Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

QUOTE(dailele @ 2008 07 03, 12:07)
Negali krikšto tėveliais būti kito tikėjimo žmonės. Krikštas (katalikams) yra įvedimas į katalikų bendruomenę ir krikštatėviai prisiima pareigą būti katalikiško gyvenumo pavyzdžiu savo krikštavaikiams. O kaip tai padaryti jei patys krikštatėviai nėra katalikai? Manau tas pats ir kitose krikščioniškose bendruomenėse.

verysad.gif O aš vis tiek manau, kad krikštatėvių pareiga - padėti tėvams auginti DORĄ žmogų. Tai gali padaryti ir kito tikėjimo, ir visai nekrikštyti asmenys. Gaila, kad tai - tik mano nuomonė, niekaip nekeičianti bažnytinių nuostatų doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Jolanta_Š @ 2008 07 04, 12:49)
verysad.gif O aš vis tiek manau, kad krikštatėvių pareiga - padėti tėvams auginti DORĄ žmogų. Tai gali padaryti ir kito tikėjimo, ir visai nekrikštyti asmenys. Gaila, kad tai - tik mano nuomonė, niekaip nekeičianti bažnytinių nuostatų  doh.gif

deja.. unsure.gif
Atsakyti
O aš va ką, sužinojau, kad krikštyti kito tikėjimo žmogus vaikiuką gali, bet jis nesiskaitys krikštatėviu, jis bus tik krikštynų liudininkas. Va čia tai sunkiai suprantama man... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnutė: 14 liepos 2008 - 08:32
Kriksto tevai turi pareigas, kriksto liuditojai, tik liudija pati ivyki, bet jie neipareigoti skiepyti vaikui krikscionisku tiesu.


Kiek zinau, kriksto metu turi but nors vienas krikstu tevas, o liudytoju g.b. kad ir 5

Prietarai neleidzia nesciai krikstyti, nes, atseit gali vienas is krikste dalyvavusiu vaiku mirt. Bet , kaip Doveika sako, baznycia prietarais netiki, nes tai pagonybes apraiskos. Cia paciuy tevu reikalas
Atsakyti
O ar teisybe kad pas provoslavus negali buti sutuoktiniai kriksto tevai g.gif man tai atrodo tokia didele nesamone kad niekaip netelpa galvon kodel taip yra doh.gif
Atsakyti
QUOTE(vasarė @ 2006 09 07, 19:34)
Visų pirma krikšto, santuokos ir kitų sakramentų nereikia laikyti prievole ir nepaversti to mados reikalu dėl to, kad taip daro visi... Manau, kad tam turi būti poreikis iš vidaus. Šimtus kartų girdėta: "vaje, reikia kuo greičiau vaiką krikštyt, nes tuoj pusė metų ir vėliau bus per vėlu"; ženysimės ir bažnyčioj, nes visi taip daro" ir pan.
Vaikas krikštinamas tam, kad taptų krikščioniu: Krikščioniu - kataliku, krikščioniu - provoslavu, krikščioniu - liuteronu, kad augtų lydimas tam tikros religijos.
Krikšto tėvai yra ne tam, kad vaikui per gimtadienį ir kitomis progomis dovanas kalnais neštų, bet kad padėtų tėvams auginti atžalą pagal moralines normas ir jei atsitiktų kada nelaimė, kad atstotų tikruosius tėvus.
Dėl galimybės rinktis skirtingų religijų kr. tėvus jau buvo atsakyta.
Aš tik vieno nesuprantu, kodėl žmonės, netikintys ir absoliučiai neišmanantys tikėjimo tiesų, verčiasi per galvą, vargsta tik tam, kad susituoktų bažnyčioje ar pakrikštytų vaikus, nors paskui į tą pusę net nežiūri. Kam reikalinga ta prievarta? Kam reikalingas tas cirkas?


drinks_cheers.gif Tikrai pritariu, kad dabar daug santuoku baznycioje ir krikstynu virto tik madinga ceremonija.
Neseniai buvome tartis del dukreles krikstijimo Bernardinu baznycioje, tai aiskiai pasake: kriksto tevai turi buti katalikai, krikstyti, ne jaunesni nei 16 metu ir, jei susituoke- tai butinai baznytineje santuokoje. Mano manymu, tai ganetinai logiski reikalavimai KRIKSTO tevams, o ne baliavotojams esant progai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Jolanta_Š @ 2008 07 04, 12:49)
verysad.gif O aš vis tiek manau, kad krikštatėvių pareiga - padėti tėvams auginti DORĄ žmogų. Tai gali padaryti ir kito tikėjimo, ir visai nekrikštyti asmenys. Gaila, kad tai - tik mano nuomonė, niekaip nekeičianti bažnytinių nuostatų  doh.gif



pritariu thumbup.gif patys krikstyti krikstateviai abejoju ar skiepija vaikams tikejima, jeigu aplanko tik per sventes, gimtadienius ir pan doh.gif
Atsakyti
Turime tokia beda, krikstatamote turim bet krikstatevio ne o vaika reikia visgi pakrikstyti. Ar gali krikstyti tik viena viena krikstomama be liudininku, jeoi ne ar liudininkais gali skaitytis tevai?
Atsakyti
QUOTE(indrute83 @ 2009 02 05, 12:47)
Turime tokia beda, krikstatamote turim bet krikstatevio ne o vaika reikia visgi pakrikstyti. Ar gali krikstyti tik viena viena krikstomama be liudininku, jeoi ne ar liudininkais gali skaitytis tevai?

manau, kad uzteks ir vieno krikstatevio, kaip jusu atveju - kriksto mamos, bet juk visada galite paklausti kunigo
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vijuke: 05 vasario 2009 - 19:11
hm g.gif savaitgali buvom krikstynose... nei tevai nei krikstateviai nera susituoke baznycioje.... bet pakrikstyjo
Atsakyti
Kaip keista g.gif g.gif Kai krikštijom sesers mergytę, mudviejų su vyru (dabar jau exvyru) net neklausė, ar mes bažnyčioj susituokę g.gif Matau, kad gerai, jog neklausė, nes nebūtumėm galėję būti krikšto tėvais doh.gif (bažnyčioje nesituokėm ax.gif )
Dėl tam tikrų priežasčių (dėl vyro šeimos religinių įsitikinimų) kol buvau santuokoj, negalėjau pakrikštyti savo sūnaus doh.gif Po skyrybų, kai susiruošiau krikštyti, labai bijojau, kad be tėvo nekrikštys, bet kunigas net nepaklausė, kur vaiko tėtis ax.gif ax.gif
Atsakyti
mum tokiu problemu nebuvo smile.gif
Atsakyti