Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(Junda @ 2009 09 12, 12:34)
O aš tai nusiminus, pirmi du kartai man neišėjo, pirmąsyk kepiau iš Karališkų miltų, išėjo sukritęs (aišku vis tiek suryjom), antrąsyk iš rupių kvietinių miltų (Ustukių malūno) kepiau (su wholemeal programa) ir vėl lygiai tas pats. Darau viską pagal eilę, naudoju Oetker sausas mieles, dedu jas į pačią apačią. VIską tiksliai sumatuoju. Kokių patarimų galit man duoti? Kur čia nusipirkti tų stebuklingų miltų, su kuriais išeina?
Papildyta:
Dėkui už paaiškinimą. Jų internetiniame puslapyje nematau miltų, jie turbūt tik parduotuvėje parduodami? Ten esu buvus, bet kažkaip tik kavą pirkau ir cinamono smile.gif

tai kad mieles reikia dėti paskutines - kad jos nesiliestų su skysčiais, dar geriau, kad ir su druska. pilk pirma skysčius, tuomet dėk druską, cukrų, pieno miltelius/sausą grietinėlę, aliejų ( aš tarkim visur naudoju alyvuogių ir pilu dvigubai nei nurodyta recepte, man taip duonelė gaunasi skanesnė, ne tokia sausa ), tuomet berk miltus ir tik paskiausiai įdėk ant miltų mieles ir pirmyn thumbup.gif

su karališkais miltais duona visada sukris, nebu sporėta (pažįstama kepė, tai gavosi gumulas kažkoks ) ji nėra skirta kepti duonai, jie sKirti pyragams, tortams. Geriausiai jei kepi paprastą kvietinę duoną naudoti pirmos rūšies miltus - pvz 812C arba aš dar maišau juos su 550D auskšiausia rūšimi ( beje dabar norfoje akcija 812C miltams - perkant su norfos kortele 2.99lt. thumbup.gif ). Paskutinėmis sav kepu kvietinę duoną tokią - maišau 812C miltus su trečdaliu rupiai maltų kvietinių miltų ( juos pirkau klavarijų turguje 1lt/kg ). Duonelė gaunasi thumbup.gif

Delonoje nerasi miltų jų svetainėje, užsuk į parduotuvę ir paprašyk taip - tikrai gausi mirksiukas.gif


vargas man lotuliukas.gif pabandžiusi Puikutės varškės pyragą - negaliu sustoti, kepu porą kart per sav, namie esu vienintėlė jo valgytoja, MB nevalgo pyragų, tai oi nežinau kas čia bus su svoriu, jei tokiu tempu ir toliau valgysi pyragus doh.gif
dar išsisaugojau nataliuncik slyvų pyragą biggrin.gif

QUOTE(dzhina @ 2009 09 12, 09:47)
Labas rytas biggrin.gif
as dar tik naujoke ka liecia duonos kepima, bet vakar kaip deeejau kepti (vaziuojam i svecius) tai pasigiriu rezultatais blush2.gif

per kokį laiko tarpą iškepei tiek kepaliukų ? thumbup.gif

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 12 rugsėjo 2009 - 12:11
Junda tau Jolanta viska ko puikiausiai paaiškino dėl mielių ir miltų smile.gif
Karališkus miltus gali biskvitiniai tešlai palikt arba sklindžiai ko puikiausia išeina thumbup.gif
Jolanta, įsivaizduok kaip pas mane, dar po neštumo iki galo neatsikračiau kg, o čia dar pyragai, uogienės blink.gif Man labai patiko slyvų-kriaušių uogienė, visa kibirėlį suvalgėm per vakarą doh.gif Ir kaip čia laikytis dietos? lotuliukas.gif


Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 09 12, 11:46)
tai kad mieles reikia dėti paskutines - kad jos nesiliestų su skysčiais, dar geriau, kad ir su druska. pilk pirma skysčius, tuomet dėk druską, cukrų, pieno miltelius/sausą grietinėlę, aliejų ( aš tarkim visur naudoju alyvuogių ir pilu dvigubai  nei nurodyta recepte, man taip duonelė gaunasi skanesnė, ne tokia sausa ), tuomet berk miltus ir tik paskiausiai įdėk ant miltų mieles ir pirmyn  thumbup.gif


Nieko nebesuprantu, mano instrukcijoje aiškiai parašyta mieles dėti pirmas į dugną! Va: user posted image
Tai sakot meluoja tie gamintojai, ok bandysiu atvirkščiai dėti produktus.

Dėl miltų patarimų dėkui, eisiu tuoj ieškoti tinkamų. Nes jau neviltis ima, visi laukia išsižioję tos duonos, rytoj įkurtuvės ir vyro gimtadienis, ateis daug svečių, o aš nemoku elementarios duonos iškept...
Atsakyti
hmm šit kaip būna g.gif

mano intrukcijoje ( turiu MOULINEX OW5003 ) parašyta mielės dėti paskiausiai, jos neturiu liestis su skysčiais ir druska. Tada nieko nesuprantu, kiekvienas gamintojas pataria skirtingą sudedamųjų dalių eiliškumą Na bet pabandyk mieles dėti paskutines ir miltus pakeist, duonai nenaudok karališkų, per geri lotuliukas.gif

ir su įkurtuvėmis 4u.gif
gal jau atsiras daugiau laisvo laiko, tai prašom pas rugpjūtinukus - pasirodyti kaip auga Vėjas mirksiukas.gif

nataliuncik na taip - tai pačiai kuriai reikia mesti svorį, kai buvai pas mane berods prieš gerus 2 mėn, tai jokio ten užsilikusio svorio neįžvelgiau. Ir apskritai maniau, kad tau dvidešimt su trupučiu, bet pasižiūriu į liniuotę kiek vyresnėliui metų, tai sakau gerai atrodai thumbup.gif thumbup.gif trijų vaikų mamyt 4u.gif
man grįžus namo po gimdymo liko 5 kg, juos numečiau per porą mėn, na bet gavus duonkepę vasario mėn - istorija dėl svorio nutylima, tie 5 kg vėl grįžo biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 12 rugsėjo 2009 - 14:28
QUOTE(Junda @ 2009 09 12, 15:08)
Nieko nebesuprantu, mano instrukcijoje aiškiai parašyta mieles dėti pirmas į dugną!

Viskas tvarkoj, taip ir turi būti. Duonkepės būna dviejų tipų: vienose pirma eina skysčiai, pabaigoj mielės, kitose atvirkščiai - pirma mielės, o pabaigoj miltai. Dažniau pasitaiko pirmo varianto duonkepės, bet taviškė - antrojo. Daryk taip, kaip nurodyta instrukcijoj.
Gal mielės nelabai geros? Pabandyk dar kartu su sausom ir šviežių trupinuką įdėti. O miltukus persijoji?

Jau ne kartą sakiau, ir vėl pasikartosiu - kai kurios duonkepės turi "įsikepti", t.y. gerai pradeda kepti tik po kelių savaičių intensyvaus naudojimo. Nenusimink ir nenuleisk rankų, su laiku viskas gausis 4u.gif 4u.gif

thumbup.gif 09 12, 15:26-->
QUOTE(J@lanta @ 2009 thumbup.gif 09 12, 15:26)
nataliuncik maniau, kad tau dvidešimt su trupučiu, bet pasižiūriu į liniuotę kiek vyresnėliui metų, tai sakau gerai atrodai  thumbup.gif  thumbup.gif trijų vaikų mamyt  4u.gif

drinks_cheers.gif Kai mačiau su mažiuku, galvojau jauna mama, pirmas vaikutis, tik po kurio laiko pamačiau parašą bigsmile.gif thumbup.gif

Kiek slyvų sodyboj doh.gif Ką tik du krepšius pririnkau, bet ne ženklo nesimato, kad rinkta. Ką su jom daryti? Gal kas žino kokio tiršto slyvų džemo receptą? ax.gif
Atsakyti
Junda , man atrodo įsivėlė klaida instrukcijoj, nes mielės dedamos visada paskutinei eilėj g.gif
Jolanta, Ilona wub.gif
Ilona, man patiko 1kg slyvų+1kgkriaušių+1kg cukraus +pakelis pektino thumbup.gif
Atsakyti
Na, va pagaliau man iš trečio karto išėjo puikus kepalėlis iš rupių miltų, sukirtom vienu kartu visa šeima. Visgi mieles dėjau pirmas ant dugno, gal kitokia mano duonkepės specifika, nesuprantu. Kažkas minėjo, kad turi 255 modeliuką, kaip jūs darote su mielėm. Ir dar jei dedi šviežias mieles, o ne miltelius, ar jas reikia taip pat laikyti toliau nuo skysčių?
Papildyta:
QUOTE(J@lanta @ 2009 09 12, 14:26)
ir su įkurtuvėmis  4u.gif 
gal jau atsiras daugiau laisvo laiko, tai prašom pas rugpjūtinukus - pasirodyti kaip auga Vėjas  mirksiukas.gif


Dėkui smile.gif Laiko, tai kai įsikeli į naują butą, kurį dar vis tvarkai ir pusės daiktų nerandi, tai tik mažėja smile.gif Bet kokiu atveju man jau rugpjūtinukių tema senokai išsikvėpus atrodė, nerasdavau ten konstruktyvaus diskutavimo, tai ir nustojau laiką švaistyt. Bet visuose mytuose užtat dalyvauju smile.gif


QUOTE(Lung @ 2009 09 12, 15:01)
Viskas tvarkoj, taip ir turi būti. Duonkepės būna dviejų tipų: vienose pirma eina skysčiai, pabaigoj mielės, kitose atvirkščiai - pirma mielės, o pabaigoj miltai. Dažniau pasitaiko pirmo varianto duonkepės, bet taviškė - antrojo. Daryk taip, kaip nurodyta instrukcijoj.
Gal mielės nelabai geros? Pabandyk dar kartu su sausom ir šviežių trupinuką įdėti. O miltukus persijoji?

Jau ne kartą sakiau, ir vėl pasikartosiu - kai kurios duonkepės turi "įsikepti", t.y. gerai pradeda kepti tik po kelių savaičių intensyvaus naudojimo. Nenusimink ir nenuleisk rankų, su laiku viskas gausis  4u.gif  4u.gif
drinks_cheers.gif  Kai mačiau su mažiuku, galvojau jauna mama, pirmas vaikutis, tik po kurio laiko pamačiau parašą  bigsmile.gif  thumbup.gif


O, labai ačiū, kad nuraminot, buvau jau visko prigalvojus, bet kad jau duona su mielėm apačioj išėjo, tai turbūt viskas ok, tik ji turi įsikepti.

O miltus reikia persijoti? Šito nežinojau, reikės taip ir padaryti. O kokias sausas mieles jūs naudojate? Aš vakar nusipirkau Oetker, galiojimas dar metus geras, tai nemanau, kad jos buvo blogos... Labai man knieti su šviežiom mielėm pabandyt.
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 09 12, 17:39)
O kokias sausas mieles jūs naudojate? Aš vakar nusipirkau Oetker, galiojimas dar metus geras, tai nemanau, kad jos buvo blogos... Labai man knieti su šviežiom mielėm pabandyt.

Tai kad Oetker mieliu neapsimoka naudoti - labai jau brangiai gaunasi. Kur kas geriau nusipirkti puskilogrami uz 8-9 Lt thumbup.gif Buna didelese maksimose arba Delonoje smile.gif sandariai laikant nieko toms mielems neatsitinka.
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 09 12, 17:20)
Tai kad Oetker mieliu neapsimoka naudoti - labai jau brangiai gaunasi. Kur kas geriau nusipirkti puskilogrami uz 8-9 Lt thumbup.gif  Buna didelese maksimose arba Delonoje smile.gif sandariai laikant nieko toms mielems neatsitinka.


Aha, cia kai kepsiu po kelis kepalus kasdien, tai būtinai tą maišą mielių nusipirksiu smile.gif Kol kas man pakelio Oetker uztenka 3 kepaliukams, tai nesiskundžiu brangumu. Parsinešiau va tų 812D miltų, kepsiu smile.gif Jau toks azartas pagavęs.
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 09 12, 07:30)
ruginei duonai bet kokiu atveju reikalingas.

Mes kepam be raugo... mielės dedas į tešlą ir viskas..

QUOTE(J@lanta @ 2009 09 12, 10:46)
tai kad mieles reikia dėti paskutines

Mano donkepėj mielės dedas ant dugno wink.gif

QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 12, 15:00)
Junda , man atrodo įsivėlė klaida instrukcijoj, nes mielės dedamos visada paskutinei eilėj 

Tikrai ne, viskas gerai pas Jundą su duonkepe wink.gif

QUOTE(Junda @ 2009 09 12, 15:39)
Kažkas minėjo, kad turi 255 modeliuką, kaip jūs darote su mielėm. Ir dar jei dedi šviežias mieles, o ne miltelius, ar jas reikia taip pat laikyti toliau nuo skysčių?

Daryk taip, kaip instrkcijose parašyta wink.gif Viskas čiki gaunas wink.gif mielės, miltai, druska, cukrus, aliejus/sviestas ir vanduo/pienas....
Atsakyti
atejo laurechka ir pasake - stissss vistos, nieko jus nenusimanot.... gerai, kad dar nepridejo, jog geriausia duona - pusgaminis is pakelio lotuliukas.gif

Kai neturejau salyklo, kepdavau juoda rugine raugo duona be jo, dabar, kai turiu, neisivaizduoju, kaip galeciau nedeti.... kai neturejau raugo, kepdavau mielines duonas, atkaliau receptus ir iseidavo tikrai skanus kepinukai, o bet taciau..... dabar turiu raugo bei salyklo ir turiu puikios juodos namines svelnios rugsteles duonos wub.gif

neturejau kopustlapio (lung, taip taip, to nesusiraiciusio kopusto isorinio lapo....) - puiku ir be jo, bet va - turiu ir labai dziaugiuosi priduodamu aromatu, minkstumu.... Svajoju apie ajerus ir visi jau zino, kad rade turi man pripjaut.... ax.gif

junda - jei puse kg mieliu tau per daug, tai, norfos mieliu pakelis (rodos apie 27g/1Lt) - tikrai kaip tik - ne per daug ir pigiau 4u.gif Sviezias mieles visada reikia suaktyvinti siltame piene/vandenyje su cukrumi, tada jau jas reikia deti su skysciais....

Atsakyti
merginos, o kur jūs ajerų paraunat? niu aš svaigstu nuo ajerų duonos, man tai pati pačiausia duona, bet net nesu dorai mačius, kaip ajerai atrodo gamtoj, nuo meldų turbūt neatskirčiau... blush2.gif blush2.gif blush2.gif kaip jų gaut? unsure.gif
Atsakyti