Įkraunama...
Įkraunama...

Kinija

QUOTE(Eglania @ 2009 06 03, 12:47)
Gal kas turite patirties skraidant Kinijoje vietinem oro linijom?

Kaip geriau ir pigiau pirkti bilietus? Is anksto ar vietoje, pries skrydi?

Reikia nusigauti is Pekino i Sininga ir kol kas pigiausi bielietai, kuriuos randu kainuoja apie 1500lt. Kazkaip neitiketinai brangiai.


Kiek pamenu, pigiausia pirkti per vietos kelionių agentus. Yra kažkokių niuansų, gana stipriai įtakojančių kainą, kuriuos jie geriausiai žino.
Atsakyti
QUOTE(RoadWarrior @ 2009 06 03, 11:54)
Kiek pamenu, pigiausia pirkti per vietos kelionių agentus. Yra kažkokių niuansų, gana stipriai įtakojančių kainą, kuriuos jie geriausiai žino.


Tai reik ieskotis vietiniu kelioniu agenturu. Ir tai daryti jau vietoje taip?
Nes as girdejau atsiliepimu, kad pigiau yra viska iskart vietoje derint, taciau su vietinem agenturom daug problemu buna.

Atsakyti
QUOTE(Eglania @ 2009 06 03, 13:00)
Tai reik ieskotis vietiniu kelioniu agenturu. Ir tai daryti jau vietoje taip?
Nes as girdejau atsiliepimu, kad pigiau yra viska iskart vietoje derint, taciau su vietinem agenturom daug problemu buna.


Na, mes pirkom bilietus Šanchajuje (per viešbučio konsjeržą, jei tik kinų aptarnavimą galima taip skambiai pavadinti) į Šenženį ir atgal, vėliau Honkonge (gatvės kelionių agentūroje) - bilietus iš Makau į Šenženį. Problemų nebuvo.
Atsakyti
QUOTE(Eglania @ 2009 06 03, 11:47)
Gal kas turite patirties skraidant Kinijoje vietinem oro linijom?

Kaip geriau ir pigiau pirkti bilietus? Is anksto ar vietoje, pries skrydi?

Reikia nusigauti is Pekino i Sininga ir kol kas pigiausi bielietai, kuriuos randu kainuoja apie 1500lt. Kazkaip neitiketinai brangiai.

Skridome iš Pekino į Guilin'ą su china southern avialinijom. bilietus įsigijome tik atskridę į Pekiną, 3 dienos iki norimo skrydžio, orouosto 2 aukšte susiradę bilietų kasas. Lyginant kainas internetinių bilietų ir kiek sumokėjom, skirtumas tikrai neženklus.

Atsakyti
Sveiki, čia skaitantys smile.gif
Iš Kinijos grįžom 7ni, viešėję ten 10 dienų. Dosje:
Keliautojai: 2 suaugę
Skrydis: Vilnius-Shanchajus-Vilnius. Kelionės kelias Kinijoje: Suzhou(2dn)-Tongli(1d.)-Hangzhou(2dn)-Huanshan (2dn)-Shanghai(1,5dn.)
Viso išlaidų: 5000Lt (+-150Lt) Iš to lėktuvo bilietai abiems žmonėms, į abi puses 2360Lt.
Nakvynės kainos už 2vietį: 1 gražiam viešbutuke 220RMB, 2 hostely 90RMB/para, 1 kitam hostely 110RMB para, kitos - pas žmones, nes dalyvayjam Couchsurfing keliautojų sistemoje.
Maistas: 1, max 2 kart/dienoj, nes buvo labai karšta, nesinorėjo, pliumpėm vandenį iš buteliukų. Kainų diapazonas nuo 20 iki 120 RMB už abu, na mes daugiau sau neleidom, nors padoriuose restoranuose tikrai nepigu.
Transportas: traukiniai - tvarkingi, modernūs; autobusai poprasčiai, gana padėvėti, kiti tokie "sovietiniai"(tarpmiestiniai ir vietiniai 2-4RMB), metro- liuks(2-5RMB)
Įspūdžiai:
Šokiravo absoliučiai chaotiškas eismas, "tvarkoma" betvarkė, vieno vaiko "politika".
Patiko ežerai, tvenkinukai, parkai, lotusai, kalnai, kinietiškas kojų masažas ir arbatų degustacijos.
Įdomu buvo stebėti vietinius, jų gyvenimą gatvėje, bendravimą su vaikiukais, didelius srautus žmonių, susikalbėti gestais.
Svarbu: būti gerai nusiteikusiam, visada plauti rankas muilu prieš valgį ir bet kada esant galimybei, turėti kelionės tikslo adresą ar pavadinimą užrašytą kiniečių kalba, stipriai derėtis, jei nori ką nors pirkti arba net nekreipti dėmesio, jei neketini pirkti. Netikėti orų prognozėmis smile.gif
Išvada: kelionė patiko, bet jei kartočiau, tai tikrai ne į tas pačias vietas. Nebuvo tokių "norisi sugrįžti vėl". Nevažiuočiau per tookius karščius ir tvankumą, nebent vėl TOOOKS pigus pasiūlymas smile.gif
Foto, jei pavyks, parodysiu vėliau smile.gif
Atsakyti
Man atrodo finnairo akcija padare savo ir keliaujanciu i Kinija pastaruoju metu pasirodys ne taip ir mazai.

Kinija nepateko i pamiltu saliu sarasa, nepateko ir i tu saliu, i kurias noretume sugrizti gretas.
Labai dideli atstumai - nuo vieno lankytino regiono iki kito vaziuoji traukiniu visa nakti, tada islipi stotyje - turi nuvaikyti "patarejus konsultantus" siulancius viska brangiau negu pats susiorganizuotum. Ieskai viesbucio, autobuso ar netekes vilciu - taksi iki lankytino objekto ir kai ji pamatai ... suabejoji ar buvo verta tiek iki jo trenktis.

Aisku, kad pries 5 metus tai buvo puiki salis keliauti - pigiau, maziau sugadinti turistu vietiniai. O dabar toks jausmas, kad jie visi stengiasi atsiimti uz to meto kainas is siu dienu keliautoju biggrin.gif

Siaip labai labai dziaugiuosi, kad pamaciau, pabuvau, is tiesu daug labai ispudingu vietu. beje, labai grazios nuotraukos - fotogeniska salis, pasirodo smile.gif Metams prisivalgiau ryziu ir makaronu doh.gif beje mums irgi 2 kartai pavalgyti budavo sooociai.
Tikrai pigu, netaupem nei kiek, bet zmogui per 3 savaites isleidom apie 4000 Lt. (cia be skrydzio i Kinija, bet su 3 vietiniais skrydziais ir lauktuvem). kazkaip labai skalsus pinigai ten. smile.gif
Atsakyti
Na, mes Kinijoj buvom kovo menesi is viso 2 savaites. Skridom i Sanchaju, o po o i Sanya. Is tikruju, kelione likau labai patenkinta ir po jos netgi buvo tokiu minciu keliem metam isvaziuot pagyvent i Sanchaju wink.gif Jauciausi kaip visiskai kitam pasaulyje tikraja ta zodzio prasme ax.gif
Kelione mums su lektuvo bilietais dvien zmonem kainavo apie 12 000 lt... Nors maistas ten ir pigus, pavalgydavom 4 normaliam restorane uz 100 lt, nes imdavom kokius 8 skirtingus patiekalus, nes labai jau norejosi viska isragaut, o kai kas pasirodydavo nevalgoma blush2.gif , bet ne maisto prekes geros kokybes kainuoja vis delto normaliai... Aisku, nekalbu apie visokiu garsiu firmu kaip Gucci, Prada, Chanel ir t.t. fake'us... Mes tokiu neieskojom ir net nesidomejom kainom, bet normaliose parduotuves ir kainos tokiu daiktu pakankamai aukstos mirksiukas.gif
Gyvenom visa laika 4* viesbuciuose, kazkaip jokiu problemu su transportu nebuvo: dazniausiai vaziuodavom taksi, nes ten jis tikrai labai pigus : uz 60 km sumokejom apie 50 lt.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dorotti: 24 liepos 2009 - 19:46
Palyginau biudzeta pagalvojau, kad planuojantys kelione blaskysis kiek tu pinigu reikia - skirtumas man ir Doroti gavosi, nes mes su vaiku keliavom tai sumetus i bendra katila susitaupo, mes pirkdavom mazai maisto (vis tiek vien ryzius valgydavom, bet bent jau organizmai issivale brrr kiniski prieskoniai dar ir dabar sapnuojasi...) ir mes gyvenom vidutiniuose viesbuciuose - neapsiurusiuose, kartais labai sikarnuose, o kartais - tik svariuose, kukliuose. Nakvynes traukiniuose ir ju meniu irgi geraja prasme veikia biudzeta. smile.gif
manau, pataupant BE SKRYDZIO, keliaujant 2-3 zmonems (nes kai kurios islaidos bendros - taksi, vaikui lova daznai nemokama ir pan.) galima sutilpti i kokius 3000 zmogui 3 savaitems, jei vykstate be vaiku, aisku. Visgi kinija tokia neprognozuojama, kad as siulau pasiimti daugiau. Liks pinigeliu grize - nuvarysit "paskutine minute" i koki Tunisa (bus kaip laimeta).

Idomu, kad mes eidami tuo paciu sanchajumi kalbejome, kad taip norisi i Europa, kad jei duotu kelis milijonus ir siulytu pasilikti Kinijoje, niekaip nepasirasyciau. Man taip baisu buvo matyti kaip pas "baltuosius" atvaziuoja vaikai, seimos ir jie jiems rodosi "cia "my Job", "my favorite caffe" doh.gif Smagu, kad tau patiko, reiskia tai subjektyvu.
Beje, ekonomikos bukle ten man pasirode labai thumbup.gif , kiek ji gali buti siu dienu skaleje. ne veltui ten Trampas derina statyti dangoraizi wink.gif
Atsakyti
Sveikos, nusprendžiau pasidalinti keliais pastebėjimais iš mūsų kelionės į Kiniją. Skridom gegužės pradžioje 10-iai dienų. Aplankėme Pekiną ir šalies pietuose esančius Guilin'ą ir Yangshou smile.gif

1. Kelionė. Ištaikius, bilietus galite gauti visai papigiai. Mums nuskilo skristi už 1880 vienam žmogui į abu galus su visais mokesčiais. Kas sakyčiau visai neblogai, nors skrydis su 2 persėdimais, tai anoks malonumas. Vizos, darant per agentūrą, 250 vienam žmogui.

2. Viešbučiai. Visus viešbučius užsisakinėjome per booking.com ir expedia.com. Tikrai apsimoka, nes poroje vietų išėjo kone dukart pigiau, nei bylojo oficialūs viešbučių kainininkai. Bent jau Pekine tikrai nerekomenduoju rinktis žinomiems tinklams priklausančių viešbučių, nes nepajusite jokio smagumo. Mes apsistojome paprastam viešbutuke hutongų rajone ir nekart nepasigailėjome, nes kainos/kokybės santykis buvo puikus, o ir aplinka buvo žymiai smagesnė, nei plastikinis/turistinis centras.

3. Pasiruošimas. Būtinai atsispausdinkite instrukcijas kaip nusigauti iki viešbučio ir būtinai kiniškai. Taip pat būtiniai turėkite viešbučio telefoną, kad kraštutiniu atveju paskambinę registratūron, duotumėte ragelį taksistui. Angliškai ten NIEKAS nešneka. Išimtis tik viešbučių registratoriai (ne visi) ir gidai.

4. Atskridus. Oro uoste pinigų keisti neapsimoka - jei neturėsite juanių, tai išsikeiskite ne daugiau 200-300 tiek, kad užtektų taksi. Taksai ten pigūs - maždaug 50 mūsiškų centų už kilometrą. Pagrindines sumas išsikeisite mieste, banke. Ten pat oro uoste (regis antram aukšte) galite nusipirkti bilietus vidiniams skrydžiams. Internetu gal ir labiau apsimokėtų, bet mums to padaryti nepavyko. Labai atidžiai sutikrinkite duomenis bilietuose, nes pardavėjos žioplos - gali supainioti paso numerį, ar vardą su klaidom parašyti - ir jos taip pat praktiškai nešneka angliškai.

5. Turus po patį Pekiną ir prie Didžiosios sienos mes pirkome viešbutyje. Kainos įvairios - priklauso nuo maršruto ir to kiek žmonių bus kartu su jumis. Jus paims iš viešbučio, pavežios, pamaitins, nuveš į kokį turgų (perlų, šilko, arbatos, ar nefrito) ir sugrąžins į vietą. Maistas būna tragiškas, gidai kaip kada, turguose pirkti gal ir apsimoka, nes jie valstybiniai ir bent jau žinosite, kad neperkate fufelio.

6. Suvenyrai. NIEKO nepirkite pirmosiomis dienomis - kol neperprasite kas kiek realiai kainuoja. Priešingu atveju, jus nudirs kaip jaunas liepaites. Vėliau derėkitės iki pažaliavimo - kainą turite numušti bent dvigubai (ir tai permokėsite). Tokius dalykus kaip šilkas, perlai, ar nefritas rekomenduočiau pirkti oficialiose parduotuvėse (viešbutyje gausite adresus), nes kitur velnias žino ką jums įkiš. Šiaip prekiaiviai gan įkyrūs, bet jei vienąkart aiškiai pasakai, kad nepirksi - atstoja.

7. Maistas. Labai geras ir pigus. Tikrai prašmatnūs pietūs dviems, tradicianiame restoranėlyje kainuos apie 40-50 mūsiškų pinigų. Svarbiausia laikytis pagrindinės taisyklės eiti valgyti tik ten, kur matote valgant daug vietinių. Padavėjai taip pat angliškai nešneka, bet dažniausiai turi angliškus meniu.

8. Alus. Labai geras ir pigus. Ragaukite visas rūšis - nesuklysit.

9. Sveikata. Prieš kelionę visi mus šiurpino, kad neišvengsim problemų su virškinimu ir viduriais. Kažkaip pavyko išsisukti be jokių incidentų. Svarbiausia išnaudoti kiekvieną progą nusiplauti rankas, prieš maistą įkalti po gurkšnį ryžių degtinės (nu dezinfekcija). Ir labai svarbu turėti su savimi dezinfekuojančio gelio rankoms, kurį mes naudojome kaskart prieš valgant ir išlipus iš viešojo transporto.

10. Kelionės šalies viduje. Čia nieko daug nepapasakosiu, nes nei autobusais, nei traukiniais nekeliavome. Iš Pekino skridome į Guiliną ir atgal su China Southern. Dviems ten-atgal išėjo maždaug 400 USD. Skrydis į vieną pusę maždaug 3 val. Lėktuvas neblogas (kažkoks Airbus), maitino neblogai. Skrendant į abu galus rodė Transformerius biggrin.gif

11. Vietiniai. Su savais pričiūdais, aišku, bet bendras įspūdis teigiamas. Gyvena baisiai apsikuitę, labai triukšmingi, rūko daug ir kur papuola. Nepaisant visko, žmonės malonūs, paslaugūs ir nepikti. Per visą kelionę nematėm nė vienos agresijos apraiškos. Pekine į baltuosius niekas iš esmės dėmesio nekreipia - prie jų čia pratę, o štai pietuose kur-nekur dar pažiūri kaip į ateivius. Vyras ten vis dar valdžia ir restoranuose dažnu atveju stengdavosi pirma pasodinti vyrą, o tik po to mane. Meniu taip pat atnešdavo vieną ir įduodavo vyrui.

12. Saugumas. Iš esmės Kinija yra saugi šalis, bet kaip ir betkur - atsargumas nemaišo. Pinigus geriausia išsikaišiot per kelias kišenes ir nelaikyti kartu su kreditinėm. Turistinėse vietose kruopščiai tikrinkite grąžą - gali įkišti padirbtų pinigų - man pačiai įdavė padirbtus 20 juanių. Susiraskite draugiškesnį padavėją ir jis jums paaiškins kaip atskirti. Keli variantai kaip išvengti sukčių:

- Jei jūsų gatvėje klausia kiek laiko esate Kinijoje, sakykite, kad mėnesį, nors ir būsite kątik atskridę. “Naujokėlius” lengviau apsukti, o su patyrusiais keliautojais neverta eikvoti laiko.

- Apskritai atsargiai žiūrėkite į pažintis gatvėje, nes jei kinas pramoko angliškai, tai tikrai ne tam, kad turistus draugiškai kalbinti - kažkurioje vietoje 90% atvejų visvien išlįs pasipinigavimas.

- Jei taksistas nei iš šio, nei iš to tiesia jums telefono ragelį, kad su kažkuo pašnekėtumėt - sakote griežtą NE ir pakartojate viešbučio (ar kito tikslo) pavadinimą. Priešingu atveju, jus gali nuvežti “šopintis” pas taksisto pusbrolį į parduotuvę.

Tai tiek. Nesinori baigti gaida apie apgavystes. Galiu pasakyti, kad tai buvo įsimintiniausia kelionė mano gyvenime ir viesiems ramia sąžine galiu rekomenduoti ją pakartoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo figa: 04 rugpjūčio 2009 - 08:34
QUOTE(figa @ 2009 08 04, 09:32)
Sveikos, nusprendžiau pasidalinti keliais pastebėjimais iš mūsų kelionės į Kiniją.


Įspūdžiai visiškai atitinka mano patirtį prieš kelis metus:)

Tik pridursiu dėl virškinimo dalykų: mes jokios maisto „dezinfekcijos“ nevartojome (vienas kitas alaus stiklas nesiskaito), problemų patyrėme 0. Visgi ten ne Afrika.
Atsakyti
Sveikos. Aš šį penktadienį grįžau iš Kinijos. Važiavom maršrutu Shanghai, Changzhou, Lianyungang, Beijing (Pekinas). Nemažai čia aprašyta, todėl nesikartosiu, jei kas idomu galite klausti, kiek galėsiu padėsiu...
P.S. mes keliavome patys su traukiniais ir autobusais, ekskursijas važiavome taip pat patys, jokių problemų neturėjome. Kinija sužavėjo savo paprastumu, nes Lietuvoj lietuvis greičiau pasiklystų, nei Kinijoj... biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mikky: 04 rugpjūčio 2009 - 10:29
QUOTE(shatene @ 2009 08 31, 13:03)
Yra yra  bigsmile.gif  Labai būtų smagu pamatyti keletą nuotraukyčių iš Jūsų kelionės.


Jei tinka Kinijos nuotraukos nebūtinai iš šio žmogaus kelionės - prašom užsukti čiasmile.gif
Atsakyti