Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

QUOTE(Subjektyvi @ 2013 10 14, 17:35)
O tokie atsiprašant ... kaip Kalabrijas iš Šiaulių, jie  gali tik vemti apie išlaikytines, rašyti bjaurystes, nes jie niekada neuždirbs tiek, kad išlaikytų savo žmoną ir džiaugtųsi tuo. Tie, kurie realiai uždirba, niekada neparašys tokių nesąmonių. Nes jie pakankamai protingi vyrai, o ne tokie, atsiprašant ...


Subjektyvi, o ka jei vyras daug dirba, tikrai daug, bet darbas ne tas kur daug moka, ne veikejas, ne verslininkas - tai ka jis jau nevertas vyro vardo? Gi zmonos atlyginima irgi maistui ir butui reikes leisti , o ne ''kalgotkems''.. Faktas tas, kad Lietuvoje nera tu veikeju tiek daug, kad islaikyt zmona, vaikus, statyt namus ir t.t galetu. Daugeliu atveju abieju atlygynimu reikia, kad islaikyti seima.
Man asmeniskai ziauru kai abu apylygiai uzdirba, bet kazkodel vyras turi uz viska moket... Zmonele prisitaupius, o vyrui net hobiui nelieka, o dar baisiau - atiduoda zmonai alga, o paskui 50lt praso savo reikalams.. blink.gif
Mes su MB turim atskiras saskaitas. Niekada nesutiksiu su bendru ''katilu'', ar bendrais vokeliais. Zinome ka kas menesi reikia sumoketi, kiek atsideti taupymui - visa kita savo reikalams. Kadangi MB daugiau uzdirba, tai pramogos dazniau apmokomos is jo. Maistas daznaiu irgi MB perka. Bet neturiu jokiu problemu (aciu dievui ir MB) ji pakviesti vakarienes i restorana, nupirkti bilietus i koncerta, ar siaip kuom nors pamaloninti. Nuo to jis nera man maziau vyriskas. Vyriskumas man ne pinigines storumu ar apmoketom saskaitom restorane ar maximoj matuojamas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Romy: 15 spalio 2013 - 10:03
QUOTE(lyrika @ 2013 10 14, 13:51)
, bet perspektyvesni). butu grazu, as vaikstau rubais is Tako fasion, jis is firminiu parduotuviu. jis vazineja su nauja masina, as su 25m senumo kibiru. ir t.t.
seimoje negali nei vienas buti virsesnis, o pinigai labai diferencijuoja zmones ir ju statusa, tad man tai neatrodo normalu


Lyrika, pas mus taip ir yra. MB vazineja 'mersu'' as opeliuku ( ne 20metu, bet..) biggrin.gif .
Gal is sono ziurint kvaila, bet mano masina visa diena prie biuro stovi. Jo masina dalis ivaizdzio, praktiskai jam duona uzdirba smile.gif Jo masina vaziuojam visur, mano stovi. Bet kadangi ruosiames kraustytis, man toliau i darba vazinetis bus tai ruosiuosi didesne masina pirkti..turbut vel opeli biggrin.gif
O ir su smutkem gali buti tas pats. Mano broliene ohoho kokia issipusciusi, o brolis kai vargsas kartais. Nu bet jam neimanoma isiulyti ka nors pirkti, nu nereikia jam nieko..
Atsakyti
QUOTE(Romy @ 2013 10 15, 11:24)
Lyrika, pas mus taip ir yra. MB vazineja 'mersu'' as opeliuku ( ne 20metu, bet..)  biggrin.gif .
Gal is sono ziurint kvaila, bet mano masina visa diena prie biuro stovi. Jo masina dalis ivaizdzio, praktiskai jam duona uzdirba  smile.gif Jo masina vaziuojam visur, mano stovi. Bet kadangi ruosiames kraustytis, man toliau i darba vazinetis bus tai ruosiuosi didesne masina pirkti..turbut vel opeli  biggrin.gif
O ir su smutkem gali buti tas  pats. Mano broliene ohoho kokia issipusciusi, o brolis kai vargsas kartais. Nu bet jam neimanoma isiulyti ka nors pirkti, nu nereikia jam nieko..


cia jau zmoniu apsisprendimas yra. mano broliui irgi nieko nereikia, gali su ta pacia striuke 10m vaiskcioti, niekas neipirs, bet ne apie tai. kalbejau apie skirtumus ne savo noru, o del to, kad biudzetai visai atskiri, ir vienas gali daug, kitas vos gala su galu suduria.
pas mus biudzetas bendras, todel, kad pasiitkim vienas kitu, zinau, kad padejus savo alga, sekancia diena nepasigesiu 500lt, nes MB nusipirko plansete ar dar koki niekala, lygiai taip pat ir su manimi. jis nebijo padeti savo algos i bendra kruvele, nes zino, kad neprisipirksiu sukneliu uz 1000lt. o jeigu man reikia pinigu bet kam, pvz pasveikinti savo drauge ar sese, nueiti i kirpykla ar pas manikiuriste, as tiesiog pasiimu. ir niekad nebuna priekaitu, nes zino, kad be reikalo netaskau. vyras lygiai taip pat, sako noriu naujo TV, bet pirma reikia susimoketi uz laiptus ir lova. tai taip ri darom, dedam pinigus laiptam, tada lovai, kai prisitaupo daugiau, perkam TV. del pasitaupymo kazkokiom pvz vyro dovanom, tai darau taip. paimu is vokelio 100lt, pasakau, kad tiesiog reikia(niekad neklausia kam), nusiperku koki niekaleli, o likusius pasidedu pvz Kaledinei vyro dovanai. tad nesuprantu kam reikia skirtingu kruveliu smile.gif pvz mano sesuo vis pesasi su vyru ka reikia pirkti, o ko ne. jam vis atrodo, kad ji turi pakankamai rubu, jai kad galetu maziau rukyti ar kuro pravazineti. tada gal ir reikia atskiru biudzetu. pas mus kazkaip tokiu dalyku nekyla, tai ir kraunam bendron kruvon. gal del to, jog esam pakankamai panasus, panasus pomegiai, poziuris i pinigus, daiktus ir t.t.

bet cia tik mano nuomone smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lyrika: 15 spalio 2013 - 10:48
QUOTE(lyrika @ 2013 10 15, 11:43)
cia jau zmoniu apsisprendimas yra. mano broliui irgi nieko nereikia, gali su ta pacia striuke 10m vaiskcioti, niekas neipirs, bet ne apie tai. kalbejau apie skirtumus ne savo noru, o del to, kad biudzetai visai atskiri, ir vienas gali daug, kitas vos gala su galu suduria.
pas mus biudzetas bendras, todel, kad pasiitkim vienas kitu, zinau, kad padejus savo alga, sekancia diena nepasigesiu 500lt, nes MB nusipirko plansete ar dar koki niekala, lygiai taip pat ir su manimi. jis nebijo padeti savo algos i bendra kruvele, nes zino, kad neprisipirksiu sukneliu uz 1000lt. o jeigu man reikia pinigu bet kam, pvz pasveikinti savo drauge ar sese, nueiti i kirpykla ar pas manikiuriste, as tiesiog pasiimu. ir niekad nebuna priekaitu, nes zino, kad be reikalo netaskau. vyras lygiai taip pat, sako noriu naujo TV, bet pirma reikia susimoketi uz laiptus ir lova. tai taip ri darom, dedam pinigus laiptam, tada lovai, kai prisitaupo daugiau, perkam TV. tad nesuprantu kam reikia skirtingu kruveliu smile.gif

bet cia tik mano nuomone smile.gif


Lyrika, ta ir noriu pasakyti, kad labai daznai nezinom kodel yra taip seimoje. Is sono ziurint keista, o gal jiems taip geriau. Tikra teisybe retai suzinosi. Moteris sako vienaip, o isklausius vyro - situacija atrodytu dar kitaip.
Faktas tas, kad sutarimas del finansu poroje labai svarbu. Zinau poru, kuriems nesutarimas sioje srityje buvo didelis punktas del skirybu. Visi budai valdyti finansus seimoje geri, jei tai tenkina abu. Todel man keisti tokie pareiskimai, kad butent vyras turi islaikyti, butent vyras turi moketi, butent bendras katilas buti ir t.t. Kitaip ne vyras, o ''skurlis'', ar dar geriau - ne zmona, o barakuda biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Romy: 15 spalio 2013 - 10:56
QUOTE(Romy @ 2013 10 15, 11:52)
Lyrika, ta ir noriu pasakyti, kad labai daznai nezinom kodel yra taip seimoje. Is sono ziurint keista, o gal jiems taip geriau. Tikra teisybe retai suzinosi. Moteris sako vienaip, o isklausius vyro - situacija atrodytu dar kitaip.
Faktas tas, kad sutarimas del finansu poroje labai svarbu. Zinau poru, kuriems nesutarimas sioje srityje buvo didelis punktas del skirybu. Visi budai valdyti finansus seimoje geri, jei tai tenkina abu. Todel man keisti tokie pareiskimai, kad butent vyras turi islaikyti, butent vyras turi moketi, butent bendras katilas buti ir t.t.


nekalbu apie vaizda is sono, bet cia kaip teorine galimybe pateikiau, kad butu nefaina, jeigu nuejus i Akropoli su vyru tektu skirtis, vienas eitu i deichmana, kitas i chesteri. ir nekalbu apie susitarimus. galbut tikrai dirbant kazkoki darba, reiktu skirtingos aprangos, masinos, telefona ir t.t.. bet kalbejau apie absoliuciai atskirus biudzetus visiskai skirtingas pajamas gaunanciam vyrui ir zmonai. ir kada kaip pries kelis puslapius buvo rasyta, net duonos kepala per puse perka, tada zyyymiai maziau uzdirbanciam turetu buti nelabai fainas jausmas.. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Kalabrijas @ 2013 10 14, 13:43)
po šito posto ir užtilo visos išlaikytinės - "kas vyro, tas mūsų, kas mano, tai jau tik mano" 

as taip ir pamaniau kad parasys nors viena vyr lytis drinks_cheers.gif nu jus isijauskit i ta vyru kaili po galais, ir uzteks moters gimine dergti jums, kai kurioms, kurios tik ir suokiat: "pirma isleisim tavo alga, po to kiekvienas savo." tikiuosi cia buvo ironija. g.gif tikiuos taip dukru neauklejat. tikiuos sutdijavot gyvenima ne tam, kad is vyro lupt devynis kailius. tokiu atveju, eilines paaugles ar studentes daugiau uz jumis vadinasi dirba, uzsidirba ir joms nereikia laukti, kol draugas duos ant paketu, nes jusu pinigai jau kitoj (neisimamoj) saskaitoj. gal ir stipriai persudau, bet ar nepersudyta su tokiom panaisom negraziom frazem: "mano saviggarba nukentes jei matai, as vyrui is SAVO ALGOS VARGANOS megztukeli nupirskiu"; arba vyras esi, tai snai cia, visus pinigus MAN, ir nedrisk dejuoti..." arba: "kas tavo tai musu, kas mano tai mano." ir dar visokiais smailikais palydimos tokios frazes, kad spalvingesnis gyvenimas butu.
geda geda geda uz toki moteru mastyma...

velgi niekas nekalba apie alfonsizmus, apie tai, kad vienas valgo geriau, o kitas tik ziuri, kaip anas valgo.arba vienas skarmalius, o kitas gucci rengiasi. bet nu atsiprasau: islkaiyk mane ir vaikus, ir dar ne savo vaikui mokek uz mokslo studijas - jei esi dzentelmenas...

pakol neatsirado Kalibro postas, prisiminiau kitoj temoj ALLEyezOnMe - taip pat vyriskio - posta. jis taip pat buvo piktas. nori pinigu, eikit pacios ir uzsidirbkit. as manau, kad seima tai verslas, sanderis, inasas... ok, sutinku moteris tvarko namus, uki, vezioja i burelius, bet velgi, cia jos inasas tebunie pripazistamas toks pats vertingas kaip vyro, bet ne VERTINGESNIS, TAD KODEL JI TURI TURETI VISUS PINIGUS, IR TIKETIS VISU PINIGU VIEN SAU, vien todel kad - ji moteris? doh.gif kad nuo jos eina jau toookia auuura...moteriskas kvapas namie, suprask.

jei jau toks moters mastymas, jei ji nori savo pinigus SAU LEISTI, TAI okei, buk amzina vienise, studente, vaiku neturek, ir leisk pinigus savo infantilystems.
pakartosiu, tokiu atveju, jei as buciau tikrai pasiturintis vyras ir jausciausi melziamas, skyrybu metu vaikai gyventu pas mane ir tiek. tikiuos lietuva, kaip ir NO, issikovos, kad teise auginti galetu abu. ypac vyresnius vaikus, po 9metu amziaus. uztat pasibaigs visokie kukavimai, duok mums su vaikais i sardinija ant bilieto. gerai bus ta sardinija, bet as ten su vaikais skrisiu, kodel tik mamyte nori paskraidyti? biggrin.gif
geros dienos....ui kaip sunervino 4u.gif ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Subjektyvi @ 2013 10 14, 14:35)
Jau kaip tu suveli, tai juokinga skaityti. Tu visiškai nesuvoki kaip gyvena tos šeimos 4u.gif  Normaliose šeimose,

visiskai suvokiu, ypac tavo seimos modeli. as rasiau visai apie ka kita. ir sekmes tau, ir kad neiko blogo nenutiktu 4u.gif
as sakau: ivertinkim vyrus, nelaikykim ju vien bankomatais...gerai, jei tu ivertini ir pastebi tai... o jei kita, gaundama is vyro viska, dar plepa prie kavos su draugem: va , pas mane saskaita tik dideja, savo pinigus dedu tik sau (tarkim, iplaukos uz kokia gimines zeme ir tt.), tas aria ir tegul, taip jam ir pridera, juk vyras... jei kas, as jau tiek ir tiek turesiu....
tai kaip vyras turi jaustis, jei tai zinotu? baisu uz tokias moteris...
Papildyta:
QUOTE(Romy @ 2013 10 15, 07:53)
Subjektyvi, o ka jei vyras daug dirba, tikrai daug, bet darbas ne tas kur daug moka, ne veikejas, ne verslininkas - tai ka jis jau nevertas vyro vardo?

pagal subjektyvia, nevertas....
vat girdejei is vienos forumietes, kas cia tie 5t? o jei 2t uzdirbi -tu isvis luzeris. invalidas.
einu skaiciuot kiek invalidu lietuvoj.
atsiversiu seimu namu ukiu statistika.

oje, vieni luzeriai...
Papildyta:
QUOTE(Romy @ 2013 10 15, 07:53)
Man asmeniskai ziauru kai abu apylygiai uzdirba, bet kazkodel vyras turi uz viska moket... Zmonele prisitaupius, o vyrui net hobiui nelieka,

apie tokius atvejus ir kalbejau drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo given444: 15 spalio 2013 - 11:31
QUOTE(given444 @ 2013 10 15, 12:15)

daugeliu atveju pritariu siaip nuomonei, nes tikrai turiu keleta pavydziu, kada zmonos yra tikros furijos, melzia vyrus, o tie ne tik dirba, uzdirba, pinigus atiduoda, bet ir kambarius sutvarko, patarnauja kaip sunyciai, o zmonos iskelusios kojas prie TV pirstu rodo, ka reikia padaryti(tokias zinau 3 seimas). ir vyrai tikrai ten ne milijonus uzdirba, bet jos dar pasityciodamos prie draugu ir sveciu pareiskia " o kada tu man nama pastatyti ir kailinius nupiksi?", nors ir taip is vieno vyro is paskola uz buta mokama, ir zmonos grozio proceduros apmokamos, o patys vaiksto apiplyse. vaizdas kraupus ir niekam to nelinkeciau, nes is sono vyras kaip nuteistas atrodo. ir dar negali nei puse dodzio pasakyti doh.gif
taciau zinau priesingu atveju, kada vyras pasidaro tikras alfonsas, partnere renkasi pagal pinigines stori, sedi zmonos(tiksliau zmonos teveliu) islaikomas ir vargo nemato doh.gif
zodziu, piniginiai dalykai skverbiasi ir i seimas, nors pagal viska, seima neturetu buti paremta materialiniais dalykais.
bet del Subjektyvi aprasytos situacijos irgi sutinku. dvi drauges gyvena istekejusios uz laabai labai turtingu ir zinomu vyru. ir tas buvomas namuose turi savo kaina. visu pirma beveik visada ir visur buna vienos, reikia pamirsti draugiu gimtadienius su antromis pusemis ar kad vaziuos su tavim kas prie juros dviem savaitem. turi jos aukles, padejejas ir t.t., bet taip gyventi nera lengva, kaip kad is sono atrodo. turi buti suprantinga, sumani ir ismintinga, kad suprastum, kodel ir vel vyras dirba iki velumos, kad neprasytum jo dalyku, kuris negali duoti, neretai reikia uzsimerkti pries tam tikrus dalykus ir keleti scenu. ir tik is sono atrodo viskas labai grazu ir lengva.
o del to megztinio, mes gi nezinom zmoniu situacijos. jeigu zmona turi grozio salona ir per menesi uzdirba 2-3tukst litu, o va vyras turi daug firmu, dideles kompanijas ir pan ir uzdirba koki 100tukt, logiska, kad moteris is savo varganu pajamu nepirkines vyrui dar ir megztinio(turbut tokia seima nesilanko parduotuvese, kur megztiniai po 50lt).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lyrika: 15 spalio 2013 - 11:30
QUOTE(lyrika @ 2013 10 15, 09:28)

bet del Subjektyvi aprasytos situacijos irgi sutinku. dvi drauges gyvena istekejusios uz laabai labai turtingu ir zinomu vyru. ir tas buvomas namuose turi savo kaina. visu pirma beveik visada ir visur buna vienos, reikia pamirsti draugiu gimtadienius su antromis pusemis ar kad vaziuos su tavim kas prie juros dviem savaitem. turi jos aukles, padejejas ir t.t., bet taip gyventi nera lengva, kaip kad is sono atrodo.  turi buti suprantinga, sumani ir ismintinga, kad suprastum, kodel ir vel vyras dirba iki velumos, kad neprasytum jo dalyku, kuris negali duoti, neretai reikia uzsimerkti pries tam tikrus dalykus ir keleti scenu. ir tik is sono atrodo viskas labai grazu ir lengva.


auksinio narvelio seimos. mes gi ne apie tokias kalbejom. kur rasiau moteris pabego, nes turejo kesti ir vyro meiluzes, o dabar galvoja kaip tuos keturis vaikus atgauti, ir juos islaikyt teks...dirbt reikes.
nekalbam ir apie subjektyvios seimas. nes tokiu lietuvoje procentaliai nera daug. nera daug uzsienieciu, ar siaip investavusiu, kur po nn firmu turi, ir taip dirba, kad nieko nemato...
eilines lietuvos seimos, kuriu namu ukio budzetai 5-15t max.
tokiuose remuose ir lengviau diskutuoti.
bet kad vyras PRIVALO VISKA ISLAIKYTI, KITAIP JIS NEVYRAS...? doh.gif cool.gif
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2013 10 15, 12:35)
auksinio narvelio seimos. mes gi ne apie tokias kalbejom. kur rasiau moteris pabego, nes turejo kesti ir vyro meiluzes, o dabar galvoja kaip tuos keturis vaikus atgauti, ir juos islaikyt teks...dirbt reikes.
nekalbam ir apie subjektyvios seimas. nes tokiu lietuvoje procentaliai nera daug. nera daug uzsienieciu, ar siaip investavusiu, kur po nn firmu turi, ir taip dirba, kad nieko nemato...
eilines lietuvos seimos, kuriu namu ukio budzetai 5-15t max.
tokiuose remuose ir lengviau diskutuoti.
bet kad vyras PRIVALO VISKA ISLAIKYTI, KITAIP JIS NEVYRAS...? doh.gif  cool.gif


bet galbut kas nors kalbejo apie savo seima? dazniausiai zmogui yra normali tokia terpe, kurioje jis gyvena, tad nesugebedamos isijausti ir nezinodamos situacijos, daznai uzsipuolame kazka.
del auksinio narvelio, viena is tu pazistamu tikrai taip, gyvena auksiniame narvelyje, o kita - jau dvidesimt metu ganetinai laimingai istekejusi, augina 3 vaikus, turi daug savos veiklos, su vyru graziai sutaria, bet gerbia tai, jog vyras aria ir atnesa pinigus. tuo tarpu vyras gerbia moteri, apie jokias meiluzes niekas per tuos 20m negirdejo.
tad visur visko buna wink.gif
Atsakyti
Kiekvienoje seimoje yra taip, kaip gerai dviems. Turiu omenyje abu. Kitaip nebutu seimos. Nera vieno visiems tinkancio universalaus varianto. Ir niekada nebus. Galioja tai ir finansu klausimams.

As visomis keturiomis uz vedybines sutartis. Jose labai tiksliai apibreziamos abieju saliu teises ir pareigos. Vedybine sutartis, kai tuokiasi pliki ir basi studentai, atrodytu juokingai, bet visais kitais atvejais butinybe. Kitaip nepamatysi, kad susidurei su alfonsu ar barakuda. Abi padermes zavios, o charakterio savybes ir prioritetai tie patys nepriklausomai nuo lyties - "vista" ar "gaidys" lotuliukas.gif

Is dabartines diskusijos isskirciau du poziurio taskus. Kai pinigu truksta viskam, atrodo, kad jie svarbiausia, kad pinigai pasaulio centras ir viskas sukasi aplink juos. O kai skaiciuoji tik is iprocio, o ne is butinybes, tuomet atsiranda kiti prioritetai. Nuo iki gyvenanciai seimai kils megztinio klausimas, antrajai nebe, nes pinigu netruks ir keliems smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2013 10 15, 23:44)
Kiekvienoje seimoje yra taip, kaip gerai dviems. Turiu omenyje abu. Kitaip nebutu seimos.

Nesutinku, kad kiekvienoje schmoll.gif pastebejau, kad daznai kam nors is sutuoktiniu/partneriu kaip tik nera geras tas finansu valdymo metodas toks, koks pas juos yra, nors seima ir yra. Kitaip niekas gi nesiskustu.
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2013 10 16, 08:59)
Nesutinku, kad kiekvienoje  schmoll.gif  pastebejau, kad daznai kam nors is sutuoktiniu/partneriu kaip tik nera geras tas finansu valdymo metodas toks, koks pas juos yra, nors seima ir yra. Kitaip niekas gi nesiskustu.
Apie sita sakoma, kad jei noresi musti, lazda visada rasi. Tai jei nori del kazko skustis, finansai yra neutraliausia ir visiems suprantama tema. Kai du zmones gyvena drauge, abiems tinka esama situacija. Nes kai mums is tikro kazkas netinka/nepatinka, mes tiesiog einame skirtingais keliais.
Jei tiketi statistika, kas antra susituokusi pora issiskiria. 80, o gal ir visi 90% skyrybu ivyksta del nesuderinamu skirtumu - pirmiausia skirtingo poziurio i pinigus.
Tarkim mano atveju, as uzdirbu tiek, kad galiu pilnai islaikyti visa savo seima (5 asmenis), jei to reiketu. Neribojant ne vieno seimos nario poreikiu. Taciau siuo metu turiu visiska laisve su tais pinigais elgtis kaip tinkama. Didzioji pajamu dalis is to, kas kazkada buvo darbas, paskui laisvalaikio hobis smile.gif
Atsakyti