Įkraunama...
Įkraunama...

Būsimi krikšto tėvai nekrikštyti, kitos religijos

Noriu pakrikštyti dukrą katalike, nes pati esu katalikė, o vyras mano bedievis...o vyro giminės provoslavai. krikšto tėvais noriu, kad būtų iš jo pusės puskė ir brolis, bet jie, kaip supratot provoslavai. Ar pakrikštys mano dukra kunigas? ar turi reikšmę, kokios religijos krikštatėviai?
Atsakyti
aš esu katalikė, o krikšto sūnų krikštyjau cerkvėje. Ten niekas ten nieko neklausė. smile.gif
Atsakyti
siaip jau as bedieve ir siuose reikaluose nesigaudau, bet man atrodo, kad negalima, nes juk krikstijant pasizadama savo krikstavaiki aukleti katalikiskai. O juk krikstateviai siuo atveju galetu ji tik i cerkve vestis (nors mano poziuriu, tai nedidelis skirtumas). Bet tiesa sakant, tai tikrai kunigas neklaus krikstateviu, kokio jie tikejimo.
Bet geriausia butu nueit pas kuniga ir to paklausti (tik ne pas ta, pas kuri krikstysit, tam atvejui, jei pasakytu, kad negalima). Nors tavo vietoj, tai man dzin butu, svarbu, kad geri zmones thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Alexandra.R.: 23 balandžio 2005 - 20:28
Mano geriausios draugės vyras musulmonas. Vien dėl to jie kartu negalėjo krikštyti mano vaiko. Jei jau krikštatėviai - dvasiniai vaiko tėvai, tai ir turi būti to paties tikėjimo, kurį turėtų diegti savi krikštavaikiams. Nors, kiek girdėjau, ne visose bažnyčiose to klausia.
Atsakyti
Užmeskit akį čia - Kauno Arkivyskupo atsakymas į panašų klausimą unsure.gif
Atsakyti
Prieš mėnesį arkivysupui buvau uždavus klausimą šią temą tai gavau tokį atsakymą: Negali krikšto tėvu būti kito tikėjimo žmogus, nes krikštatėvis turi būti tikėjimo liudytojas. Ką jis paliudys, gyvendamas pagal kito tikėjimo reikalavimus?
Ta va teko krikštamotei būti vienai, nes maniškis ne katalikas, nu dar paskutinė minutę sugalvojom senelš mergaitės įrašyti į krikštatevius. Tai aš dabar su savo tevu sesers dukros krikštatėviai thumbup.gif . Nors bažnyčioj niekas neklausė ar mes katalikai, aišku galima ir nuslėpti, bet nuo ko, juk dievo neapgausi schmoll.gif ax.gif
Atsakyti
Nesuprantu kodėl taip yra. blink.gif Mano manymu Dievas yra vienas, prigalvojo čia visokių tikėjimų. Aš asmeniškai esu provoslavė. Praeitą vasarą krikštijau berniuką. Jis katalikas. Kūnigas klausė ar krikšto tėvai tikintieji, atsakėm taip. Kaip paskui sakė, kad jeigu jis žinotu, kad aš provoslavė, tai bučiau ne krikšto mama, o liudytoja. Bet..... ar tame esmė g.gif Svarbiausia, kad žmogus būtų geras. Turiu nuostabų krikšto sunelį biggrin.gif labai jį myliu ir esu neblogiausia krikšto mama mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Šokoladka @ 2005 04 28, 08:38)
Nesuprantu kodėl taip yra.  blink.gif Mano manymu Dievas yra vienas, prigalvojo čia visokių tikėjimų. Aš asmeniškai esu provoslavė. Praeitą vasarą krikštijau berniuką. Jis katalikas. Kūnigas klausė ar krikšto tėvai tikintieji, atsakėm taip. Kaip paskui sakė, kad jeigu jis žinotu, kad aš provoslavė, tai bučiau ne krikšto mama, o liudytoja. Bet..... ar tame esmė  g.gif  Svarbiausia, kad žmogus būtų geras. Turiu nuostabų krikšto sunelį  biggrin.gif  labai jį myliu ir esu neblogiausia krikšto mama  mirksiukas.gif


Ačiū visoms už atakymus. Aš taip pat galvojau kaip ir Šokoladka, bet jei yra kitaip, vadinas ir turės būti taip kaip turi būti, apgaudinėt Dievo nesiruošiu, todėl greičiausiai teks pasieškoti iš mano pusės krikštatėvių.....arba jei bus prieštaraujančių, tai paliksiu dukrą nekrikštytą, leisiu užaugus pačiai pasirinkt tikėjimą ir krikštą....o auklėsiu aš ją pagal katalikų papročius tongue.gif tongue.gif
Lai nepyksta ir atleidžia man provoslavai, bet man jų tikėjimas ir papročiai nepatinka ax.gif
Atsakyti
o mes pakvietėm vyro seserį su sutuoktiniu į savo vaiko krikštynas būti krikštatėviais smile.gif bet pasirodo, pretendentas į krikštatėvius yra pats nekrikštytas blink.gif
žinoma, tai galima staigiai suorganizuoti, bet jis nori per vaiko krikštynas pats pasikrikštyt, o tada jau mūsų vaiką krikštyt... nu man kažkaip ne kaip žiūrėtųsi, turint omeny, kad jis turės mano klecką katalikiškai auklėti.. g.gif
ką darytumėte mūsų situacijoje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Chilli: 02 gegužės 2005 - 14:06
QUOTE(Chilli @ 2005 05 02, 15:05)
o mes pakvietėm vyro seserį su sutuoktiniu į savo vaiko krikštynas būti krikštatėviais smile.gif bet pasirodo, pretendentas į krikštatėvius yra pats nekrikštytas blink.gif
žinoma, tai galima staigiai suorganizuoti, bet jis nori per vaiko krikštynas pats pasikrikštyt, o tada jau mūsų vaiką krikštyt... nu man kažkaip ne kaip žiūrėtųsi, turint omeny, kad jis turės mano klecką katalikiškai auklėti.. g.gif
ką darytumėte mūsų situacijoje?


Kaži ar suaugusius taip paprastai krikštija kaip vaikus..būna gi katechumenatas ir pan... Bet kaip yra tiksliai nežinau...O šiaip , jei krikštyt - tai gal galima krikštatėvį vaikučio krikšto išvakarėse susitarus pakrikštys, vaikutį kitą dieną ir po to visiems kartu tą progą paminėt...Kažkaip neteko vaikų ir suaugusių krikšto kartu matyt, nors tiksliai dabar nepasakysiu ar taip nebūna cool.gif
P.S. O juk galima, kad viena būtų krikšto mama, o kitas (kuris nekrikštytas) tiesiog liudytojas. Tik reikia kalbėtis su kunigu... tai grynai "vaizdiškai", (na gal ne tik, bet legaliai )vaikas ir turės abu krikštatėvius... Na mano krikštatėviai abu negalėjo būti krikštatėviais, bo gyveno nesusituokę bažnyčioje... Bet pakrikštijo..bo tų kurie tada tuokėsi bažnyčioje ne taip lengva ir rast buvo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 06 gegužės 2005 - 20:02
QUOTE(Chilli @ 2005 05 02, 14:05)
o mes pakvietėm vyro seserį su sutuoktiniu į savo vaiko krikštynas būti krikštatėviais smile.gif bet pasirodo, pretendentas į krikštatėvius yra pats nekrikštytas blink.gif
žinoma, tai galima staigiai suorganizuoti, bet jis nori per vaiko krikštynas pats pasikrikštyt, o tada jau mūsų vaiką krikštyt... nu man kažkaip ne kaip žiūrėtųsi, turint omeny, kad jis turės mano klecką katalikiškai auklėti.. g.gif
ką darytumėte mūsų situacijoje?




Mano vaikeli krikstijo mano brolis, bet jis taip pat buvo nekrikstystas, tai ceremonija buvo tokia:
1. Pakrikstijo broli, jo krikstateviais tapau as su vyru.
2. Jis prieme pirma komunija
3. Ir pakrikstijo msu mazyli.

Zinoma, iki didziuju krikstynu dienos jis turejo ismokt tai, kad priklauso (maledeles ir pan.) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mirra @ 2005 04 23, 11:34)
Noriu pakrikštyti dukrą katalike, nes pati esu katalikė, o vyras mano bedievis...o vyro giminės provoslavai. krikšto tėvais noriu, kad būtų iš jo pusės puskė ir brolis, bet jie, kaip supratot provoslavai. Ar pakrikštys mano dukra kunigas? ar turi reikšmę, kokios religijos krikštatėviai?

Pati esu katalike,bet krikstijau mergaite provoslave-jokiu problemu nekilo. angel.gif
Atsakyti