Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

Jei viskas tikrai taip, kaip rasai, tai vargu bau ar tavo brolio santuoka galiojanti (baznycios poziuriu). Zinau atveji, kai baznycioj susituoke krikstyti, bet komunijos neprieje zmones. Pokeliu metu tuokesi is naujo.
Atsakyti
QUOTE(Juodaplauke @ 2006 03 31, 13:14)
zinai nuo taves is tolo net nekvepia krikscione po tokiu tavo postu g.gif

Mano brolio zmona tikinti ir jai buvo svarbu susituokti baznycioje( ir ne del krutumo,o del sielos reikalu),o jau kodel mano brolis nesutiko krikstytis cia ne musu reikalas,ane?  lotuliukas.gif

Jei ką, tai nenorėjau nieko įžeisti, tiesiog, tavo išdėstytos situacijos man visiškai nesuprantamos, o pinigus, jei ką, tu pati paminėjai mirksiukas.gif
Ir nieko švento neliko todėl, kad tokiu būdu apeinant tradicijas, kaip tu parašei, mano nuomone, yra menkinama tai, ką kiti laiko šventu dalyku (tame tarpe krikštas ir santuoka turi būti mano požiūriu atliekami taip, kaip bažnyčios nustatyta, kitu atveju šie procesai praranda prasmę)

Dėl to, kad nekvepia krikščione... niekur ir nesakiau, kad esu aršiai praktikuojanti katalikė mirksiukas.gif Būtent todėl ir santuoka mano tik civilinė, nes jaučiu, kad dar nepribrendau sąmoningai ir nuoširdžiai priimti bažnytinį palaiminimą 4u.gif

Dėl tavo brolio... visiškai nesistengiau gilintis į konkrečią santuoką - lai gyvena jie ilgai ir laimingai, man netrukdo 4u.gif Ką komentavau - tai pati situacija ir jos suvokimas, nesvarbu, kokie žmonės taip daro... Vėlgi mano nuomone toks požiūris į santuoką bažnyčioje iškraipo visą esmę, kadangi negalima bažnytinių sakramentų priimti pasirinktinai, pagal savo norą - yra tam tikra tvarka, todėl niekada nesutikčiau tuoktis bažnyčioje su žmogum, kuris atsisako tuos sakramentus priimti... Vėlgi taip AŠ nedaryčiau, o kad kiti taip daro man atrodo šventvagiška.

P.S.: sorry, jei offtopic'as, daugiau taip nedarysiu bigsmile.gif
Atsakyti
ok,stai ir issiaiskinom, sios temos klausimas ar gali buti nekrisktyta krikstamote-isvados-gali,bet ar tai gerai,ar tai dora,ar tai krikscioniska ---jau kitas klausimas 4u.gif jis yra svarstomas kituose sio skyrelio temose.Bet manau kad vieno atsakymo mes neraism,kiekvienas skirtingai aukleti,turim savo pasaulio ir religijos suvokima, savo vertybes ir vargu ar cia imanoma del ko nors susitarti bendro 4u.gif bukime sveiki,sveikata didziausia vertybe,pagal mane(nu gal po meiles wub.gif ) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Juodaplauke @ 2006 03 31, 13:37)
ok,stai ir issiaiskinom, sios temos klausimas ar gali buti nekrisktyta krikstamote-isvados-gali,bet ar tai gerai,ar tai dora,ar tai krikscioniska ---jau kitas klausimas  4u.gif


Išvados - negali. wink.gif Žmogus tam tikrais atvejais atsistojęs į krikštatėvio vietą iš tiesų ir yra ne krikštatėvis, o liudininkas. O jei stoja abu negalintieji būti krikštatėviais ir tą sąmoningai nuslėpę - dar ir nusikalsta prieš bažnytinę teisę wink.gif

Čia kaip su vogimu - ar gali žmogus vogti? GALI (juk įmanoma), bet NEGALIMA. Va tep smile.gif

QUOTE(Juodaplauke @ 2006 03 31, 09:14)
surask man nors viena zmogu kuris dabar laikosi krikscioniko gyvenimo?na gal vienas kitas...is 1000

Galiu surasti ir parodyti ne vieną, kurie stengiasi taip gyventi. Ir išvis pasaulį pravartu pradėt tvarkyt nuo savęs, o ne teisintis "ai elgiuosi kaip visi"... Nes taip elgiasi toli gražu ne visi, ypač kalbant apie norą apeiti egzistuojančią bažnytinę teisę. Ką tai duoda ir kam to reikia? g.gif Juk kalba ir apie tikrai kiekvienai mamai (nepriklausomai nuo jos religinių įsitikinimų) šventą dalyką - jos vaiką wink.gif

QUOTE(Juodaplauke @ 2006 03 31, 12:14)
mano galva krikstateviai turi buti ne krikscionisko gyvenimo pavyzdziu o GERO IR DORO gyvenimo pavyzdziu. 4u.gif

matai nebūtina krikščioniško gyvenimo su geru ir doru gyvenimu supriešint wink.gif Antra vertus - kiekvienas suaugęs (ir ypač tėvai) privalo būti doro gyvenimo pavyzdžiu. Tam krikštas visiškai nereikalingas. Na o krikštas įveda į krikščionišką bendruomenę .... ir krikšto metu krikštatėviai viešai įsipareigoja būti krikščioniško gyvenimo pavyzdžiu, kad ir kaip ten bandytum interpretuoti....
Tiesiog kai kyla panašios diskusijos, visada į galvą šauna va toks pavyzdys - atėjęs žaisti krepšinio turbūt nelabai pasiginčytum, kad tu matai galvoji kitaip ir žaisi pagal savas taisykles....nes tada tu jo tiesiog nežaisi wink.gif
Arba staiga nuspręsi, kad keliuose gali vadovautis ne priimtomis kelių eismo, o savo susimąstytomis taisyklėmis, kurios aišku žymiai geresnės cool.gif Policininkas nepatikės biggrin.gif
Bet kurioje organizuotoje bendruomenėje/struktūroje ir t.t. egzistuoja visuotinai priimtos taisyklės/normos ir tu jas įvertinęs renkiesi ar tu nori būti viso to dalimi. Tuo pačiu prisiimdamas pareigą tų normų ar taisyklių laikytis. O to nesilaikydamas - nusikalsti.
Atsakyti
QUOTE(Ma_ja @ 2006 03 31, 12:42)
Zinau atveji, kai baznycioj susituoke krikstyti, bet komunijos neprieje zmones. Pokeliu metu tuokesi is naujo.

Labai stipriai abejoju ar tai galėjo būti vienintele priežastimi cool.gif Sakramentai yra teikiami krikščionims (krikštytas juk jau yra krikščionis), kiti sakramentai tiesiog rodo jo kaip krikščionies sąmoningumą (tai yra labai svarbu, bet laabai abejoju, kad vien jų nepriėmimas galėjo padaryti negaliojančia jau paskelbtą santuoką. Mano galva tikrai turėjo būti ir kitų priežasčių).

Ir gal jau baigiam su off-topic'ais. unsure.gif

 i 
Tema: "Ar krikštamotė gali būti nekrikštyta?"


Nors ir pasakyta jau lyg ir beveik viskas.... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Patieška @ 2006 04 01, 15:39)
Bet kurioje organizuotoje bendruomenėje/struktūroje ir t.t. egzistuoja visuotinai priimtos taisyklės/normos ir tu jas įvertinęs renkiesi ar tu nori būti viso to dalimi. Tuo pačiu prisiimdamas pareigą tų normų ar taisyklių laikytis. O to nesilaikydamas - nusikalsti.




tai va tame ir reikalas- kad krikstas tapo taisykle.visi daro ir as darysiu. doh.gif

 i 
Prašau necituoti visų "paklodžių" kai komentuojama tik jų dalelė. Citata neturi užimti didžiosios žinutės dalies

Patieška
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Patieška: 07 balandžio 2006 - 21:33
QUOTE(Juodaplauke @ 2006 04 03, 22:44)
tai va tame ir reikalas- kad krikstas tapo taisykle. doh.gif

Kas dėl taisyklės, taigi labai gerai - visos bendruomenės organizuojasi turėdamos taisykles (nors tai kur kas plačiau nei tik taisyklė). Nėra kito būdo patapti Bažnyčios nariu, kaip tik per krikštą. O dėl "visi taip daro, tai ir aš" šimtąjį kartą nesutinku. Ne visi renkasi krikštą, kad VISI taip daro. Ir ne visai vienetai.
Atsakyti
Iškart atsiprašau, kad truputį 'off topic', bet suradau oficialų Katalikų bažnyčios paaiškinimą, iš kurio matyti, kad Juodaplaukės brolis galėjo tuoktis bažnyčioje ir nekrikštytas. Čia panašus atvejis, kai tuokiasi katalikas/-ė su kito tikėjimo žmogumi.

http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,1057
Jūs galite tuoktis bažnyčioje ir Jums nepriėmus krikšto sakramento, tik tokiu atveju klebonas turi prašyti Jūsų sužadėtinei dispensos nuo kulto skirtumo kliūties, o ji pati prieš tai privalo pasirašyti pasižadėjimą, kad visomis jėgomis rūpinsis išlaikyti tikėjimą ir santuokoje gimusius vaikus rūpinsis krikštyti katalikų Bažnyčioje.

Kiek suprantu, brolio žmona būtent taip ir sutvarkė šiuos reikalus. Jei taip - sveikinu, nes ir ji susituokė pagal katalikų tradicijas, kaip jai ir buvo svarbu, ir brolis nieko neapgaudinėjo 4u.gif

O į temą jau atsakyta - pagal Katalikų bažnyčios taisykles krikštatėviai privalo būti krikštyti, nes kitaip jų vaidmuo netenka prasmės. ax.gif
Bažnyčios mokymas reikalauja, kad krikštatėviais būtų kviečiami tik dori katalikai, besilaikantys tikėjimo reikalavimų, nes jie privalo būti savo krikštavaikiui sektinu gyvenimo pavyzdžiu.
Atsakyti
Ko gero, kai kam reikėtų bent šiek tiek susipažinti su katalikų tikėjimo skelbiamomis tiesiomis... ax.gif
krikštas nėra jokia taisyklė mirksiukas.gif jei pati nieko nenutuoki, kam jis reikalingas, nereikia ir krikštyti mirksiukas.gif lygiai taip pat jokia taisyklė tuokits bažnyčioje, jei taip pat nesuvoki, kam to reikia mirksiukas.gif Jeigu nesupranti, tai, vadinasi, tai to ir nereikia. Ir puiku. Kiekvienam - savas kelias 4u.gif
Kaip gali krikšto mama nebūti krikštyta? Kokia tada krikšto sakramento esmė? užvilkti vaikui baltą suknelę ir padeginti žvakutę? biggrin.gif ax.gif
Be to, be krikšto sakramento negausi ir paskutinio patepimo ax.gif 4u.gif
Švari sąžinė - nenuperkamas dalykas, leidžiantis kiekvienam drąsiai žiūrėti į akis mirksiukas.gif
Atsakyti
100% pritariu drinks_cheers.gif
Apie tai ir rašiau: jei jau mąstoma, kad gal ir nieko tokio, kad krikštatėviai nekrikštyti, tai ką kalbėti apie krikšto prasmės suvokimą g.gif
Juk galima tiesiog surengti vardynų šventę, ir tiek mirksiukas.gif
Atsakyti
Jo, kriksto mama be kriksto, tai keista savoka. Tas pats kas dviem ateistam eiti i baznycia tuoktis... Nesuprantu tikslo...
Atsakyti
Manau kad galima nes pas mus tai neklause ar tu katalikas ar ne
Atsakyti