Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip sutariat šeimoje dėl finansų?

As nedirbu, tai leidziu vyro uzdirbtus pinigus. Jei dirbciau, tai savo deciau i "kojine" ir vistiek jo leisciau. Jis tam ne karto nepriestaravo 4u.gif tfu tfu tfu
Atsakyti
sutariam nekaip as auginu vaikeli ir man pastoviai truksta pinigeliu verysad.gif nesam skurdziai bet vyras ikras taupukas, . drabuziam kosmetikai ir t.t. leidziami pinigai pasak jo ismetami.
Atsakyti
Nesigiriu, bet tpfu tpfu tpfu sutariam sauniai thumbup.gif
Abu uzdirbam gana padoriai, as kosmetikai siaip nelabai leidziu, rubus ir batus perkam drauge, visada pasitariam. Turim bendra pinigine, taip pat zinom kas uz ka sumoka gaves avansa ar alga (vyras - mokesciai, as - maistas). Viskas ciki! biggrin.gif
Atsakyti
Mano vyras išlaidesnis, tai kol buvo bendras katilas, tol mėnesio gale reikėdavo amžinai skolintis maistui doh.gif Tada sudariau planą, susitarėm kas už ką mokės, didelius pirkinius perkam susimetę ir dabar viskas čiki - aš sumoku už ką atsakinga, o visus likusius (o lieka ne tiek ir mažai) leidžiu kaip man patinka thumbup.gif
Atsakyti
Mes tai pinigėlių į bendrą katilą nemetam, kiekvienas turi tiek kiek uždirba, esam pasiskirstę kas už ką sumoka, maistą perkam tai vienas tai kitas.
Nematau aš tame nieko blogo, aš visai nenorėčiau iš vyro pinigų prašinėti arba iš kažkokio stalčiuko pasiimti, manau taip būtų daug sunkiau planuoti išlaidas. rolleyes.gif
Atsakyti
Mes pinigėlių į bendrą katilą nededam, viską kontroliuoju aš viena, nes MB labai išlaidus. Tiesa, iš algos kiekvienas asmeninėms išlaidoms pasiliekam po 10% nuo pajamų.
Atsakyti
Pas mus su biudžetu taip - aš moku už paslaugas, vyras - paskolą bankui, o parduotuvėje įvairiai - kieno rankos laisvesnės, tas ir paduoda kortelę...
Atsakyti
Mes kartu jau 6,5 metu. Esame normali seima. Auga du vaikuciai. Nuo pat vestuviu musu pinigai atskiri. Tai dalinai buvo dideliu konfliktu su uosviais rezultatas blink.gif jie buvo turtingi, mes ne. Priesingai tada mano seimos finansine padetis buvo kritiska. Jie buvo teisus, mes ne. Tai giliai uzgavo mano jausmus. Pradzioje turejau maziau apmokama darba, tai kai pinigu pritrukdavo tiesiog ju skolindavausi is vyro. Zinau, kad moterys subeba vyrus taip suvynioti, kad jie duoda pinigus ir dar dziaugiasi, bet as niekad tuom nesinaudojau. Pirkom baldus, buitine technika tai jis tai, as. Niekur nesimeteme. Jei pinigu pritrukdavo taip ir sededavau doh.gif
Dabar turim du vaikus, jis moka uz buta, ir duoda kelis simtus maistui, vaikams, buiciai (beje labai mazai), o kitu jo pajamu as nezinau, nors jis labai taupus (sykstus) g.gif
Paskutinius keleta metu as gaunu pakankai didele alga, bet ja visa isleidziu namams, vaikams, sau, pramogoms ir t.t Dabar nebenoreciau, kad butu kitaip, nes jis turetu teise mane kontroliuoti, o dabar perku ka pati nusprendziu, nors kita vertus kai sueis metai vaikui, kiek jis man duos, kaip mes gyvensim ir t.t. ir siaip pagalvoju ar mes esam normali seima, ar ne ? Ka manot ?
Atsakyti
QUOTE(Liutaure @ 2007 10 14, 23:09)
Mes kartu jau 6,5 metu. Esame normali seima. Auga du vaikuciai. Nuo pat vestuviu musu pinigai atskiri. Tai dalinai buvo dideliu konfliktu su uosviais rezultatas  blink.gif jie buvo turtingi, mes ne. Priesingai tada mano seimos finansine padetis buvo kritiska. Jie buvo teisus, mes ne. Tai giliai uzgavo mano jausmus. Pradzioje turejau maziau apmokama darba, tai kai pinigu pritrukdavo tiesiog ju skolindavausi is vyro. Zinau, kad moterys subeba vyrus taip suvynioti, kad jie duoda pinigus ir dar dziaugiasi, bet as niekad tuom nesinaudojau. Pirkom baldus, buitine technika tai jis tai, as. Niekur nesimeteme. Jei pinigu pritrukdavo taip ir sededavau  doh.gif
Dabar turim du vaikus, jis moka uz buta, ir duoda kelis simtus maistui, vaikams, buiciai (beje labai mazai), o kitu jo pajamu as nezinau, nors jis labai taupus (sykstus) g.gif
Paskutinius keleta metu as gaunu pakankai didele alga, bet ja visa isleidziu namams, vaikams, sau, pramogoms ir t.t Dabar nebenoreciau, kad butu kitaip, nes jis turetu teise mane kontroliuoti, o dabar perku ka pati nusprendziu, nors kita vertus kai sueis metai vaikui, kiek jis man duos, kaip mes gyvensim ir t.t.  ir siaip pagalvoju ar mes esam normali seima, ar ne ? Ka manot ?

Man tai nelabai normalu, nes:
- kokia teise uosviai turi kistis i jusu finansus, jeigu jus(nezinau kaip is tiesu yra) gyvenat ne ju buste ir ne ju islaikomi
- ar vyras nera maisto pirkes, kad nesigaudo kainose

Neisivaizduoju, kaip reiketu 4 asmenu seimai pragyventi(maistas, rubai, buitis) uz kelis simtus per menesi unsure.gif Gal pabandyk su juo kalbetis, kad tie keli simtai labai mazi pinigai(jeigu jusu padetis leidzia) ir kad tikrai tu nelabai issitenki su tiek pinigeliu. Cia joks nusizeminimas, tai juk jusu bendras gyvenimas, namai, vaikai, galu gale jus viena seima.
Atsakyti
taip tigrik, tu teisi 4u.gif
uosviai kisosi tik pradzioj musu bendro gyvenimo, nes mane, kad ju suneli paleisiu plika basa biggrin.gif mes gyvenam savo buste, tiksliau vyro,nes butas pirktas menuo iki vestuviu (uosvio pageidavimu) o musu pajamos bendros tikrai yra nemazos, sakyciau dideles, tik man primeta prie maisto tuos kelis simtus, musu principas, kad seimai isleistume po lygiai, bet taip nera, nes maistas kainuoja brangiai, na as perku viska ko nori vaikai ir saves neskriaudziu, na o jei leidziant tik ant makaronu ir bulviu tai tikiu kad utektu, cia mes labai skirtingai suvokiame, tik mane baugina kartais kaip bus toliau g.gif , kai vaikai mokinsis ar tie poreikiai padides unsure.gif
Atsakyti
Mes tai nuo pat pirmų bendro gyvenimo dienų pinigus dėjom į bendrą katilą blush2.gif mūsų nuomonė sutapo, kad negali būti čia tavo, čia mano, pas mus viskas buvo MŪSŲ. Dabar aš nedirbu, auginu vaikelį tai ir jokių pinigėlių į bendrą kasą neįnešu wub.gif , tai Mb visus uždirbtus pinigus neša namo, o paskui abu tariamės kur kiek išleisim. Jei vyras ir nuslepia kiek pinigėlių tai tik tam, kad parneštų man ir dukrytei dovanų blush2.gif . Aš galiu pasakyt, kad vyras mane išlaiko, bet nesu aš išlaikytinė, tiesiog dabar mano darbas būti namų šeiminike. Tikrai nesmerkiu kitų šeimų kurios nededa pinigų bendrai, tai kiekvienos šeimos politika ir kiekviena šeima atranda jai skirtą variantą mirksiukas.gif Tai va, pas mus dėl pinigų nesutarimų nekyla schmoll.gif
Atsakyti
del finansu pas mus problemu niekada nekilo. kiekvienas nuo algos pasiliekam apie 30 proc pajamu asmeninems islaidoms ir uz jas vienas kitam neatsiskaitinejam, nekomentuojam ar naudingai isleista ir panasiai, zodziu kiekvieno asmeninis reikalas. likusius pinigus sumetam i bendra katila ir jau cia as pagrinde viska kontroliuoju ir planuoju islaidas. is bendru pinigu siukstu negalima pirkti jokiu skuduru ir tenkinti asmeninius poreikius biggrin.gif sistema patikrinta ir veikia puikiai smile.gif
Atsakyti