Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

as ir ruosiuos jau senai, iseini lauka, ka reikia staigiai pasidarai, kai tokie salciai nenoris nieko daryt blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mikuotuke @ 2009 07 16, 11:24)
O kaip iš polikarbonato, ne praktiškiau būtų, kad ir patiems savo jėgomis pasidaryt?
http://www.gardenis....alogas.php?gr=2
va. Savo, atsapresnis smūgams ir ne toks laidus šalčiui ne stiklas, žodžiu, pranašesnis  g.gif

Sveikutės, varvinu varvinu seilę į šiltnamius. Laaabai jo noriu. Šiemet žadam statyti. Gal jūs žinote, kiek kainuoja ta polikarbonato danga? Gal kurios vyras ar pažįstamas ja prekiauja? Būčiau labai dėlinga bigsmile.gif
Atsakyti
sveikos wink.gif
priimsit į savo gretas? bigsmile.gif

pavasarį ir mes statysim pirmajį savo šiltnamį smile.gif
sakykit,o pas jus visas gal jau labai visi mandri šiltnamiai,naujoviški,iš polikarbonato.o mes apie plėvelinį galvojam,kur su tais vamzdžiais-lankais būna.gal žinot kur rasti kokios info,kaip tokį pasistatyti ir ko tokiam reikia? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(kamzelka @ 2010 02 04, 17:19)
sveikos wink.gif
o mes apie plėvelinį galvojam,kur su tais vamzdžiais-lankais būna.gal žinot kur rasti kokios info,kaip tokį pasistatyti ir ko tokiam reikia?  blush2.gif

Pas mane toks yra vyras pats pastatė preitais metais.Reikia plėvelės, tų vamzdžiu, lenteliu nu tokiu kai pagaliukai sutvirtinimui, ir į žeme tokius geležinius strypus kišo o ant ju movė tuos vamzdžius. Atrodo kad tiek g.gif
Atsakyti
QUOTE(Militux @ 2010 02 04, 17:45)
Pas mane toks yra vyras pats pastatė preitais metais.Reikia plėvelės, tų vamzdžiu, lenteliu nu tokiu kai pagaliukai sutvirtinimui, ir į žeme tokius geležinius strypus kišo o ant ju movė tuos vamzdžius. Atrodo kad tiek g.gif

ant strypu move? skaiciau,kad ikasa ir tuos pacius vamzdzius.o kaip ten su tom lentelem sutvirtino?
gal foto turi savo siltnamiuko? bigsmile.gif kokio jis aukscio ir ilgio?
Atsakyti
QUOTE(kamzelka @ 2010 02 04, 18:01)
ant strypu move? skaiciau,kad ikasa ir tuos pacius vamzdzius.o kaip ten su tom lentelem sutvirtino?
gal foto turi savo siltnamiuko?  bigsmile.gif kokio jis aukscio ir ilgio?

Aš skaičiau seną temą, man atrodo, kad ten viena supermamytė išsamiai aprašė kaip daryt su lankais ir koks geriausias dydis 4u.gif .
Atsakyti
QUOTE(Asese @ 2010 02 04, 18:39)
Aš skaičiau seną temą, man atrodo, kad ten viena supermamytė išsamiai aprašė kaip daryt su lankais ir koks geriausias dydis  4u.gif .

lekiu skaityti sena tema rolleyes.gif
tikiuosi,kad dalyve nesupyks,jeigu pacituosiu jos rekomendacijas is 3 temos ir foto is 2 temos blush2.gif
gal dar kam bus naudinga viskas vienoje vietoje,juk pavasaris jau lipa ant kulnu biggrin.gif

Paskelbė: Regila 2009 04 01, 12:44

Kažkur buvau įdėjusi savo šiltnamį apdengtą ir vien lankus. Kompas durniuoja, neleidžia jokių nuotraukų nei dėt, nei siųst. Tad, naujai neįdėsiu, kol virusų neišvaikys.
Pabandysiu nupasakot kokia eiga manojo.
1. Parinkti šiltnamiui vietą, kad ji nebūtų pavėsyje, bet ir nekepintų tiesioginiai saulės spinduliai visą dieną.
2. Apsižiūrėti, pasižymėti pirmo stulpo vietą. Pabandyti toje vietoje vieną lanką pridėti , pasižiūrėti kaip tai atrodo. Jį siauresnį daryt, kad pasidarytų aukštesnis ar į plotį. Ar netrukdo įeiti, ar nereikia susilenkti, kad viršaus neužkabinus galva. ti plėvelę.Nutadengri ir pasižymi antro kuolo vietą. Tarpas tarp jų- Jūsų šiltnamis.
3. Pasimatuoji, kad būtų lygu, nes pagal pirmus taškus matuosit kitus. Pirmą galima net pagal gulsčiuką pamatuoti.
Statykit taip, kad būtų patogu atnešt vandens, įeit, išeit.
4.Nuo pirmojo toliau atmatuoti 80cm ir vėl pasižymėti (įsmeigti kuoliuką)..ir taip visus.
5. Sužymėjus visus iš vieno galo, iš kito pasižiūrėti kaip atrodo, ar tiesu. Net iš toliau paeiti, pasižiūrėti. Dažnai iš tolo pasižiūrėjus - labai kreivai atrodo, ypač, jei pirma juosta būna nukreivinta.
6.Įdomu, kaip planuojat tvirtinti lankus. Ar juos mausit ant kažkokio strypo tvirto ar juos pačius įkasit į žemę. Bet kokiu atveju -etapas - įtvirtinti lankus.
7. Lankams esant reikia juos viršuje sutvirtinti. Tam naudojamas medžio bruselis. Įsinešį jį į šiltnamį ir pridedi prie lanko "lubų". Bruselis tvirtas turi būti tokio ilgio kaip šiltnamis.
8. Tiesini kiekvieną lanką, kad nesvirtų ir pririši ar kažkaip pritvirtini, kad lankai stovėtų tiesiai. Ir taip kiekvieną lanką (na jų, 8-9).
9. Jei netvirtinsim šonų, galima dengti plėvelę. Ištieskim ją, nes ji keliguba sulankstyta. Labai patogu dviese, kai šioks toks vėjelis yra, bet ne didelis. Tada paimi už galo. Vienas stovi prie vieno šiltnamio galo, kitas prie kito.Vienu kartu abu pakeliat tuos galus, kuriuos laikot ir einat link kito galo lanko. Taip užtrauksit plėvelę ant viso šiltnamio per jo plotį. Gerai būtų, kad trečias stovėtų ir prilaikytų tą galą, kad per daug į savo pusę neužtemptumėt.
10. Patikslinus kiek užtenka, priglausti prie žemės. Beliks kažkaip pritvirtinti.
Pas mane aplink galai apkasti. Jei sugalvosit apkast, tai prieš užtraukimą plėvelės pakraščius atkasti, kad būtų galima plėvelę prispaudus žemėmis apversti, prispausti tvirčiau, kad neiškeltų dideli vėjai. Taip apeiti aplink šiltnamį ir apkasti plėvelę.

Paskelbė: Regila 2009 02 23, 17:51

Kasti tiek, kad negriūtų, kokį 40cm. Štai kaip mano atrodo be plėvelės:
user posted image


O langelio mes nedarom, padarę duris.O durys iš plėvelės, įrėmintos medžio juostelėm
Na, gal jau daugiau nuotraukų "šiltnamio manekeno" neturiu..
Sėkmės statybose. Nieko ten baisaus nei su statymu, nei tuo labiau dengimu..patikėkit.
O ir nuo nulio pradėt - nėra taip brangu.Pora šimtų su trupučiu ir padaryta..

gaila,kad kitos 3 foto jau nebeatsidaro...
viskas mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kamzelka: 04 vasario 2010 - 19:33
QUOTE(kamzelka @ 2010 02 04, 17:01)
ant strypu move? skaiciau,kad ikasa ir tuos pacius vamzdzius.o kaip ten su tom lentelem sutvirtino?
gal foto turi savo siltnamiuko?  bigsmile.gif kokio jis aukscio ir ilgio?


taip, ir mes movem vamzdzius. Tik ne ant strypu, o ant mediniu ilgu kuoliuku. ibestu i zeme. Kasti vamzdzius galima, bet siltnamis bus zemesnis. Tie plastikiniai vamzdziai max. 6 m ilgio. Kuo daugiau ikasit krastus, tuo lanku virsus bus zemiau.
Lankus statem kas metra. Viena lentele leidom per virsu, isilgai visu lanku. Dar po viena - per sonus. Kad tuos lankus tarpusavy sutvirtint.
Atsakyti
o i kuria puse geriau orientuoti siltnami? sonas kad butu i pietus,ar galas/ ar kaip? blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(saintlina @ 2010 02 04, 20:34)
taip, ir mes movem vamzdzius. Tik ne ant strypu, o ant mediniu ilgu kuoliuku. ibestu i zeme. Kasti vamzdzius galima, bet siltnamis bus zemesnis. Tie plastikiniai vamzdziai max. 6 m ilgio. Kuo daugiau ikasit krastus, tuo lanku virsus bus zemiau.
Lankus statem kas metra. Viena lentele leidom per virsu, isilgai visu lanku. Dar po viena - per sonus. Kad tuos lankus tarpusavy sutvirtint.

dekui wink.gif
jau po truputi aiskeja vaizdelis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kamzelka @ 2010 02 04, 19:36)
o i kuria puse geriau orientuoti siltnami? sonas kad butu i pietus,ar galas/ ar kaip?  blush2.gif


na, mes statem taip, kad visa diena i viena siltnamio sona sviestu saule, sonas i pietus iseina.
Atsakyti
rekomenduojama siltnami statyti, kad vienas galas butu pietuose, kitas siaurej, mano visi trys taip stovi... ax.gif

patarciau per viduri siltnamio is vidaus deti balki, ar koki rasta, kaip laikanciasias sijas, kad ziema nuo sniego nesulinktu i vidu tie vamzdziai, butu jis tvirtesnis.
Nepatariu kalt ant vamzdziu is isores jokiu lentu, bruseliu, skersiniu ar kazko, nuo papildomo svorio vamzdziai laikui begant linksta, issikraipo, mes per tuos tarpus pertampom su spagatu, pleveles nepjauna, tik saulute ji "suvalgo" per viena sezona ir kitais metais vel per naujo pertampyt reik..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo blakstiena5: 04 vasario 2010 - 22:20
QUOTE(blakstiena5 @ 2010 02 04, 23:00)
rekomenduojama siltnami statyti, kad vienas galas butu pietuose, kitas siaurej, mano visi trys taip stovi... ax.gif

Turi net 3 siltnamius? bigsmile.gif Baltai pavydziu.. mirksiukas.gif
Atsakyti