Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

Ne mergaites, ne milijonus vartom, bet skustis tikrai nuodeme butu wink.gif Be to, dar arteja kitas pinigu leidimo saltinis: turetume sulaukt vaikucio vasara, tai as i darba nebeeisiu, tad mano (nuosavos) islaidos sumazes unsure.gif bet jau dabar tariuosi, kad vyras manes neskriaustu rolleyes.gif
O siaip butu idomu suzinoti, kiek jums uztektu pinigeliu asmeninems islaidoms per menesi (cia neskaiciuojant mokesciu ir kt. butinu mokejimu)? tiesiog sau: kokiam rubeliui, kosmetikos priemonei, masinai islaikyti ir pan.? Nes as kartais pagalvoju, kad ne tiek daug man ir lieka (nors kaip sakiau, palyginti su kitom gal ir nemazai g.gif ) save palepint, na bet nieko nuostabaus, jug moterims niekad nebus pinigeliu perdaug thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE (viltele @ 2004 04 05, 15:25)
O siaip butu idomu suzinoti, kiek jums uztektu pinigeliu asmeninems islaidoms per menesi (cia neskaiciuojant mokesciu ir kt. butinu mokejimu)? tiesiog sau:

Na manau kokio 1000 lt tai laisvai uztektu vien tik savo reikmem...

deja, kol buto sienos plikos, negaliu sau to leisti sad.gif
Atsakyti
QUOTE (agneklimjan @ 2004 04 03, 15:31)
Pas mus lyg ir atskiri biudzetai g.gif . Dabar as gaunu pinigu uz vaika (anksciau man tevai duodavo siek tiek), vyras alga. Jis man nuolat priekaistauja, kad esu islaidi, nors taip ir nemanau. Save vadinu praktiska tongue.gif : jei randu drabuzi ar koki reikalinga daikta pigiau, tai ir perku, nes zinau, kad vis tiek veliau pirksim, o mokesim jau brangiau!
Jei mano pinigai baigiasi, einu pas vyra ir primenu priesaika "dalintis geru ir blogu" laugh.gif . O siaip jis yra pries bendra biudzeta unsure.gif .
Siaip jau slykstu imt babkes is vyro, nes jis visada randa proga ta prikaisiot...

Na, bet kartais pasitaupau atliekamus centukus, keiciu i litus, o kai jau padori sumele susidaro, einu atsikratyt pinigais. Siaip jau esu saves myletoja (ne egoiste!), taigi manau, kad jei turiu galimybe pasilepint siandien (kad ir suvalgyt sokoladini sureli), tai jokiu budu neatidedu malonumu rytdienai, kuri gali ir neateiti...

Net nepagalvočiau, kad šeimose taip būna g.gif
Atsakyti
na va, vadinasi as tikrai taupi rolleyes.gif nes 1000 Lt as neisleidziu, nors ir i darba su masina vazineju ir pietauju neskusdama...man uztenka apie 600-800 Lt ir dar sugebu sutaupyt... tongue.gif
Atsakyti
Biudžetas bendras.Niekada niekas neprikaišioja, jeigu ką nors kas nors nusipirko.Jeigu perkam ką nors butui, visada kartu pasitariam.Turbūt niekada nėra vyras pareiškęs priekaištų man, kad aš ką nors nusipirkau.Kartais, kaip tik norėtųsi, kad jis mane sustabdytų, bet niekada to nesulaukiu.Esu pakankamai neišlaidi, pirkdama viską gerai apgalvoju.
Klausimas toms, kurių šeimose atskiri t.y. vyro ir žmonos biudžetai: o tai kur vaiko biudžetas?Tokio nėra, ar irgi yra kokia nors sistema?
Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 04 05, 14:54)
Man teko pora menesiu gyventi pagyvenusiu zmoniu seimoje, kuriu biudzetai buvo atskira, kaip pas artev...(Musielka, tavo ne grynasisi atskiru biudzetu varijantas, tavo bendras biudzetas, tik skirtingose piniginese wink.gif.

Jau kaip nesiau as kudasiu is tu namu atgal nesidairydama, vos tik proga atsirado.

Situacijos: ateina vakare zmona i svetaine pas vyra ir klausia: ar galima, as paimsiu tavo ledu. Tas mielasirdingai leidzia. Ji nueina, atsiriekia, padekoja. blink.gif Taip kasdien, jei tik kas uzmirso nusipirkti savo ledu, sulciu, arba skolinasi batams, nes senieji kiauri akivaizdziai blink.gif ....

Is sunu, vos tik jis pradejo uzdirbti, ima pinigus uz elektra-sildyma ir t.t.

Bet uztat poziuris vaiku i tevus tai irgi blink.gif. Siaip lyg ir gerai viskas, neprasivardziuoja, mandagus visi. Bet vat kad tevams ka nupirkti savo noru- to betruko. Itariu, kad jei tevai ligoninej atsidurtu, tai jie atnestu saskaiteles tevams uz vaistus dry.gif ...

Idomiausia, kad vaiku seimose yra atvirksciai. Ko gero, jiems tas seimos modelis buvo didele trauma. Todel savo seimoj viska pasiruose atiduot zmonai ir vaikams, labai tausoja santykius, labai saugo ir myli seima. Biudzetas- pats bendriausias koks begali buti. Vaikams ir zmonai perkama tik patys brangiausi daiktai, nors oi ne visada jie buvo pagal kisene...

O ta seima kazkokia salta salta. As tos moters kazkada neistverus paklausiau: kaip jums tai patinka? Ji atsake- o ka darysi- paverkiu paverkiu kartais nakti i pagalve, ir toliau gyvenu.... blink.gif Nu tai aciu blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif .

Tarp kitko, toj seimoj jie uzdirba mazdaug po lygiai, karts nuo karto tai vienas daugiau, tai kitas daugiau.

Nu jo! Cia jau zmones visisko krastutinumo priejo. Ne, niekada nesiklausiam ar galima paiimti tavo ledu. Maista perkames ne sau, bet bendram vartojimui ir tai darom paeiliui.
Kita vertus ir turint bendra biudzeta, galima prieiti baisiu krastutinumu, ypatingai jei moteris inesa daugiau, manau nereikia man rasyti kokiu, ir taip aisku.
Taigi as sakau kiekviena situacija skirtinga, kaip beje ir zmones, todel pagal situacija reik ir spresti, kas geriau: bendras biudzetas ar ne. O tokiu krastutinumu nei sau nei niekam nelinkiu.
Atsakyti
as zinau tokia seima; vyras nupirko mesos, bet zmona ta diena is jos nieko nepagamino. Kita diena jis sako: "grazink pinigus uz mesa, nes ji jau sugedo del tavo kaltes" wink.gif
zmona nori nuvaziuoti prie juros ir moka vyrui pinigus uz tai, kad nuveztu wink.gif
dar daug tokiu firminiu pavyzdziu yra.
grynu pinigu as neturiu ,imu is stalciaus, o i stalciu ideda vyras wink.gif
Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 04 04, 07:49)
O jei dar atlyginimai smarkiai skiriasi...Linksmesni klausimukai: kai jus vaziuojate atostogauti, kaip renkates viesbuti, keliones kaina? Pvz: vyro alga tempia 5 zv. viesbuciui, o jusu 3 zv. Kaip darot? Gyvenat atskirai? O kaip restoranuose elgiates? Uzsisakot salotu, kol vyras normaliai pietauja?


I restoranus nevaikstom, i kavines irgi sad.gif , ai, tiesa, buvom kazkada picerijoj, klube. Cia, tipo, jis maen kviete, tai jis ir mokejo. O siaip i kavines su draugem einu. Nu... kartais reikia kokiu 10Lt paprasyt....
Po viesbucius nevazinejam, kaip ir isvis nekeliaujam sad.gif . Pajury gyvena jo seima, tai kaip ir nebutina...
Atsakyti
QUOTE (pavasare @ 2004 04 04, 09:59)
QUOTE (agneklimjan @ 2004 04 03, 15:31)
Pas mus lyg ir atskiri biudzetai g.gif . Dabar as gaunu pinigu uz vaika (anksciau man tevai duodavo siek tiek), vyras alga. Jis man nuolat priekaistauja, kad esu islaidi, nors taip ir nemanau.
Jei mano pinigai baigiasi, einu pas vyra ir primenu priesaika "dalintis geru ir blogu" laugh.gif . O siaip jis yra pries bendra biudzeta unsure.gif .
Siaip jau slykstu imt babkes is vyro, nes jis visada randa proga ta prikaisiot...


Na sitai man primena mano pirmos santuokos biudzeta sad.gif sad.gif su tokiu vyru daugiau gyvenime nesusideciau, is pradziu siaip vyriokas pinigus taupo, po to zmonai vaistams duoti nenori, po to nuo alimentu slepiasi >_> g.gif

Tfu tfu tfu
Atsakyti
O pas mus biudžetas toks: vyras dirba, neša pinigus į namus, atiduoda juos man, o aš pinigus į stalčiuką dedu. tongue.gif Jei jam ko nors reikia, tada jau pas mane prašo, o aš sprendžiu: reikia mums šio daikto ar ne. biggrin.gif Po to, mane užnervino tokia atsakomybė(jei mėnesio gale pinigų trūkumas- kvepia pinigų iššvaistymu). Dabar vyras pasiima, kiek jam reikia, be atsiklausimo, tai jei pinigų trūksta, aš - nekalta. rolleyes.gif
Atsakyti
niekada nekyla problemu del finansu rolleyes.gif pas mus bendras katilas clap_1.gif
Atsakyti
Kai buvau jauna, protinga, netekejusi, susitaupiau kelionei i Prancuzija, kuri man reiskia laaaaaabai daug. Turejom po vestuviu vaziuot ten medaus, bet kelione atsauke sad.gif sad.gif sad.gif . Veliau turejau isvaziuot vasarai dirbt, bet apnestejau sad.gif , tada vyras pazadejo po gimdymo isleist pagaliau (turetu but sia vasara), bet eilini karta muilas sad.gif sad.gif , sako, prisikeliausi dar sad.gif . Deja, susitaupyt jokiu prosvaisciu (turejau tokiu slaptu planu), nes vyras zino apie visas babkes (net apie babkes, isprasytas is univero!). Mano pajamos- 120Lt (ruosiu mokine egzui- 15Lt/h), dar kartais mociute is pensijos nuraso, jis gauna alga neastronomine, o vaiko pajamos- pasalpa (siaip nuo jos lieka apie 50Lt).

Na, vien tik sau noreciau kokiu 200Lt*agneklimjan n.

Del vienos saskaitos ir 2 korteliu - siuliau, bet jis nesutinka, sako, kad iskart viska isleisciau.

p.s. pas mus tokia sistema: jei babkes masinai, reiskia MUMS, jei sokoladas, marskineliai is 75% nukainavimo, tai reiskia MAN, tai kaip ir iseina, kad JAM - nieko, tik maistui wink.gif tongue.gif Na, bet is jo algos uzmokam issimokejimus, tai irgi mums (pvz., padangos yra liuks pirkinys, o jau mano prasomas fotikas - nebutinas... Nu ka - kai nesiuosi vaika i fotoatelje, tai irgi gal bus nebutina dry.gif )

Papildyta @ [mergetime]1081190035[/mergetime]
Na, bent jau del vieno pritariu: visos problemos tada, kai pinigu nera, o kai ju yra, gerai ir mastyt, kur juos padet... dry.gif
Atsakyti