Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

QUOTE(jaguarka @ 2011 09 09, 16:05)
Intro,  Jums tiesiog patariama nors šiek tiek pasidomėti kas ir kaip, juk niekad negali žinot, kas gyvenime įvyks.

drinks_cheers.gif Gal nuostabusis vyras krauna pinigus į slaptą sąskaitą slaptų kėslų vedinas hihihi.gif Kiek būna atvejų, kai vienas šeimoje besirūpindamas finansais susikrauna nemenką sumą ir išeina, o antrą pusę palieka pliką ir basą unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Upokšnis @ 2011 09 09, 17:50)
drinks_cheers.gif Gal nuostabusis vyras krauna pinigus į slaptą sąskaitą slaptų kėslų vedinas  hihihi.gif Kiek būna atvejų, kai vienas šeimoje besirūpindamas finansais susikrauna nemenką sumą ir išeina, o antrą pusę palieka pliką ir basą  unsure.gif


ka jus blink.gif jai taip nenutiks doh.gif cia jus is pavydo taip lotuliukas.gif
Atsakyti
Šeimoje finansai PRIVALO būti bendri - ir neskirstant, čia tavo, čia mano.. Tai būtų absoliutus absurdas ir nebeliktų sąvokos "šeima"...
Neskaičiuojam atskirai, o viską darom bendrai. Kažkaip net klausimas nekyla, "o kas mokės už butą"? biggrin.gif surašai sąsk imi kortelę eini ir moki, lygiai taip ir su maistu - imi kortelę ir perki,
Atsakyti
Be reikalo Jus cia InTro uzsipuolet, kai ji tik pasidziauge, kad yra laiminga del to, kaip pas juos su vyru piniginiai santykiai susikloste. Zmogus vaizdziai nupasakojo, kad neskiria vandens skaitliuko nuo elektros, o Jus ir patikejot biggrin.gif.

Jau atsiprasau, bet anoks cia mokslas sumoketi uz paslaugas, sildyma ar elektra. As kai gyvenau su tevais, irgi niekuo nesidomejau ir nerupejo man, o kai atsisedau ant savo uzpakalio - kazkaip savaime is pirmo karto viskas gavosi. Tai InTro gi tik pasake, kad uz buta moka vyras. Tai nereiskia, kad jei reiketu - ji nesusitvarkytu. Apskritai, zmogu reikia ne taupyt ir skaiciuot mokyt, o visu pirmiausia - uzdirbti pinigus. Kad butu ka skaiciuot. Todel nebukit naivios, jei isivaizduojat, kad mokedamos moketi mokescius esat i save labai jau daug suinvestave, kad paskaiciuojat, ar geriau nardyt, ar i siaures asigali smile.gif. Geriau jau tuo laiku kokia kalba ismokit ar teises issilaikykit.

Musu seimoj mokescius moku as, bet net neabejoju, kad jei reiketu, mano vyras taip pat sekmingai ta padarytu. Kam ta sureiksmint? Ar nuo to priklauso, kas verks "treciuju" forume - as ar mano vyras? Nuo to niekas neapsaugotas. milaa, pasidziauget, kad kitos uzdirbineja mokesciam, tai ziurekit, kad paciai netektu kada ir mokesciam uzdirbt, ir maistui. Jusu vyras lygiai taip pat neapsaugotas nei nuo plytos ant galvos, nei nuo meiluzes.

O biudzetas pas mus bendras - taip gyveno mano tevai, taip gyvena mano MB tevai, taip mes esam priprate. Nors as uzdirbu daugiau, bet manau, kad mano alga, o ir mano vyro alga tai yra musu bendri pinigai. Todel pries pirkdama didesni pirkini visada pasitariu su vyru. Ir nelaikau tai kontroliavimu. Tiesiog paklausiu ar nera taip, kad jei pirksiu si menesi nauja palta, tai vyras liks basas (t.y. be batu). Ir tuomet nusprendziam - kam ko labiau reikia. Dabar abu pradejom mokytis - o tam reikia nemazu pinigu. Pinigus taupom nuo mano algos, todel mano saskaitoje.
Atsakyti
QUOTE(jurgacka @ 2011 09 12, 10:20)
Be reikalo Jus cia InTro uzsipuolet, kai ji tik pasidziauge, kad yra laiminga del to, kaip pas juos su vyru piniginiai santykiai susikloste. Zmogus vaizdziai nupasakojo, kad neskiria vandens skaitliuko nuo elektros, o Jus ir patikejot biggrin.gif.

Svarbu, kad ji buvo balta ir pukuota.
Atsakyti
QUOTE(jurgacka @ 2011 09 12, 11:20)
Jau atsiprasau, bet anoks cia mokslas sumoketi uz paslaugas, sildyma ar elektra. As kai gyvenau su tevais, irgi niekuo nesidomejau ir nerupejo man, o kai atsisedau ant savo uzpakalio - kazkaip savaime is pirmo karto viskas gavosi. Tai InTro gi tik pasake, kad uz buta moka vyras. Tai nereiskia, kad jei reiketu - ji nesusitvarkytu. Apskritai, zmogu reikia ne taupyt ir skaiciuot mokyt, o visu pirmiausia - uzdirbti pinigus. Kad butu ka skaiciuot. Todel nebukit naivios, jei isivaizduojat, kad mokedamos moketi mokescius esat i save labai jau daug suinvestave, kad paskaiciuojat, ar geriau nardyt, ar i siaures asigali smile.gif. Geriau jau tuo laiku kokia kalba ismokit ar teises issilaikykit.

na sutinku, seimos biudzeto planavimas nereikalauja butinai baigti aukstaji finansini issilavinima, bet tyciotis, kad tik senos ir negrazios vargses - suprask mes visos, pacios ta biudzeta planuoja tai irgi kiek absurdiska. ai ir dar prisipazinkim merginos, gi mes visos siaubingai pavydime to vyriskio. as va visa savaitgali nerami buvau.
ir dabar neramu.... kaip cia mano nesusiprateli, kuris man tesugebejo nama pastatyt, o va mokescius pati truriu skaiciuotis pakeisti i kita. maniskis pastate elektros skaitikli, bet turbut nezino kas ten yra, o va toks vyra skaip Intro zinotu.... ech
Atsakyti
Kai puola, zmogus ginasi. Man atrodo, kad labai naturali reakcija smile.gif. Kai skaitau pirmus InTro postus, nepanasu, kad ji kazka puola, zemina, vadina senom ir nelaimingom. O paskui tai aisku, kaip tam anekdote "zodis po zodzio ir eziukas gavo i snuki" biggrin.gif

Apskritai man atrodo kvaila smerkti kitos seimos modeli, jei jiems gerai taip, kaip yra. Jei kazkas labai sekmingai tvarkosi turedami atskirus biudzetus - tai valio, saunuoliai, taip ir toliau. Jei pas kazka vyras tris kampus laiko - irgi puiku. Svarbu sutarimas seimoje butu, ir nei vienas nesijaustu nuskriaustas.

Atsakyti
Visdar apie mane lotuliukas.gif taip, taip, naujienu nera, as visdar nesirupinu mokesciais ir saldytuvu. Kai tai pasikeis butinai jums pranesiu, kad vel savaitei apie ka kalbet turetumet lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgacka @ 2011 09 12, 10:20)
Apskritai, zmogu reikia ne taupyt ir skaiciuot mokyt, o visu pirmiausia - uzdirbti pinigus. Kad butu ka skaiciuot. Todel nebukit naivios, jei isivaizduojat, kad mokedamos moketi mokescius esat i save labai jau daug suinvestave, kad paskaiciuojat, ar geriau nardyt, ar i siaures asigali smile.gif. Geriau jau tuo laiku kokia kalba ismokit ar teises issilaikykit.

Musu seimoj mokescius moku as, bet net neabejoju, kad jei reiketu, mano vyras taip pat sekmingai ta padarytu. Kam ta sureiksmint? Ar nuo to priklauso, kas verks "treciuju" forume - as ar mano vyras? Nuo to niekas neapsaugotas. milaa, pasidziauget, kad kitos uzdirbineja mokesciam, tai ziurekit, kad paciai netektu kada ir mokesciam uzdirbt, ir maistui. Jusu vyras lygiai taip pat neapsaugotas nei nuo plytos ant galvos, nei nuo meiluzes.


mokedama mokescius ir sekdama /vesdama biudzeta galiu planuoti savo seimos islaidas. tai leidzia nutuokti pragyvenimui ir kitoms islaidoms reikalingas sumas, bei dali pajamu, kuri atliks, skirti pvz atostogoms 4u.gif
aciu, kad rupinates, bet teises turiu jau senokai, automobili taippat smile.gif naujos kalbos mokytis nera reikalo, nes man reikalingas moku, o kaip zinia, nenaudojama kalba pasimirsta 4u.gif
beje, dirbu ir maistui, ir mokesciams, gatvej negyvenu, alkana nesedziu biggrin.gif

ir jus velgi nesupratote, ka diskusiju dalyves turejo galvoje biggrin.gif
mokescius moketi yra nei gerai, nei blogai ir visai nesvarbu, kuris seimos narys tai darys, svarbu, kad jie butu sumoketi ar butu is ko juos moketi 4u.gif
bet yra kvaila nesidometi seimos biudzetu, nezinoti kiek turima pinigu, kiek yra isipareigojimu, kur tie pinigai ir t.t. buvo sm ne viena istorija, kai moteriskes nesidomejo seimos pinigais, o vyrukas juos krove i savo saskkaitas, o poto dingo su nauja pasija, o moterytes lieka plikos basos ir su vaikais, ar vyro skolom blink.gif

musu namuose mokescius moku as, mb visai nesidomi nei mokesciais, nei apskritai kur musu pinigai doh.gif tik pasiklausia, kuria jam kortele naudotis ir tiek. o as nesidomiu jo papildomais pinigais lotuliukas.gif
Atsakyti
As zinau kiek lt gauna vyras, kiek as. El.bankininkystes korteles padetos vienoj vietoj, kad visad po ranka butu. Na, taip, as neplanuoju ka ir kada pirkt, kai reikia vaziuojam ir nusiperkam. Zinau kokia suma eina mokesciams, bet as ju nemoku ir nenoriu moket. Aciu mano vyrui wub.gif Musu seimoj vyras yra vyras, kuris ir rupinasi didziaja buties dalimi. Ir tikrai nesuprantu tu moteru, kurioms tai keista lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(InTro @ 2011 09 13, 23:31)
musu seimoj vyras yra vyras, kuris ir rupinasi didziaja buties dalimi. Ir tikrai nesuprantu tu moteru, kurioms tai keista  lotuliukas.gif

nu blyn negaliu lotuliukas.gif ar jau paskambinot siandien vyrui aciu pasakyti ??? lotuliukas.gif
Atsakyti
Jam sakyt nereikia, ir taip zino, kad myliu be galo be krasto wub.gif bet kai gris butinai dar kart pasakysiu lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti