Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

QUOTE(November @ 2005 05 14, 18:09)
Pati esu katalike,bet krikstijau mergaite provoslave-jokiu problemu nekilo. angel.gif

November, provoslavų ir katalikų bažnyčiai neprivalo galioti tos pačios nuostatos, nors tai ką parašei visvien mažumėlę keista (o ten kas nors pasidomėjo, kad tu ne provoslavė ar ne?)
Atsakyti
Klausimas:
Laba diena norėčiau sužinoti ar gali būti krikštatėvių katalikų bažnyčioje sentėkis(staroveras)? labai ačiū
Atsakymas:
Katalikui krikšto tėvai gali būti tik katalikai. Tačiau jei iš dviejų krikštatėvių vienas yra katalikas, o kitas - ne, tuomet kaip tikrojo krikštatėvio užtenka ir vieno, o ne katalikas tuomet krikšte gali dalyvauti kaip liudininkas, bet jis neįtraukiamas į krikšto dokumentus.
Va iš čia cool.gif
Ar įmanoma kažką padaryti nelegaliai? Gal ir įmanoma...bet nugis negražu per krikštą dar kažką chimičyt rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 14 gegužės 2005 - 17:47
Brolis žada krikštyti savo sūnų ir paprašė būti krikšto mama. Ar galiu ja būti, jeigu pati esu nekrikštyta ir nieko apie tai nesuprantu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Izida @ 2005 08 01, 23:09)
Brolis žada krikštyti savo sūnų ir paprašė būti krikšto mama. Ar galiu ja būti, jeigu pati esu nekrikštyta ir nieko apie tai nesuprantu? g.gif



Hmm g.gif
kazkaip man atrodo, kad turi buti krikstyta ir priejus prie komunijos
nors manau tai galima greitai sutvarkyti biggrin.gif
pasikonsultuoki su kunigu mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Atlante @ 2005 08 02, 10:15)
Hmm  g.gif
kazkaip man atrodo, kad turi buti krikstyta ir priejus prie komunijos
nors manau tai galima greitai sutvarkyti  biggrin.gif
pasikonsultuoki su kunigu  mirksiukas.gif



teoriskai negalima, bet praktiskai tai pvz. mano vyras net netikinttis, o kur jam dar visokios komunijos..... g.gif g.gif g.gif blink.gif bet jis jau krikstatevis. Matai cia gal daugiau sazines reikalas, tarkim jis visai nekreipia demesio i "smulkmenas"
Bet tokio dalyko kunigai tikrai netoreruoja. Nes patikrinti sio dalyko beveik nera sansu. Cia tik mano nuomone.
Atsakyti
As tai pvz.galvoju, kad vaiku krikstyti nereikia, nes suauges pats pasirinks kuo tiketi ir kuo ne, o kriksto esme katalikybej-kad kriksto tevai atceit linki kad vaikas uzaugtu tikintis ir pasizada puoseleti ir vesti ta vaika tikejimo keliu, norai grazus, bet taip niekad nebuna, o apskritai krikscionybej, pcv.ir Biblijoj rasoma, kad krikstas simbolizuoja naujo gyvenimo pradzia, tai reiskia, kad pilnai suauges ir apssisprendes zmogus, nori gyventi taip, kaip moko Dievas, taip kaip Biblijoj rasoma, taigi paneria zmogus su nuodeminga prigimtimi, o iskyla naujas ir svarus, taip pat krikstas reikalingas tam, kad parodytum ir kitu zmoniu akyse, jog nori gyventi Dievui patinkanti gyvenima, na o jei krikstijamas kudikis, tai jis pats nieko sprest negali, nes nesuvokia, o kriksto tevai apskritai dazniausiai buna netikintis:(, tai va gaunas tik vienas papildomas balius ir +zmones, kurie per gimtadieni dovanu atnesa, ne daugiau
Atsakyti
Mes taip pat susidūrėme su tokia problema. Labai norėjome, kad sūnaus krikšto tėvu būtų vyro pusbrolis, labai nuostabus žmogus, labai mylintis mūsų vaikus, bet nekrikštytas cry.gif . Buvau sugalvojus tokį variantą blush2.gif , kad pirma pasikrykštija būsimas krikšto tėvas, o tada pakrikštyja mūsų sūniuką. Bet kunigas pasakė, kad dabar pagal bažnyčios įstatymus suaugę žmonės krikštyjami vyskupo tik kartą per metus (prieš Velykas), jie turi būti iškausę kažkokius kursus.
Laaaaaaabai gaila, bet teko prašyti kitus 4u.gif
Atsakyti
Mūsų dukros krikštatėvis buvo krikštytas, tačiau nepriėjęs prie pirmosios komunijos - dėl to konsultavausi su kunigu, jis pasakė, kad šiuo atveju viskas gerai, svarbu, kad būtų krikštytas. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Izida @ 2005 08 02, 00:09)
Brolis žada krikštyti savo sūnų ir paprašė būti krikšto mama. Ar galiu ja būti, jeigu pati esu nekrikštyta ir nieko apie tai nesuprantu? g.gif



jei neklystu, tu gali būti krikšto liudininke. pvz., mes sūnų krikštysim liuteronu, o krikšto tėvais kviesim katalikus. oficialiai jie bus krikšto liudininkai, nes nėra liuteronai. taip pat ir pas katalikus.
nors aš, nors ir krikštyta, taip pat ne ką tesuprantu apie tai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2005 08 19, 17:58)
pvz., mes sūnų krikštysim liuteronu, o krikšto tėvais kviesim katalikus. oficialiai jie bus krikšto liudininkai, nes nėra liuteronai.

Truputuką ne į temą ir gal jūsų situacija ne tokia, bet....jei tėvai vaiko susituokę katalikų bažnyčioje, o vaiką krikštija kad ir pas liuteronus, vaikutis pagal kanonus vis tiek laikomas kataliku (ir atvirkščiai ko gero taip pat (na jei susituokę pagal liuteronų tradicijas ir vaiką krikštija katalikų bažnyčioje rolleyes.gif , nors šito tiksliai nežinau ).
Atsakyti
Mes kaip ėjom tartis dėl krikšto pas kuniga,tai mūsų klausė kiek metų krikšto tėveliam.Aš manau kad tik nuo 18metų galima krikštyti vaikutį,nes čia rimtas dalykas nes tu turi prisiimti atsakomybe už tą vaikutį.Nu čia tik aš savo nuomone parašiau,bet tikrai nemoralizuoju blush2.gif

Krikšto mamai svarbiausia turėti skraiste ir žvake,o visa kita pasitark su vaikelio tėvais.O dėl bažnyčios ,tai viska kunigas pasako ką daryti.Aš ne 15m krikštyjau,bet vistiek nežinojau kas bus per krikštynas tongue.gif ,bet praėjo viskas šauniai.
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2005 09 02, 21:01)
Geriau jau tik skraistės nei drabužėliu, nors legaliai krikšto mama būti dar negali  tongue.gif

Nu, aš krikštijau sesės vaikiuką, kai man buvo 17 metų, o krikšto tėveliui - 16 metų tongue.gif ax.gif
Atsakyti