Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

QUOTE(tula @ 2008 04 22, 10:14)
na mes krikštijom, nors vyras mano nėra priėjęs pirmos komunijos ir santuokos sakramento nepriėmę esam, tačiau kad mūsų net ir neklausė apie tokius dalykus, klausė berods ar esame katalikai ir tiek, taigi jokių kliūčių dėl to nebuvo, na bet tai vyko nedideliame miestelyje, gal didmiesčiuose ir kitaip.

Pas mus irgi tokia pati situacija, kai krikstijome vyro brolio mergaite, tai kunigas net neklause ar mes susituoke, tik klause vardu ir pavardziu. Nes kriskto tevais gali buti visi geri zmones bigsmile.gif . Net kai pati vaziavau pas kuniga uzsisakyti krikstynu laika, tai tik mane bare (niu niu niu rode), kad mes be santuokos sakramento, o kriskto tevu klause tik vardu ir pavardziu. Viskas vyko Kaune rolleyes.gif
Atsakyti
Čia yra ir atsakymas į temos klausimą

http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,2656

http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,1911

http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,1427
Papildyta:
QUOTE(marlen @ 2008 03 05, 14:50)
tik va bene didziausia beda siais laikais rasti krikstateva,priemusi visus sakramentus :unsure

užtenka ir vieno iš krikšto tėvų
Papildyta:
QUOTE(JUSTITIA @ 2008 04 22, 11:45)
As irgi manau, kad cia nuo baznycios priklauso, jei nereikalauja,

ne nuo bažnyčios, visoje KB yra tie patys reikalavimai, tiesiog kai kas "lengviau" pažiūrėjo (ar pražiūrėjo)...
Papildyta:
QUOTE(Brudi @ 2008 06 03, 19:55)
Nes kriskto tevais gali buti visi geri zmones bigsmile.gif

Net musulmonai?
Tai netiesa. Krikšto tėvams yra keliam reikalavimai, jie jau šioje temoje išdėstyti ir nuo atskirų parapijų tai nepriklauso. Galiu ir pakartot: "Krikštatėvis gali būti tik katalikas, priėmęs Komuniją ir sutvirtinimo sakramentą, besilaikantis tikėjimo normų. Tai nurodo bažnytinė teisė. " Reikalavimai visur vienodi. Kodėl į juos iš vienos ar kitos pusės kartais numojama ranka kitas klausimas...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 03 birželio 2008 - 19:48
Karbyne, ne, kunigas nepražiūrėjo, kad mes nesusituokę. Kai atėjom užsirašyt į bažnyčią krikštui, klausė dėl kokių priežasčių mes nesusituokę, kai atėjom krikštyt vaiko vėl buvo apie tai kalbama. Tačiau kunigas nepasakė, kad dėl to mes negalim būt krikštatėviais.

Sutinku, kad bažnyčia turi toleruot, kad būtų žmonės susituokę bažnyčioje, bet bent į mus labai griežtai nepažiūrėjo. Gal ir bažnyčia šiais laikais yra lankstesnė.

Beja, jau po krikšto kunigas pasakė, kad jis tikisi, kad ir vėl po kiek laiko mes grįšim krikštyt vaikų. O apie bažnytinę santuoką - nieko.

Sakau kaip buvo, o ne kaip rašo internete, knygose ir pan.

Neginu nė vienos pusės-man skirtumo nėra-jei ne mes, būtų kažkas kitas krikštatėviais. tikrai nebūčiau per galvas lipusi smile.gif

Tiesiog radau tokią temą tai ir parašiau, kad realiai sugyventiniai krikštatėviais būti gali. Teoriškai gal ir ne, suprasi čia juos tongue.gif
Papildyta:
QUOTE(Karbynė @ 2008 06 03, 18:44)
1.Kokios aplinkybės? "Krikštatėviai" sugyventiniai? Čia nėra tinkama aplinkybė, kuri atriša rankas savarankiškai užsiiminėt krikštijimais.

2.Galima sudėtingomis aplinkybėmis (tarkim mirties akivaizdoje) ir kai kunigas nepasiekiamas, o ne kada įsigeidi.


mes savarankiškai ir "neužsiiminėjom" krikštijimais schmoll.gif


taip, žinoma, kad taip.
Atsakyti
QUOTE(Mildute @ 2008 06 03, 21:41)
Karbyne, ne, kunigas nepražiūrėjo, kad mes nesusituokę. Kai atėjom užsirašyt į bažnyčią krikštui, klausė dėl kokių priežasčių mes nesusituokę, kai atėjom krikštyt vaiko vėl buvo apie tai kalbama. Tačiau kunigas nepasakė, kad dėl to mes negalim būt krikštatėviais.

Bet kokie reikalavimai keliami krikštatėviams čia jau nekart rašyta. Jie yra tikri ir galiojantys visur. Tiesiog jus dėl kažkokių priežasčių "praleido"...bet reikalavimai keliami krikštatėviams dėl to nenustoja egzistavę - pagal visas normas jūs jais negalėjot tapti. Tiesiog jos kažkodėl buvo apeitos. Nesakysiu, kad taip nebūna, nes tikrai pasitaiko, bet pačios Bažnyčios keliamų krikštatėviams reikalavimų jūs neatitinkat ir pagal juos "legaliai" jais negalėjot tapti.
Papildyta:
QUOTE(Mildute @ 2008 06 03, 21:41)
Sakau kaip buvo, o ne kaip rašo internete, knygose ir pan.

o aš sakau kokie krikštatėviams yra keliami reikalavimai. Ne kokie buvo, bet kokie yra. Galiojantys.
Papildyta:
QUOTE(Mildute @ 2008 06 03, 21:41)
O apie bažnytinę santuoką - nieko.

o šita dalis iš kunigo pusės atrodo nelabai kaip...nelabai suprantu kaip dvasininkui gali tai nerūpėti, kad net nemato reikalo priminti.

nebent būtų kažkokios priežastys (tarkim antra santuoka) dėl ko tai neįmanoma. Bet su krikštatėviavimu tokiu atveju irgi turėtų būti keblu..
Papildyta:
QUOTE(Mildute @ 2008 06 03, 21:41)
Tiesiog radau tokią temą tai ir parašiau, kad realiai sugyventiniai krikštatėviais būti gali. Teoriškai gal ir ne, suprasi čia juos tongue.gif

Ir realiai, kur į dalyką nežiūrima pro pirštus negali. Bet ar reikia žinant egzistuojančius reikalavimus su jais nesiskaityti kitas klausimas...toks apie buvimo krikšto tėvais prasmę, požiūrį į patį krikštą šiek tiek...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 03 birželio 2008 - 21:26
QUOTE(Karbynė @ 2008 06 03, 22:23)
nebent būtų kažkokios priežastys (tarkim antra santuoka) dėl ko tai neįmanoma. Bet su krikštatėviavimu tokiu atveju irgi turėtų būti keblu..
Papildyta:

Ir realiai, kur į dalyką nežiūrima pro pirštus negali. Bet ar reikia žinant egzistuojančius reikalavimus su jais nesiskaityti kitas klausimas...toks apie  buvimo krikšto tėvais prasmę, požiūrį į patį krikštą šiek tiek...


ne, santuoka pirma mūsų abiejų

Na, ką aš žinau, šiaip... Esu paprastas žmogus, ėjom pas kunigą kalbėtis, tikrai maniau, kad neleis. Bet jis leido tai leido. Aš atsakinga ar prasikaltusi nesijaučiu, nes mes nenutylėjom, kad nesituokę.

O ar būsime geri krikštatėviai tik laikas parodys. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pauksteleee @ 2008 03 02, 21:04)
Ar galiu buti kriksto mama jei esu nepriiejusi komunijos,bet esu pakrikstyta?ar tai kliutis?dekui uz ats smile.gif



seip tai turi but pakrikstyta ir priejus pirmos komunijos, o klause ne paciu krikstateviu bet pvz. kaip mes ejom uzrasyti data tada ir klause apie krikstatevius ar prieja komunijos, ar krikstyti ir bent vienas is krikstateviu turi tureti sutvirtinimo sakramenta mirksiukas.gif
aisku gali nesakyti manau kunigas ir neklaus taves, bet kaip paciai jaustis unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Semile: 04 birželio 2008 - 23:18
QUOTE(Mildute @ 2008 06 04, 09:14)
Aš atsakinga ar prasikaltusi nesijaučiu, nes mes nenutylėjom, kad nesituokę.

Tai gerai, kad nenutylėjot wink.gif Ir kad rūpi jums tas vaikutis anei kiek nenoriu ginčytis - tikiu, kad taip ir yra.

mano visos prakalbos esmė buvo atsakymas į temos klausimą. Ar pagal Bažnyčios nuostatas sugyventiniai gali būti krikštatėviais - ne, pagal jas negali. O kodėl kažkas jas kartais apeina jau visai kitas klausimas.

kaip ir su valstybiniais įstatymais - visada atsiranda juos pažeidinėjančių smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 05 birželio 2008 - 08:30
Nėra jokio skirtumo susituokę ar ne... net nekrikštytas asmuo gali tapti krikšto tėvu...

Bet čia vėl gi nuo kunigo priklauso, sūnėno krikšto tėvu tapo nerkrikštytas mano brolis, beje gyvenantis nesusituokęs. Kunigui visos aplinkybės buvo žinomos, neprieštaravo, tiesiog pabendravo bendrais katalikybės klausimais ir viskas...
Atsakyti
Nu kad nekrikštytas gali būti krikšto tėvu, tai man tikrai keista...net nelogiška... bet jei būna sakot, gal ir būna...bet labai keista
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2008 06 05, 10:25)
Tai gerai, kad nenutylėjot wink.gif Ir kad rūpi jums tas vaikutis anei kiek nenoriu ginčytis - tikiu, kad taip ir yra.

mano visos prakalbos esmė buvo atsakymas į temos klausimą. Ar pagal Bažnyčios nuostatas sugyventiniai gali būti krikštatėviais - ne, pagal jas negali. O kodėl kažkas jas kartais apeina jau visai kitas klausimas.

kaip ir su valstybiniais įstatymais - visada atsiranda juos pažeidinėjančių  smile.gif


drinks_cheers.gif mes susituoke tik civiline santuoka, MB kviete krikstateviu -jis atsake kad negali but, nes esam be sliubo. Sako susitarsim su kunigu leis doh.gif ...man tokie dalykai nepriimtini...atsisakem, veliau ir patys atsake, gal susimaste, gal nepavyko su kunigu pasitare g.gif ... Nu tikrai neblogi mes zmones, bet esam be sliubo, savo vaiko nekrikstijam, todel ir patys niekieno krikstateviais nebusim. Na nesam mes praktikuojantys katalikai, nevaikstom i baznycia, gyvenam anot baznycios nuodemej, o apsimetinet....na ne ta vieta. Visur sava tvarka, savos taisykles, baznycia ne isimtis mirksiukas.gif
nesupykit bet labai jau daug kas krikstyja vaikus tik del mados, baliaus, iesko kriksto tevu pagal pinigine, kad vaikui dovanu geru nupirktu...na nieko bendro su tikejimu...
Atsakyti
QUOTE(Zlata @ 2008 06 10, 19:41)
drinks_cheers.gif mes susituoke tik civiline santuoka, MB  kviete krikstateviu -jis atsake kad negali but, nes esam be sliubo. Sako susitarsim su kunigu leis doh.gif ...man tokie dalykai nepriimtini...atsisakem, veliau ir patys atsake, gal susimaste, gal nepavyko su kunigu pasitare g.gif  ... Nu tikrai neblogi mes zmones, bet esam be sliubo, savo vaiko nekrikstijam, todel ir  patys niekieno krikstateviais nebusim. Na nesam mes praktikuojantys katalikai, nevaikstom i baznycia, gyvenam anot baznycios nuodemej,  o apsimetinet....na ne ta vieta. Visur sava tvarka, savos taisykles, baznycia ne isimtis mirksiukas.gif 
  nesupykit bet labai jau daug kas krikstyja vaikus tik del mados, baliaus, iesko kriksto tevu pagal pinigine, kad vaikui  dovanu geru nupirktu...na nieko bendro su tikejimu...

bet vaikelį savo krikštyt jei tik noras yra tai negi negalima? čia šiaip pamąstymui rašau. o jei mama vieniša, nesituokus, tai irgi nekrikštytų bažnyčia pagal savo įstatymus?
Atsakyti
QUOTE(Mildute @ 2008 06 11, 11:17)
bet vaikelį savo krikštyt jei tik noras yra tai negi negalima? čia šiaip pamąstymui rašau. o jei mama vieniša, nesituokus, tai irgi nekrikštytų bažnyčia pagal savo įstatymus?


Krikstyt visus galima. Bet mes savo nekrikstysim, nores, reikes jai to -pasikrikstys pati mirksiukas.gif ...
Papildyta:
QUOTE(blondinas Nr.61 @ 2008 06 11, 07:56)
.
Todel tau suteikiamas labai garbingas blondino apdovanojimas.
Nuo siol galesi vadintis blondine Nr.1


Ojei kaip aciu, visa gyvenima sitokio apdovanojimo tik ir laukiau . bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zlata: 11 birželio 2008 - 10:15