Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

Laukiam rezultatų bigsmile.gif
[/quote]
Na puiki duonelė gavosi, pavadinau ją "SAVA", kadangi kardinaliai pakeičiau originalų receptą. Nors Jūs ir taip viską mokat, bet ir aš noriu pasidalinti savo skania duonele. Taigi,
"SAVA" :
320ml verdančio vandens
200gr rupių kvietinių miltų
350gr kvietinių miltų
1,5 v.š. alyvuogių aliejaus
2a.š. druskos
1,5 a.š. cukraus
1,5 a.š mielių
3 v.š. salyklo
1a.š sauso raugo.
sauja kmynų ir 1a.š džiovintų krapų.
Pirma supyliau skysčius, tada salyklą, raugą ir miltus. Gerą pusvalandį leidau visiems produktams susidraugauti, o tada įjungiau 1 programą. Ir pakilo gerai, ir iškepė gražiai ir valgosi skaniai! Pabandykit!
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 08 29, 17:10)
Jau rašiau, bet pasikartosiu - DeLonoje yra rupių ruginių ir kvietinių miltų (papigiai  biggrin.gif ), kas norit - užeikit, paklauskit, paduosime  mirksiukas.gif  Kas užsisakinėja internetu, parašykit man į AŽ - įdėsiu kartu su prekėmis 4u.gif  Va ir dabar keli užsakymai su salyklais/raugais yra; merginos, jei norit miltų - parašykit  mirksiukas.gif (Kol kas taip yra, nes miltus perku asmeniškai, ne per firmą, iš ūkininko. Oficialiai su malūnais vis neina susišnekėt  doh.gif Nors gal taip ir geriau - kaina juk geresnė gaunasi.)
Labai graži duonelė  thumbup.gif  Kai turėsiu miežinių miltų būtinai bandysiu. Įdomu, tie miežiniai miltukai duoda kokį skonį?  g.gif


kita karta butinai parasysiu,aciu tau uz rupesti 4u.gif
Atsakyti
Labas vakare 4u.gif

Nataliuncik, kas per Vengriška duona? Kažkodėl SM paieška nerado tokios, dalinkis receptu mirksiukas.gif

Ką tik įkėliau duoną su džiovintais pomidorais, labai ji man patinka, valgyčiau ir valgyčiau wub.gif
Atsakyti
sveikos gyvos bigsmile.gif

kepu kepu kepu kepu, pyragus kepuuuuu....

ech, vakar tai puse nakties receptus ir bibliotekos knygos nusirasinejau - skaneris susitreikavo doh.gif
uztat siand parsinesiau nauja superine knyga - Konditerijos enciklopedija - jau kiek nuostabiu receptu thumbup.gif Ypac patiko tokie negirdeti mieliniai kepiniai rolleyes.gif Jau tuoj meginsiu mielini trupinini pyraga, sokoladini keksa ir pan....
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 08 31, 08:09)
Taigi jokios bėdos tame nėra  ax.gif aš pirmąją duonkepę taip pat ne naują pirkau ir nebuvo tų priedų, tai arba svėriau, arba naudojausi kitu matavimo indu, kurį radau namuose ir viskas buvo gerai  mirksiukas.gif

Bet yra tokių receptų, kur parašyta puodeliais (pvz., miltų 2 ir 2/3 puodelio), o tas puodelis yra visoms duonkepėms standartinis.
Papildyta:
QUOTE(paiduke @ 2009 08 31, 08:16)
indelių visokių sugraduotų tai tikrai yra pirkti, daugumoj maisto pr.parduotuvėj turėtų būti
o aš kol neturėjau šių priedų, tai visada paprastu  valgomu šaukštu matuodavau ir arbatiniu šaukšteliu, bet gal ir tokį šaukštą kur nors galima rasti, niekada nesidomėjau, bet paieškoti verta
o dėl svėrimo,tai pvz cukraus valgomas š, ar kokių miltų, kakavos sveria skirtingai, taigi svėrimas nelabai čia tikslu man atrodo

Tai dar su šaukšteliais kaip nors galima išsisukti, jie vistiek būna panašaus dydžio, bet va su puodeliu tai sunkiau.
Papildyta:
QUOTE(Lung @ 2009 08 31, 09:31)
Smufyte, labas  4u.gif Matavimo šaukštelio a.š. atitinka pilną be kaupo šaukštelį, kur prie skystų vaistų būna. O v.š. - 3 vaistukiniai šaukštukai, tik viskas be kaupų  biggrin.gif

Dėl puodelio sunkiau - pasidairyk prekybcentrių indų skyriuose, arba indų parduotuvėse, tikrai turėtų būti  4u.gif
Laukiam rezultatų  bigsmile.gif


Gera mintis su tais vaistukų šaukštukais, dabar nebeišmesiu, žinosiu kur panaudot thumbup.gif
Puodelio vis dar bandysiu kur nors ieškot 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(nataliuncik @ 2009 08 31, 09:36)
Būtum iš Vilniaus, atiduočiau, vis tiek nenaudoju

Hm g.gif , nugi turiu kas ir iš Vilniaus man paimtų. O ten specialūs duonkepei ar šiaip su gradacijom? Jeigu specialūs duonkepei, tai kažkokiu būdu paimčiau, nereikėtų per n parduotuvių trankytis ax.gif
Atsakyti
QUOTE(smufyte @ 2009 09 01, 16:15)
Bet yra tokių receptų, kur parašyta puodeliais (pvz., miltų 2 ir 2/3 puodelio), o tas puodelis yra visoms duonkepėms standartinis.



Na, nežinau kaip kitoms duonkepėms, bet pas mane, jei dabar neapsiriksiu pasakydama, tai tas indelis yra 500 ml ar kažkas arti šito smile.gif puikiai be jo apsieidavau. Tiesą sakant, net dabar nenaudoju, nebent tik vandeniui, ir tai retai, kai prisimenu, kad turiu biggrin.gif galvojau, kad ir man kils bėdų dėl to puodelio, bet dabar kažkaip įpratau, ir nereikia. Juolab, kad atrodo, temos pirmam puslapy yra surašyti puodelių apytiksliai svoriai.
Na, bet čia gal individualus dalykas, man tas puodelis didelės reikšmės neduoda, o Tau gal tai pats svarbiausias daiktas mirksiukas.gif
Atsakyti
Ačiū Lunk už miltus 4u.gif 4u.gif 4u.gif dar ir kitas kelias smulkmenytes prigriebiau tuo pačiu 4u.gif

na, dabar tai reiks kvietinę tobulint duonelę bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(smufyte @ 2009 09 01, 14:15)
Bet yra tokių receptų, kur parašyta puodeliais (pvz., miltų 2 ir 2/3 puodelio), o tas puodelis yra visoms duonkepėms standartinis.

Pas mane puodelis 300ml, sugraduotas... Jis skirtas skysčiams matuot...
Atsakyti
mano puodelis 200ml, iki virsaus kokie 220ml g.gif
Paprastai kai rasom receptus, juk kazkur parasom, kokio turio musu duonkepes puodelis... As skyscius matuoju su Avento buteliuku - vaikams nebereikia, o man tinka (didsnis bene 300ml), birius produktus - standartine sovietine graduota stikline hihihi.gif Tai va, turiu duonkepe, duonkepes indeli, bet, kad man ji daznai 'pasiskolina' vaikai ir tenka suktis kitaip 4u.gif
Atsakyti
Sveikos, jungiuosi prie jusu duonos kepejeliu . Norejau paklausti , gal zinote , kur galima nusipirkti neskaldytu rugiu Vilniuje, nes is kaimo pamirsau atsivezti , o duonele jau savaitgali noriu kepti? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(smufyte @ 2009 09 01, 15:15)
Hm g.gif , nugi turiu kas ir iš Vilniaus man paimtų. O ten specialūs duonkepei ar šiaip su gradacijom? Jeigu specialūs duonkepei, tai kažkokiu būdu paimčiau, nereikėtų per n parduotuvių trankytis ax.gif

Prie duonkepės buvo

QUOTE(plateau @ 2009 09 01, 18:45)
Sveikos, jungiuosi prie jusu duonos kepejeliu . Norejau paklausti , gal zinote , kur galima nusipirkti neskaldytu rugiu Vilniuje, nes is kaimo pamirsau atsivezti , o duonele jau savaitgali noriu kepti?  ax.gif

Turguje pažiūrėk
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 09 01, 16:34)
Na, nežinau kaip kitoms duonkepėms, bet pas mane, jei dabar neapsiriksiu pasakydama, tai tas indelis yra 500 ml ar kažkas arti šito  smile.gif  puikiai be jo apsieidavau. Tiesą sakant, net dabar nenaudoju, nebent tik vandeniui, ir tai retai, kai prisimenu, kad turiu  biggrin.gif  galvojau, kad ir man kils bėdų dėl to puodelio, bet dabar kažkaip įpratau, ir nereikia. Juolab, kad atrodo, temos pirmam puslapy yra surašyti puodelių apytiksliai svoriai.
Na, bet čia gal individualus dalykas, man tas puodelis didelės reikšmės neduoda, o Tau gal tai pats svarbiausias daiktas  mirksiukas.gif

Man ne tai kad svarbiausias dalykas, bet žymiai su juo paprasčiau.

QUOTE(laurechka @ 2009 09 01, 18:32)
Pas mane puodelis 300ml, sugraduotas... Jis skirtas skysčiams matuot...



QUOTE(Mrs. R @ 2009 09 01, 19:30)
mano puodelis 200ml, iki virsaus kokie 220ml g.gif
Paprastai kai rasom receptus, juk kazkur parasom, kokio turio musu duonkepes puodelis... As skyscius matuoju su Avento buteliuku - vaikams nebereikia, o man tinka (didsnis bene 300ml), birius produktus - standartine sovietine graduota stikline hihihi.gif Tai va, turiu duonkepe, duonkepes indeli, bet, kad man ji daznai 'pasiskolina' vaikai ir tenka suktis kitaip 4u.gif

Žiūriu, kad nevienodo tūrio tas puodelis g.gif , visai susimaišiau. Tai norit pasakyt, kad jeigu recepte parašyta 1 puodelis, tai su kitu puodeliu tas pats 1 puodelis skirsis ml?
QUOTE(nataliuncik @ 2009 09 01, 20:01)
Prie duonkepės buvo

Gal gali į AŽ parašyt, kuriam rajone gyveni, gal net tikslų adresą, telefoną ir kuriuo metu geriau pasiimt? 4u.gif
Atsakyti