QUOTE(Medinis @ 2009 09 10, 09:12)
Visuomenės informavimo įstatymo 14 straipsnio 3 dalis skamba taip:
Informacija apie privatų gyvenimą gali būti skelbiama be žmogaus sutikimo tais atvejais, kai ji padeda atskleisti įstatymų pažeidimus ar nusikalstamas veikas, taip pat kai informacija yra pateikiama viešai nagrinėjant bylą. Be to, informacija apie viešojo asmens privatų gyvenimą gali būti skelbiama be jo sutikimo, jeigu ši informacija atskleidžia visuomeninę reikšmę turinčias privataus šio asmens gyvenimo aplinkybes ar asmenines savybes.
Visuomenė turi teisę žinoti apie jūsų įvykdytą nusikaltimą, apie paskirtą jums nuobaudą ir apskritai - kas gi jūs per žmogus.
Nesutinku, merginos teisės tikrai buvo pažeistos, nes ji nėra viešas asmuo.
Tikrai gali paduoti į teismą laikraštuką, už tavo teisių pažeidimą. Negali niekas tokios informacijos atskleisti apie tave be tavo pačios sutikimo.
Papildyta:
QUOTE(Medinis @ 2009 09 11, 08:23)
1. Įstatyme yra nurodyta, kad negalima publikuoti informacijos apie neviešas bylas. Jei byla vieša - informaciją galiam publikuoti. Įstatyme neleidžiama tai, kas yra parašyta, visa kita yra leidžiama.
2. Pirminė teisinė pagalba yra nemokama visiems. Antrinė - priklausomai nuo pajamų.
3. Asmens sutikimo nereikia.
Visos bylos yra viešos išskyrus susijusios su šeimos teise.
Pirmine pagalbą, kuri būtų nemokama reikia kreiptis į teisės klinikas kaip Vilniaus universiteto, MRU, dabar ir Vilniaus teisės ir verslo kolegija,(tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla) kitur - mokama. Nemokama pagalba taip pat teikiama, kai asmens pajamos neviršija 12mėn. minimalau atlygio, kompensuoja valstybė.
Asmens sutikimo Tikrai reikia.