baigsiu, betgi prisiminiau savo isganingaja duonkepe bigsmile.gif

O stai ir mano duonos tortas:
user posted image

Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 08 13, 20:08)
O stai ir mano duonos tortas:

Skaniai trodo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(rsc @ 2009 08 13, 21:16)
Skaniai trodo thumbup.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif

Tik su kuo tą sviestą maišai ?
Atsakyti
mergytes, tai juk elementarus sumustiniu tortas ax.gif
Sviestas su kokia desryte, kumpiu.... ir pom padazu
sviestas su ferm suriu
sviestas su zolelem
Sviestas su kiausiniais....

Turiu toki maza mixeriuka - prasuku viska pora kartu ir tepu. Duonkepej kepta duona labai dekinga - gera forma (bent jau mano pailgos), plius pluta plona, nereikia nupjaustineti.... Vaikui tai dariau saldu 'torta' : sviestas su cukrum ir sviestas su kakava thumbup.gif


Bet, mergytes, jau tas kriausiu dzemas.... rolleyes.gif

emiau apie:
1.5kg kriausiu
1.5 citrinos
0,5kg ukraus

Kriausiu ir citrinu buvo pilnas indelis, tai cukru jau dejau, kai patezo kriauses. Dar desiu truputi zelatino (neturiu pektino siuo metu), nes noriu dzemo. Kvepia, saldziai rugstu, skaidrus marmeladas su kriausiu gabaliukais, mmmmmm.....

Dabar pati prasysiu anytos leist pasirinkt kriausiu krituoliu, nes sikart vos isude,,,,
Atsakyti
Atsižymiu naujuose namučiuose smile.gif (Mrs. R 4u.gif )

Labai fainas sumuštinių tortas, anksčiau tokį darydavom, reiks prisimint kada. O saldaus varianto nesu ragavusi - sviestas su cukrum/kakava - skamba įdomiai, reiks būtinai bandyt. Ir tikrai, duonkepės duona labai tinka, ačiū už idėją 4u.gif

Jadzkos indiškos duonelės thumbup.gif Esu ragavusi, bet nežinojau recepto, dabar savaitgalį bandysiu 4u.gif Aš irgi beveik kiekvienąkart improvizuoju. Bet va manų dar nedėjau, turėsiu omenyje.

Elikos pikantiška duonelė su pipirais vis iš galvos nėjo. Dabar kepa ax.gif Tik ne su pipirais, o su Nasi goreng - aštrūs kepinti svogūnai su imbierais. Rodos, ne aš viena užsimaniau aštrios duonelės, kažkam dar prireikė pipiriukų biggrin.gif (tik nežinau, kam biggrin.gif )

Ryte viriau fantastišką uogienę iš abrikosų su vanile, cinamonu, kalėdinių sausainių prieskoniukais. Man jau kalėdos lotuliukas.gif Rytoj receptą įdėsiu į delona.lt

O vakare dar saldaus ko nors šeima užsimanė, tai prikepiau florentinų. Spėkit, kiek liko iš dviejų skardų? Gal ketvirtadalis skardos lotuliukas.gif Jau taip apsisaldinom doh.gif Greičiau ta pikantiška duona iškeptų biggrin.gif
Atsakyti
sveikos

gal galima prisijungti i sita smagu bureli?

taigi gavau dovanu duonkepe. tai jau mirkstu sitoj ir buvusioj temoj biggrin.gif bet tik dabar isdrisau kazka brukstelt nes tik dabar ja isbandizau. man patiko. tiesa kepiau is misinio specialaus... kur tik miltelius supili ir vandens ir kepa maiso. bet kai jie baigsis teks pasinaudoti jusu sukauptais receptais. ir savo atradimais pasidalint ax.gif jau tamsu o taip norisi savo menu pasigirti. tiesa to meno jau puses neber dar karsta sulapnojom su sviestu blush2.gif
Atsakyti