Įkraunama...
Įkraunama...

Triušiena

Kai maža buvau kaime auginom triušius, esu ir mėsytės valgiusi, bet jos skonio nepamenu...o va dabar kai mažė jau valgo košes su mėsyte, tai duodu triušienos, o va liko ir mums, tai kaži ką galėčiau pagamint? g.gif
QUOTE(Lona @ 2004 04 02, 13:09)
smile.gif Mes su vyru išmetėm triušį, nes jo išsigandom, mums jis toks šlykštus pasirodė, kaip kūdikis. Nežinau, bet daugiau triušių bijau ir juos galiu valgyt tik jau paruoštus.
keista rolleyes.gif ,,šlykštus kaip kūdikis" unsure.gif tai kūdikis šlykštus??? verysad.gif nieko sau...o kas čia šlykštaus triušiukas?tiesiog plika mėsytė, nuluptas kailiukas unsure.gif
QUOTE(helli @ 2005 05 03, 12:11)
Likusį džiaugsmą t.y. visus grobus, priekines kojas ir pan. suprieskoniuoju ir užpilu majonezu (man labiausiai tinka su krapais) bei palieku per naktį. Kitą dieną trumpai apkepu labai, labai gerai įkaitintoj keptuvėje (kad mėsa liktų sultinga) tada dedu į kepimo indą (turbūt geriausia būtų stiklinis troškintuvas su dangčiu, bet aš kadangi tokio neturiu dedu į gilesnę skardutę ir uždengiu paprasčiausiu kepimo popierium) užpilu vandeniu, kad beveik apsemtų ir dar įpilu gerą stiklinę raudono vyno. Kepu 200 C karštumo orkaitėje apie valandą. Labai sultinga skani mėsytė gaunasi. Troškinti galima su daržovėm, padažui sutirštinti tą patį skystį, kuriame kepė. Skanaus
thumbup.gif skamba neblogai, reiks pabandyt thumbup.gif
QUOTE(remunėlė @ 2006 05 22, 12:19)
triušieną pamirkinu parūgštintame vandenyje,kad dingtu jo specifinis kvapas.
nejaučiu jokio specifinio kvapo? kas per kvapas? g.gif
QUOTE(remka @ 2006 11 15, 09:07)
Mes per savaite viena triusi sudorojam  ax.gif Na kaip ir pati sveikiausia mesyte 4u.gif
taip, sveika, skani, maistinga ir dietine (svarbiausia, ar ne? tongue.gif
QUOTE(Rituxx @ 2007 01 26, 19:25)
na va niekas negaminat triušienos kad neužsukot pasidalinti receptais  rolleyes.gif ką tik pavalgė mano šeimyna triušiuką tai labai skaniai gavosi  thumbup.gif triušiuką supjausčiau kuo smulkiau ir pusei dienos palikau marinuotis  smile.gif marinavau dideliam kieki vandens kad apsemtų triušį ir trupučiuką acto įpyliau  rolleyes.gif
o kam actas reikalingas? ko jis priduoda mėsytei? g.gif
Atsakyti
mes anksčiau auginom triušius, taigi tai buvo pagrindinis mūsų maistas. Jokio specifinio kvapo neprisimenu, kad būtų g.gif
greičiausias ir lengviausias receptas (ir skaniausias), kurį net per baliukus ruošdavom tai toks :
visų pirmą reikia triušieną išvirti, nulupti mėsytę. Pakepinti tarkuotas morkas ir svogunus (nemažai jų reikia), įdėti triušienos, šiek tiek pakepinti ir užpiti viską grietinėle (irgi nemažai) na ir vegetos ar šiaip kokių prieskoniukų. Labiausiai tai tinka prie spagečių. Na panašiai gaminasi kaip su vištiena, bet tikrai skiriasi skonis 4u.gif

dar darydavom kugelį su marinuota triušiena. Marinuojama kokią parą, paskui dedama mėsytė ant skardos ir užpilama tarkiais thumbup.gif

ir ant grotelių kepta triušiena nereali gaunasi. Dabar net nepamenu kaip marinavom, bet tikrai nieko neįprasto g.gif prieskoniai ir t.t., acto niekada niekur nededam.

oi net užsimaniau smile.gif bet pirkt iš nepažįstamo žmogaus ar parduotuvės bijočiau, nes kaip pažiūriu į tą triušį parduotuvėjė gulintį tai baisu pasidaro, mūsų auginami visai ne taip atrodė...o augint tai vargo daug doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 01 27, 20:19)
Kai maža buvau kaime auginom triušius, esu ir mėsytės valgiusi, bet jos skonio nepamenu...o va dabar kai mažė jau valgo košes su mėsyte, tai duodu triušienos, o va liko ir mums, tai kaži ką galėčiau pagamint? g.gif
keista rolleyes.gif ,,šlykštus kaip kūdikis" unsure.gif tai kūdikis šlykštus??? verysad.gif nieko sau...o kas čia šlykštaus triušiukas?tiesiog plika mėsytė, nuluptas kailiukas unsure.gif
thumbup.gif skamba neblogai, reiks pabandyt thumbup.gif
nejaučiu jokio specifinio kvapo? kas per kvapas? g.gif
taip, sveika, skani, maistinga ir dietine (svarbiausia, ar ne?  tongue.gif
o kam actas reikalingas? ko jis priduoda mėsytei? g.gif

actas šiek tiek paminkština mėsytę 4u.gif neturėjau citrinos bučiau citrinoje pamirkius 4u.gif
Atsakyti
Turiu ir aš triušienos, atvežė draugai. Dabar ,,suku galvą'', ką iš jos pagaminti, nes niekAD NIEKO IŠ TRUŠIENOS NESU GAMINUSI. kAŽIN AR SULTINYS SKANUS GAUNASI, O PASKUI, GAL REIKĖS BANDYTI PATROŠKINTI SU MORKOMIS SVOGŪNAIS IR CUKINIJOMIS BEI GRIETINE.
Atsakyti
QUOTE(staselė @ 2007 08 02, 11:20)
Turiu ir aš triušienos, atvežė draugai. Dabar ,,suku galvą'', ką iš jos pagaminti, nes niekAD NIEKO IŠ TRUŠIENOS NESU GAMINUSI. kAŽIN AR SULTINYS SKANUS GAUNASI, O PASKUI, GAL REIKĖS BANDYTI PATROŠKINTI SU MORKOMIS SVOGŪNAIS IR CUKINIJOMIS BEI GRIETINE.



Sultinys triiušienos, tai nevartotinas fu...
kad ir patroškinau triušieną, suvalgėm , bet daugiau triušienos nenoriu, mano šeimynai ji visai nepatiko. Apskritai, jos buvo tiek daug , o nėra ko valgyt, vieni kaulai... Fu fu fu nenoriu daugiau triušienos. schmoll.gif
Aišku, dėl skonio nesiginčijama...
Atsakyti
QUOTE(staselė @ 2007 08 02, 10:20)
Turiu ir aš triušienos, atvežė draugai. Dabar ,,suku galvą'', ką iš jos pagaminti, nes niekAD NIEKO IŠ TRUŠIENOS NESU GAMINUSI. kAŽIN AR SULTINYS SKANUS GAUNASI, O PASKUI, GAL REIKĖS BANDYTI PATROŠKINTI SU MORKOMIS SVOGŪNAIS IR CUKINIJOMIS BEI GRIETINE.



Žinau superinį triušienos receptą. Supjaustytą triušį reikia išvirti, verdant įdėti pipiriukų, druskytės, lauro lapų, svogūnų, česnako, vienu žodžiu, kad būtų skanu smile.gif.
Tada triušiuką reikia pakepti keptuvėje ant sviesto, kai gražiai apkeps, supilti vieno apelsino spaustas sultytes ir giretinėlę. Ir patroškinti apie 10 min. Įberti šiek tiek druskytės, pipiriukų. Gaunasi labai skanus padažiukas ir triušis superinis. Ir labai tinka prie šio patiekalo virtos bulvės

O dar kartais tiesiog įdedu į troškintuvą, pridedu prieskonių, pašaunu į orkaitę ir troškinu. Su virtom bulvytėm - niam niam.
Atsakyti
QUOTE(Rituxx @ 2007 01 25, 18:55)
turiu kelis triušiukus tai galvoju kaip čia skaniai visai šeimynai pagaminus  rolleyes.gif žinau kad geriausia triušį iš vakaro užmarinuoti tada buna minkštesnė mėsytė gal yra žinančių kaip geriau išmarinuoti triušį  rolleyes.gif ar tie paprasti metodai tinka kaip šašlyko marinavimui  rolleyes.gif



QUOTE(Cikadelė @ 2007 01 27, 19:19)

nejaučiu jokio specifinio kvapo? kas per kvapas? g.gif
taip, sveika, skani, maistinga ir dietine (svarbiausia, ar ne?  tongue.gif
o kam actas reikalingas? ko jis priduoda mėsytei? g.gif

kai triušiuką papjauna ir išdarnėja mano tėvai pamerkia visai dienai į vandenį su actu aš kavapo nejaučiu bet sako taip reikia tada visi kvapai dingsta. g.gif

QUOTE(mijaka @ 2007 01 28, 16:23)


dar darydavom kugelį su marinuota triušiena. Marinuojama kokią parą, paskui dedama mėsytė ant skardos ir užpilama tarkiais  thumbup.gif

ir ant grotelių kepta triušiena nereali gaunasi. Dabar net nepamenu kaip marinavom, bet tikrai nieko neįprasto  g.gif  prieskoniai ir t.t., acto niekada niekur nededam.

oi net užsimaniau smile.gif bet pirkt iš nepažįstamo žmogaus ar parduotuvės bijočiau, nes kaip pažiūriu į tą triušį parduotuvėjė gulintį tai baisu pasidaro, mūsų auginami visai ne taip atrodė...o augint tai vargo daug  doh.gif

kugelyje ir man skanu
bet ant grotelių tai nelabai patiko.
parduotuvėj ir man tie triušiai baisūs tokie karinai. naminiuose mėsos būna daug. o sultinys man tai nelabai skanus toks lyg rūgštokas. bet mėsa triušio tai skani thumbup.gif
aš darau dar taip supjaustau gabalais pridedu česnako vištienos prieskonių, na pagal skobį visko pridedu. tada pridedu majonezo ir palieku marinuotis per naktį. po to sudedu viską į kepimo rankovę užrišu galus ir kepu na maždaug 30-45 minutes tada prapjaunu rankovę ir kelisa minutes leidžiu apskrusti. mano šeimyna labai mėgsta. gaunasi sultinga ir skani. vaišinau svečius tai net galvojo kad višta.

kai netingiu ir nusipjaustau mėsytę tis susimalu ir kotletus kepu. na visko galima prisigalvoti kaip ir iš paukštienos. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(helli @ 2005 05 03, 13:11)
Taigi pirmiausia atskiriu visą padorią file (t.y. kumpius ir nugarinę) nuplaunu, nusausinu, suskirstau gabalėliais, suvynioju į maistinę plėvelę ir kišų į kamerą - tai kelių dienų pietūs dukrytei  smile.gif

Likusį džiaugsmą t.y. visus grobus, priekines kojas ir pan. suprieskoniuoju ir užpilu majonezu (man labiausiai tinka su krapais) bei palieku per naktį. Kitą dieną trumpai apkepu labai, labai gerai įkaitintoj keptuvėje (kad mėsa liktų sultinga) tada dedu į kepimo indą (turbūt geriausia būtų stiklinis troškintuvas su dangčiu, bet aš kadangi tokio neturiu dedu į gilesnę skardutę ir uždengiu paprasčiausiu kepimo popierium) užpilu vandeniu, kad beveik apsemtų ir dar įpilu gerą stiklinę raudono vyno. Kepu 200 C karštumo orkaitėje apie valandą. Labai sultinga skani mėsytė gaunasi. Troškinti galima su daržovėm, padažui sutirštinti tą patį skystį, kuriame kepė. Skanaus

Pagaminau šiandien, labai paprasta ir skaniai gavosi thumbup.gif tik kepiau ilgiau nei valandą, bet gal dėl to, kad aš su visa file dariau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Agniska @ 2007 07 24, 19:59)
Bučiau dėkinga,jei pasakytumėt kur Kaune galima įsigyt,vieną kartą mačiau Šilainių turgujembet nesusiprotejau nusipirkt doh.gif


IKI parduotuvėse yra ir visai kaina prieinama mirksiukas.gif supakuoti po puse, mums šeimoje dviese, net dviems kartams užtenka thumbup.gif
Atsakyti
sveikutes, as daznai gaminu triusiena, nes anyta pastoviai ideda, is pradziu tai nezinojau ir nuo ko pradeti, tai [radejau nuo tokio recepto:

Nedidelis triušis (1-1,5 kg),
50 g sviesto,
10-12 alyvuogių be kauliukų,
0,350 ml sauso baltojo vyno,
8 česnako skiltelės,
6 nedideli pomidorai,
kuokštelis šviežio rozmarino,
sauja miltų,
žiupsnelis druskos,
žiupsnelis pipirų.

Triušieną nuplaukite, nusausinkite ir supjaustykite gabaliukais. Miltus sumaišykite su druska, pipirais ir apvoliokite juose mėsą. Sviestą ištirpinkite gilioje keptuvėje, kurią galima dėti į orkaitę, ir apkepinkite triušienos gabaliukus.

Sutrinkite česnaką ir sudėkite į keptuvę su triušiena, supilkite vyną, sudėkite ketvirčiais supjaustytus pomidorus, alyvuoges bei rozmariną. Uždenkite keptuvę ir dėkite ją į įkaitintą iki 190 laipsnių orkaitę 25 minutėms, paskui nuimkite dangtį ir troškinkite dar 5-7 minutes, pabarstykite rozmarinu.
Labai skaniai gavosi thumbup.gif

paskui pradejau gaminti paprasciau, bet ne maziau skaniau, triusiena gaminu keliais budais: istrinu rpeiskoniais paukstienos, cesnaku, majonezu ( kartais garstyciom arba medumi ) ir palieku parai marinuotis, tada kepu orkaiteje su bulvemis, labai skanu thumbup.gif arba sumetu i stiklini troskintuva su dangciu, ten pripjaustau morku, bulviu, tada sudedu ismarinuota triusiena gabaliukais, pridedu sviesto, grietines, prieskoniu, cesnako, siek tiek vandens ir kokia valanda trioskinu orkaiteje, labai skanu thumbup.gif

dar dedu triusiena i bulviu plokstaini, duoda nerealaus skonio essen.gif
Atsakyti
As triusiena gaminu taip pat, kaip ir mano mociute, bei mama gamindavo.
Triusi sudalinu dalimis. I puoda-troskintuva dedu sluoksni morku ir kelias skilteles cesnako, tada svieziu bulviu, tada svieziu kopustu, triusiena ir dar kopustu ir bulviu. Taip pat idedu prieskoniu ir druskytes ir butinai sviesto,kuris padeda suminkstinti mesyte.
Man labai skanu ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tasha: 20 vasario 2008 - 18:59
Va koki triušienos receptuką radau. Kaip tik ruošiuosi išbandyti...

Triušiena su baltu vynu


Jums reikės:


1/3 puodelio miltų;
¼ arbatinio šaukštelio druskos bei tiek pat pipirų;
2 triušių (vienas apie 1 kg svorio), kurių kiekvienas supjaustytas į 6 gabalėlius;
3 arbatinių šaukštelių alyvuogių aliejaus;
1 arbatinio šaukštelio sviesto;
3 susmulkintų česnakų skiltelių;
2 smulkintų svogūnų;
2 smulkintų salierų;
2 mažų smulkintų morkų;
1 puodelio balto vyno;
2 puodelių vištienos sultinio;
2 arbatinių šaukštelių smulkintų itališkų petražolių.


Sumaišykite miltus, druską ir pipirus. Tuomet mišiniu gerai įtrinkite triušieną. Į didelę negilią keptuvę įpilkite du arbatinius šaukštelius alyvuogių aliejaus ir įkaitinkite, tuomet apskrudinkite triušieną (kepti apie 10 minučių vis įpilant aliejaus). Triušieną įdėkite į lėkštę. Tuomet sumažinkite keptuvės karštį iki vidutinio ir pakepinkite česnaką, salierą bei morkas (maišant kepti apie 10 minučių). Apšlakstykite likusiu miltų, druskos ir pipirų mišiniu bei pakepinkite dar apie 1 minutę. Pakepintą masę užpilkite vynu bei virkite apie 2 minutes, kol išgaruos pusė skysčio. Tuomet supilkite vištienos sultinį bei pavirinkite apie 5 minutes. Įdėkite triušieną atgal į keptuvę ir pakepinkite apie 40 minučių ant silpnos ugnies. Sudėkite triušieną į lėkštę, apibarstykite petražolėmis bei užpilkite padažu. Skanaus! rolleyes.gif


Atsakyti