Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

QUOTE(Karbynė @ 2008 05 28, 01:33)
Aišku - galima kunigą apgaut. Kaip ir bet ką. Tik prie krikšto kažkaip keistai tokie bandymai apgaut kažką atrodo wink.gif

Beje, jūs žinosit. wink.gif. Savęs neapgausi.

Ką jums reiškia krikštas, jei su juo siejate norą kažką nuslėpti ar kažką apgauti?
Papildyta:

negali.

Papildyta:

Jei parašyta, tai parašyta nesamonė.
http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,2218

Klausimas:

ar gali buti kriksto tevais pora kuri nesusituokusi baznycioje



Atsakymas:

Negali, jeigu ta pora gyvena kaip partneriai




GALI! nes pati krištinau su draugu. gyvenome kartu ir dar nebuvom susituokę. niekas nieko neapgaudinėjo ir nesistengė apgauti, nes paprasčiausiai niekas neiko neklausė! Kas per nesamonė.. tai jeigu aš savo vaiko krišto mama prašysiu savo sesę, o krišto tėčiu vyro brolį, tai irgi gaunasi "sugyventiniai", nes nesusituokę... cool.gif tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kamane82: 29 gegužės 2008 - 12:05
4u.gif as siandien klausiau ar reikalingas sutvirtinimas tai man Klebonas pasake kad butinas krikstotevam mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Kamane82 @ 2008 05 29, 14:01)
GALI! nes pati krištinau su draugu. gyvenome kartu ir dar nebuvom susituokę. niekas nieko neapgaudinėjo ir nesistengė apgauti, nes paprasčiausiai niekas neiko neklausė! Kas per nesamonė.. tai jeigu aš savo vaiko krišto mama prašysiu savo sesę, o krišto tėčiu vyro brolį, tai irgi gaunasi "sugyventiniai", nes nesusituokę...  cool.gif  tongue.gif

Galima apgauti ir nesistengiant. Jūs ruošėtės krikšto sakramentui, ar paskaitėte katalikų bažnyčios nuostatus kas gali būti krikštatėviais? Ar suprantate, kad už savo veiksmus tik jūs atsakysite prieš Dievą, o ne tas kas nepaklausė ar jūs suaugę žmonės, katalikai skaitėte bažnyčios, į kurią, kaip autoritetingi tikėjimo perdavėjai atnešate naują narį, mokymą, išmanote tikėjimo dalykus. Jei jūs nuneštumėte prašymą priimti dirbti kinų kalbos mokytoja, jus priimtų dirbti nepatikrinę kinų kalbos žinių, negi teigtumėte, kad kiekvienas lietuvis, nepriklausomai nuo kinų kalbos žinių, gali būti kinų kalbos nokytoju?

Sugyventiniai, tai ne visi nesusituokę žmonės, o tik tie kurie kartu gyvena kaip vyras ir žmona be santuokos sakramento. Keistas jūsų klausimas apie sesę ir vyro brolį lotuliukas.gif Negi visus kas nesusituokę laikote sugyventiniais? Aš visų savo kaimynų, brolių ir bendradarbių sugyventinė (su jais tikrai nesituokiau) ir tik savo vyro žmona doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
merginos, nežinau, bet mes su vyru nesituokę bažnyčioj, tik civilinėj susirašę. Kunigas tą žino, kadangi klausė kurioje bažnyčioje tuokėmės, pasakėm, kad mes nesituokę. Ir nieko...visiškai nieko... tik paklausė kokios priežastys buvo, kad mes nesituokėm bažnyčioje. ir tiek.
Atsakyti
QUOTE(Kamane82 @ 2008 05 29, 13:01)
GALI! nes pati krištinau su draugu. gyvenome kartu ir dar nebuvom susituokę. niekas nieko neapgaudinėjo ir nesistengė apgauti, nes paprasčiausiai niekas neiko neklausė! Kas per nesamonė.. tai jeigu aš savo vaiko krišto mama prašysiu savo sesę, o krišto tėčiu vyro brolį, tai irgi gaunasi "sugyventiniai", nes nesusituokę...  cool.gif  tongue.gif


Sugyventiniai krikšto tėvais būti negali...ir paprasčiausiai nesuprantu tokių tėvų, kurie parenka krikštatėviais būt sugyventinius schmoll.gif neužilgo ir mes krikštysime savo sūnelį, tačiau jo krikštatėviais parinkome būt mano sesę su vyru, kurie yra susituokę....o kad nieks nieko neklausė, tai cia ne rodiklis, kad galima būt krikštatėviais, mano manymu ,Jūs patys turėjote pasisakyt, kad esate nenusisituokę ir gyvenate kartu.
Beje, aš pati buvau krikšto mama ne su savo vyru( kadangi jo dar net nepažinojau), o su krikštasūnio tėčio broliu---bet mes kartu negyvenome ir apskritai, abu dar buvom jauni ir neturėjom savo antrų puselių (aš savo vyro, o jis savo žmonelės)(nors čia ne esmė)). blush2.gif
Dabar jei kas kviestų būt krikštatėviais sutikčiau tik tuo atveju, jei kviestų mane ir mano vyrą... ax.gif
tai vat tokia mano nuomonė....
Atsakyti
QUOTE(tristana @ 2008 05 30, 15:12)
Sugyventiniai krikšto tėvais būti negali...ir paprasčiausiai nesuprantu tokių tėvų, kurie parenka krikštatėviais būt sugyventinius  schmoll.gif neužilgo ir mes krikštysime savo sūnelį, tačiau jo krikštatėviais parinkome būt mano sesę su vyru, kurie yra susituokę....o kad nieks nieko neklausė, tai cia ne rodiklis, kad galima būt krikštatėviais, mano manymu ,Jūs patys turėjote pasisakyt, kad esate nenusisituokę ir gyvenate kartu.
Beje, aš pati buvau krikšto mama ne su savo vyru( kadangi jo dar net nepažinojau), o su krikštasūnio tėčio broliu---bet mes kartu negyvenome ir apskritai, abu dar buvom jauni ir neturėjom savo antrų puselių (aš savo vyro, o jis savo žmonelės)(nors čia ne esmė)).  blush2.gif
Dabar jei kas kviestų būt krikštatėviais sutikčiau tik tuo atveju, jei kviestų mane ir mano vyrą... ax.gif
tai vat tokia mano nuomonė....


O jei tavo sesuo nebūtų ištekėjusi arba ištekėjusi, bet ne bažnyčioje, tai ką, geriau kviestum kokius šiaip šiek tiek pažįstamus asmenis būti tavo vaiko krikštatėviais? g.gif Man tai atrodo nesąmonė schmoll.gif Aš manau, kad krikštatėviais turi būti žmonės, kurie tikrai ištikus bėdai pasirūpins vaiku, o tai dažniausiai būna seserys, broliai ir jų antros pusės, o ne būtinai susituokę, bet visiškai neartimi asmenys.
Pati ruošiuosi būti savo dykterėčios krikštamote kartu su savo draugu nors esame nesusituokę. Kol čia neperskaičiau, kad dėl to negalima, tai net į galvą tokia mintis nebuvo atėjusi.
Dar vienas klausimas tada man iškilo. Ar labai stengiatės sudominti ir atvesti savo, jau esamą krikštasūnį, prie bažnyčios? Ar skleidžiate jam tikėjimo gėrį ir aiškinate jo prasmę? Nes tai, pagal bažnyčią, yra privaloma krikštatėvių pareiga?
Atsakyti
O tai gal laukt kol kadanors susituoks ir tik tada krikstyt vaika?as seniai buvau numacius savo pussere det kuma vienam is vaiku.na dabar jinai gyvena su vaikinu,turi vaika.tai nejau turiu kazko tai laukt.issiskirt gal ir isssikirs.o gal laimingai visa gyvenima nugyvens.taiip pat kaip susituoke gali irgi issiskirt.tai siaip butu geriau imt tik giminaicius i krikstatevius.bet kai tu giminaiciu nera,ypac moteriskosios puses....antramm vaikui tai imsims vyro broli ir vyro brolio dukra.pas mus trukumas moteru.pagalvojus jei butu trecias vaikas,tai net neisivaizduoju kas kumom butu doh.gif
Atsakyti
QUOTE(laisla @ 2008 05 30, 22:20)
O jei tavo sesuo nebūtų ištekėjusi arba ištekėjusi, bet ne bažnyčioje, tai ką, geriau kviestum kokius šiaip šiek tiek pažįstamus asmenis būti tavo vaiko krikštatėviais?  g.gif  Man tai atrodo nesąmonė  schmoll.gif  Aš manau, kad krikštatėviais turi būti žmonės, kurie tikrai ištikus bėdai pasirūpins vaiku, o tai dažniausiai būna seserys, broliai ir jų antros pusės, o ne būtinai susituokę, bet visiškai neartimi asmenys.
Pati ruošiuosi būti savo dykterėčios krikštamote kartu su savo draugu nors esame nesusituokę. Kol čia neperskaičiau, kad dėl to negalima, tai net į galvą tokia mintis nebuvo atėjusi.
Dar vienas klausimas tada man iškilo. Ar labai stengiatės sudominti ir atvesti savo, jau esamą krikštasūnį, prie bažnyčios? Ar skleidžiate jam tikėjimo gėrį ir aiškinate jo prasmę? Nes tai, pagal bažnyčią, yra privaloma krikštatėvių pareiga?

Labai teisingai pasakei drinks_cheers.gif
dabar, kai ruošiuosi krikštyti savo vaiką, paskaitinėjau šitą temą. Man, kai ruošiausi būti kūma, net galvon nešovė apie visus šitus "sugyventinius", man asmeniškai tai yra visiška nesąmonė. Nesijaučiu nusidėjusi Dievui, kad pakrištinau savo sūnėną su savo draugu, nuo to mano įsipareigojimai nei padidėjo, nei sumažėjo. Lankėme krištatėvių kursus ir sažinė mano švari. O skaityti kažkokius nuostatus... nepykit, bet tai jau panašu į davatkyną... cool.gif iki tokio lygio nesu tikėjimo fanatikė. Man svarbiausia, kad abu kūmai ištikus bėdai pasirūpins mano vaiku ir esminio vaidmens nevaidina, ar ta pora bus susituokus ar "sugyventiniai". O visais kitais dalykais (pirmoji išpažintis, komunija, dirmavonė) jau pasirūpinsim abu su vyru.
Atsakyti
QUOTE(laisla @ 2008 05 30, 21:20)
O jei tavo sesuo nebūtų ištekėjusi arba ištekėjusi, bet ne bažnyčioje, tai ką, geriau kviestum kokius šiaip šiek tiek pažįstamus asmenis būti tavo vaiko krikštatėviais?  g.gif  Man tai atrodo nesąmonė  schmoll.gif  Aš manau, kad krikštatėviais turi būti žmonės, kurie tikrai ištikus bėdai pasirūpins vaiku, o tai dažniausiai būna seserys, broliai ir jų antros pusės, o ne būtinai susituokę, bet visiškai neartimi asmenys.
Pati ruošiuosi būti savo dykterėčios krikštamote kartu su savo draugu nors esame nesusituokę. Kol čia neperskaičiau, kad dėl to negalima, tai net į galvą tokia mintis nebuvo atėjusi.
Dar vienas klausimas tada man iškilo. Ar labai stengiatės sudominti ir atvesti savo, jau esamą krikštasūnį, prie bažnyčios? Ar skleidžiate jam tikėjimo gėrį ir aiškinate jo prasmę? Nes tai, pagal bažnyčią, yra privaloma krikštatėvių pareiga?


Na jei mano sesuo būtų neišyekėjusi, tada pasirinkčiau pusseserę, kuri yra taipogi susituokusi arba vyro brolį su žmona...manau, kad brangių žmonių tikrai esama ir jie galės pasirūpinti mano sūneliu ax.gif
Šiaip tai krikštatėviai turi gyventi bažnytinėje santuokoje.
http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,1931
Atsakyti
QUOTE(tristana @ 2008 05 31, 22:16)
Na jei mano sesuo būtų neišyekėjusi, tada pasirinkčiau pusseserę, kuri yra taipogi susituokusi arba vyro brolį su žmona...manau, kad brangių žmonių tikrai esama ir jie galės pasirūpinti mano sūneliu  ax.gif
Šiaip tai krikštatėviai turi gyventi bažnytinėje santuokoje.
http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,1931

na, greitu metu parašysiu, ar leido mums krikštyt, nors kunigas žino, kad bažnyčioje esam nesituokę. Būtinai parašysiu čia, kaip buvo.
Atsakyti
Taigi, o buvo taip per mūsų dukterėčios krikštynas, kuriose mes su vyru buvom krikštatėviais. Atėjom į zakristiją užpildyt dokumentų. Surašė ten viską ką reikia jiems ir paklausė, ar mes nesusituokę bažnyčioje. Sakėme ne, nesusituokę, paklausė ar yra civilinė santuoka, pasakėm taip, yra. ir viskas. Į knygą užrašė civilinė santuoka. Ir tiek. Daugiau nieko.

tai reiškia, kad nebūtina bažnytinė santuoka, nes kunigas problemos nematė tame.
Atsakyti
QUOTE(Kamane82 @ 2008 05 29, 13:01)
GALI! nes pati krištinau su draugu. gyvenome kartu ir dar nebuvom susituokę. niekas nieko neapgaudinėjo ir nesistengė apgauti, nes paprasčiausiai niekas neiko neklausė!

Ne, negali. Jei neklausė - reiškia pražiūrėjo, o ne kad gali. wink.gif Nesipainiokit ir nepainiokit kitų. jei jums netinka mano atsakymas, mano žinutėje buvo vyskupo atsakymo citata. Bet gal ir jis to nesupranta ar ne ...
Papildyta:
QUOTE(Kamane82 @ 2008 05 29, 13:01)
tai jeigu aš savo vaiko krišto mama prašysiu savo sesę, o krišto tėčiu vyro brolį, tai irgi gaunasi "sugyventiniai", nes nesusituokę...  cool.gif  tongue.gif

o čia skaitėt? Čia vyskupo atsakymas (kas yra vyskupas atskirai pasakot gal nereikia?). Galit ir patys asmeniškai jo paklausti, jei jau esantys atsakymai netinka wink.gif

http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,2218
Papildyta:
QUOTE(Brudi @ 2008 06 03, 18:19)
Tevais gali buti net ne tos pacios seimos zmones, tik siaip gimines, jei kitaip neiseina.

o neturint variantų pakanka ir vieno krikštatėvio
Papildyta:
QUOTE(Mildute @ 2008 06 01, 21:58)
tai reiškia, kad nebūtina bažnytinė santuoka, nes kunigas problemos nematė tame.

Būtina, jei gyvenat kaip pora. Kad konkretus kunigas dėl kažkokių priežasčių tai praleido pro akis - dar ne rodiklis.
smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Mildute @ 2008 06 02, 09:42)
taip, nebūtinos. Galima krikštyt ir ne bažnyčioj. Gali krikštyt net ne kunigas, jei tokios aplinkybės. Galima krikštyt net ne švestu vandeniu ir be aliejų.

Kokios aplinkybės? "Krikštatėviai" sugyventiniai? Čia nėra tinkama aplinkybė, kuri atriša rankas savarankiškai užsiiminėt krikštijimais.

Galima sudėtingomis aplinkybėmis (tarkim mirties akivaizdoje) ir kai kunigas nepasiekiamas, o ne kada įsigeidi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 03 birželio 2008 - 17:50