Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

Neturėtų taip būt, bet vaikučiui krikštas vis tiek galioja ir yra kuo tikriausias wink.gif Tik va su krikšto tėvais keblokai unsure.gif
Atsakyti
Buvau baznycioje, per Velykas mane pakrikstys ir galesiu buti krikstamote thumbup.gif . Suaugusius krikstija tik per Velykas.
Atsakyti
QUOTE(Izida @ 2006 01 27, 23:39)
Suaugusius krikstija tik per Velykas.

Nebūtinai, nors taip rekomenduojama remiantis istorija (ir vaikams taip pat - ne kartą teko matyti iškilmių metu Didijį Šeštadienį krikštijamą mažą vaiką). Čia matyt jau labiau nuo konkrečios parapijos priklauso (ar krikštijama ir kitu laiku) . Tiesa, nežinau kaip tau, bet pagal bendrą tvarką suaugusiems dar būna pasiruošimas krikštui, vadinamas katechumenatu smile.gif

Mano pačios vyras krikščionimi patapo jau pilnametis, bet tai įvyko vasarą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Tute @ 2006 01 26, 20:36)
O musu mergyte nenorejo krikstyti, nes mes nesusituoke baznycioj (bet galiausiai vistiek pakrikstyjo). O apie krikstatevius negali buti ne kalbos - jie butinai turi buti pakrikstyti!


oj oj naivumas. 4u.gif Reikia tik mokleti tartis arba gal $ duoti kam reikia....? unsure.gif .Arba kazkaip kitaip susitarti galima. Mano brolis nera krikstytas. bet jis ir krikstateviu tapo ir susituoke su zmona baznycioje, vilniaus katedroje ir ne pas bet ka o pas izymuji kuniga Doveika. Jo zmonele ta reikala sutvarke.nei jokiu kursu nelanke kaip buna pries vestuves ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juodaplauke: 18 kovo 2006 - 10:55
QUOTE(Juodaplauke @ 2006 03 18, 10:50)
Mano brolis nera krikstytas. bet jis ir krikstateviu tapo ir susituoke su zmona baznycioje, vilniaus katedroje ir ne pas bet ka o pas izymuji kuniga Doveika. Jo zmonele ta reikala sutvarke.nei jokiu kursu nelanke kaip buna pries vestuves  ax.gif

Tokiu atveju žmogus yra ne krikštatėvis, o krikšto liudininkas. Nėra čia ko didžiuotis jei žmogus svarbiausiais savo gyvenimo momentais "prifalšyvina", o ir kunigui garbės tas neprideda wink.gif Supranti negali žmogus vairuoti, jei neturi teisių, negali tapti krikštatėviu, jei pats nėra krikštytas. Kokia prasmė į krikštatėvius kviesti ne krikščionį, kurio užduotis būt krikščioniško gyvenimo pavyzdžiu?
Atsakyti
sveikutės..
gal kuri buvote susidūrusios su tokia problemėle g.gif
noriu savo vaikutį pakrikštyti bažnyčioje, nes pati esu katalikė, tačiau abu numatyti krikštatėviai yra provoslavai...ar nebus kokių problemų tariantis su kunigu? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuikelis-: 27 kovo 2006 - 22:33
Problemu jokiu, tik lotuliukas.gif
provoslavai gali pakrikstyt vaika provoslavu cerkvej kaip provoslava. Jie negali kataliku baznycioj vaika krikstyt kaip katalika. Kas per klausimas, cia gi skirtingos religijos biggrin.gif Provoslavai negali buti vaiko (kataliko) krikstateviais, nebent savo religijos issizades ir i krikscionybe persimes lotuliukas.gif Taigi: arba rinkis kitus krikstatevius, arba krikstyk vaika cerkvej. Taskas.

P.S. Pamirsau, kad yra dar viena galimybe. Ogi kuniga galima apmeluot blush2.gif Bet kokia tada kriksto prasme, kai jau pats krikstas paremtas melu? Ar etiska taip elgtis? Ar taip gali pasielgtis tikras katalikas (siuo atveju Tu, nes gi ruosiesi vaika krikstyt ir augint krikscioniskai).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Leksa: 28 kovo 2006 - 15:27
g.gif
gal sakau reiks pas kunigą nueiti pasiklausti... g.gif
nes kai aš krikštyjau savo krikštasūnį bažnyčioje, tai mano kūmas buvo provoslavas...
be to ir mano vyras pats provoslavų tikėjimo, bet jis savo krikštasūnį krikštino bažnyčioje... g.gif
ot klausimas iškilo... doh.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikelis- @ 2006 03 28, 17:01)
ot klausimas iškilo... doh.gif

O atsakymas labai paprastas - negalima smile.gif
Paskaitykit va čia

Tiesa, provoslavai irgi yra krikščionys wink.gif Nesipainiokit. Krikščionybė turi daug atšakų: katalikai, ortoksai, protestantai ir t.t.
Bet krikšto metu jie vis vien tarpusavyje nesimaišo dėl egzistuojančių mokymo skirtumų.

QUOTE(zuikelis- @ 2006 03 28, 17:01)
gal sakau reiks pas kunigą nueiti pasiklausti... g.gif
nes kai aš krikštyjau savo krikštasūnį bažnyčioje, tai mano kūmas buvo provoslavas...

Jei vienas iš kūmų katalikas, galima. Tik antrasis tiesiog laikomas liudininku, o ne krikštatėviu. smile.gif

Atsakyti
surask man nors viena zmogu kuris dabar laikosi krikscioniko gyvenimo?na gal vienas kitas...is 1000
Atsakyti
QUOTE(Juodaplauke @ 2006 03 31, 10:14)
surask man nors viena zmogu kuris dabar laikosi krikscioniko gyvenimo?na gal vienas kitas...is 1000

Bet tai kokia tada krikšto prasmė g.gif Dėl žmonių? Dėl baliaus? Šiaip sau? Nesakau, kad visi krikštija ir laikosi krikščioniško gyvenimo, bet man krikštas - tai tam tikras ritualas, turintis savas tradicijas, taisykles, kaip ir santuoka bažnyčioj unsure.gif Nesuprantu, negi tam broliui buvo sunku pasikrikštyti... Nu nesuvokiamas man toks požiūris schmoll.gif Jei jau nenoriu laikytis taisyklių, kurios ne vakar gi sugalvotos, tai kam apskritai tas sakramentas reikalingas blink.gif O santuoka bažnyčioj, neturint net elementarių sakramentų man iš viso atrodo kaip pasityčiojimas iš pačio proceso - jei nesi tikintis bent minimaliai, tai ko į tą bažnyčią veržtis? Pasirodyti norisi? Tipo aš krūta, aš Katedroj "ženijaus" blink.gif Nesuprantu...
Papildyta:
QUOTE(Juodaplauke @ 2006 03 18, 11:50)
oj oj naivumas.  4u.gif Reikia tik mokleti tartis arba gal $ duoti kam reikia....? unsure.gif .Arba kazkaip kitaip susitarti galima. Mano brolis nera krikstytas. bet jis ir krikstateviu tapo ir susituoke su zmona baznycioje, vilniaus katedroje ir ne pas bet ka o pas izymuji kuniga Doveika. Jo zmonele ta reikala sutvarke.nei jokiu kursu nelanke kaip buna pries vestuves  ax.gif

Kodėl naivumas? Nu nenorėjo, bet pakrikštijo, o pinigus galima visur mokėti ir apsimesti, kad tipo man čia taip faina, aš viską galiu bebe.gif
Čia kaip suprantu yra kuo didžiuotis, kad brolio žmona taip sugebėjo susisukti blink.gif
Tpfu, kaip nemėgstu žmonių, kurie šitaip spjauna į visas tradicijas ir viską mato per pinigų prizmę cool.gif
Teisingai sako, kad kai kuriems nieko švento nebeliko...
Atsakyti
blink.gif prie ko cia tas "nieko svento nebeliko"? ir rpie ko cia tas tavo "Čia kaip suprantu yra kuo didžiuotis, kad brolio žmona taip sugebėjo susisukti blink.gif " nespresk apie visus pagal save,as tik norejau pabrezti apie kunigu ir visos sistemos nesvaruma. o kodel mano brolis nenorejo kriksta priimti,cia jo reikalas. doh.gif

beje tema apie tai "kam riekia kriskto" yra atskirai,nueik pavartyk doh.gif
Papildyta:
mano galva krikstateviai turi buti ne krikscionisko gyvenimo pavyzdziu o GERO IR DORO gyvenimo pavyzdziu. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Ievius @ 2006 03 31, 09:30)
Tpfu, kaip nemėgstu žmonių, kurie šitaip spjauna į visas tradicijas ir viską mato per pinigų prizmę cool.gif
Teisingai sako, kad kai kuriems nieko švento nebeliko...


Kokia teise turi taip sneketi apie zmones kuriu net nepazisti?Pire ko cia tas "krutumas" ir"oj as zenyjausi katedroje?" ar as kur nors paminejau kad ji pinigus mokejo kad juos sutuoktu?????????Sutvarke nereiskia pinigais-yra toks dalykas kaip susitarimas.zinai nuo taves is tolo net nekvepia krikscione po tokiu tavo postu g.gif
Mano brolio zmona tikinti ir jai buvo svarbu susituokti baznycioje( ir ne del krutumo,o del sielos reikalu),o jau kodel mano brolis nesutiko krikstytis cia ne musu reikalas,ane? lotuliukas.gif
Atsakyti