Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

QUOTE(Nosferatu @ 2013 07 31, 15:25)
Tokios situacijos nereikia "dasileisti". Visos esamos geros savybės nublanksta, prieš reikšmingas problemas. Man patiktu jeigu bučiau vyras, naudojuosiu svetimu turtu, seksas "pašoniai", už nieką nemoku, skaniai valgau ir problemos nėra.  thumbup.gif
Vyt lauk  doh.gif
Vyras turi būti vyru, šiam vyrui pateisinimo nėra.


Kai visą gyvenimą gyvena taip. Mama, buvusios, visos suteikia galimybę taip elgtis taip ir yra. gavau vieną gerą pasiūlymą pas psichologę, jei nepadės. Spirsiu lauk.
Ačiū už patarimus mergytės smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Rashkyte @ 2013 07 31, 19:45)
Chiokle, baisi situacija  doh.gif  blink.gif

drinks_cheers.gif  tokia pirma mintis man.... paskirstyciau lentynas, tiek shaldytuve tiek spintelese... ir atskirai laikyciau viska.... ir jokiu perpus pinigu.... atskirai, tai - atskirai..... idomu, kiek ilgai testusi....  g.gif


Variantas neblogas drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Chiokle: 01 rugpjūčio 2013 - 11:59
QUOTE(jearmaine @ 2013 07 31, 12:11)
Gal galima rasti kokį praktinį sprendima, pavyzdžiui, kiekvienos savaitės pabaigoj suskaičiuoti, kiek buvo išleista maistui, ir dalinti per pusę.

na dar ko! Pusiau! Jis gi triskart daugiau sueda, tai gaunasi, kad mergina ta berna turi dar maistu paremt, nors jis daugiau uzdirba??? Na, jau ne. As tai siulau 2 varijantus:
1.Jei pusiau, tai pusiau. Jei maiso islaidos perpus, tai tegul ir visos islaidos per puse: rubai, kosmetika...... O ko ne? Rubai ir kosmetika asmeniska, bet maistas irgi "asmeniskai" i kiekvieno pilva nueina.
2.Jei atskirai, tai atskirai. Pirktis tik sau, gamintis tik sau. Kaip kambariokai.
Atsakyti
QUOTE(Chiokle @ 2013 07 31, 16:01)
Mest ir spirt nesinori nes jis turi kitu geru savybiu dėl kurių esu su juo, bet piniginiai reikalai klostosi prastai.

idomu,kokios tos geros savybes biggrin.gif
man asmeniskai kazkas baisaus toks "vyras" butu unsure.gif
Atsakyti
Chioke-as nesiulysiu iskart spirt lauk drauguzio smile.gif Jis kaip ir nekaltas (siai dienai),jauciu atsinese is savo seimos tokius finansinius seimos klausimo budus..
Geriausia seimos biudzeto valdymo klausimus aptarti dar pries apsigyvenant kartu:kokiu principu laikysites,kaip tvarkysite seimos biudzeta,koks jis bus(bendros islaidos,turesite keleta biudzetu-bendra ir savo atskirus),kas bus atsakingas uz seimos finansu valdyma,kaip planuosite didelius seimos pirkinius ir pan..Daznai apsigyvenus kartu,galvojama,kad viskas susitvarkys savaime,pokalbis apie busimus finansus atidedamas geresniems laikams,bet deja..
Neapsvarcius atvirai busimu biudzeto planavimo ir valdymo principu,tai gali tapti net ir is paziuros idealios poros skyrybu priezastimi.Sutuoktiniai yra komanda,o komanda turi veikti isvien.

As augau seimoje kur vyras moteriai visus finansus atiduodavo i rankas..Gyvenu ir as savo seimoje taip..Vyras deda ant stalo visas uzdirbtas pajamas (pasilikdamas sau simtiniu pora piniginej(nenumatytiems atvejams del auto pvz))..Negaliu pasakyti,kad labai dziaugiuosi ta nasta ant kupros.. Jauciuosi ta pinigu "taskytoja" pagrindine.. Ant manuju peciu visos seimos reikalai finansiniai..Jei nepavyksta kazko nusipirkt,isigyt,kaltinu save.. unsure.gif

Antras menuo tik (per 16m blush2.gif )pradejau atidziai skaiciuoti islaidas..Manau po keletos menesiu jausiuos gerai.. ir seima padekos uz mano "mena" suktis finansuose ax.gif
--
Beje pas seseri vyras pasitaike labai skupus,taupus ar kaip cia pavadint biggrin.gif Ismeta jai per savaite 200lt (4asm seima),ji uz juos(ir savo minimalias pajamas) moka mokescius (isskyrus ziema sildyma,vyro telefona ir sventes,gimtadienius),maitina seima,rengia,perka buiciai ka reikia..Pradzioj turejo daug piktumu del tokio ale jo skupumo..Bet va jis vyriskis be jokiu banko paskolu nupirko 3k buta,isremontavo,apstate baldais,visa iranga,automobili pasikeite..
Zodz poroje reikia apsitarti tik ir ieskoti sprendimu abipusiai tinkamu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Gina: 07 rugpjūčio 2013 - 08:56
Siaip svarbiausia, kad seimoje visiems pasirinktas modelis tiktu. Tuomet ir nesutarimams nelieka vietos.
As pati esu neblogas skrudzas, bet su laiku ismokau nebambeti del to, kas mano nuomone yra beprasmis svaistymas.
Prisipazistu, kad kartais tyliai pakrizenu isgirdus priekaistus, o kodel nieko nesakei, jei matei ir zinojai. Kai anksciau sakydavau, likdavau bloga. Dabar esu tiesiog geras ir malonus zmogus, salia kurio lengva. Plius atsirado tyli pagarba. Vieni privalumai biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(*Gina @ 2013 08 07, 08:55)
Neapsvarcius atvirai busimu biudzeto planavimo ir valdymo principu,tai gali tapti net ir is paziuros idealios poros skyrybu priezastimi.Sutuoktiniai yra komanda,o komanda turi veikti isvien.

Labai teisinga mintis 4u.gif Prieš išeinant gyventi su MB, turėjau galimybę pažiūrėti į jo šeimos finansų tvarkymą iš šalies.. Po to pažiūrėjimo buvo labai rimtas pokalbis apie tai, kaip jis galvoja gyventi sukūrus savo šeimą, nes manęs visiškai netenkino tai, ką pamačiau pas jo tėvus g.gif Smagu, kad nuomonės sutapo, kad jam pačiam nepatiko jo tėvų požiūris, nes kitu atveju, vargu, ar būtume susigyvenę.. Pinigai nėra pats svarbiausias dalykas kuriant santykius, bet, mano galva, lemia tikrai daug ir turi būti toli gražu ne paskutinėje vietoje.
Atsakyti
Del finansu su vyru sutariame jau senokai,kiekviena menesi atidedame tam tikra suma taupymui ir del bet kokiu pirkiniu tariames ax.gif
Atsakyti
QUOTE(*Gina @ 2013 08 07, 08:55)
Antras menuo tik (per 16m blush2.gif )pradejau atidziai skaiciuoti islaidas..Manau po keletos menesiu jausiuos gerai.. ir seima padekos uz mano "mena" suktis finansuose  ax.gif

Labai linkiu, kad poros menesiu uztektu. As labai planuoju gal kokie 5m., ir galiu pasakyti, kad vis atrandu nauju tiesu, nauju budu, kas labiau apsimoka, kas ne.

QUOTE(arana81 @ 2013 09 01, 11:12)
Prisipazistu, kad kartais tyliai pakrizenu isgirdus priekaistus, o kodel nieko nesakei, jei matei ir zinojai. Kai anksciau sakydavau, likdavau bloga. Dabar esu tiesiog geras ir malonus zmogus, salia kurio lengva. Plius atsirado tyli pagarba. Vieni privalumai biggrin.gif

Is savo varpines galiu pasakyti, kad kuo didesnes pajamos, tuo tolerancijos daugiau. Pas mus pajamos labai labai banguotos, tai kai menuo buna ne itin "turtingas", but tolerantiskai yra kur kas sudetingiau, nei tuomet, kai pajamos 3x virsija vidutines menesines cool.gif
Atsakyti
Todėl ir yra piktumai normalioms, darnioms, gerai gyvenančioms poroms, nes nėra įtampos dėl pinigų, šis pinigų punktas apskritai nei matomas, nei pastebimas.
Atsakyti
sveikos, paskaitinejau ir as sia temele, kazkaip pasidare baisu, jog kai kurios gyvena taip, jog reikia su vyru mustis del puses duonos kepaliuko. musu su vyru finansai yra visikai bendri, vyras uzdirba daug daugiau, taciau buvo laikas, kada buvo atvirksciai, ir nezinia, gal toks laikas vel kada ateis, todel niekada nevertinam kiek kas prie kazko prisideda. esam ne tik pora, esam komanda, kuri turi tiksla(siuo metu namo statybos). abu renkames parketa, uzuolaidas ir visa kita, neisivaizduoju, ka reiktu daryti, jeigu biudzetas butu atskiras. negi dabar vyras pirksis silkine patalyne, nes turi daugiau pinigu, o as savo pusei pasiimsiu kokia prasta sintetine?

o merginai, kurie nesutaria del duonos kepalo, siulau gerai pagalvoti, kas bus, kei reikes pirkti rimta balda, automobili ar vykti i poilsine nekione. ar nuvykus i Ispanija ir nuejus i kavine, vienas valgys kepsni, o kitas sumustini, nes neturi pinigu?

ir dar, jeigu moteris gamina valgi, tai uz sia paslauga gal irgi reiktu pradeti imti pinigus? zinau seimas, kurios net automobiliu nepasidalina, vyras vezdamas zmona kazkur, praso, kad kura uzpiltu ir t.t. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(lyrika @ 2013 09 04, 14:22)
ir dar, jeigu moteris gamina valgi, tai uz sia paslauga gal irgi reiktu pradeti imti pinigus?

lotuliukas.gif labai gera mintis thumbup.gif
Atsakyti
mes atskiras saskaitas turim, savo pinigu. Bet vedame visa pajamu ir islaidu dokumenta exelyje ir viska matome.
Atsakyti