Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

Mūsų biudžetas bendras, tačiau niekada nebuvo priekaištų, kad kuris nors per daug išleidžiam pinigų. Na neesam išlaidūs, bet negailim sau trokštamų dalykų...
Kai reikia rinktis, ką pirkti, perkam tai kas būtina. Jei reikia kriauklės arba batų, tai bus ir tas, ir tas smile.gif . Na nebent, reiktų rinktis iš didesnės sumos, bet tada pirktume, kas iš tikrųjų būtiniau.
O kadangi maniškio įsitikinimu, šeimą privalo išlaikyti vyras, tai manęs sąžinė negraužia, kad aš, dabar sėdėdama su vaikiuku namie, į bendrą katilą įnešu mažai pajamų biggrin.gif tongue.gif !
Atsakyti
musu biudzetas bendras, tik jei perkam issimoketinai perkam is jo algos, todel, kad jis oficialiai gauna alga, o as neoficialiai, mat auginu mazyli ir noriu dar buti namie. smile.gif
Atsakyti
Galima klausimeli toms, kuriu biudetai atskiri?

O ka jus darytumete, jei kuris jusu viena diena bum- taptu invalidu, nebegaletu dirbti, tegautu ta invalidumo pasalpa (neduok Dieve, aisku). O jei netektu darbo, del kokiu sunkiu aplinkybiu pultu i depresija ir jokiu prosvaisciu darbo surasti nebutu?

O jei dar atlyginimai smarkiai skiriasi...Linksmesni klausimukai: kai jus vaziuojate atostogauti, kaip renkates viesbuti, keliones kaina? Pvz: vyro alga tempia 5 zv. viesbuciui, o jusu 3 zv. Kaip darot? Gyvenat atskirai? O kaip restoranuose elgiates? Uzsisakot salotu, kol vyras normaliai pietauja?

Smalsu tongue.gif .
Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 04 04, 05:49)
Galima klausimeli toms, kuriu biudetai atskiri?

O ka jus darytumete, jei kuris jusu viena diena bum- taptu invalidu, nebegaletu dirbti, tegautu ta invalidumo pasalpa (neduok Dieve, aisku). O jei netektu darbo, del kokiu sunkiu aplinkybiu pultu i depresija ir jokiu prosvaisciu darbo surasti nebutu?

O jei dar atlyginimai smarkiai skiriasi...Linksmesni klausimukai: kai jus vaziuojate atostogauti, kaip renkates viesbuti, keliones kaina? Pvz: vyro alga tempia 5 zv. viesbuciui, o jusu 3 zv. Kaip darot? Gyvenat atskirai? O kaip restoranuose elgiates? Uzsisakot salotu, kol vyras normaliai pietauja?

Smalsu tongue.gif .

Jeigu vienas biudzetas uzsirauktu, liktu kiti, vat ir viskas. Ivyktu lesu perskirstymas ir visu pagrindiniai poreikiai vis tiek butu patenkinti. O su salutiniais poreikiais tai jau pardon biggrin.gif

Vykstant atostogauti. Na ir kas, kad biudzetai skiriasi? Kas trukdo vyro biudzetui koki karta padengt mano islaidas, o maniskiui - jo? Kaip senais laikais biggrin.gif Smagiau elementariai.

Pvz. variantas - vyro gimtadienis. Arba siaip noriu jam padaryt staigmena - nupirkt ka nors, o vyriski zaisliukai dazniausiai brangus. Jau pries 4 menesius savo nuosavam biudzete ijungiu taupymo rezima ir vyras gauna ka suplanavau smile.gif O jeigu tai butu bendrai kontroliuojamas biudzetas - neisivaizduoju, kaip tada butu imanoma nuslept didesniu sumu "isnykima". Nesakysi gi, kad va, taupau dovanai tavo gimtadieniui, nesamone gaunasi... dry.gif
Atsakyti
Noa, ne taves klausiau biggrin.gif . Tu tik vaizduoji "kieta" moteriske, bet biudzetas pas jus bendras, supratau is aprasymo wink.gif .

Atskiras, tai kai abi puses turi pinigus kas sau, parduotuvese mokedami uz pirkinious grieztai laikosi eiliskumo, jei kuriam pritruksta, tai kitas PASKOLINA. Krastutinumai: tokie ciudai, kad gimus vaikui moteris gyvena ir vaiko pasalpos, o vyras jai savo atlyginimo dalelyte numeta su dideliais paburbejimais apie taupuma.

Atsakyti
QUOTE (agneklimjan @ 2004 04 03, 15:31)
Pas mus lyg ir atskiri biudzetai g.gif . Dabar as gaunu pinigu uz vaika (anksciau man tevai duodavo siek tiek), vyras alga. Jis man nuolat priekaistauja, kad esu islaidi, nors taip ir nemanau.
Jei mano pinigai baigiasi, einu pas vyra ir primenu priesaika "dalintis geru ir blogu" laugh.gif . O siaip jis yra pries bendra biudzeta unsure.gif .
Siaip jau slykstu imt babkes is vyro, nes jis visada randa proga ta prikaisiot...


Na sitai man primena mano pirmos santuokos biudzeta sad.gif sad.gif su tokiu vyru daugiau gyvenime nesusideciau, is pradziu siaip vyriokas pinigus taupo, po to zmonai vaistams duoti nenori, po to nuo alimentu slepiasi >_> g.gif
Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 04 04, 07:50)
Noa, ne taves klausiau biggrin.gif . Tu tik vaizduoji "kieta" moteriske, bet biudzetas pas jus bendras, supratau is aprasymo wink.gif .

Atskiras, tai kai abi puses turi pinigus kas sau, parduotuvese mokedami uz pirkinious grieztai laikosi eiliskumo, jei kuriam pritruksta, tai kitas PASKOLINA. Krastutinumai: tokie ciudai, kad gimus vaikui moteris gyvena ir vaiko pasalpos, o vyras jai savo atlyginimo dalelyte numeta su dideliais paburbejimais apie taupuma.

Nu nelabai tas biudzetas bendras - ta prasme, kad as sava valia savo pajamas skiriu kitiems. O gal ir bendrokas toks? As, mat, bendra isivaizduoju - kad yra dezute, ten as savo pajamas sudedu, vyras savo, o paskui visi ima kiek kam reikia - tai mums iki tokio "komunizmo" toli dar... rolleyes.gif Pas mus vyras nustebtu, kiek ir kam as isleidziu, as uzputociau del jo islaidu, tfu, geriau kai nezinom - tai ir sirdies neskauda.

Bet tas tavo pavyzdys apie atskira biudzeta, ta krastutini - tai jau cia blyyyyn blink.gif Negi realiai taip buna? Nu job..., taigis tai neteiseta, galu gale, vaiko islaikymui turi skirti abu sutuoktiniai proporcingai pagal savo gautas pajamas, as taip suprantu? Gyvendama su tuo krastutiniu vyru as jam ne pinigu vaiko islaikymui prasyciau, o ikurciau individualia imine ir israsyciau kas menesi saskaita uz valymo-skalbimo-vaiko prieziuros- intymias paslaugas, jei butas butu mano - dar nuoma ipaisyciau, o laiku neapmokejus skaiciuociau delspinigius... biggrin.gif

Skolintis is savo vyro? Nu blyn... Skolinuosi tik as is savo vyresnelio taupykles, jeigu ragas finansinis buna - ten pastoviai koks 15 liteliu gulineja... Visada atiduodu. Ir jeigu tevelis skolinasi - irgi as atiduodu, nes tevelis uzmirsta. Mat jeigu as neatsiminsiu, tai pats vyresnelis tiksliai uzmirs paprasyt biggrin.gif Skerotikai dry.gif
Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 04 04, 07:49)
Galima klausimeli toms, kuriu biudetai atskiri?


Zinai,dabar mastau,kad gerai,kad taip gyvenom.
Kai mane mama moke gyvent pagal atskirus biudzetus (bendras tik maistui ir butui)tai maniau dieve dieve kokia nesamone. O kai skyremes,suvokiau nauda. Va mama sakydavo-nekisk $$$ i jo masina,nes viena diena jis ja isvaziuos ir pamojuot nespesi. Ka gi,kai isvaziavo,bent finansiskai nenukentejau. Taigi-butas mano,tai liko man,visi daiktai irgi pirkti atskirai,is savu biudzetu-atsidalint nebuvo sunku wink.gif nei triuksmu,nei teismu.
Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 04 04, 07:49)
Galima klausimeli toms, kuriu biudetai atskiri?

O ka jus darytumete, jei kuris jusu viena diena bum- taptu invalidu, nebegaletu dirbti, tegautu ta invalidumo pasalpa (neduok Dieve, aisku). O jei netektu darbo, del kokiu sunkiu aplinkybiu pultu i depresija ir jokiu prosvaisciu darbo surasti nebutu?

O jei dar atlyginimai smarkiai skiriasi...Linksmesni klausimukai: kai jus vaziuojate atostogauti, kaip renkates viesbuti, keliones kaina? Pvz: vyro alga tempia 5 zv. viesbuciui, o jusu 3 zv. Kaip darot? Gyvenat atskirai? O kaip restoranuose elgiates? Uzsisakot salotu, kol vyras normaliai pietauja?

Smalsu tongue.gif .

Norge super tu cia pavarei thumbup.gif
Man ir nepatinka atskiri biudzetai, kazkokia nesamone, seima yra seima ir pinigai yra bendri.
As kartais sudinai jausdavaus kad tik jis vienas dirba ir atnesa seimai pinigu, bet niekada neisgirdau jokio priekaisto del to, tiesiog tai yra MUSU pinigai ir nesvarbu kas juos atnesa vyras as ar koks aitvaras rolleyes.gif
Atsakyti
Sveikutes ,

Bendri biudžetai - grazu . Pas mus ir bendras.
Ir vyras atrodo man lyg negaili . bet reikia pirmiausiai buiti susitvarkyti , va as ir galvoju , kaip daznai nutinka - viska tempi , aukojies , . Susitvarkai buiti - ziuu - vyro neber , nes isejo pas grazesne , madingesne .
Nezin, gal biski nesmones kalbu , bet zinau ne viena toki pavyzdi .

Nusipirkau sestadieni batus , kokiu norejau ir problemos lyg ir neliko biggrin.gif

Ir vyras laimingas paliko , kad man nuotaika pagerejo ...
Atsakyti
QUOTE (norge @ 2004 04 04, 07:49)
Galima klausimeli toms, kuriu biudetai atskiri?

O ka jus darytumete, jei kuris jusu viena diena bum- taptu invalidu, nebegaletu dirbti, tegautu ta invalidumo pasalpa (neduok Dieve, aisku). O jei netektu darbo, del kokiu sunkiu aplinkybiu pultu i depresija ir jokiu prosvaisciu darbo surasti nebutu?

O jei dar atlyginimai smarkiai skiriasi...Linksmesni klausimukai: kai jus vaziuojate atostogauti, kaip renkates viesbuti, keliones kaina? Pvz: vyro alga tempia 5 zv. viesbuciui, o jusu 3 zv. Kaip darot? Gyvenat atskirai? O kaip restoranuose elgiates? Uzsisakot salotu, kol vyras normaliai pietauja?

Smalsu tongue.gif .

Manau, kad nera taisykles, kas geriau, atskiras biudzetas ar bendras, cia labai nuo situacijos priklauso. Kazkaip, pastebejau, jog uz bendra biudzeta tos moterys, kuriu vyrai daugiau uz jas uzdirba arba labai gerai uzdirba (gudrios, ka bepridursi), o va jei atvirksciai?
Taigi musu situacijoje biudzetas yra atskiras. Mokescius uz buta tik susimetam. Maista perkant daug maz laikomes eiliskumo, restoranuose mokam tai jis tai as. Atostogauti vaziuojant renkames viesbuti pagal tai, ka isgali mazesnes pajamas gaunantis. Pinigus vienas is kito skolinames (tiesa sakant, neatsimenu kada skolinausi, bet skolinu tai kiekviena menesi beveik). Niekada negalvojau, kas butu, jei viena diena taptu kuris nors invalidu ir nenoriu, bet va jei as iseiciau vaiko auginimo atostogu, tai tas 75% mano algos, kuria as gauciau iki kol vaikui sukaks 1m., vis tiek butu didesnis uz jo alga. Zodziu, zinau kad nebadauciau, o numes jis man ka ar ne, visai man dzin, cia jo reikalas, o po metu, aisku eiciau dirbti. Beje, manau, kad jei ir vyras daug uzdirbtu, nesirysciau planuoti vaikelio, jei netureciau savo pajamu, uztikrinanciu bent minimalu pragyvenima.
O siaip dar del ko as negaliu rystis bendram biudzetui, tai nedideles silpnybes, pvz.: knygoms ar apat. trikotazui, tikrai perku daugiau negu man reikia, bet as uzsidirbu ir jei dar kas man priekaistauti pradetu! Neeeeee!
Atsakyti
Nu pas mus biudzetas visiskai bendras, bet priekaistauti uz tai kad kazka nusipirkau vyras neturi teises. Lygiai taip pat ir as niekad nepasakau, jei nusiperka kazko daugiau negu reikia. Gerai, kai alga daug didesne uz vyro, bet kaip tartis: noriu vaziuoti prie juros, uzsakiau kambarius, sukrapstysi pinigu ar liksi namie? Nesmagiai jausciausi.
Atsakyti