Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(smufyte @ 2009 09 01, 22:31)
Man ne tai kad svarbiausias dalykas, bet žymiai su juo paprasčiau.
Žiūriu, kad nevienodo tūrio tas puodelis g.gif , visai susimaišiau. Tai norit pasakyt, kad jeigu recepte parašyta 1 puodelis, tai su kitu puodeliu tas pats 1 puodelis skirsis ml?


Panašu, kad tų puodelių tūris skiriasi rolleyes.gif tad, netgi turėdama jį, vistiek turėsi matuoti ir skaičiuoti, aklai nepasitikėdama tuo puodeliu, kurį taip stengiesi isigyti mirksiukas.gif Tad, kažin, ar verta taip intensyviai jo ieškot smile.gif

Pvz, pas mane naujoj duonkepėj, kad ir buvo puodelis, pridėtoje receptų knygutėje viskas parašyta gramais ir mililitrais, tad norėdama išssikepti kažkurią duonelę, bet kuriuo atveju turiu arba sverti, arba naudotis indeliu, kur sugraduota gramais, kadangi pridėtame puodelyje matuojama mililitrais ir jis tinka tik skysciams mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(smufyte @ 2009 09 01, 20:31)
Man ne tai kad svarbiausias dalykas, bet žymiai su juo paprasčiau.
Žiūriu, kad nevienodo tūrio tas puodelis g.gif , visai susimaišiau. Tai norit pasakyt, kad jeigu recepte parašyta 1 puodelis, tai su kitu puodeliu tas pats 1 puodelis skirsis ml?

Na, aš miltus sveriu, o skysčius puodeliu matuoju, nes mano receptuose viskas gramais/miligramais ir šaukšteliais (spec duonkepėj buvo) surašyta...
Atsakyti
merginos, prasau idekite receptuku su sausu raugu blush2.gif arba kaip skysta rauga recepte pakeisti sausu smile.gif dabar kepu juoda duonyte is Delonos recepto, butinai parasysiu kas gausis, tik kazko ji man nenori kilti g.gif
Atsakyti
Žadėjau įkelti receptukus anksčiau, bet vis tas laiko trūkumas blush2.gif
Taigi, trys mano kepamiausios ir mėgiamiausios duonelės (bent jau šiuo metu) ax.gif yra jau minėta valstiečių duona,

Duona su sėlenomis:

400 g. vandens,
1,5 v. š. medaus (aš naudoju dirbtinį),
600 g. kvietinių miltų,
25 g. sėlenų (aš dedu jas "iš akies", nematuoju ax.gif )
1 v. š. sausų pieno miltelių (naudoju sojos miltelius),
1 a. š. kardamono (kai dėjau mažiau, man jo kaip ir trūko )
1,5 v. š. sėmenų (aš jas malu),
1, 5 a. š. mielių.
Visus produktus dedu eilės tvarka pagal receptą, naudoju pagrindinę programą (1 kg. kepaliukas).

ir Balta duona su kiašiniu:

2 kiaušiniai,
- vandens,
600 g. miltų,
1,5 a. š. druskos,
4 a. š. cukraus,
1,5 v.š. aliejaus,
1,5 a.š. mielių.

Į matavimo puodelį įmušti 2 kiaušinius, tada užpilti vandens tiek, kad kartu su kiaušiniais būtų 380 ml. toliau viską dėti pagal recepto eiliškumą, druską, cukrų, aliejų ir mieles išdėstan kampuose. Programa standartinė (1 kg. kepaliukas)
Atsakyti
QUOTE(valldute @ 2009 09 02, 17:41)
merginos, prasau idekite receptuku su sausu raugu  blush2.gif  arba kaip skysta rauga recepte pakeisti sausu  smile.gif  dabar kepu juoda duonyte is Delonos recepto, butinai parasysiu kas gausis, tik kazko ji man nenori kilti  g.gif

Jau turėtų būt iškepus, kaip sekėsi? Iš kokių miltų duonelė? Jei ruginiai, ar rupūs, tai ji ir kyla mažiau.

Aš kai dedu sausą raugą, tai jei miltai kvietinai smulkūs - 1-2 a.š., jei ruginiai, ar rupūs miltai, tai 3-4 a.š. sauso raugo. Ir taip su bet kuriuo receptu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 09 02, 21:39)
Aš kai dedu sausą raugą, tai jei miltai kvietinai smulkūs - 1-2 a.š., jei ruginiai, ar rupūs miltai, tai 3-4 a.š. sauso raugo. Ir taip su bet kuriuo receptu  ax.gif

Gyveni žmogus ir mokaisi. Dėkui už naudingą patarimą.
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 09 02, 21:39)
Jau turėtų būt iškepus, kaip sekėsi? Iš kokių miltų duonelė? Jei ruginiai, ar rupūs, tai ji ir kyla mažiau.

Aš kai dedu sausą raugą, tai jei miltai kvietinai smulkūs - 1-2 a.š., jei ruginiai, ar rupūs miltai, tai 3-4 a.š. sauso raugo. Ir taip su bet kuriuo receptu  ax.gif


duonele neiskilo, o pluta kieta kaip akmuo doh.gif , nors vyniojau i ranksluosti g.gif naudojau ruginius paprastus ir kvietinius paprastus miltus. kita karta bandysiu daugiau raugo ideti drinks_cheers.gif aciu uz konsultacija mirksiukas.gif
o tai ka juoda duonele su raugu galima ir is paprastukvietiniu miltu issikepti? blink.gif
Atsakyti
QUOTE(valldute @ 2009 09 03, 10:27)
duonele neiskilo, o pluta kieta kaip akmuo  doh.gif , nors vyniojau i ranksluosti  g.gif  naudojau ruginius paprastus ir kvietinius paprastus miltus. kita karta bandysiu daugiau raugo ideti  drinks_cheers.gif  aciu uz konsultacija  mirksiukas.gif
o tai ka juoda duonele su raugu galima ir is paprastukvietiniu miltu issikepti?  blink.gif


man su paprastai miltais irgi visai nekyla, manau dėl to, kad nėr kuo bakterijoms maitintis, per smulkiai sumalta viskas. reikai bent kažkiek rupių dėt.

o jei visus rupius sudėsi, tai man ir perrugsta, ir tuomet irgi sunkiau kyla, gal per tiršta tešla, per kieta, dėl to.

tai aš visad maišau 4u.gif
Atsakyti

clap.gif Kaaaa radau thumbup.gif

Jies!!!!!!!!!!!!!
atradau kur Vilniuje yra salyklo nedideliais kiekiais drinks_cheers.gif

Va ziurekit:
http://www.delona.lt/kita,55.html

o i ta parduotuvele visai netycia uzejau - ji ant Kalvariju ir Konstitucijos pr. kampo. Man ten labai nepatogu buvo anksciau patekti, bet mikras sustojo prie pat, ir kvapas pats nuvede, nors reikejo tik sveriamos arbatos .

Paklausiau tik siaip, gal zino kur gauti, ir pasirodo......... jie daznai vezasi salykla nedideliais kiekiais clap.gif clap_1.gif
O mes su panomisjau minti audeme kaip is Kauno maisa nusipirkti, ir issdalinti.

Dabar nebereikes ilgai galvos sukti - kainavo tik virs 2 litu maiseliukas.

Kaip apsipatenkinusi visa - net neisturiu su visomis gera informacija pasidalinti drinks_cheers.gif. Pardaveja sake, kad ir visokiu rupiu grudu jau turi pardavime daznai smile.gif ir miltu stambiai maltu
Atsakyti
QUOTE(Nuotaikinga @ 2009 09 03, 18:10)
clap.gif  Kaaaa radau  thumbup.gif

Jies!!!!!!!!!!!!!
atradau kur Vilniuje yra salyklo nedideliais kiekiais  drinks_cheers.gif

Va ziurekit:
http://www.delona.lt/kita,55.html




hihihi.gif

smagu kad apsipatenkinus esi smile.gif

jei dazniau i sia temele uzeitum, jau seniai butum tai atradus tongue.gif

4u.gif 4u.gif 4u.gif

sveikinimai su pirkiniu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laukine: 03 rugsėjo 2009 - 18:08
QUOTE(Nuotaikinga @ 2009 09 03, 17:10)
clap.gif  Kaaaa radau  thumbup.gif

Jies!!!!!!!!!!!!!
atradau kur Vilniuje yra salyklo nedideliais kiekiais  drinks_cheers.gif

Va ziurekit:
http://www.delona.lt/kita,55.html

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Reiškia neskaitei temą, o užėjai į paskutinį puslapį

Gal kas žino kur galima kiaušinių miltelių pirkt?
Atsakyti
O aš vakar sugadinau duonelę... Tiksliau, ne aš, bet rezultatas tas pats.. mad.gif
Besigaminant duonelei kažkas sumaišė kištukus ir ištraukė duonkepės laidą iš razetės doh.gif Kai paskutinįkart mačiau ją veikiančią, buvo likę 1.32 val. iki programos pabaigos. O, kad neveikia pastebėjau jau tada, kai tešla buvo labai stipriai pakilus (net prie duonkepės kraštų prilipus buvo. Ne duonos indo, o pacios duonkepės unsure.gif ) ir jau atvėsusi doh.gif Susinervinus, dar ne tą mygtuką paspaudžiau ir maišyklė spėko pajudėt doh.gif aišku tešla akyse subliuško, kol išjungiau tą programą. Įjungiau kepimą, kepimo metu tešla vėl pakilo, bet jau ne taip stipriai, o kai išėmiau iškepusią duonelę, ji buvo kažkokia kietoka ir kvapas nelabai malonus unsure.gif matyt, todėl, kad sudėty buvo kiaušiniai doh.gif
Atsakyti