Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

QUOTE(Mimuke @ 2009 04 02, 11:41)
mum tokiu problemu nebuvo smile.gif

mums taip pat rolleyes.gif Vaikelio krikstateviai is skirtingu seimu,taciau nebuvo jokiu kunigelio klausimu ar iskilusiu keblumu del to.
Atsakyti
na as pati krikstijau budama 13metu, krikstoteciui buvo 14... tik neseniai girdejau kaip kunigas sake vienam zmogui svarbiausiai kad krikstotevai butu katalikai, o visa kita.... as netgi noreciau paimti seseris i krikstomamas abi, be kriksto tecio... man svarbiausai kad vaikai butu man artimiausiu zmoniu globoje ir tiek smile.gif
Atsakyti
Aš su vyru krikšijom brolio vaikus ir nieks neklausė ar susituokę bažnyčioj, o mes nesusituokę...kol kas blush2.gif
Atsakyti
as krikstyjau berniuka LT tai kunigas nieko tokio neklause, nors mes su vyru nesam susituoke baznycioj.o kai krikstyjom sunu tai nueje pas kuniga pasakem priezastis del ko nesusituoke baznycioj, ir pasakem kad vistiek ar anksciau ar veliau tuoksimes baznycioj, tai pakrikstijo be problemu thumbup.gif o dukryte dar krikstysim per velykas pas ta pati kuniga rolleyes.gif o cia IT krikstu tevams norint pakrikstyti tai reikia issiimti pazyma is baznycios, kad esi pakrikstytas ir tt unsure.gif
Atsakyti
Lenkijoje irgi panasiai, eina tevai pas kuniga ir klausia ar toks ir toks (vardas, pavarde) gali buti krikstateviu, o kunigas pasako taip arba ne, arba pries sutinkant dar papraso irodymo, kad tas zmogus krikstytas ir pan. Nesamone visiska...
Atsakyti
Labukas visiems bye1.gif
Turi problemele ir nezinau kaip galeciau ja isspresti verysad.gif
Mane pakviete buti kriksto mama,taciau pati esu nekrikstyta,tad tureciau pasikrikstyt. Kuo daugiau apie tai mastau,tuo labiau suprantu,kad mintis krikstytis vien is pareigos,kad galeciau buti kriksto mama man nepriimtina. Niekad nebuvau tikinti,tikiu savaip,taip kaip man priimtina. Ir nelabai suprantu,kodel kriksto mama ar tetis turi buti butinai krikstyti,juk nepaisant to esi krikstytas ar nea,tu lygiai taip pat mylesi vaikiuka,rupinsiesi juo. Skaiciau,kad tapdamas kriksto tevu,tarsi vedi juos tikejimo keliu,bet pripazinkim,kiek realiai kriksto tevu vaikus moko tikejimo,jo tiesu...? Jei manes paprase buti kriksto mama,tevai tuo parode,kad pasitiki manim,kad zino,kad lb lb mylesiu ju vaikiuka ir busiu jo gyvenime svarbus zmogus,o jis mano. Vat db ir nezinau kaip elgtis:eiti pries savo principus ir krikstytis,atsisakyti tikrai nenoriu,nes man sis mazas zmogutis jau svarbus verysad.gif Kazkur skaiciau,kad nekrikstyti zmones krikstijo ir nieks nieko neklause krikstytas ar nea. Gal kas su panasia situacija buvot susidure,busiu dekinga uz bet kokius patarimus,aisku lb neteiskit,tiesiog mano toks poziuris ir negaliu jo pakeisti.
Atsakyti
QUOTE(Baltapuke87 @ 2009 07 01, 16:05)
Labukas visiems  bye1.gif
Turi problemele ir nezinau kaip galeciau ja isspresti  verysad.gif
Mane pakviete buti kriksto mama,taciau pati esu nekrikstyta,tad tureciau pasikrikstyt. Kuo daugiau apie tai mastau,tuo labiau suprantu,kad mintis krikstytis vien is pareigos,kad galeciau buti kriksto mama man nepriimtina. Niekad nebuvau tikinti,tikiu savaip,taip kaip man priimtina. Ir nelabai suprantu,kodel kriksto mama ar tetis turi buti butinai krikstyti,juk  nepaisant to esi krikstytas ar nea,tu lygiai taip pat mylesi vaikiuka,rupinsiesi juo. Skaiciau,kad tapdamas kriksto tevu,tarsi vedi juos tikejimo keliu,bet pripazinkim,kiek realiai kriksto tevu vaikus moko tikejimo,jo tiesu...? Jei manes paprase buti kriksto mama,tevai tuo parode,kad pasitiki manim,kad zino,kad lb lb mylesiu ju vaikiuka ir busiu jo gyvenime svarbus zmogus,o jis mano. Vat db ir nezinau kaip elgtis:eiti pries savo principus ir krikstytis,atsisakyti tikrai nenoriu,nes man sis mazas zmogutis jau svarbus verysad.gif  Kazkur skaiciau,kad nekrikstyti zmones krikstijo ir nieks nieko neklause krikstytas ar nea. Gal kas su panasia situacija buvot susidure,busiu dekinga uz bet kokius patarimus,aisku lb neteiskit,tiesiog mano toks poziuris ir negaliu jo pakeisti.
Daug kas priklauso nuo kunigo, vieni kunigai turi tik savo tiesas, o kiti supranta, kad gali būti išimčių.O jei esi ištekėjusi, tai tik klausia ar apsiženijusi bažnyčioj ax.gif , o ar iš vis kunigas klausia ar krikštyta, nes pvz. manęs neklausė g.gif
Atsakyti
o tai kas neleidzia buti kristo liudininke. Kriskstui uztenka ir vieno ir kristateciu, kuris privalo buti kristytas, nes kaip kitaip jisai gali atlikti krikstatevio pareigas (ugdyti vaika krikscioniska dvasia)?
O kitas gali buti ir kito tikejimo ar nekristytas ir vadintusi kriksto liudininku.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2009 07 01, 19:22)
o tai kas neleidzia buti kristo liudininke. Kriskstui uztenka ir vieno ir kristateciu, kuris privalo buti kristytas, nes kaip kitaip jisai gali atlikti krikstatevio pareigas (ugdyti vaika krikscioniska dvasia)?
O kitas  gali buti ir kito tikejimo ar nekristytas ir vadintusi kriksto liudininku.

Tikra tiesa. Pagal Bažnyčios kanonus krikštyti vaiką gali ir vienas krikštatėvis. Tačiau jūsų atveju reikėtų kunigui pranešti, kad jūs negalite būti krikšto mama (nė vienas kunigas, sužinojęs, jog jūs - nekrikštyta, negali priimti jūsų kaip to vaiko krikšto mamos. Tai būtų šventvagystė).
Papildyta:
QUOTE(dominyka3 @ 2009 07 01, 18:57)
Daug kas priklauso nuo kunigo, vieni kunigai turi tik savo tiesas, o kiti supranta, kad gali būti išimčių.O jei esi ištekėjusi, tai tik klausia ar apsiženijusi bažnyčioj ax.gif  , o ar iš vis kunigas klausia ar krikštyta, nes pvz. manęs neklausė g.gif

Jeigu esate gavusi santuokos sakramentą, tai savaime suprantama, jog esate krikštyta. Dėl to kunigas šito ir neklausė.
Atsakyti
QUOTE(Bekasė @ 2009 07 01, 19:22)
o tai kas neleidzia buti kristo liudininke. Kriskstui uztenka ir vieno ir kristateciu, kuris privalo buti kristytas, nes kaip kitaip jisai gali atlikti krikstatevio pareigas (ugdyti vaika krikscioniska dvasia)?
O kitas  gali buti ir kito tikejimo ar nekristytas ir vadintusi kriksto liudininku.


O gal galima butu placiau suzinot apie kriksto liudininkus,nes siuose dalykuose nesigaudau ir nlb suprantu skirtumo,turi buti krikstateviai ir kriksto liudininkai,ar gali buti krikstatevis ir kriksto liudininke blush2.gif g.gif
Atsakyti
Mes irgi panasioje situacijoje esame. Pasiuleme tapti krikstateviu, bet jis pasirodo nekrikstytas. Ir nelabai tam ruosiasi. Aisku negalime versti jo priimti kriksto... Kai buvome baznycioje, kunigas visiskai nesidomejo apie krikstatevius: ar krikikstyti ir pan. Uzrase tik vardus ir pavardes.
Atsakyti
QUOTE(samilte @ 2009 07 03, 00:02)
Mes irgi panasioje situacijoje esame. Pasiuleme tapti krikstateviu, bet jis pasirodo nekrikstytas. Ir nelabai tam ruosiasi. Aisku negalime versti jo priimti kriksto... Kai buvome baznycioje, kunigas visiskai nesidomejo apie krikstatevius: ar krikikstyti ir pan. Uzrase tik vardus ir pavardes.

ta prasme krikšto tėvas buvo nekrikštytas? Čia tai įdomu... Siūlyčiau eiti pas kunigą ir pasidomėt bažnyčios nuomone apie tai. Iš principo krikštyti gali bet kas, net ir nekrikstytas - Jono Krikstytojo juk niekas nekrikstijo, o jis pakrisktijo Jėzų... Bet tokie atvejai, turėtų būti išskirtiniai, esant vaiko mirties galimybei.
Atsakyti