Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

QUOTE(arana81 @ 2010 01 13, 15:59)

Jei pajamos apylyges, tada logiska tureti bendra biudzeta. Kai jos skiriasi - nelabai. Mano atveju as uzdirbu daugiau nei vyras ir visiskai neturiu jokio noro "dalintis" smile.gif



Kaip pas kitus viskas stabilu ir amzina unsure.gif
Per 8.5 santuokos metu buvo periodas kai pas abu algos buvo vienodai mazytes, buvo periodas kai vyras daug chalturino ir uzdirbdavo daugiau nei dvigubai, buvo periodas kai mano pajamos buvo ~1000Lt didesnes nei pas ji, buvo periodas kai ir vel susilyginom, buvo periodas kai gavau tik bedarbio pasalpa - velgi daugiau nei dvigubai maziau uz ji......
Kai vienam labai gerai - "bujojam" abudu, kai kazkuriam prastai - abudu spaudziames g.gif Neisivaizduoju saves gyvenant su zmogum, kuriam jei geriau, tai ir leistu viska savo reikmems, o tu, brangioji, kad ir sienos kampa grauzk arba saves uzspaudusios tai ka gaunu daugiau nei jis ir, gerbiamasis, kad neuzsidirbi, tai sedek namie, o as viena atostogaut vaziuosiu blink.gif
Atsakyti
visada vyras uždirba kelis kart daugiau už mane, bet sutariam thumbup.gif puikiai. tiesa, vedę jau 21 - eri metai...
Atsakyti
Na mes dar nesusituoke, taciau mano vyrelis labai darbstus, stengiasi kuo daugiau uzsidirbti, ir visada jei turi daugiau pinigeliu tai syengiasi mane kur nuvesti, net siaip paima ir duoda pinigeliu. jei matau kad mazai turi pinigu ir mes niekur negalim nueiti tai pati uz savo nuvedu, nors priesinasi, bet vistiek einam. tikiuosi ateityje bus bendri pinigai i nesipyksim del ju ax.gif wub.gif
Atsakyti
Mūsų šeimoje vyro pinigai yra mūsų pinigai, o mano pinigai- mano. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Lurdes @ 2004 04 03, 22:06)
Svajoju,kada pradesiu dirbt ir turesiu savu pinigu.Nes dabar dirba vienas vyras,ir gaunasi,kad visos babkes - jo piniginej,taigi ir jo nuosavybe. mad.gif Ir jei man ko rikia,turiu prasyti. mad.gif  O tai man nepatinka. Nes vis turiu raportuoti,kam man reikia to ar ano,nors jis ne velnio neismano apie moteru poreikius....


As irgi turejau tokia problema, kai neturejau darbo, o ieskojausi 1,5 metu... Labai nemalonu prasyti savo poreikiams, o kai dar branginasi ir aiskina, kad as vis prasineju ir prasineju, o kai pirkom buta buvau pati sutikus moketi uz ji, tiesa, tada dirbau ir neblogai uzdirbau. Dabar aciu dievui jau dirbu, alga ne kazin kokia, bet sumoku uz buta, aukle vaikui ir lieka mano poreikiams kazkiek ax.gif Tiesa vyro alga 7000, o mano 1500..
Atsakyti
Pas mus sakyčiau bendras biudžetas biggrin.gif
Aš gaunu savo pajamas, kurios kur kas mažesnės už vyro. Gaunu - perku maistą, rūbus ir t.t. apie mėnesio vidurį, maniškis visada paklausia kiek šį mėn reikia mokesčiams, pasakau bendrą sumą - po dienos, dviejų, jis parneša duoda aš sumoku. Kai baigiasi mano lėšos, tada jis duoda. Visa kita ką parneša dedam į taupyklę ir stengiamės iš jos neimt, taip sutaupėm mašinai, paskui antrai mašinai, dabar namukui. Būna, kad aš gaunu papildomai pajamų ir nemažų. Tada abu pasitariam, ar reikia kokio stambesnio pirkinio namams, ar paprasčiausiai už tas pajamas gyvensim mėnesį du, t.y. aš apmokėsiu ir maistą ir visus mokesčius, ar dėsim tą sumą į taupyklę.
Kadangi vyras turi IĮ tai pas mus pajamos nėra stabilios ir kas mėnesį vienodos, būna geresnių mėnesių, būna prastesnių. Pas mus kažkaip nėr buvę kad kuris kuriam priekaištautų dėl išlaidų. Tiesiog visada turim bendrų tikslų, suplanuotų pirkinių į priekį tai ir abu stengiamės taupyt. Aš - kuo ilgiau užtekt iš savo pajamų, jis - kuo daugiau uždirbt.
Atsakyti
QUOTE(ewaldina @ 2011 08 04, 08:07)
Pas mus sakyčiau bendras biudžetas  biggrin.gif
Aš gaunu savo pajamas, kurios kur kas mažesnės už vyro. Gaunu - perku maistą, rūbus ir t.t. apie mėnesio vidurį, maniškis visada paklausia kiek šį mėn reikia mokesčiams, pasakau bendrą sumą - po dienos, dviejų, jis parneša duoda aš sumoku. Kai baigiasi mano lėšos, tada jis duoda. Visa kita ką parneša dedam į taupyklę ir stengiamės iš jos neimt, taip sutaupėm mašinai, paskui antrai mašinai, dabar namukui. Būna, kad aš gaunu papildomai pajamų ir nemažų. Tada abu pasitariam, ar reikia kokio stambesnio pirkinio namams, ar paprasčiausiai už tas pajamas gyvensim mėnesį du, t.y. aš apmokėsiu ir maistą ir visus mokesčius, ar dėsim tą sumą į taupyklę.
Kadangi vyras turi IĮ tai pas mus pajamos nėra stabilios ir kas mėnesį vienodos, būna geresnių mėnesių, būna prastesnių. Pas mus kažkaip nėr buvę kad kuris kuriam priekaištautų dėl išlaidų. Tiesiog visada turim bendrų tikslų, suplanuotų pirkinių į priekį tai ir abu stengiamės taupyt. Aš - kuo ilgiau užtekt iš savo pajamų, jis - kuo daugiau uždirbt.

Va cia tikra seima, pagal mane, grazu skaityti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(GZA @ 2011 08 03, 17:15)
Dabar aciu dievui jau dirbu, alga ne kazin kokia, bet sumoku uz buta, aukle vaikui ir lieka mano poreikiams kazkiek ax.gif Tiesa vyro alga 7000, o mano 1500..

vyras uzdirba 7tukst o jus 1500lt ir jus dar mokat uz buta aukle ir tt.. blink.gif nezinau kokie ten pas jus santykiai,bet as taip nenoreciau..pas mus taip yra visi jo ir mano pinigai yra bendri,tiesa as db nedirbu,viska apmoka jis,savo reikmems turiu santaupu,bet jis visada paklausia ar man reikia pinigu... thumbup.gif jei pasakau kad reikia,paklausia kiek ir viskas,jokiu ataiskaitu,tiesa as pati dazniausiai pasakau kam:)
Atsakyti
QUOTE(*GALATĖJA* @ 2010 04 12, 14:46)
Patyriau abu variantus. Kazkaip su abiem man nepasiseke. Su pirmu vyru gyvendama uzdirbdavau kur kas daugiau uz ji. Ir sumesdavom abu i bendra katila as savo 2000 lt ir jis savo 200... Taip ir gyvenom. Kazkaip nepergyvenau del to, kad seima teko islaikyti, nebuvo jis islaidus, minimalus poreikiai. Tai buvo musu bendri pinigai. Dabar su antru vyru visiskai priesinga situacija. Abu uzdirbam panasiai, metames bendrom reikmem i bendra saskaita ir abu turim savo "nedeklaruotu" pajamu asmeniniam naudojimui. Abu turim po vaika is ankstesniu santuoku, abu turim savo asmeniniu finansiniu isipareigojimu. Regis teisinga ir patogu, bet is tiesu uzknisa, kai as neturiu pinigu kur nors eiti (jis eina vienas) arba neturiu pinigu kokiai kelionei arba tenka skolintis is jo (cia jau visiskai idiotiskai jauciuos) o veliau grazinti... Nu zodziu, pirmasis variantas vistig man atrodo artimesnis sielai ir paciai seimos savokai.



Idomiai pas jus. biggrin.gif Tai kokia cia seima ? Tiesiog kambariokai ir tiek.
Gal jus dar savo vyrui mokedavot uz isukta lempute, o jis jums atsilygindavo uz paruosta vakariene ?
Papildyta:
QUOTE(pupa-spurga @ 2011 08 02, 15:06)
Mūsų šeimoje vyro pinigai yra mūsų pinigai, o mano pinigai- mano.  smile.gif


Matomai vyras uz jus zenkliai daugiau uzdirba ? . bigsmile.gif



Papildyta:
QUOTE(mamuke68 @ 2011 01 22, 23:19)
visada vyras uždirba kelis kart daugiau už mane, bet sutariam  thumbup.gif puikiai. tiesa, vedę jau 21 - eri metai...



Mano tetis uzdirba 4 kart daugiau nei mama, sutaria puikiai ir neskaiciuoja cia tavo, o cia mano. smile.gif Viskas eina i bendra katila. biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(kumiko @ 2011 08 04, 14:22)
vyras uzdirba 7tukst o jus 1500lt ir jus dar mokat uz buta aukle  ir tt.. blink.gif nezinau kokie ten pas jus santykiai,bet as taip nenoreciau..pas mus taip yra visi jo ir mano pinigai yra bendri,tiesa as db nedirbu,viska apmoka jis,savo reikmems turiu santaupu,bet jis visada paklausia ar man reikia pinigu... thumbup.gif jei pasakau kad reikia,paklausia kiek ir viskas,jokiu ataiskaitu,tiesa as pati dazniausiai pasakau kam:)



Taip ir turi buti. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(egzzzotika @ 2011 08 04, 08:13)
Va cia tikra seima, pagal mane, grazu skaityti ax.gif

ačiuks,

kažkaip kol nepaskaičiau šios temos neįsivaizdavau kad gali kitaip būt lotuliukas.gif
o pasirodo gali lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(pupa-spurga @ 2011 08 02, 15:06)
Mūsų šeimoje vyro pinigai yra mūsų pinigai, o mano pinigai- mano.  smile.gif


na čia tai idealu drinks_cheers.gif

Pas mus viskas taip, kaip ir mano manymu turi būti - į bendrą katilą. Šiuo metu MB neturi darbo, ieškosi, tai abudu taupiau stengiames gyventi ir man net nekyltų mintis pasakyt, jog galiu sau leist daugiau, nes juk iš mano uždarbio čia.
Anskčiau, kai Mb uždirbdavo žymiai daugiau negu aš, tai viską norėjo pats mokėt, man neleisdavo.
Atsakyti
Pas mus jei turim pinigų tai turim abu ir nesvarbu kuris uždirbo. Dažniausiai vyras nė nežino kiek konkrečiai mes jų turim. Jei neturim tai nė vienas. Gyvenam dar tik ketvirtus metus kartu ir labai džiaugiuosi, kad šiuo klausimu mūsų abiejų nuomonės sutampa. Paprastai pirma išleidžiam mano uždirbtus pinigėlius, nes dažniausiai aš rūpinuosi kasdieniais pirkiniaias, o kai manieji baigiasi - imam iš vyro sąskaitos. Kad ir šiandien aš pasiėmiau jo kortelę, nes mano sąskaitoj pinigai baigėsi ax.gif
Atsakyti