Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

tai mama nesusituokus o kriksto tevas - susituokes baznycioj ? jei ne vyras ir zmona krikstija - isvis ner skirtumo.
o jei vaiko tevai nesusituoke baznycioj? gi krikstiona (turiu pavyzdziu)
mano vaiko busimi kriksto tevai nesusituoke baznycioj. gi galima pameluot biggrin.gif nors jie tuoksis ta diena baznycioj, ir mes su vyru tuoksimes... tai kazkaip nebus problems.
Atsakyti
Mano mama pakrikstijo mergyte pries kelis metus, nors nera susituokusi su tevu baznycioje ax.gif Beja, jos kunigas klase, ar ji katalike, ar priemus santuokos sakramenta. O jei as su savo drauge gyvenu "susimetus", tai tada kaip? Galim krikstyt vaika ar ne? Gi kunigas neklaus : ar jus kartais ne nuodemej gyvenat? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2007 03 09, 15:41)
O jei as su savo drauge gyvenu "susimetus", tai tada kaip? Galim krikstyt vaika ar ne? Gi kunigas neklaus : ar jus kartais ne nuodemej gyvenat?  g.gif


Krikštyt tai manau galima, tik "susimetimas" yra nuodėmė ir blogo pavyzdžio rodymas savo vaikam ir kitiem.
Papildyta:
QUOTE(ruta_vyshnia @ 2007 03 09, 09:58)
o jei vaiko tevai nesusituoke baznycioj? gi krikstiona (turiu pavyzdziu)
mano vaiko busimi kriksto tevai nesusituoke baznycioj. gi galima pameluot biggrin.gif


Juokingai skamba pameluot hihihi.gif jei bijai prieš kunigą ir Dievą pasakyti teisybės, tai kam krikstyti g.gif
Papildyta:
QUOTE(Dalijukas @ 2007 02 23, 23:27)
Na nezinau,bet matyt cia jau nuo kunigo priklauso.Manosios krikstateviai yra mano sesuo su vyro pusbroliu,gyvena kartu.Bet Kunigas net neklause kas kaip yra,ar susituoke  nesidomejo g.gif


Tai ir blogai kad neklausė. Nors jei paklaustų, o jie sumeluotų, tai vėl būtų tas pats
Atsakyti
QUOTE(Alexandra.R. @ 2007 03 09, 14:41)
O jei as su savo drauge gyvenu "susimetus", tai tada kaip? Galim krikstyt vaika ar ne? Gi kunigas neklaus : ar jus kartais ne nuodemej gyvenat?  g.gif

Matai čia esmė yra ne tai ko kunigas klaus ar neklaus, o jūsų pačių sąmoningumas ir jūsų pačių atsakomybė - na būna žmonių, kurie to nežino ir kažkaip netyč "paslysta", bet jei jūs patys žinote, kad taip negalima (o žinote) ir vis tiek tai renkatės tyliai sau manydami "o gal pavyks apmauti ir niekas nesužinos" tai nelabai yra čia ką ir komentuoti...kai pirmojo sakramento priėmimas, kuris yra dovana vaikeliui pradedama nuo melo...tiesiog nesuprantu logikos kai į šventus (ir tuo labiau kai tai susieta su jūsų kūdikiu) dalykus einama meluojant ir apgavinėjant.


http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,1032
Atsakyti
Savo vaika krikstijau todel, kad norejau "atverti jam duris" i krikscioniska tikejima.
Ar jis veliau nores priimineti kitus sakramentus ar ne - gales pasirinkti pats. As atlikau taip sakant "savo pareiga", nes visi proteviai buvo tikintys.

Mes su vyru baznycioje nesusituoke, krikstateviai buvo "susideje". Kunigui viska tiesiai sviesiai susakiau, jo vos sokas neistiko, bet susivalde, nusiramino, nieko nebesake ir pakrikstijo...Beja, esu isitikinusi, kad musu krikstateviai, nors ir neatitinkantys baznycios normu, zmones - daug kartu doresni uz didziaja dali grieztai tikinciu. Man tokie geriau, negu kokie susituoke niekseliai. Manau ir dievuliui tokie labiau patinka, o baznytines dogmos man vienodai rodo... mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Fabijana @ 2007 03 09, 16:50)
musu krikstateviai, nors ir neatitinkantys baznycios normu, zmones - daug kartu doresni uz didziaja dali grieztai tikinciu. Man tokie geriau, negu kokie susituoke niekseliai.

Fabijana, niekas ir neneigia, kad žmonių visokių visur būna, tik nereikia tokių kraštutinumų, kaip kad be sakramento - tai jau geras ir nuoširdus, o priėmęs santuokos sakramentą aišku niekšelis. cool.gif Negali kalbėti apie didžiąją dalį tikinčiųjų, nes tu jos tiesiog nepažįsti. Kai kurie - gal, bet daryti tokius apibendrinimus na nevisai tikslu...kita vertus - nuoširdžiai tikintis nebus niekšelis. wink.gif

QUOTE(Fabijana @ 2007 03 09, 16:50)
Manau ir dievuliui tokie labiau patinka, o baznytines dogmos man vienodai rodo... mirksiukas.gif

Kokios konkrečiai dogmos? biggrin.gif
O bažnytinės dogmos jungiant į konkrečią krikščionišką bendruomenę krikštu, vienodai rodyti negali - jau rašiau - čia tas pats, kas įlėkus į krepšinio aikštelę rėkti, kad man krepšinio taisyklės nepatinka ir aš žaisiu pagal futbolo taisykles.
Beje apie krištatėvius dogmų nėra. Reikalavimus krikštėviams nustato bažnytinės teisės kodeksas, o ne dogmos wink.gif
O dogmos - būtinos tikėjimo tiesos, tokios kaip vienas Dievas trijuose asmenyse, Kristus - tikras Dievas ir tikras žmogus, Kristaus prisikėlimas iš numirusių, prasidėjimas iš Šventosios Dvasios ir t.t.
Maldoje "Tikiu Dievą Tėvą...." (tikėjimo išpažinime) paminėtos pagrindinės tikėjimo tiesos (dogmos), tas išpažinimas kalbamas krikšto metu (klausiama ir krikštatėviai už kūdikį atsako "tikime" pvz. į klausimą "Ar tikite Dievą Tėvą Visagalį /..../? ") , taip kad kalbėti, kad dogmos rodo vienodai, reiškia, kad krikšto metu meluojama ir nelabai suvokiama ta pati krikšto prasmė...Krikštas nėra burtas wink.gif Tai antgamtinės malonės suteikimas ir įjungimas į krikščionišką bendruomenę, kuri turi bendrai išpažįstamą tikėjimą...o tu kalbi, kad tau ta nerūpi. Nes dogmų (tikėjimo tiesų) atmetimas ir yra ne kas kita kaip katalikiško tikėjimo atmetimas.

QUOTE(Fabijana @ 2007 03 09, 16:50)
Savo vaika krikstijau todel, kad norejau "atverti jam duris" i krikscioniska tikejima.

O krikščioniškas (katalikiškas) tikėjimas neįmanomas be dogmų priėmimo, nes jose išdėstytos tikėjimo tiesos.
Atsakyti
mes irgi su vyru baznycioje nesusituoke, ir kriksto mama neistekejus tai as manau cia nieko blogo ir kunigas mums nieko nesake
Atsakyti
O jūs kunigo klausėte?
http://kaunas.lcn.lt/10/rodyti,1032

Tiesa šiaip neištekėjus būt gali biggrin.gif, keblumų kyla su "susimetusia" neištekėjusia ir nesiruošiančia keist tokios padėties.

O nesusituokusių Bažnyčioje tėvų vaikai, be abejo krikštijami. Tik tokie žmonės negali būti krikštatėviais.
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2007 03 09, 18:29)
Fabijana, niekas ir neneigia, kad žmonių visokių visur būna, tik nereikia tokių kraštutinumų, kaip kad be sakramento - tai jau geras ir nuoširdus, o priėmęs santuokos sakramentą aišku niekšelis.  cool.gif Negali kalbėti apie didžiąją dalį tikinčiųjų, nes tu jos tiesiog nepažįsti. Kai kurie - gal, bet daryti tokius apibendrinimus na nevisai tikslu...kita vertus - nuoširdžiai tikintis nebus niekšelis. wink.gif

Kokios konkrečiai dogmos?  biggrin.gif
O bažnytinės dogmos jungiant į konkrečią krikščionišką bendruomenę krikštu, vienodai rodyti negali - jau rašiau - čia tas pats, kas įlėkus į krepšinio aikštelę rėkti, kad man krepšinio taisyklės nepatinka ir aš žaisiu pagal futbolo taisykles.
Beje apie krištatėvius dogmų nėra. Reikalavimus krikštėviams nustato bažnytinės teisės kodeksas, o ne dogmos wink.gif
O dogmos - būtinos tikėjimo tiesos, tokios kaip vienas Dievas trijuose asmenyse, Kristus - tikras Dievas ir tikras žmogus, Kristaus prisikėlimas iš numirusių, prasidėjimas iš Šventosios Dvasios ir t.t.
Maldoje "Tikiu Dievą Tėvą...." (tikėjimo išpažinime) paminėtos pagrindinės tikėjimo tiesos (dogmos), tas išpažinimas kalbamas krikšto metu (klausiama ir krikštatėviai už kūdikį atsako "tikime" pvz.  į klausimą "Ar tikite Dievą Tėvą Visagalį /..../? ") , taip kad kalbėti, kad dogmos rodo vienodai, reiškia, kad krikšto metu meluojama ir nelabai suvokiama ta pati krikšto prasmė...Krikštas nėra burtas wink.gif Tai antgamtinės malonės suteikimas ir įjungimas į krikščionišką bendruomenę, kuri turi bendrai išpažįstamą tikėjimą...o tu kalbi, kad tau ta nerūpi. Nes dogmų (tikėjimo tiesų) atmetimas ir yra ne kas kita kaip katalikiško tikėjimo atmetimas.
O krikščioniškas (katalikiškas) tikėjimas neįmanomas be dogmų priėmimo, nes jose išdėstytos tikėjimo tiesos.


Butent tai ir norejau pasakyti, Karbyne, kad tokiu apibendrinimu daryti negalima.
Religija salygoja dvasini zmogaus gyvenima ir yra savotiskas moralinis kodeksas. Jei as pazystu zmones, kurie, mano supratimu, yra labai dori, tipiskas krikscionio isikunijimas, isskyrus tik ta blogybe, kad del vienu ar kitu priezasciu yra nesusituoke, ir as noriu kad jie butu mano vaiko krikstateviai - baznycia sako: NE!. O jei atsivedu, kokius nor tipelius su santuokos sakramentu, tai viskas O.K. Niekas neklausia ir niekam nesvarbu kas ir kokie jie yra is tikruju. Svarbu, kad baznytines teises kodeksas lieka nepazeistas... g.gif

Apie tai, ar nuosirdziai tikintis zmogus gali buti nieksas- galima butu ilgai ir nuobodziai diskutuoti. As deja manau, kad galima nuosirdziai tiketi ir vistiek klysti... mirksiukas.gif

Zodi "dogma" cia pavartojau bendraja prasme, kaip "tvirta, nelauzoma, nediskutuojama taisykle". Atleisk, jei ne taip issireiskiau, nes apie visokius baznytinius dalykus nedaug nusimanau. As toje komandoje is viso nezaidziu, butent del to, kad man tos taisykles nepatinka. Bet manau, kad mano vaikas pats turi isitikinti, kas jam priimtina, o kas ne. Visai nepriklausomai nuo mano isitikinimu. Tegu zino, kad yra krikstytas ir tegu pamasto apie tai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fabijana: 10 kovo 2007 - 17:46
QUOTE(Karbynė @ 2006 11 27, 15:49)
Na esmė yra žymiai paprastesnė: kataliko krikštatėviu gali būti tik katalikas

Klausykit, o ar tikrai taip grieztai? Nes mes pasirinkom kriksto tevais mano seseri ir vyro broli, o pastarasis krikstytas staciatikiu... Mano sesuo katalike. Tai ka dabar daryt - ieskot kriksto tevo naujo? Neleis jam but krikstateviu? Kazkaip kai krikstijom sunu, tai niekas neklause, kokio tikejimo krikstateviai, na, bet tada ir problemos nebuvo, abu kriksto tevia katalikai. Hm... g.gif
Atsakyti
Jau pasiskaiciau diskusijas del skirtingu konfesiju krikstateviu kitoj temoj... Baisiai susinervinau... Bet manau, kad paliksim taip, kaip sumanem: vyro brolis lai buna dokumentuose kriksto liudininkas, o mano sesuo bus krikstamote...
Atsakyti
o ntu su kunigu nebandei tartis, juk kartais supratingi būna ir leidžia
Atsakyti