Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

Sveikos, turiu problemą. Mano sesuo paprasė pabuti krikstomama savo sunui. As sutikau. Nuejusi pas kuniga suzinojau, kad ja negalesiu buti, nes su savo vyru nesu susituokusi baznycioje, o taip susituokti negalejau, nes mano vyras jau buvo karta vedes. Ar kuri nors buvo susidurusi su tokia problema ir ka darete
Atsakyti
O as galvojau kad tik Italijoj tokios problemos doh.gif Na, as iskart pasakiau, kad negalesiu krikstyti vaikucio, nes mes baznycioj nesusituoke.
Atsakyti
na nejaugi niekas nesusidure su tokia problema, kad niekas nekomentuoja, negi as viena tokia dabra nelaiminga, as taip norejau buti sesers sunaus krikstomama...
Atsakyti
QUOTE(Faustyte @ 2007 02 11, 17:28)
na nejaugi niekas nesusidure su tokia problema, kad niekas nekomentuoja, negi as viena tokia dabra nelaiminga, as taip norejau buti sesers sunaus krikstomama...

Ne tu viena tokia nelaiminga 4u.gif Ką tik mūsų pasirinkti krikštatėviai pranešė, kad negalės jais būti, nes yra įregistravę tik civilinę santuoką, ir neturi bažnytinės. Jiems bažnyčioj pasakė, kad reikia turėt priėmus Santuokos sakramentą. Pasiųliau jiems nueiti dėl šventos ramybės dar į kitą bažnyčią ir paklausti, ką kitas kunigas tuo klausimu sako... Ai, vienžo... Kartais nesuprantu aš bažnyčios įstatymų... doh.gif
Man asmeniškai visiškai nesvarbu ar mano vaiko krikštatėviai susituokę bažnyčioj, ar ne, man svarbu pats žmogus, jo santykis su vaiku unsure.gif
Atsakyti
Butent, kazkokia nesamone , taip iseina kad baznycia parenka krikstatevius, o ne tevai. baigia visai isponeti, seniau niekm nerupejo ar susituoke baznycioje ar ne, tai ka dabar iseina , kad visi anksciau pakrikstyje vaikus krikstateviai nesusituoke baznycioj, jau nebe krikstateviai? Absurdo teatras
Papildyta:
ka tik prisiminiau viena sena lietuviska paproti, kad pakviesti buti zmones krikstateviais, negali atsakyti jais buti, nes atims is vaiko laime, kas tada daryti, man tai labai baisu, kaip susikerta baznycia ir zmogiski interesai. tai ka susituoke baznycioje jau bus pavyzdingi krikstateviai, o kiek tokiu susituokusiu issikyria ...manyciau baznytine santuoka neturetu buti rodiklis norint buti krikstateviais. asmeniskai man, tai labai skaudu, kad baznycia atstumia tokius zmones kurie nori buti krikstateviais, kad ir nesusituoke baznycioj, sakiau bandysiu laime pas kitus kunigus, gal vis gi atsiras protingesnis 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Faustyte @ 2007 02 10, 23:10)
Sveikos, turiu problemą. Mano sesuo paprasė pabuti krikstomama savo sunui. As sutikau. Nuejusi pas kuniga suzinojau, kad ja negalesiu buti, nes su savo vyru nesu susituokusi baznycioje, o taip susituokti negalejau, nes mano vyras jau buvo karta vedes. Ar kuri nors buvo susidurusi su tokia problema ir ka darete

Sveika,

mano nuomone tai krikštas yra katalikiškas sakramentas, turintis katalikišką religinę prasmę. Todėl ir reikalavimus šiam sakramentui nustato Katalikų Bažnyčia.
O krikšto esmė yra vaikutį atvesti į krikščionišką bendruomenę, tėvai ir krikštatėviai šia ceremonija pasižada užauginti vaikutį tikinčiu žmogumi, įdiegti jam religingo gyvenimo pagrindus bei supažindinti su Bažnyčios ir tikėjimo tiesomis.
Todėl ir krikšto tėvai turi patys gerai žinoti šias tiesas bei jų laikytis savo gyvenime. Jeigu jiems tai nėra gyvenimo būdu , tai ir vaikeliui nesugebės jų perduoti.

tad nematau, kodėl reikia pykti ir reikalauti, kad Bažnyčia keistų taisykles pagal jūsų pageidavimus - juk Jūs savanoriškai prašotės priimami į šią Bendruomenę, tad būtų negražu pradėti nuo kritikos.
Tad jei krikštas vaikučio tėveliams yra svarbus savo prasme, o ne tik ceremonijos grožiu - jie turėtų ir laikytis tų taisyklių. O jei tai neturi dvasinės prasmės ir tėra tik vardo suteikimo ceremonija - tai gal geriau tebūna tai Vardynos, jūsų suorganizuota šventė vaikučiui, šeimai.

Aišku, galima bandyti ieškoti kitos bažnyčios ar kunigo, bet jeigu ir pavyktų kažkaip - deja, tai būtų apgavystė, nes joks kunigas neturi teisės savarankiškai keisti ar interpretuoti Bažnyčios principų.
4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J.E. Aistė&Julijonas: 12 vasario 2007 - 11:02
Mano uosviai irgi buvo nesusituoke baznycioj ir buvo kriksto tevai. Vis tiktai kunigas, ikalbejo to vaiko tevus, dar karta perkrikstyt , nes atseit krikstas negalioja verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Faustyte @ 2007 02 12, 11:09)
Butent, kazkokia nesamone , taip iseina kad baznycia parenka krikstatevius, o ne tevai. baigia visai isponeti, seniau niekm nerupejo ar susituoke baznycioje ar ne, tai ka dabar iseina , kad visi anksciau pakrikstyje vaikus krikstateviai nesusituoke baznycioj, jau nebe krikstateviai? Absurdo teatras

o gal pries putodama paskaityk, kokios yra krikstateviu pareigos pagal baznycia.
Ne tai, ka tu isivaizduoji, bet kaip supranta baznycia - ir tada gal taps aisku, kodel sutuoktiniai neprieme santuokos sakramento, negali buti krikstatevciais.
Kam tau reikalingas krikstas vaikui, jeigu jau iskart tau yra nepriimtinas baznycios poziuris i krikstynas?
Ir tokia nuostata, kad krikstateviais gali buti tik santuokos sakramenta prieme zmones nera nauja, tik ne visi kunigai tai paiso ir klausia.
Atsakyti
Nu ***** kaip abydna sad.gif Pvz. aš buvau nesusituokus, nes vyras kito tikėjimo g.gif tai ką tada daryt, gi ne specialiai šliūbo neėmiau doh.gif
Ale gerai, kad pasikrikštinau iki vedybų abi panikes ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Egle 22 @ 2007 02 12, 10:55)
Mano uosviai irgi buvo nesusituoke baznycioj ir buvo kriksto tevai. Vis tiktai kunigas, ikalbejo to vaiko tevus, dar karta perkrikstyt , nes atseit krikstas negalioja verysad.gif

Nu atsiprašau, nesusituokę Katalikų Bažnyčioje (jei sudarę civilinę santuoką)kataliko krikšto tėvais tikrai negali būti (todėl kad jų užduotis pagal Bažnyčios mokymą kaip ir rašė - būti krikščioniško gyvenimo pavyzdžiu, o gyventi katalikui be santuokos sakramento laikoma nuodėme), bet jei jau kokiais keliais tas vaikutis pakrikštijamas (su tokiais krikštatėviais) krikštas tikrai galioja, nes jo galiojimas ne nuo krikštatėvių priklauso. Jokių perkrikštijimų Katalikų Bažnyčioje nebūna. Negaliotų tik jei kunigas būtų nemokėjęs pakrikštyti - kas mažai įtikėtina. T.y. jei būtų krikštijęs ne vandeniu, o tarkim pienu ir ne "vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus ir Šventosios Dvasios" o "vardan Mikės Pūkuotuko" ir pan. Bet tas kaip jau minėjau mažai įtikėtina. O kas dėl netinkamų krikštatėvių - nuo jų gyvenimo būdo pats krikšto galiojimas niekaip nepriklauso. Ne dėl krikšto galiojimo jiems negalima tapti krikštatėviais. Dėl ko - jau parašyta. Nereikia klaidinti žmonių.
Atsakyti
As visai nesiputoju, kaip cia issireiske, as tik rasau kaip jauciuosi. O ka as dabar kalta kad sutikau nuostabu zmogu, kuris jau karta buvo vedes ir del sios priezasties negalim priimti Santuokos sakramenta? "O krikšto esmė yra vaikutį atvesti į krikščionišką bendruomenę, tėvai ir krikštatėviai šia ceremonija pasižada užauginti vaikutį tikinčiu žmogumi, įdiegti jam religingo gyvenimo pagrindus bei supažindinti su Bažnyčios ir tikėjimo tiesomis. " Argi be to sakramento as dabar negaliu vaikui isaiskinti visas tikejimo subtilybes, as tik negaliu eiti ispazinties ir priimti Komunijos, bet dalyvauti Baznycios gyvenime galiu. gera cia kitom aiskinti kad negali buti krikstateviais nesituoke baznycioje, jei jos galejo susituokti.
Del perkrikstijimo, tai irgi pirma karta girdziu, kaip gali negalioti vaiko krikstas, jei krikstateviai nesusituoke baznycioje. Vaika gi krikstija, o ne krikstatevius.
Be to "krikštas yra katalikiškas sakramentas, turintis katalikišką religinę prasmę. Todėl ir reikalavimus šiam sakramentui nustato Katalikų Bažnyčia." Bet vaikus krikstija ne tik katalikai bet ir kiti krikscionys, todel nemanau, kad krikstas yra tik katalikiskas sakramentas. Cia pstebejimas
Atsakyti
Šiaip siūlyčiau keisti bažnyčią, tikrai rasite tokią kurioje pakrikštys jūsų vaiką, nereikalaudami neįmanomų dalykų (čia pastebėjimas dėl antros santuokos). Juk kažkaip vaikus krikštijo ir visiems žinomas Linas Karalius, juk jo antra santuoka, bet vaiką krikštijo.
Atsakyti