Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys

QUOTE(Košė-Malošė @ 2009 11 23, 02:18)
Svarbu suprast, kad pienuko turi, o vaiko kabojimas pienuko gamybą stimuliuoja. Verkimas būna dėl daugybės priežasčių. Visi jį verčia maisto trūkumui, ir darp esminę klaidą...
Svarbiausias rodiklis- kiek ir kaip vaikas tuštinasi. Iš deguonies sysiukas nesigamina  mirksiukas.gif
NIEKADA nutraukinėjimas neparodo pieno kiekio. Ir kur tokių "gerų" patarimų randat?!
Maitint pagal poreikį- kiek nori ir kada nori.
NERIBOT žindimo laiko. Maitint iki k9dikis paleis pas krūtį.
Jokių čiulptukų/buteliukų.
Pienuką gausina:
Nusiteikimas maitint, pasitikėjimas ir artimųjų palaikymas;
dažnas žindymas; išimtinis žindymas (tik MP) neribojimas laiko; pradėt maitint tik pastebėjus pirmus noro žyst požymius;
odos-odos kontaktas; nešiojimas, maudynės kartu, teigiamos emocijos, visavertė mityba ir poilsis.  4u.gif
Atpila perteklių. Nusiramink, labai daugakam taip būna. Pertraukėlėse atraugink, stenkis maitint nesuirzusę- mažiau priris oro, efektyviau žys.
Kaip speneliai? Skauda? Kaip maitini? Ar naktį maitini? Čiulptuką duodi?


speneliai jau daug maz sugijo..maitinu krutimi, bet dabar teko ir nusitraukt pienuko tai is buteliuko daviau..kai neuzteko, misinuko daviau...nakti maitinu pora kart mazdaug..o ciulptuko nelabai ima, nelebai ir reik tai nelabai ir duodam smile.gif
Atsakyti
help.gif labai prasau jusu patarimo. Mano mergaitei eina ketvirtas menesiukas. Visa laika maitinau pati. Taciau, kaip ir daugumai pradejo atrodyti, kad truksta pienelio. Vertinant pagrindinius kriterijus atrodo, kad viskas yra tvrakoje t.y. ketvirta menesi pagal mano dabartinius skaiciavimus turetu priaugti apie (600-800 g.), diena po maitinimo isbuna nevalgiusi 2-3 val., per tai laika buna zvali, budrauja, pamiega, slapinasi tikrai daugiau nei 6 kartus i para, is viso per para maitinu apie 6 kartus. Taigi pansu, kad pienelio uztenka mano mergaitei, BET po maitinimo ji drasiai suvalgo 80-100 ml. misinuko (tiesiog kelis kartus pabandziau duoti). Tai pagal tai panasu, kad pienelio vis tik truksta. g.gif verysad.gif Is tiesu net nezinau kaip elgtis. unsure.gif Ar ir toliau maitinti MP ar reiketu ir misinuku primaitinti. Labai bijau, kad pradejus duoti misinukus MP tikrai labai sumazes. Dabar darau taip tik pries nakti duodu misinuko, pries tai pilnai "isgrezus" (.)(.), tuomet ir pati bunu ramesne.

Nuosirdziai busiu dekinga, kas atsilieps 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Košė-Malošė man snd visai ne laso ner peinuko,nei sunelis istraukia nei issimeldziu visai ani... doh.gif daviau 40min krutine ciulpt ir nieko .... visai... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Odna @ 2009 11 23, 17:24)
help.gif labai prasau jusu patarimo. Mano mergaitei eina ketvirtas menesiukas. Visa laika maitinau pati. Taciau, kaip ir daugumai pradejo atrodyti, kad truksta pienelio. Vertinant pagrindinius kriterijus atrodo, kad viskas yra tvrakoje t.y. ketvirta menesi pagal mano dabartinius skaiciavimus turetu priaugti apie (600-800 g.), diena po maitinimo isbuna nevalgiusi 2-3 val., per tai laika buna zvali, budrauja, pamiega, slapinasi tikrai daugiau nei 6 kartus i para, is viso per para maitinu apie 6 kartus. Taigi pansu, kad pienelio uztenka mano mergaitei, BET po maitinimo ji drasiai suvalgo 80-100 ml. misinuko (tiesiog kelis kartus pabandziau duoti). Tai pagal tai panasu, kad pienelio vis tik truksta.  g.gif verysad.gif  Is tiesu net nezinau kaip elgtis. unsure.gif  Ar ir toliau maitinti MP ar reiketu ir misinuku primaitinti. Labai bijau, kad pradejus duoti misinukus MP tikrai labai sumazes. Dabar darau taip tik pries nakti duodu misinuko, pries tai pilnai "isgrezus" (.)(.), tuomet ir pati bunu ramesne.

Nuosirdziai busiu dekinga, kas atsilieps 4u.gif  4u.gif  4u.gif


nezaiskit su misinuku, duodat misinio, lelia pasisotina, o pienuko tai pas jumi nesigamina daugiau, o kaip tik mazeja tuo kiekiu kuri misinuku primaitinat ir jau kitakart atrodo, kad jo mazai, as taip su pirma ir baigiau maitint greitai, kai tik misineliu pagirdziau. Jau 3 men maitinat ir toliau tai darykit, juk viskas tvarkoj, vaikui nebutina priauginet po 1,5 kg kas men 4u.gif Tiesiog neduokit misinio, o siulykit MP ir viskas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Padruske22 @ 2009 11 23, 19:45)
Košė-Malošė  man snd visai ne laso ner peinuko,nei sunelis istraukia nei issimeldziu visai ani... doh.gif   daviau 40min krutine ciulpt ir nieko .... visai... doh.gif

Kad neištrauki- normalu, o iš ko sprendi kad nieko per 40min. neišžindo???
Kad po maitinimo dar sutelpini mišinio- nereik. Duok krūtį, leisk žyst iki kol paleis- taip pienuko gamyba bus stimuliuojama. Vaikiuką kaip kalėdinę žasi prikimšt galim mišiniais.... nereik jo, juk pieno turi!!!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Košė-Malošė: 23 lapkričio 2009 - 18:12
o man dar kilo toks klausimelis: o ka daryt jei vienoje krutyje tikrai pienuko nemazai yra, o kitoje tikrai mazoka..kaip uzkurti ta viena papuli? unsure.gif
Atsakyti
Daisiuke, pas mane ta pati beda verysad.gif buna kad po valanda maitinu is tos kruties doh.gif ir mazute paskui pradeda pykti, tuomet duodu kita - pasisotina ir uzmiega. Vien zo, reikia ir man patarimo kaip uzkurti viena kruti.. ir dar beda, kad kaip tycia mums labai sunku ja paimti ir net nezinau kodel-gal nepatogiai duodu g.gif jau panika pradeda imti, nes nezinau ka dar galeciau padaryti unsure.gif
Atsakyti
siandien nakti zaidem zaidem su papuliais...nu neina vaikui teisingai ju paimt nors tu ka..ir veinaip duodu ir kitaip...isslysta tas spenelis, vaikas pyksta..pasiemiau antspenius ir tvarka...isisiurbia viena karta ir gali islaikyt kad ir visa valanda neisspjauta..manau taip teks valgyt..tik nerimauju ar per antspenius gerai ssitraukia pienelis... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Daisiuke @ 2009 11 24, 12:59)
siandien nakti zaidem zaidem su papuliais...nu neina vaikui teisingai ju paimt nors tu ka..ir veinaip duodu ir kitaip...isslysta tas spenelis, vaikas pyksta..pasiemiau antspenius ir tvarka...isisiurbia viena karta ir gali islaikyt kad ir visa valanda neisspjauta..manau taip teks valgyt..tik nerimauju ar per antspenius gerai ssitraukia pienelis... unsure.gif


buna mamos su antspeniais ismaitina iki metu ir ilgiau, as duodu zinduka pvz, o MP ir kuo puikiausiai geriam (yra geres ir is buteliuko labai mazas, nes teko i ligonine atsigult dienai), tad svarbu maitint manau, o koki buda pasirinksit cia jau jus su maziuku nuspresit, pati naudojau kuri laika antspenius, kol susitvarke spenelis pazeistas, paskui po truputi ju atsisakem 4u.gif
Atsakyti
o as vakar snd vis duodu irgi pazindyt...ir ziursim kaip cia mums gausis,svarbu kad bent stimuliuotu... blush2.gif nes snd jau ir liemenele is po nakties dregna bigsmile.gif biggrin.gif tai gal ir pienelio yra jau ir suneliui duodu kruti...tegu ,kad ir 40min vien 40min kita,ir tada dar pasipraso 20-30ml misinuko... tai jau man upienelio turiu... blush2.gif atsigavineja gal..o ir man kol uzkuriu kita kruti tai reik palaukt..bet ziuriu kad kai viena zinda kita jau oati uzsikurinet norisi bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Renatata @ 2009 11 22, 16:53)
bet merginos kodel vaikas 2 valandas isteriskai verkia, ciumpa ta krutine meta..na kaip minejote jog kai kurios su pirmais vaikais pasidavete panikai ir pienukas dingo..tai is kur jus zinojote kad jo nebera? juk ir kzkas buvo..vaikas isteriskai verkia ir panasu kazkas..nzn kaip siandien..patarkit: zinau kad vakare isteriskai turbut vel verks - ka man daryti??? tiesiog patarkit..ne pilvukas tai tikrai..duociau krutine - nurimtu - ale kad ji tuo monemtu pamaciusi krutine dar isteriskiau pradeda verkti..

mano panasiai elgiasi. galvodavau, kad truksta pieno, bet pasirodo buna ziauriai pervarges ir nebegali uzmigti, nesiojant irgi negali. Tai as stipriai prispaudziu prie saves ir stipriau pasupuoju, luzta iskarto.
Atsakyti
QUOTE(Odna @ 2009 11 23, 17:24)
help.gif labai prasau jusu patarimo. Mano mergaitei eina ketvirtas menesiukas. Visa laika maitinau pati. Taciau, kaip ir daugumai pradejo atrodyti, kad truksta pienelio. Vertinant pagrindinius kriterijus atrodo, kad viskas yra tvrakoje t.y. ketvirta menesi pagal mano dabartinius skaiciavimus turetu priaugti apie (600-800 g.), diena po maitinimo isbuna nevalgiusi 2-3 val., per tai laika buna zvali, budrauja, pamiega, slapinasi tikrai daugiau nei 6 kartus i para, is viso per para maitinu apie 6 kartus. Taigi pansu, kad pienelio uztenka mano mergaitei, BET po maitinimo ji drasiai suvalgo 80-100 ml. misinuko (tiesiog kelis kartus pabandziau duoti). Tai pagal tai panasu, kad pienelio vis tik truksta.  g.gif verysad.gif  Is tiesu net nezinau kaip elgtis. unsure.gif  Ar ir toliau maitinti MP ar reiketu ir misinuku primaitinti. Labai bijau, kad pradejus duoti misinukus MP tikrai labai sumazes. Dabar darau taip tik pries nakti duodu misinuko, pries tai pilnai "isgrezus" (.)(.), tuomet ir pati bunu ramesne.

Nuosirdziai busiu dekinga, kas atsilieps 4u.gif  4u.gif  4u.gif



Tikrai neverta nerimauti, pienelio tavo mergytei pakanka, o ir svorio priaugat kaip pagal vadovėlį biggrin.gif , vaikui augant , didėja ir pieno poreikis, tad tikrai kiekvienai žindyvei ateina tas periodas, kai rodos, kad pienelio nėra, tačiau privalu duoti krūti vaikeliui, kad jo padaugėtų, mišinuko davimas tik pristabdys pienbario veikimą, nes pieno nebesigamins daugiau, o blogiausiai kas gali nutikti, tai MP mažėjimas, dažnai kūdikiai pajutę, kad iš buteliuko lengiau gerti pienuką atsisako iš vis krūties, nes žindimas irgi sunkus darbas mirksiukas.gif , tačiau jei esant eksta aplinkybėms vieną ar du kartus duosit gerti iš buteliuko, nieko baisaus nenutiks, svarbu nepradėti jo duoti pastoviai.

taigi mišinuko davimas, tai tiesus kelias nutraukti žindymą.
Svarbiausiai pačioms mamoms reikia nusiraminti ir atsipalaiduoti, tada ir pienelio upės ims srauniau tekėti, atminkit, kad nerimas , stresas, nuovargis labai veikia MP gamybą, tad visų pirma pasistenkite atsipalaiduoti.

Beto vaikeliui augant, kai jau įsivažiuoja MP gamyba, o tai įvyksta 3-4 mėn, krūtys nebebūna tokios, kaip pirmaisiais mėnesiais, ir taip nebesijaučia jų pilnumas, moteris yra ne karvė, kad kaip tešmenyse prisigamintų pieno atsargų. Ilgainiui pienelio krūtyse prisigamina vos vos, kokie 40- 100 ml, o pagrindinis gamybos variklis 5sijungia vaikeliui žindant, tuo metu į moters smegenis siunčiamas signalas, kurio dėka ima tekėti pienelis 4u.gif
Atsakyti