Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(sloga @ 2009 09 06, 08:22)
thumbup.gif Reikes pameginti ir kas svarbiausia tinka man neturetu buti labai sadi,o as syrit kepiau duonyte su salyklu,na labai skani gavosi.

Ne nesaldi, galima ir taip valgyt, galima ir sumuštinius daryt mirksiukas.gif
Duonytė labai skaniai atrodo thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Mitutok @ 2009 09 06, 14:49)
Bandžiau auginti raugą.... Viskas vyko lyg ir gerai - iš pradžių viskas baisiai smirdėjo, paskui atsirado burbuliukų, tada ir kvapas pagerėjo. Kai raugas ėmė kilti, primaitinau.... Ir visas procesas sustojo. Raugas visiškai nekyla, nei 10 proc. nepakilo.... Visiškai nesuprantu, ką ne taip dariau....

Rytoj nusipirksiu sauso raugo, pabandysiu iš jo kepti... Et, o taip norėjau pati jo pasigaminti...



gal dar ne viskas prarasta - su kokias miltais užmaišei ir kokius primaitinimui dėjai? dar ką dėjai - pylei vandens? ar skysta masė, ar tirštesnė? kokiais kiekiais? kokioj temperatūroj, kur laikai? ar indas uždengtas su oro tarpu? koks indas? pvz man moliniuose glazūruotuose pastebėjau blogiau duona kyla.
reiktų tiesiog bandyti dar kartą pamaitint.

o aš su raugu, kvietiniais rupiais miltais, kefyru ir kiaušiniais, cukrumi banžiau iškepti duonytę, iškilo neįpatingai, bijojau, kad man kiaušiniais susmirs, kol kildinsiu, bet nieko, viskas oki, ir laaaabai skanu essen.gif
Atsakyti
Vakar dariau varškės pyragą, na, kad nebūtu jis šlapias, nedėjau kiaušiniu, visai, ir vietoj pieno pyliau vandenį ir įdėjau pieno miltelių. Skonis nepasikeitė ir iškilo ko puikiausiai thumbup.gif
Atsakyti
Raugą dariau iš ruginių miltų (gal reikėjo daryt iš kvietinių?). Pradžiai tris šaukštus miltų užpyliau šiltu vandeniu iki grietinės tirštumo. Burbuliukai pasirodė maždaug trečią dieną, raugas šiek tiek pakilo. Tada pridėjau dar tris šaukštus miltų ir vėl įpyliau šilto vandens. Dar po paros įdėjau šešis šaukštus miltų ir vandens. Pagal aprašymą po šio primaitinimo raugas turėjo pakilti dvigubai. Nepakilo nei 10 proc. Tada nuėmiau šiek tiek raugo, primaitinau jį, o likučius išmečiau. Nieko nevyksta. Yra vienas kitas burbuliukas, bet pats raugas liko tame pačiame lygyje. Raugą dariau trilitriame stiklainyje, uždengiau jį dangteliu - iš metalinio dangtelio iškrapščiau gumą ir uždėjau. Na, oro tarpas turėjo susidaryt.... g.gif O paskutinį kartą tai išvis ant viršaus medvilninį rankšluostėlį tik užmečiau...

Jei netingit, pakomentuokit, ką blogai padariau... Laikiau kambario temperatūroj, ant spintelės...
Atsakyti
Sveikos, o štai čia mano šios dienos kepinys, labai labai skanus pyragas (tokį mama Kalėdoms kepdavo prieš daug metų)
Saldus pyragas
1 kg kepaliukui (500 g ):

280 ml pieno (130 ml)
2 kiaušiniai (1)
150 g sviesto (80 g)
600 g nebalintų baltų miltų (350 g)
1 ½ a.š. druskos (1 a.š.)
80 g cukraus (30 g)
2 ½ a.š. sausų mielių (1 a.š.)

Kepti saldžios duonos, ar su padidintu cukraus kiekiu duonos programa (pas mane Kenwood, tai 6). 4u.gif
Tikrai siūlau pabandyti... Su pienu ir šviežiom trintom avietėm su cukrumi, jos greitai nebeliko.. thumbup.gif
Atsakyti
Laba 4u.gif
QUOTE(sloga @ 2009 09 06, 09:22)
o as syrit kepiau duonyte su salyklu,na labai skani gavosi.
user posted image

Labai graži duonelė thumbup.gif Aš irgi šįryt tokią pačią iš duonkepės traukiau, net nustebau pamačiusi smile.gif

Apie raugą. Gi nutariau dar kartelį pabandyt. Iš rupių ruginių. Rezultatas labai nustebino - auga ne dienom, o valandom bigsmile.gif Vakar ryte sumaišiau 100g miltų ir 100ml (gal šiek tiek daugiau) vos šilto vandens, pastačiau vonioj prie gyvatuko. Ir užmiršau doh.gif Šiandien dieną pažiūriu - o jau ten daugiau kaip dvigubai išaugę blink.gif Pamaitinau, vėl atgal padėjau. Po poros valandų padidėjo dar trečdaliu. Išsigandau, kad indas bus per mažas, perdėjau į didesnį. Truputį susmego, bet dabar žiūriu - vėl auga biggrin.gif Dabar galvoju, ar čia gerai, ar blogai toks augimas? g.gif Ryt dar pamaitinu ir poryt kepu, taip? Kažkaip nesitiki, kad taip lengvai užauga, nes kiek iki šiol kankinausi, vis šnipštas gaudavosi biggrin.gif
Atsakyti
Oho, tai ko maniškis tada stabdo... Gal per šalta tiesiog ant spintelės... g.gif Gyvatukas kol kas nešildo (pas mus tokia šildymo sistema, kad kol šildymas neįjungtas, jis neveikia niekur doh.gif )
Atsakyti
mITUTOK, RODOS, IR ISSIAIskinai raugo nekilimo priezasti smile.gif arba bent jau man - labai viskas aisku... Svarbu bent pradzioj ideti rupiu miltu - pas mus ju daugiausia kvietiniu, tai va, pamaisai koki sauksta tu rupiu kvietiniu ir kokius du - ruginiu.... Ant neisbalintu miltu daugiau tu geruju bakteriju ir lengviau pakyla tesla. Jei kazkam geriau pavyksta uzsiraugti kvietini rauga, raukit kvietini, kai jis jau gerai isirugs, po truputi damaitinesit ruginiais miltais ir gausit rugini rauga, lygiai taip pat, jei turi ruginio raugo (kaip mano atveju) - keleta kartu pamaitini kvietiniais miltais ir issvieseja raugas.... Dar aisku, svarbu, svarbu ta siluma. As bent ant stiklainiuko uzmaunu kokia spec kojine puodui ir laikau pvz virtuvej, prie veikiancios duonkepes.... Kai rauginu kefyra, jogurta, irgi stiklainiuka aprengiu....

Kiausiniu milteliai ir man nemaisytu blush2.gif Amzinai namie kiausiniu trukumas doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Mitutok @ 2009 09 06, 18:32)
Raugą dariau iš ruginių miltų (gal reikėjo daryt iš kvietinių?).  Pradžiai tris šaukštus miltų užpyliau šiltu vandeniu iki grietinės tirštumo. Burbuliukai pasirodė maždaug trečią dieną, raugas šiek tiek pakilo. Tada pridėjau dar tris šaukštus miltų ir vėl įpyliau šilto vandens. Dar po paros įdėjau šešis šaukštus miltų ir vandens. Pagal aprašymą po šio primaitinimo raugas turėjo pakilti dvigubai. Nepakilo nei 10 proc. Tada nuėmiau šiek tiek raugo, primaitinau jį, o likučius išmečiau. Nieko nevyksta. Yra vienas kitas burbuliukas, bet pats raugas liko tame pačiame lygyje. Raugą dariau trilitriame stiklainyje, uždengiau jį dangteliu - iš metalinio dangtelio iškrapščiau gumą ir uždėjau. Na, oro tarpas turėjo susidaryt.... g.gif O paskutinį kartą tai išvis ant viršaus medvilninį rankšluostėlį tik užmečiau...

Jei netingit, pakomentuokit, ką blogai padariau... Laikiau kambario temperatūroj, ant spintelės...



svarbiausias punktas - miltai maximos/iki, ar rupiniai? ar kvietiniai, ar ruginiai nesvarbu. teorijos neskaiciau, bet is patirties matau, kad is smulkiai maltu miltu bakterijom ner kuo mist ir raugas nerugsta ir nekyla. reikia bent dalies rupiniu miltu, kur grudas nera taip susmulkintas ir lieka maisto baciloms biggrin.gif

jei neturi ju, tia kol gausi sakyciau dek visa ta mase i saldytuva.
o ant radiatoriaus nebutina, pas mus namie dabar 24 laipsniai, tai kyla normaliai.
jei salciau - pastatyk inda netoli kaitlentes, dujines, kai valgyt gamini, vis siluma didesne. as kai noredavau rauga greiciau atgaivint, pasildydavau orkaite iki 50 laipsiu, isjungdavau ir idedavau ji ten.

stiklinis indas gerai. tik sako, kad metalas negerai, net saukstu metaliniu negerai maisyt, na, bet as tai darau, lyg nieko. geriau dek ranksluosti ant virsaus.

tirstumas - man lengviausiai kyla kai buna ne per skysta, ne per kieta, na, kaip tu sakai grietines tirstumas, bet jau labai tirstos grietines, tokios kad jau nesipila nuo sauksto, o drimba smile.gif

del pakilimo instrukciju - nekreipk demesio kas parasyta pazodziui, esme pagauti esme . gudriai as cia pasakiau... na, pati principa. jei po kito pamaitinimo nepakilo, pamaitink dar, pakils. jei tik yra is ko kilti, turi pakilt, niekur nesides.

man viena karta jau buvo bepradedas net gesti, bet atgaivinau, nereikejo naujo darytis.
buvo mazai raugo, visa pusbroliui daviau pabandyt duona kept, nes zinau, kad pradedanciajam sunku su mazu kiekiu raugo, tai nuo to kas buvo pridziuve ant krasteliu atgijo raugas per pora dienu. jei tik maisto yr, gyvena ir dauginasi tos bacilos 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Mrs. R @ 2009 09 06, 22:02)
mITUTOK, RODOS, IR ISSIAIskinai raugo nekilimo priezasti smile.gif arba bent jau man  - labai viskas aisku... Svarbu bent pradzioj ideti rupiu miltu - pas mus ju daugiausia kvietiniu, tai va, pamaisai koki sauksta tu rupiu kvietiniu ir kokius du - ruginiu.... Ant neisbalintu miltu daugiau tu geruju bakteriju ir lengviau pakyla tesla. Jei kazkam geriau pavyksta uzsiraugti kvietini rauga, raukit kvietini, kai jis jau gerai isirugs, po truputi damaitinesit ruginiais miltais ir gausit rugini rauga, lygiai taip pat, jei turi ruginio raugo (kaip mano atveju) - keleta kartu pamaitini kvietiniais miltais ir issvieseja raugas.... Dar aisku, svarbu, svarbu ta siluma. As bent ant stiklainiuko uzmaunu kokia spec kojine puodui ir laikau pvz virtuvej, prie veikiancios duonkepes.... Kai rauginu kefyra, jogurta, irgi stiklainiuka aprengiu....

Kiausiniu milteliai ir man nemaisytu  blush2.gif Amzinai namie kiausiniu trukumas doh.gif



na, va, kol aš prisėdau prie kompo, ir tu tą patį parašei lotuliukas.gif

beje, dėl to ruginio - kvietinio raugo, tai aš kotais didelio skirtumo nepastebėjau - bandžiau į kvietinę duoną ir rug ir kviet raugą dėt, manji tokia pati vis tiek.

o dėl keitimo iš vieno į kitą- tai irgi nesicackinau, turėjau ruginį, buvo tik kvietiniai rupiniai, jais išsitraukus iš šaldytuvo ir užmaitinau, ir viskas oki. nebūtina man rodos jokio perėjimo daryt.

kažkada turėjau laaabai rupių ruginių miltų, tai vat tuomet man nelabai patiko raugas, net šiek tiek oranžinės spalvos su melsvais taškeliais buvo patapęs, kai pakeičiau miltus kur mažiau grūdų matos, man žymiai labiau patinka.
Atsakyti
Vakar kepiau duonelę, tai dar šilta "išgaravo" nuo stalo, nesvarbu, kad ji 1 kg buvo ir dar apie 22 val. hihihi.gif receptą kažkada buvau radus internete anglų kalba, bet pakeičiau jį pagal save ax.gif

Duona su varške ir sūriu:

300 ml vandens,
1,5 a. š. druskos,
2 a. š. cukraus,
pakelis varškės (aš dėjau 180 g. pakelį),
1,5 a. š. naminių prieskonių,
450 g. kvietinių miltų,
apie 100 g. tarkuoto sūrio,
2 a. š. mielių.


komentaras: mama daro žolelių prieskonius: morkos, petražolės, krapai. Viskas sumalta ir šiek tiek pasūdyta, kad išsilaikytų gerai šaldytuve. Manau, galima puikiai įdėt ir atskirai tų žolelių pagal skonį. Visus produktus dėjau tokiu eiliškumu, kurį ir surašiau, tik varške sutryniau su prieskoniaus. Kepiau standartine programa, 1 kg svorio kepaliukui.
Duona gavosi ganėtinai trapi, kai išėmiau kepaliuką,jis man sukrito, bet įariu, tai galėjo būt dėl to, kad buvo atviras langas ir kambary buvo ganėtinai vėsu.. nors gal ir ne dėl to g.gif



Atsakyti
kiausiniu milteliu ir as noreciau blush2.gif
Atsakyti
o kur gauti salyklo? g.gif nu niekur nerandu... blush2.gif
Atsakyti