Įkraunama...
Įkraunama...

Atopinis dermatitas XV tema

QUOTE(Fedes @ 2009 09 19, 08:58)
ausru, tiesa, kad daugeja alergiju, bet man rodos patirstinta ta statistika, kuria tau sake. gal cia procentai nebent jei vienas tevas alergiskas, ir jei abu, tai butu arti tiesos.
jei tokiai tempais, per kelis metus pataptume didzioji dalis populiacijos serganti alergija. kaip pvz, kazkada man reikejo statistikos europos miestams, tai prisimenu kai kurie turejo apie 10% serganciuju sienlige. kaimuose si statistika zymiai mazesne, nes sienlige miesto liga. prisimint reiktu kada, paieskociau info apie visas alergijas...


Fedes, is tikruju nei tu nei as nezinome kiek is tikruju serganciu alergija ar ne? Ne visos tokiu vaiku mamos tupi SM forume. O alergologai daro oficialia statistika, ne siaip is pirsto faktus lauzia. Siai dienai vien tik Lietuvoje, anot Astrauskaites, tokiu ligoniu kaip mes ji turi 60 000 - cia tiek uzregistruota apsilankiusiu pas ja Vilniaus alergologiniam. O kur dar tie, kurie gydosi pas kitu miestu alergologus. O kur tie, kuriuos pediatrai ir dermatologai gydo. O Lietuvoje gimstamumas ne toks jau didelis, kad butu sunku paskaiciuoti kiek procentu alergiuku gimsta. Ir kam gydytojams ta statistika tirstinti?

Be to, as rasiau apie TIKIMYBE seimoje gimti alergiskam vaikui, o ne apie jokia statistika - cia ne tas pats.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ausru: 19 rugsėjo 2009 - 10:37
QUOTE(ausru @ 2009 09 18, 21:13)
Mamos, jus nepatikesit, bet man 14 menesiu mazius jau prasosi ant puodo  blink.gif . Jau kelinta karta kai nori ant puoducio ploja per pampe ir sako "a" - pasodinam ir padaro  thumbup.gif . Negaliu patiket, stebuklai kazkokie  biggrin.gif . O as jau buvau nusiteikus, jusu diskusiju prisiskaicius, kad be 2,5 metu nieko nebus su sitais igudziais  biggrin.gif
Papildyta:



Nesidžiauk per anksti, nes mums taip buvo 1 metų, bet paskui net ant puodo nebegalėjom pasodinti, kelias dienas pasiprašė, o paskui nė kaip. O normaliai pradėjo prašytis link 2 metų .
Atsakyti
QUOTE(Lince1 @ 2009 09 19, 10:30)
Nesidžiauk per anksti, nes mums taip buvo 1 metų, bet paskui net ant puodo nebegalėjom pasodinti, kelias dienas pasiprašė, o paskui nė kaip. O normaliai pradėjo prašytis link 2 metų .

Zinai, kad jam nepraeitu noras prasytis, galvoju ji sustiprinti g.gif - ta prasme galvoju, kad gal jau laikas investuoti i daugkartines sauskelnes g.gif . Ka manai? Ka kitos manot? Jeigu pajus, kad kelnytese slapia/nemalonu, tai gal dar labiau nores ant puoducio?
Atsakyti
QUOTE(ausru @ 2009 09 19, 16:08)
Zinai, kad jam nepraeitu noras prasytis, galvoju ji sustiprinti  g.gif - ta prasme galvoju, kad gal jau laikas investuoti i daugkartines sauskelnes  g.gif . Ka manai? Ka kitos manot? Jeigu pajus, kad kelnytese slapia/nemalonu, tai gal dar labiau nores ant puoducio?


daryk, kaip širdis jaučia, tik per daug neinvestuok į tai nes jei nepasiteisins, tai paskui nagus grauši ir ant vaiko pyksi smile.gif

mūsų irgi pusantrų metų pora savaičių pažaidė "kaip smagu sėdėti ant puoduko", ir po to dar daugiau kaip metus ir nervus, ir kelnes, ir sauskelnes gadinom ... kažkaip nei tas šlapia jam buvo nemalonu, nei visa kiti būdai veikė.


QUOTE(dautan @ 2009 09 19, 10:11)
Fedes - iš tiesų įdomu būtų tokia statistika... 4u.gif


reik bemieges nakties, paieskosiu.

ausru, tikimybes skaiciuojamos is statistikos. 60 t yra ~2 proc mūsų lietuvėlės. dar klausimas tik ar čia kalbam apie alerg, ar apie AD. jei net kelis kartus, gaunasi maziau nei 10 proc. o
tu pabandyk pabraizyt medi kelioms kartoms su tokia statistika, kaip tau sake gyd. ir paziurek, kas gausis. jau antroj kartoj vien is sveiku tevu gaunasi 50 proc alergisku, o tai reiskia jau ~90 proc trecioj kartoj. o pradejom nuo visiskai sveikos visuomenes... wink.gif

dar- va "statistika" is tokio paties VBS:

http://www.mamoszurn...i...18&Itemid=0

be to statistika ne tik is gyd irasu. placiau tingiu aiskint, man atostogos, bent jau nuo darbo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(ausru @ 2009 09 19, 16:08)
Zinai, kad jam nepraeitu noras prasytis, galvoju ji sustiprinti  g.gif - ta prasme galvoju, kad gal jau laikas investuoti i daugkartines sauskelnes  g.gif . Ka manai? Ka kitos manot? Jeigu pajus, kad kelnytese slapia/nemalonu, tai gal dar labiau nores ant puoducio?


Mano dabar jau ,kai apie 2 metus, tai jau labai negera kai šlapia, o tada mums ne iki to buvo, nes buvom po baisios krizės, beveik po mėnesio ligoninės.
Šiaip tai aišku pabandyk, man atrodo mes investavę į visokius bandymus paieškose nuo AD, tai keli lišni šimteliai, jau nieko napakeis. smile.gif O be pampersų gal vaikui sveikiau. Dabar jau daug mamų nuo gimimo deda daugkartinius. Aš iš pradžių kažkaip neturėjau informacijos, o paskui jau ne iki to buvo.
Atsakyti
QUOTE(ausru @ 2009 09 19, 10:30)
Ir kam gydytojams ta statistika tirstinti?
Be to, as rasiau apie TIKIMYBE seimoje gimti alergiskam vaikui, o ne apie jokia statistika - cia ne tas pats.


O man labai reali tokia statistika atrodo. Iš kokių 10 draugių vaikų visiškai niekam nealergiški yra gal 2. O kitus anksčiau ar vėliau yra kažkas sualergizavęs. Iš tų 10 vaikų 5 pakankamai smarkiai alergiški. Ir tik dviejų iš jų tėvas turi šienligę. Nei aš nei vyras nealergiški, bet mūsų vaikai taip. Tik vyras turi kažką panašaus į nestiprų AD. Tai aš tam ir nurašau tas mūsų alergijas.
Atsakyti
O musu tokia idomi situacija , mano vyras iki 7 metu sirgo AD , net ir dabar karts nuo karto paberia zmogu , nuo labai stiprios uzterstos aplinkos , tiesa ,vienintelis dalykas kuris jam padedavo- lietuvos pajurys , maistui alergiskas nebuvo ...As visiskai niekam nealergiska , niekad neturejau jokiu alerginiu berimu ir pan , mano pirmas vaikas gime Lt . Kaip ir as , niekad neturejo jokiu berimu ar alerg. reakciju . Dabar su mano mazaja idomus dalykas gavosi , gime ji sveika , iki puses metu nezinojau , kas tas AD , po puses metu ant kojytes atsirado demele , patepaiu aliejum -dingo , veliau dar viena , bet nezymiai ir tada mano vyresnelis parsinese is darzelio vejaraupius , na zinoma, uzkrete mazaja , vat po vejaraupiu ir prasidejo ''dziaugsmai '' . Tiesa mano mazoji gime visikai kitoj klimatinej aplinkoj nei mano pirmas vaikas , o pries nestuma dar teko padirbti su chemikalais , manau garai visokie per kvepavimo takus eina i krauja ir t.t , tai dabar ka kaltinti nezinau g.gif : vyra , darba , gyvenama vieta ar vejaraupius ?unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ausru @ 2009 09 19, 16:08)
Zinai, kad jam nepraeitu noras prasytis, galvoju ji sustiprinti  g.gif - ta prasme galvoju, kad gal jau laikas investuoti i daugkartines sauskelnes  g.gif . Ka manai? Ka kitos manot? Jeigu pajus, kad kelnytese slapia/nemalonu, tai gal dar labiau nores ant puoducio?

O gal jis vienas is tu ankstyvuju vaiku,kurie anksti pradeda sest ant puoduko bigsmile.gif .Manau pabandyk...O gal...
Atsakyti
na, pas mus iš visų draugų tik mano ir dar du alergiški. vienas iš jų su AD paveldėtu iš abiejų tėvų. tai vat tame ir triukas su statistika ir tikimybe, kad vienur pasiskirsto vienaip, kitur, kitaip, vien iš savo asmeninės patirties negali spręst.

va čia šiek tiek rimtesnių duomenų apie usa, apie lietuviškus duomenis esu blogos nuomonės, tai dar net neiškojau, nesitikiu, kad bus kokių išsamesnių tyr Lietuvoje daryta... sad.gif

http://medicineworld...statistics.html
trumpas vertimas, kas neskaito angliškai - USA šienlige skirtingais šaltiniai serga 9-16 proc populiacijos, AD - 9-30 proc. , maisto alergija - 6-8 prox vaikų iki 4 metų amžiaus ir 4 proc. suagusiųjų.
vaistų alergijų nerašo kiek nuo visos populiacijos, bet iš visų pašalinių vaistų reakcijų alerginės sudaro 5-10 proc.
alergijos vabzdžiams - 3 proc vaikų ir 1 proc suaugusiųjų.

ir čia dar truputį duomenu iš us:
http://www.foodaller...dStatistics.pdf

jei kas nors dar su manimi nori pasiginčyti apie statistiką ir ką reiškia terminas tikimybė, tai galim atidaryti atskirą forumą biggrin.gif biggrin.gif

Papildyta:
QUOTE(Laiskriste1 @ 2009 09 19, 20:26)
O gal jis vienas is tu ankstyvuju vaiku,kurie anksti pradeda sest ant puoduko bigsmile.gif .Manau pabandyk...O gal...


drinks_cheers.gif juk vieni anksti, kiti vėlai sėdas, negali žinot kada tas laikas.
Atsakyti
QUOTE(laurriukas @ 2009 09 19, 17:45)
O man labai reali tokia statistika atrodo. Iš kokių 10 draugių vaikų visiškai niekam nealergiški yra gal 2.

drinks_cheers.gif

As irgi net perkraciau mintyse visu pazistamu rata - is viso neturiu tokiu draugiu, kuriu vaikai butu nealergiski doh.gif - jeigu ne visi vaikai seimoje, tai bent po viena yra doh.gif (gal tik su lengvesnemis alergijos formomis nei mes). Siaubas g.gif , nu bet ir masta alergijos pasieke g.gif . Gerai cia toks vienas gydytojas ir sake: "Pries 50 metu turejau labai pasistengti, kad parodyciau studentams alergiska kudiki, o dabar jau sunku surasti nealergiska."

Baisu, bet zinokit as bandau izvelgti ir geraja sito reikalo puse - kai visi be isimties gime kudikiai draskysis taip kaip musu, gal tuomet zmonija susimastys kur mes einam, gal tuomet biski samoningumo smegeninese rasis. O dabar isivaizduokit kaip pvz tokiam vaikuciui kaip musu isgyventi nudienos visuomeneje ? Einam pvz i laukuti, pereinam per prisvampta laiptine - griztam - visas isbertas. Parke, parduotuveje, bet kur, kur benueitume, visi vaiksto tiek prisismirdine kvepalais, kad staciai kaip parfumerijos fabrike jauciames doh.gif . Net pas savus zmones nueinam i svecius, tai namuose vienu Arielu kvapas, drabuziai is tolo Arielais dvokia, o seneliai net vaiko ant ranku paimti negali - vos tik prisiglaudzia, vaikas lupte lupasi. Ir visi sako, kad mes tipo issigalvojam, kad mums jau psichologines pagalbos reikia, nes izvelgiam pavoju ten, kur jo nera. Bet net pati Astrauskaite pabreze, kad jeigu alergizuoja naturalios medziagos (ziedadulkes ir tt), tai cheminiu medziagu kvapai ore alergizuoja tuo labiau. Mane tai siaubas ima pagalvojus, kaip mums reikes vesti vaika i darzeli - ateis kokiais dezodorantais prisismardinus auklyte ir visas brangiausias gydymas Kinotakaromis ir tt. suniui ant uodegos doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Laiskriste1 @ 2009 09 19, 19:26)
O gal jis vienas is tu ankstyvuju vaiku,kurie anksti pradeda sest ant puoduko bigsmile.gif .Manau pabandyk...O gal...

Mano brolis labai anksti ant puoduko prasytis pradejo, dar net metuku neturejo - paskui paaiskejo, kad cia jam taip anksti pasireiske igimtas pedantiskumas biggrin.gif . Jau toks svaruolis buvo, jau toks tvarkinguolis doh.gif . Prisimenu lovos jam bet kaip nepaklosi - nesiguls, jeigu koldra idealiai neislyginta - turedavo krasciukas su krasciuku, kamputis su kampuciu sutapti doh.gif . Isivaizduokit, keliu metu berniukas, o budavo zliumbia ir nesigula, jeigu nepakloji pagal jo mada lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ausru: 20 rugsėjo 2009 - 00:45
Sveikutes 4u.gif

aciu labai uz pagyras ax.gif kiekvienam savi vaikai graziausi pasaulyje, ar ne mirksiukas.gif lotuliukas.gif gimtadieniai ne kartu - dukrytes vasari, tortai du, nes viena pati dariau, ta kur raudonas su daug zvakuciu buvo, o kita sveciai atsinese, kadangi ir fejerverka turejom, tai abu ir uzdegem ax.gif vaikams juk vienodai, bele yra ka pusti doh.gif

Receptu tema
Pagal trintos moliugu sriubytes recepta viriau trinta kalafijoru (t.y. moliuga pakeiciau kalafu), gavosi thumbup.gif prasom isbandyti, dejau visa didele galva, MB sake kad labiau bulves jautesi, ir siek tiek skystesne gavosi, bet mano vienu kalafu nevalganti dukryte dvi lekstes sukirto blush2.gif

QUOTE(ausru @ 2009 09 19, 15:08)
Zinai, kad jam nepraeitu noras prasytis, galvoju ji sustiprinti  g.gif - ta prasme galvoju, kad gal jau laikas investuoti i daugkartines sauskelnes  g.gif . Ka manai? Ka kitos manot? Jeigu pajus, kad kelnytese slapia/nemalonu, tai gal dar labiau nores ant puoducio?

galiu pasidalinti patirtimi ax.gif jei idomu, nes sita etapa praejau su dukryte....
issinagrinejusi "rinka", issiaiskinau, kad jau tokios kaip daugkartines sauskelnes yra zingsnis atgal, o ne pirmyn pratinant prie puodo. Reikia taip vadinamu "atprastukiu" (angl. dazniausiai vadinasi potty training).
Pirkau vat tokias:
http://www.rasakila....atprastukes.htm
tik tada jos apie 55Lt kainavo blink.gif
as siunciausi is UK, kaina su siuntimu panasi gavosi, bet nereikejo neaisku kiek laukti, kai cia buvo pastriges tiekimas, bet nesvarbu...
Pagal aprasyma jos sulaiko apie 3 sisi, realiai panasiai, maniskei gal apie 2, nes ji reciau ir daugiau dare
Pliusas yra tas, kad nera nerealiu alu visur.
ju turejau 5 vnt, man buvo mazai, turbut dienai reiktu nemaziau 10. Veliau pirkau is Mothercare, cia pas mus vat tokias:
http://www.mothercar...n...41&mcb=core
nieko gero (bent jau man), net 1 sisi nelabai sulaikydavo
dar buvau radusi, bet tuo metu su dydziais buvo beda ir reikejo laukti, tai veliau nebepirkau (cia per amerikonu e-bay) vat tokias, man jos kazkaip uzkabliavo...
ten analogiski ir berniukiski yra:
http://www.pottytrai...;Store_Code=PTC
... o bet taciau.... realiai mums su dukryte tokios atprastukes nepasiteisino schmoll.gif pirma karta pajaute kad kazkas bego ir tiek ziniu, are i jas sekmingai ir vargo nemate... o reikaus patvarke brolis - pradejau maziuka sodinti ant puodo, nors net dorai nesedejo, teko sesei pavyzdi imt is brolio doh.gif ir paprasti triusikeliai, tiesa mes daug visokiu trikotaziniu timpu, treningiuku ir pan turejom, tai keisdavau n kartu per diena, velaiu kai orai atsilo, uzteko tik su triusikais begioti...
zodziu dabar maziuka mokinti ruosiusi tik su paprastais triusikeliais ir buciau zinojusi, buciau neinvestavusi ir i jokias atprastukes, na bet gal kata kita broliui panaudosiu biggrin.gif MAN NEPASITEISINO schmoll.gif

kazka dar buvau sumasciusi parasyti, bet pamirsau doh.gif

prisiminiau doh.gif gal kam reikia kokiu stambesniu pirkinuku (ale auto keduciu ar pan.) 4u.gif mes vat is cia kelis daiktus parsisiunte esam:
www.mytoys.de
siuntimas kainuoja nepilnus 16 euru, jei siuntinukas iki 30 kg
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mortele: 20 rugsėjo 2009 - 18:36
Ausru 4u.gif, mano mažius, kad daro kažką į sauskelnes ėmė suprast ir man pasakyti/parodyti nuo 16 mėn. Aš tada irgi nusipirkau tas Rasakilos atprastukes, bet nežinau ar pati per mažai pastangų dėjau ar dar vaiko suvokimas ne toks didelis buvo, tad iki visiško sauskelnių atsisakymo praėjo dar 5 mėn smile.gif. O visą tą laiką į puodą padarydavo tik ryte, ar po pietų miegelio, nors ir pašydavau/siūlydavau kur kas dažniau (nesodinau jei pasakydavo - ne). Tiesą sakant tos atprastukės man naudingiausios buvo naktį ax.gif, bet jau tada, kai dieną jis irgi lakstė tik su paprastais triusikėliais. Maniškis visada skysčių neypatingai daug gėrė, tad naktim 1-2 kart pasiusiodavo, o būdavo, kad ir visai sausas bigsmile.gif, taigi atprastukės mums čia labai padėjo - systeli naktį biškutėlį ir jau prabunda, kad sėstų ant puodo "užbaigt". Aišku, man dar labai gerai, kad vasara buvo "sauskelnių atsisakymo sezonas", tai aš jau kai tvirtai nusprendžiau kad gana - taip ir padariau, nei į lauką, nei į svečius, nei pas daktarą, nei nakčiai lotuliukas.gif, žodžiu su diena likusius pampersus kaimynui jaunesniam atidavėm, kad neliktų pagundos uždėt lotuliukas.gif.
A, tiesa, turim mes draugelį pusmečiu jaunesnį, tai jis beveik kartu su mano pacanu nusiėmė pampersus, deja naktį ir pietų miegui dar vis dėvi juos, bet dieną berods nuo 1metų ir 4 mėnesių nebe.

Tad sakyčiau turit nepraleist progos paskatinti vaiko norą daryt į puodą mirksiukas.gif.
Atsakyti