Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

QUOTE(minuxe @ 2010 01 12, 00:42)
as tai ruosiuosi gyvent su draugu,nuosekliai perskaiciau visu pasisakymus, kad ir kaip bebuciau aukleta, esu uz bendra biudzeta, nors draugui lyg kazkas ir nepatinka g.gif bet dar yra siek tiek laiko, manau itikinsiu ir paskirsiu finansininku biggrin.gif
na jei draugas keliskart daugiau nei tu uzdirba, pritariu, kad atskiri biudzetai nesamone smile.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2010 01 12, 08:12)
atskiri biudzetai nesamone smile.gif

atskiras biudžetas nelygu atskiri pinigai. bigsmile.gif
už kiekvieną tamponą, pėdkelnes ir kremą draugei atsiskaitysit vyrui taip pat?
man rodos taip: ( kažkur jau kitur rašiau): reik bendrai turėt vokelius ir ten mestis už 1.maistą, 2.kurą, 3.buto paslaugas.4.vaikų poreikius. visa kita, kas atlieka(čia kaip kam) - tegul atlieka.
ar aš turiu atsiskaitinėt kam duodu pinigų, (jei pati uždirbu) - kokiam vaikui kuris serga ar ką remiu - net jei mano vyras neturi nei polinkio nei lašo gailestingumo ne saviems? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzu: 12 sausio 2010 - 13:32
QUOTE(zuzu @ 2010 01 12, 14:31)
atskiras biudžetas nelygu atskiri pinigai.  bigsmile.gif
už kiekvieną tamponą, pėdkelnes ir kremą draugei atsiskaitysit vyrui taip pat?
man rodos taip: ( kažkur jau kitur rašiau): reik bendrai turėt vokelius ir ten mestis už 1.maistą, 2.kurą, 3.buto paslaugas.4.vaikų poreikius.  visa kita, kas atlieka(čia kaip kam) - tegul atlieka.
ar aš turiu atsiskaitinėt kam duodu pinigų, (jei pati uždirbu) - kokiam vaikui kuris serga ar ką remiu - net jei mano vyras neturi nei polinkio nei lašo gailestingumo ne saviems?  g.gif
ten buvo atsakymas i minuxe post'a smile.gif ar Jus ji perskaitete? g.gif
SM ne vienakart skaiciau apie atvejus, kai moteris ir vyras uzdirba skirtingai, bet islaidas, kurias isvardinote, dalinasi per puse. Tada moteriai nelieka pinigu net asmeninems islaidoms, o vyrui lieka keli ar keliolika tukst. "lysnu", kuriuos istasko kaip jam norisi. Butent tokioje situacijoje labai apsimoka vyra paskirti finansininku ir atiduoti ta ka uzdirbi tam, kad pasiimti, kiek nori isleisti. Sovietiniais laikais apie sita modeli sakydavo "is kiekvieno pagal galimybes, kiekvienam pagal poreikius" smile.gif
Atsakyti
Mūsų šeimoje pajamos yra apyligės, aišku mano poreikiai dažnai būna keliolika kartu didesni nei vyro bet čia jau kita kalba:)
pinigus dedam į vieną bendrą sąskaitą iš kurios nurašo pagal TDS visus mokesčius bei paskolas, draudimus pats bankas, vyrui ant kortelės paliekame tiek kiek reik dviem automobiliam kurui, jam pačiam kad gerai jaustųsi. o visi kiti, maistui, rūbam, kelionėm, laisvalaikiui - iš bendrų pinigų kurie yra mano vardu atidarytoje sąskaitoje, bet ją traktuojame kaip bendrą biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2010 01 12, 11:49)
ten buvo atsakymas i minuxe post'a smile.gif ar Jus ji perskaitete? g.gif
SM ne vienakart skaiciau apie atvejus, kai moteris ir vyras uzdirba skirtingai, bet islaidas, kurias isvardinote, dalinasi per puse. Tada moteriai nelieka pinigu net asmeninems islaidoms, o vyrui lieka keli ar keliolika tukst. "lysnu", kuriuos istasko kaip jam norisi. Butent tokioje situacijoje labai apsimoka vyra paskirti finansininku ir atiduoti ta ka uzdirbi tam, kad pasiimti, kiek nori isleisti. Sovietiniais laikais apie sita modeli sakydavo "is kiekvieno pagal galimybes, kiekvienam pagal poreikius" smile.gif

tai vistiek nesuprantu visgi, kokia jūsų nuomonė...reik atsiskiatyt ką aš darau su asmeniniu gyvenimu ar ne, prieš vyrą? aišku, jei moralė normali ir neišleidžiamui tūkstančiai. riek sakyt, pirkau draugei tą, anam vaikui aną, o tam atidėjau tiek... iš atlikusių pinigų.

p.s. kas liečia pajamų skirtingumą. aš jei ką remčiau ar padėčiau, tai griežtai iš savo atlikusių pajamų, o ne MB pinigų. kad paskui nebūtų priekaištų. kad jo pinigai taškomi elgetoms ar pan. jei nėr tiek atliekamų, vadinasi neuždirbu, ne laikas kad kitiem padėčiau. ir ne laikas batams kurie 400lt kainuoja. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzu @ 2010 01 13, 08:23)
tai vistiek nesuprantu visgi, kokia jūsų nuomonė...reik atsiskiatyt ką aš darau su asmeniniu gyvenimu ar ne, prieš vyrą? aišku, jei moralė normali ir neišleidžiamui tūkstančiai. riek sakyt, pirkau draugei tą, anam vaikui aną, o tam atidėjau tiek... iš atlikusių pinigų.

p.s. kas liečia pajamų skirtingumą. aš jei ką remčiau ar padėčiau, tai griežtai iš savo atlikusių pajamų, o ne MB pinigų. kad paskui nebūtų priekaištų. kad jo pinigai taškomi elgetoms ar pan. jei nėr tiek atliekamų, vadinasi neuždirbu, ne laikas kad kitiem padėčiau. ir ne laikas batams kurie 400lt kainuoja.  smile.gif
mano seimoje finansai atskiri, pas mano tevus yra bendri. Greiciausiai del to, kad n nesutarimu del bendru pinigu prisiziurejau, dabar niekam neatsiskaitineju smile.gif

i Jusu klausima vienareiksmiskai negaliu atsakyti. Jei pajamos apylyges, tada logiska tureti bendra biudzeta. Kai jos skiriasi - nelabai. Mano atveju as uzdirbu daugiau nei vyras ir visiskai neturiu jokio noro "dalintis" smile.gif

labdarai skiriu ~10 proc. pajamu - kartais paremiu gimines, kartais aukoju baznyciai - mamyte (mamos mama) visada 10 proc. nuo kiekvienos savo invalidumo pasalpos skirdavo baznyciai (taip dare ir jos tevai), bet mano poziuriu tai jau lazdos perlenkimas. Yra kam labiau paramos reikia nei kunigams 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(arana81 @ 2010 01 13, 15:59)
mano seimoje finansai atskiri, pas mano tevus yra bendri. Greiciausiai del to, kad n nesutarimu del bendru pinigu prisiziurejau, dabar niekam neatsiskaitineju smile.gif

i Jusu klausima vienareiksmiskai negaliu atsakyti. Jei pajamos apylyges, tada logiska tureti bendra biudzeta. Kai jos skiriasi - nelabai. Mano atveju as uzdirbu daugiau nei vyras ir visiskai neturiu jokio noro "dalintis" smile.gif

...


na kai mes su vyru sustuokeme, tai mano pajamos berods 3 kartus buvo didesnes nei jo g.gif bet tai netrukde kaupti bendro biudzeto ir jis buvo... pas mane smile.gif as maniau kad as moku geriau taupyti nei jis. smile.gif
dabar nuomone pasikeite. as manau kad as tiesiog moku geriau leisti (kas katinui uodega pakels).

bendromis pastangomis jo atlyginima pavyko pakelti, maniskis sumazejo. uzdirbame polygiai. velgi biudzetas bendras. bendras biudzetas - tai ilgalaikiu BENDRU tikslu planavimas. ta prasme, busto gerinimas ir pan. neisivaizduoju kaip tai atlikti jei biudzetas atskiras g.gif ta prasme - mano sis namo kampas o tavo kitas? arba as uz savo pinigus perku ruda sofa, tai ant jos negulesi? g.gif paaiskinkite... tikrai nesuprantu..

antra. jei zmones susituoke ir nesudare vedybines sutarties.... tai juk visi uzdirbami pinigai BENDRI. prisidirbs vienas skolu, mokes abu.. kiek zinau net pirkti akcijas reik sutuoktinio leidimo.

tad atskiri pinigai imanomi tik jei neplanuoji kokiu stambesniu pirkiniu kuriems reik taupyti (masina bustas etc).




Papildyta:
QUOTE(zuzu @ 2010 01 13, 08:23)
tai vistiek nesuprantu visgi, kokia jūsų nuomonė...reik atsiskiatyt ką aš darau su asmeniniu gyvenimu ar ne, prieš vyrą? aišku, jei moralė normali ir neišleidžiamui tūkstančiai. riek sakyt, pirkau draugei tą, anam vaikui aną, o tam atidėjau tiek... iš atlikusių pinigų.

p.s. kas liečia pajamų skirtingumą. aš jei ką remčiau ar padėčiau, tai griežtai iš savo atlikusių pajamų, o ne MB pinigų. kad paskui nebūtų priekaištų. kad jo pinigai taškomi elgetoms ar pan. jei nėr tiek atliekamų, vadinasi neuždirbu, ne laikas kad kitiem padėčiau. ir ne laikas batams kurie 400lt kainuoja.  smile.gif


hm. manau cia jau pavadinimu skirtumas.
as turbut jau net mintyse nevartoju "asmeninis gyvenimas", sakau "musu"..
atsiskaitinejimas? kas cia per zodis. primena katorga. tiesiog zinai galimybiu ribas (abu zinote) ir leidziate pinigus apgalvotai. as pilnai perku sau/vaikui/vyrui kas man atrodo reikalinga aisku ribose kurias mes dabar esame nusistete 500 menesiui trims. na tarikim iki 170 vienam. tai pakankamai plati suma. vyras irgi tai daro. vakare, jei ka isleidzia jis tiesiog mane INFORMUOJA, as itraukiu i islaidu sarasa. jei vienkartine suma didesne nei 100 LT. taremes. butent TARIAMES o ne kontroliuojam, ar verta, ar laiku, ar tinka.. man idomi jo nuomone, jam mano. nebuciau apsisprendus buti kartu jei butu neidomu. priekaistu ar kontroles per 5 musu bendro gyvenimo ir biudzeto metus pfu pfu pfu nesulaukiau. duok die nesulaukciau. bo gal po ju prisijungciau i balsuojanciu uz atskirus biudzetus kluba wink.gif biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(karra @ 2010 01 13, 21:25)
bendromis pastangomis jo atlyginima pavyko pakelti, maniskis sumazejo. uzdirbame polygiai. velgi biudzetas bendras. bendras biudzetas - tai ilgalaikiu BENDRU tikslu planavimas. ta prasme, busto gerinimas ir pan. neisivaizduoju kaip tai atlikti jei biudzetas atskiras  g.gif  ta prasme - mano sis namo kampas o tavo kitas? arba as uz savo pinigus perku ruda sofa, tai ant jos negulesi?  g.gif  paaiskinkite... tikrai nesuprantu..

antra. jei zmones susituoke ir nesudare vedybines sutarties.... tai juk visi uzdirbami pinigai BENDRI. prisidirbs vienas skolu, mokes abu.. kiek zinau net pirkti akcijas reik sutuoktinio leidimo.

tad atskiri pinigai imanomi tik jei neplanuoji kokiu stambesniu pirkiniu kuriems reik taupyti (masina bustas etc).
musu poziuriai i pinigus stipriai skiriasi, bendras biudzetas butu nesibaigianciu konfliktu saltinis smile.gif
o masinos pirktos atskirai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(karra @ 2010 01 13, 18:25)


as turbut jau net mintyse nevartoju "asmeninis gyvenimas", sakau "musu"..
atsiskaitinejimas? kas cia per zodis. primena katorga.

bo gal po ju prisijungciau i balsuojanciu uz atskirus biudzetus kluba wink.gif  biggrin.gif  biggrin.gif

1. karra, o man "musu" - primena lozungus. mūsų mūsų mūsų. juk susituokę, tai - ne ištirpęs vienetas. "mūsų" gali būti tik vaikai. o ne pinigai tongue.gif

2. !!! pasiskaitykit darsyk ką aš laikau bendru biudžetu. rašiau anksčiau, kad bendras biudžetas nelygu sąvokai bendri pinigai. rašiau, kad šeima, turi BENDRAI mestis dėl būsto, maisto, paskolų, vaikų poreikių. (ir nuspręsti , kas , kur, kokias sumas padengs. čia, kaip mylėjimosi pozos- kiekviena šeima vis kitaip pasiskaičiuos.) o visa, kas lieka dar po to - tai yra asmeniška. privatu. na, bent, jau aš taip manau.
ir prie ko rašot frazę - jei blabla problemos su pinigais, net nebūčiau su tokiu žmogumi. iš kur gali žinot, kas jūsų vyrui šaus po metų kitų, koks jis pasidarys vertybių prioritetų atžvilgiu. su atliekamais pinigais lai daro žmonės ką nori. juk vaikam duodam pinigėlių? jūs man į ankstesnį netgi pakomentavimą neatsakėt: juk ir paaugliai, vadinasi, laisvesni už mus - nes disponuoja kišenpinigiais. kaip nori.
mano manymu, iš atliekamų pinigų, -kiekvienas lai daro ką nori; vyras rites lai perkasi, o moteris - kažką kita. jei prasidės atsiskaitinėjimai -išsirengimas nuogai - už kiekvieną centą, - nu ką aš žinau...čia kaip psichologijoj: sutuoktiniui negalima parodyt visų savo minčių. tai kaip tik gali sužeisti, šokiruoti, nutolinti. juk yra proto ribos ir išmintis bendravime. taip pat ir su pinigais.

p.s. atliekami pinigai ir yra atliekami. aš nekalbu apie tuos atvejus, kai pora sudeda pinigus ir nieko jiems nebelieka. bet jei lieka, tai kam pliurpt ar girtis; man liko ir tt ir pan. nebent to norima. ta prasme, gali sakyt, kur ką kokį centą išleidai - bet argi tai PRIVALOMA, ir argi kitos moterys forume turi rėkti, kad poroje nėr VIENYBĖS, jei po nosimi nepakišamas KIEKVIENAS LITAS? bet žinot, atminkim, kad pinigai -slidus dalykas. pinigai yra valdžia, jėga, ir jų turint, kažkiek, nesijauti toks jau visiškai totaliai pažeidžiamas.
Atsakyti
Pas mane situacija su pinigais poroj irgi pasikeite.
Buvo variantas mano pinigai, MB pinigai ir bendri pinigai kazkokiem bendriem dalykam (nuoma, komunaliniai , maistas)
Po algu apkarpimo, liko auto lizingas ir maniskis sako - mokam kartu, man vienam brangu. Tai pasinaudojau ta proga ir sakau tada isvis viska kraunam i bendra katila ir nerusiuojam, cia depiliacijai, o cia lizingui.
Kad neprarasti savarankiskumo ir nejausti to atsiskaitinejimo uz kava su drauge kavineje per pietu pertrauka. palikom tokia savoka kaip kisenpinigiai uz kuriuos neatsiskaitinejam isvis. Kam nori tam leidi.
Principas toks.:
Abieju algas sudedam i bendra katila, is jo abiem skiriam po vienoda suma kisenpinigiu menesiui. Kitus padalinam pagal sritis (namai, maistas, sveikata, laisvalaikis, taupymas, auto, isipareigojimai,..) ir stengiames isitekti. Jei kuri menesi numatomos mazesnes pajamos (liga, atostogos neapmokamos ir panasus dalykai) - reaguoju iskart ir perskaiciuoju visom sritim atitinkamai mazesnes ribas, kisenpinigiams irgi. Bendro biudzeto islaidos aisku ne cento tikslumu suvedu i kurdingopinigai.lt ir menesio gale istraukiu santrauka i exeliuka. Paziurim kartu.
megstu skaiciukus ir suprantu, kad nevisiem tokie budai patinka ir priimtini, na bet mes nesipykstam. Biudzeta priziuriu as, nes man labiau patinka, o MB perziurineja statistika ir seip pasitariam del didesniu pirkiniu, stengiames atsizvelgti i poreikius.
Tokie dalykai kaip grozio/higienos dalykai budingesni moterims perejo i bendra biudzeta, vyriskos kojines ir alus irgi:))
gal kam pravers ir toks modelis.
Atsakyti
Musu siemoj finansiniai riekalai susikloste kazkaip savaime...Gaunam atlyginimus, abu atsidedam po nustatyta suma i "taupykle" , visa kita lieka pragyvenimui. Ir kiekvienas ta "likuti" turi pas save, nesudedam bendrai, bet biudzetas kaip ir bendras, t.y. ji planuojam kartu. Kartais as, kartais vyras moka parduotuveje, viena menesi as galiu mokescius sumoket, o jis kazka remontui perka, kita atvirksciai. Tiesiog priklauso nuo situacijos. Vienas kito nekontroliuojam asmeninem islaidom, bet zinom, kad turi uztekti bendrom reikmem, todel pries kazka pirkdami brangesnio "tik sau", visada pasitariam, ar neprireiks tu pinigu kazkam dar...man visai negeda pasakyt vyrui kad duotu kirpyklai, jei pas mane piniginej vejas siaucia...nes jis siaucia tik todel, kad as juos isleidau maistui ar pan.
Atsakyti
QUOTE(zuzu @ 2010 01 15, 01:13)
1. karra, o man "musu" - primena lozungus. mūsų mūsų mūsų. juk susituokę, tai - ne ištirpęs vienetas. "mūsų" gali būti tik vaikai. o ne pinigai  tongue.gif

2. !!! pasiskaitykit darsyk ką aš laikau bendru biudžetu. rašiau anksčiau, kad  bendras biudžetas nelygu sąvokai bendri pinigai. rašiau, kad šeima, turi BENDRAI mestis dėl būsto, maisto, paskolų, vaikų poreikių. (ir nuspręsti , kas , kur, kokias sumas padengs. čia, kaip mylėjimosi pozos- kiekviena šeima vis kitaip pasiskaičiuos.) o visa, kas lieka dar po to - tai yra asmeniška. privatu. na, bent, jau aš taip manau.
ir prie ko rašot frazę - jei blabla problemos su pinigais, net nebūčiau su tokiu žmogumi. iš kur gali žinot, kas jūsų vyrui šaus po metų kitų, koks jis pasidarys vertybių prioritetų atžvilgiu. su atliekamais pinigais lai daro žmonės ką nori. juk vaikam duodam pinigėlių? jūs man į ankstesnį netgi pakomentavimą neatsakėt: juk ir paaugliai, vadinasi, laisvesni už mus - nes disponuoja kišenpinigiais. kaip nori.
mano manymu, iš atliekamų pinigų, -kiekvienas lai daro ką nori; vyras rites lai perkasi, o moteris - kažką kita. jei prasidės atsiskaitinėjimai -išsirengimas nuogai - už kiekvieną centą, - nu ką aš žinau...čia kaip psichologijoj: sutuoktiniui negalima parodyt visų savo minčių. tai kaip tik gali sužeisti, šokiruoti, nutolinti. juk yra proto ribos ir išmintis bendravime. taip pat ir su pinigais.

p.s. atliekami pinigai ir yra atliekami. aš nekalbu apie tuos atvejus, kai pora sudeda pinigus ir nieko jiems nebelieka. bet jei lieka, tai kam pliurpt ar girtis; man liko ir tt ir pan. nebent to norima. ta prasme, gali sakyt, kur ką kokį centą išleidai - bet argi tai PRIVALOMA, ir argi kitos moterys forume turi rėkti, kad poroje nėr VIENYBĖS, jei po nosimi nepakišamas KIEKVIENAS LITAS? bet žinot, atminkim, kad pinigai -slidus dalykas. pinigai yra valdžia, jėga, ir jų turint, kažkiek, nesijauti toks jau visiškai totaliai pažeidžiamas.


peace smile.gif
jusu darzas, jusu pupos wink.gif mano darzas - mano pupos... akivaizdu, kad kad musu poziuriai skiriasi. kiekvienam savo. kitu atveju - visi vaiksciotu identiskais drabuziais, vienodomis sukuosenomis ir vazinetu vienodais automobiliais smile.gif

dziaugiuosi uz jus, jei jusus seima yra radusi abiem pusemis priimtina spendima. nes turite "atliekamu pinigu", pas mus seimoje tokiu nera. yra einamuju islaidu, ir ilgalaikiu planu eilutes smile.gif. Man butu skaudu, jei zmogus su kuriuo dalinuosi buitimi sakytu, na ka pavalgem, sumokejom mokescius, tai dabar isleiskim viska... o jei ko reikes (busto didinimo, masinos) imsim kreditan.. na dziaugiuos kad seimoje musu poziuriai sutampa. ir galiu sakyt "musu". deklaratyvu. turbut. cia jau atleiskite. galbut nereiketu taip deklaratyviai reiksti emociju, kurios metams begant gali pasikeisti. ka ten metams begant... gyvenime buna visko ir netiketai. taciau kalbamuoju momentu, as taip jauciuosi. cia turbut kazkuris is bendravimo etapu. tad nesishaipykite smile.gif gal pasukusi galva prisiminsite kad ir pati taip kazkada jautetes. jei ne - kagi. skirtingi zmones . skirtingi etapai. Juk ir vyrus skirtingus pasirinkom, ir skirtingose seimose gyvenom smile.gif

ir... temos pavadinimas skamba "kaip sutariate seimoje del finansu" o ne.."isrinkime vieninteli ir nepakartojama unikalu visoms poros seimoms etc tinkanti finasu valdymo modeli" g.gif

atsakau - sutariame gerai. metame pinigus i bendra kruva ir isskirste "i virtualius/ar realius vokus" naudojame einamosioms islaidoms. modelis abu tenkina, jei netenkintu - ieskotume kito. va pasiskaitinetume sioje temoje kitu patirti ir ieskotume cool.gif

tad kartoju peace 4u.gif wink.gif
Atsakyti