Įkraunama...
Įkraunama...

"Noriu savo daržovių "

QUOTE(diasaja @ 2010 02 01, 10:42)
bet labai brangu doh.gif o Lietuvoje nebūna?

Mačiau baklažanų sėklų yra žalioje stotelėje , pirksiu iš ten, nes sėsiu tik vasario 17 bigsmile.gif
Atsakyti
sveikos, norėjau paklausti, ar kuri sėja svogūnus smile.gif Aš jau keletą metų su jais eksperimentuoju ir nieko gero nesigauna. g.gif Bandžiau sėti anksti pavasarį tiesiai į dirvą - užaugo labai maži, kažkokie siūlai. pernai bandžiau sėti namuosi, po to išpikiavau į lauką, ir vėl nieko gero. Man iš viso neaišku, ar gali iš sėklos išaugti normali svogūno galvutė, ar tik maža, kurią reikia kitais metais sodinti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Vosyliukė @ 2010 02 01, 10:46)
sveikos, norėjau paklausti, ar kuri sėja svogūnus smile.gif  Aš jau keletą metų su jais eksperimentuoju ir nieko gero nesigauna. g.gif  Bandžiau sėti anksti pavasarį tiesiai į dirvą - užaugo labai maži, kažkokie siūlai. pernai bandžiau sėti namuosi, po to išpikiavau į lauką, ir vėl nieko gero. Man iš viso neaišku, ar gali iš sėklos išaugti normali svogūno galvutė, ar tik maža, kurią reikia kitais metais sodinti? 4u.gif

įmetu ištrauką iš vieno staripsnio apie svogūnų sėją. Tiesa, čia kalbama apie mechanizuotą didelio ūkio agrotechniką, tačiau esminiai dalykai manau aiškiai aprašyti.
"Tinkamiausios sąlygos svogūnus auginti iš sėklų yra tuose rajonuose, kur būna ankstyvas pavasaris, vidutiniškai drėgna vasara ir šiltas bei sausas ruduo. Dirvožemio rūgštingumas turėtų būti artimas neutraliai reakcijai, nes rūgštesniame dirvožemyje blogiau auga šaknys. Svogūnams reikia parinkti humusingas dirvas, kurios pavasarį anksčiau pradžiūsta. Netinka supuolę, prastos mechaninės sudėties dirvožemiai, nes jų viršutinis sluoksnis greitai sukietėja. Dėl to prastai ir netolygiai sudygsta sėklos bei deformuojasi roputės. Dirva turi būti įdirbta lygiai, su nedideliais grumsteliais, ne per daug drėgnu viršutiniu sluoksniu ir nusistovėjusiu pasluoksniu.
Sėklos paprastai sėjamos pneumatinėmis tikslaus sėjimo mašinomis. Jos turi būti sėjamos maždaug 2 cm gylyje ant drėgnų dirvožemio pasluoksnių. Svogūnų sėklos turi kietą, sunkiai vandenį praleidžiantį apvalkalėlį, todėl jos sudygsta po 14–16 dienų, o nepalankiomis meteorologinėmis sąlygomis dygsta apie 4 savaites. Vėliau sudygę svogūnai paprastai nespėja subręsti, kakleliai būna stori, neužsivėrę. Optimaliam augalų tankumui į 1 m2 reikia išsėti 100–120 sėklų, tada bėginiame metre bus apie 30 augalų. Vienam hektarui užsėti reikia 1–1,5 mln. sėklų (4-5 kg/ha).
Priklausomai nuo meteorologinių sąlygų, sėjama II–III balandžio dešimtadienį. "
Atsakyti
QUOTE(Vosyliukė @ 2010 02 01, 10:46)
sveikos, norėjau paklausti, ar kuri sėja svogūnus smile.gif  Aš jau keletą metų su jais eksperimentuoju ir nieko gero nesigauna. g.gif  Bandžiau sėti anksti pavasarį tiesiai į dirvą - užaugo labai maži, kažkokie siūlai. pernai bandžiau sėti namuosi, po to išpikiavau į lauką, ir vėl nieko gero. Man iš viso neaišku, ar gali iš sėklos išaugti normali svogūno galvutė, ar tik maža, kurią reikia kitais metais sodinti? 4u.gif


ishauga mazi svoguniukai, kuriuos reik sodinti sekanciais metais, kad butu normalus dideli svogunai 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(satanele @ 2010 02 01, 10:46)
Mačiau baklažanų sėklų yra žalioje stotelėje ,


ir maximose yra 4u.gif
maximoj vakar is viso buvo 4 dideli dvieju pusiu stovai su seklom. Vien prieskoniu prisirinkau gal 10 rushiu , shalia jau auginamu iprastiniu meginsiu grazgastes, ozhrages, kalninius dashius, juozazoles ir t.t.
Atsakyti
Štai čia gana išsamus straipsnis apie daigų auginimą. Verta pasigilinti, tikrai yra vertingos informacijos mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 01 vasario 2010 - 10:20
Jolaxus, ačiū smile.gif Čia tokia rimta technologija, bet, kaip suprantu, tinkamoje dirvoje ir tinkamu laiku pasėjus, turėtų kažkas užaugti mirksiukas.gif Taip norisi pabandyti, juk yra tokių gražių veislių, va nusipirkau ,,babtų didieji", yra ir violetinių, ir baltų... Žodžiu reikia šiemet vėl bandyti, gal kas gausis g.gif
Atsakyti
QUOTE(Casual @ 2010 02 01, 11:09)
Vien prieskoniu prisirinkau gal 10 rushiu , shalia jau auginamu iprastiniu meginsiu ..., juozazoles ir t.t.

Juozažolės pas mane gana sėkmingai auga gėlyne biggrin.gif Jos yra daugiametės, ilgainiui suželia gana vešlus keras, tik pavasarį verta negailestingai apgenėti, tada gražiau keroja jaunas šakeles leisdamas, apačia neplinka.
Šioje foto juozažolė matosi toliausiame dešiniajame kampe už rožinių flioksų, toks žalias krūmelis aukštyn augančiomis šakomis. Žydėjimo metu ji netgi kažkiek primena lavandas, nes žiedukai mėlyni, tik kad lapija ne tokia pilka smile.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2010 02 01, 08:57)
Kažkuri klausėte apie baklažanus, mano pačios užauginti  thumbup.gif



satanele, o kokio aukscio baklazanai uzauga? Ir ar ilgai nuskinti laikosi?
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2010 02 01, 11:18)
Šioje foto juozažolė matosi toliausiame dešiniajame kampe už rožinių flioksų, toks žalias krūmelis aukštyn augančiomis šakomis.


oho kokia dichke bigsmile.gif grazu 4u.gif
ji kaip suprantu ten ir ziemoja? g.gif
buvau rozmarinu prisiauginus, susodinau lauke - ant pokelio buvo parashyta kad daugiametis augalas tai ir nepuoliau rudeni ishkasineti, o pasirodo jie neziemoja lauke verysad.gif nudaigojau verysad.gif verysad.gif vel teks is seklyciu auginti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 02 01, 11:18)
satanele, o kokio aukscio baklazanai uzauga? Ir ar ilgai nuskinti laikosi?

Pas mane apie 1 metrą užaugo,o nuskintus du dar turiu iki šiol g.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2010 02 01, 11:05)
Pas mane apie 1 metrą užaugo,o nuskintus du dar turiu iki šiol g.gif


tai, vadinasi, nereiks jiems siltnamio, uzteks priedangu thumbup.gif Auginsiu siemet ir as.
O kur tu tuos nuskintus laikai? Namie ar kur salciau? Nepagalvociau niekad, kad taip ilgai gali issilaikyt bigsmile.gif Kazkaip vis atrode, kad greit suvysti turetu.
Atsakyti
QUOTE(saintlina @ 2010 02 01, 12:42)
tai, vadinasi, nereiks jiems siltnamio, uzteks priedangu  thumbup.gif  Auginsiu siemet ir as.
O kur tu tuos nuskintus laikai? Namie ar kur salciau? Nepagalvociau niekad, kad taip ilgai gali issilaikyt  bigsmile.gif  Kazkaip vis atrode, kad greit suvysti turetu.

Guli lėkštutėje dėl grožio , ir įdomu kiek išsilaikys g.gif
Atsakyti