Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(laurechka @ 2009 09 11, 21:43)
Na, mamos čia atkalusios sitemas, viską kepa wink.gif Pas mane yra spec programa, plius ir maišymo peilukas kitas dedasi...


Jo, žinau kad 255 modeliuke yra ruginei duonai programa, galvoju kuo ji čia taip skirias. Tai man tipo reikės raugą pačiai daryt, o jūs su savo modeliu galėsit paprastai ją išsikept?
Atsakyti
O nesijoti miltai ne tas pats kas rupūs miltai? (Sorry už turbūt buką klausimą.)
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 09 11, 22:24)
kepiau siand duonele duonkepej ir pakisau kopusto lapa wub.gif labai skanu.... greit lapai, skirti bandoms uzsibaigs....

del raugo iskyla daug klausimu....

"Lapai, skirti bandoms" - tie dideli, kurie nesusisukę į gūžes? Ar kaip? ax.gif

Kyla, kyla. Ir raugas kyla, ir klausimai kartu su juo biggrin.gif Kiek laiko gali būti raugas ne šaldytuve, jis gali perrūgti? Neturėjau laiko kepti, bijau, saviškį perlaikiau...

QUOTE(Junda @ 2009 09 11, 22:51)
Tai man tipo reikės raugą pačiai daryt, o jūs su savo modeliu galėsit paprastai ją išsikept?

Raugas, arba auginamas arba sausas milteliais, ruginei duonai bet kokiu atveju reikalingas. O dėl savo modeliuko nepergyvenk - puikiai galima apseiti ir su pagrindine programa 4u.gif

QUOTE(Junda @ 2009 09 12, 00:05)
O nesijoti miltai ne tas pats kas rupūs miltai? (Sorry už turbūt buką klausimą.)

Būna rupūs sijoti ir rupūs nesijoti. Parduotuvėse mačiau tik sijotus ir tokius smulkiai rupius. Nesijoti dažniausiai būna rupesni, su pasilikusiom sėlenom (labai sveikia thumbup.gif ). Tokių miltukų galima nusipirkti turguose, pas ūkininkus, arba DeLonoje mirksiukas.gif


Beje, nuo pirmadienio DeLonoje bus naujienų kepėjėlėms - apelsinų žievelių cukatai - keksams, pyragams ir kitiems skanumynams 4u.gif Naujienų bus ir daugiau mirksiukas.gif smile.gif
Atsakyti
Labas rytas biggrin.gif
as dar tik naujoke ka liecia duonos kepima, bet vakar kaip deeejau kepti (vaziuojam i svecius) tai pasigiriu rezultatais blush2.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 12, 09:47)
Labas rytas biggrin.gif

bigsmile.gif Dzhina šaunuolė thumbup.gif
Atsakyti
o aš kažkokiu būdu sugebėjau numarinti savo raugą g.gif išimu iš šaldytuvo, pamaitinu ir nekyla. po antro ar trečio pamaitinimo pradėjo burbuliuoti ir t.t., na kaip pirmą kartą jį darant, niu ir ką, sėkmingai per kelias dienas išsiauginau naujo raugo, teko duonytės šviežios palaukt iki šiandienos ryto essen.gif...
Atsakyti
Tęsiant temą apie raugą, nežinau, gal jau kalbėjot apie tai, bet...
Nusipirkau rupių ruginių miltų ir ten ant pakelio buvo parašytas raugo gaminimo būdas. Va kas sudomino, tai kad ten siūlo 5 dieną (anot jų, tada raugas jau būna pagamintas) išdalinti raugą porcijomis ir jį užsišaldyti. Prireikus išsitraukti ir atšildyti šaldytuve. Šitas būdas labiau tinka, turbūt, rečiau su raugu kepančioms ax.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2009 09 12, 10:13)
Tęsiant temą apie raugą, nežinau, gal jau kalbėjot apie tai, bet...
Nusipirkau rupių ruginių miltų ir ten ant pakelio buvo parašytas raugo gaminimo būdas. Va kas sudomino, tai kad ten siūlo 5 dieną (anot jų, tada raugas jau būna pagamintas) išdalinti raugą porcijomis ir jį užsišaldyti. Prireikus išsitraukti ir atšildyti šaldytuve. Šitas būdas labiau tinka, turbūt, rečiau su raugu kepančioms ax.gif  4u.gif



dėlr augo pagaminiimo dienos, tai čia vis tiek apytikslis dalykas, nes daug priklauso nuo aplinkos temperatūros ir miltų. tai patarčiau šimtu procentu nepasitikėt receptu, o vadovautis požymiais ir nuojauta. po kelių klaidų pasidarysi profeisonalė smile.gif užsišaldymas manau neblogas dalykas, kai labai retai kepi, bet aš pvz savaitgaliai ketu iš taupumo sumetimų (elektra pigesnė), tai užtenka paprasčiausiai į šaldytuvą įdėt indą su raugu. tiesa, išėmus po ilgesnio laiko negali tikėtis kad iš pirmo pamaitinimo sukils, bet išskyrus paskutinį kartą, kaip jau aprašiau ką tik, visus kitus man užteko dviejų pamaitinimų ir raugas buvo tinkamas nuadojimui (tai maždaug parą prieš maišant tešlą jį išiminėju).
Papildyta:
QUOTE(dzhina @ 2009 09 12, 09:47)



jau kad dėjai, tai dėjai biggrin.gif
ne į temą - pažiūrėjau į tavo liniuotę, ir pavydas suėmė trumpam... šaunuolė thumbup.gif alia aš kol maitinu apetitas -žvėriškas, niu negaliu, depresūcha apima jei alkana vaikštau doh.gif teks kol kas pažiūrėti į savo nejudančią iš vietos liniuotę biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2009 09 12, 09:26)
... man užteko dviejų pamaitinimų ir raugas buvo tinkamas nuadojimui (tai maždaug parą prieš maišant tešlą jį išiminėju).

Tai pagal tą duotą receptą ir gaunasi po antro pamaitinimo ta 5-ta diena... Bet tikiu, kad ten teorija, o praktikoje dažnai būna visai kitaip. Žiūrėsiu, kas gausis man. Šiandien raugui antra diena. Išvaizda neatrodo pakitus labai (nepakilo dar), bet kvapas- rūgštus, ir muselių atsirado aplink hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(Letta @ 2009 09 12, 10:33)
Tai pagal tą duotą receptą ir gaunasi po antro pamaitinimo ta 5-ta diena... Bet tikiu, kad ten teorija, o praktikoje dažnai būna visai kitaip. Žiūrėsiu, kas gausis man. Šiandien raugui antra diena. Išvaizda neatrodo pakitus labai (nepakilo dar), bet kvapas- rūgštus, ir muselių atsirado aplink  hihihi.gif



g.gif na, gal ir įmanooma, kiekvienos receptas individualus. aš tai net laiko tarpų nežiūrėju tiksliai dabar tą raugą augindama per naują. žiūriu pagal tai, kiap jis atrodo , kyla ir kokį kvapą įgauna ir primaitinu. pirmą kartą darai pagal receptus, o paskui jau įgauni patirties ir turi savo vienintelį ir nepakartojamą raugą 4u.gif
Atsakyti
Labas rytas 4u.gif
Ilona o gal naujose prekėse bus ir kiaušinių milteliu? blush2.gif
dzhina thumbup.gif Šaunuolė thumbup.gif
Atsakyti
O aš tai nusiminus, pirmi du kartai man neišėjo, pirmąsyk kepiau iš Karališkų miltų, išėjo sukritęs (aišku vis tiek suryjom), antrąsyk iš rupių kvietinių miltų (Ustukių malūno) kepiau (su wholemeal programa) ir vėl lygiai tas pats. Darau viską pagal eilę, naudoju Oetker sausas mieles, dedu jas į pačią apačią. VIską tiksliai sumatuoju. Kokių patarimų galit man duoti? Kur čia nusipirkti tų stebuklingų miltų, su kuriais išeina?
Papildyta:
QUOTE(Lung @ 2009 09 12, 08:30)
Būna rupūs sijoti ir rupūs nesijoti. Parduotuvėse mačiau tik sijotus ir tokius smulkiai rupius. Nesijoti dažniausiai būna rupesni, su pasilikusiom sėlenom (labai sveikia  thumbup.gif  ). Tokių miltukų galima nusipirkti turguose, pas ūkininkus, arba DeLonoje  mirksiukas.gif


Dėkui už paaiškinimą. Jų internetiniame puslapyje nematau miltų, jie turbūt tik parduotuvėje parduodami? Ten esu buvus, bet kažkaip tik kavą pirkau ir cinamono smile.gif
Atsakyti