QUOTE(bisho @ 2009 08 05, 10:58)
Laba diena,
turiu klausima rekuperaciniu sistemu turetojo(-a)ms/zinove(-a)ms:
Kaip reikalai su ja vasara, kai uz lango +30. Keli turintys (is ju yra ir daranciu sistemas) asmenys sake, kad jei vasara lauke labai karsta tai geriau jos nejungti, nes ir i namus padavines karsta ora,o namie norisi gaivaus ir pakankamai vesaus oro (tarkime +18). Ir tarkime langu atviru del ivairiu priezasciu nesinori laikyti. Be to, nesinori ir deti ivairiu papildomu priedeliu vesinimui/kondicionavimui ir pan.
Kiek tame tiesos, kad karstomis vasaromis bus paduodamas karstas oras. Ir siaip gal kas gali konkreciai pasakyti kiek visgi sutaupoma: nes jeigu sildymo saskaita sumazeja 20lt/men, o elektros saskaita padideja 15lt/men. tai anoks cia ir taupymas (kaip deklaruoja pardavejai)
tik komfortas belieka..ir teip teip, atidarius ziema langus dar daugiau energijos suvartos
zodziu laukiu kokiu nors atsakymu (i tema
)
Sveiki,
Rekuperatorius, tai vėdinimo įrenginys. Be papildomų priedų jis ne šaldo ir ne šildo. Kai kurie rekuperatoriai turi BYPASS sistema. Ši sistema tiekia ora ne per šilumokaitį o tiesiogiai. Ką tai duoda?
Lietuvoje, karščiausiu metu laiku, temperatūrų skyrtumas (diena/ naktis) yra apie 10 laipsnių (PVZ. diena +25, naktį +15). Naudojant BYPASS naktimis jūs atvėsinate patalpas, o diena oras tiekiamas per šilumokitį (šilumokaitis sugražina ne tik šiluma, bet ir vėsuma). Tokiu būdu jūs diena ilgesni laika išlaikysite vėsias patalpas (aišku ne visa dieną, bet tai jau +).
Sumontavus papildomus priedus galima išgauti ne tik vėsinima, bet ir orinį šildymą.
ATSIPERKAMUMAS
Rekuperacinė vėdinimo sstema neatsiperka (paskaičiavus jos įdiegima, ekspluotacinius ir aptarnavimo kaštus).
BET
Imant du skirtingus vėdinimo būdus (vėdinti patalpas, žiemos metu, atidarius langus arba tiekti ora per rekuperacine sistemą) skaičiai įspudingi. Skaičiuotinas faktorius: kiek energijos mes suvartosime pakelti temperatūrai nuo -15 iki +22 (vėdinant atidarius langus), arba pakelti temperatūrai nuo +10 iki +22 (rekuperacija).
Kalba eina, ne apie atsiperkamuma, o apie taupymą turint tam tikrą konforto lygį.
EKSPLUOTACINĖS IŠLAIDOS
Pateikti skaičiais sudėtinga (priklauso nuo rekuperatoriaus našumo ir naudojamos sistemos). Bet PVZ. automobilyje jūs naudojate kondicionierių nekreipdami dėmesio į kuro sanaudas, jums reikia konforto.
AR REIKALINGA REKUPERACIJA?
Nekreipiant dėmesio, kad tai yra mano darbas, rekuperacija reikalinga.
Tie kurie teigia, kad mūsų tėvai gyveno be jos, tai aš teigiu, kad mūsų proseneliai gyveno be automobilių, o pro pro pro proseneliai gyveno aplamai urvuose
Linkėjimai Visiems