QUOTE(serzas @ 2010 09 16, 17:42)
O tai istraukimo difuzoriai irenginejami ne labiausiai nutolusiame kampe nuo padavimo?
Ar nesigautu taip, kad is svetaines/valgomojo ateinanti sviezia ora istraukimo difuzoriai istrauktu dar nedaejusi virtuves ir virtuveje taip ir stovetu senas oras?
Klausimas logiškas ir kyla pagrįstai. Tačiau nepamirškite, kad paduodamas į patalpą oras yra kiek vėsesnis, nei patalpoje esantis ir iš jos ištraukiamas (Išimtis gali būti nebent karštą vasaros dieną, kai oras lauke būna karštesnis nei viduje). Taigi veikiant vėdinimo sistemai oras yra lyg ir įsukamas į tam tikrą ratą: šviežias oras leidžiasi į patalpos apačia, išstumia "senesnį" orą į viršų ir juda į priešingą patalpos pusę, taigi iš esmės ištraukimo difuzoriams esant ties virtuvės ir svetainės skiriamąja linija, šitas ratu judanti oro srautas "išjudins" ir virtuvėje esantį orą. Kita vertus, jei virtuvė yra labai didelė ir užima beveik tokį pat plotą, kaip svetainė (kas būna labai retai), tai verta ištraukimo difuzorius paslinkti labiau į virtuvės gilumą, arba įrengti porą ištraukimo difuzorių virtuvės gilumoje ir vieną - ties skiriamąja linija. Universalių sprendimu, tinkančių 100 % visiems gyvenimo atvejams nėra. Visada reikia atsižvelgti į realią situaciją.
QUOTE
O kokiu maximaliu greiciu gali teketi oras kad nesukeltu triuksmo? Kazkur skaiciau jog 3m/s. Ar nebutu triuksmo jusu siulomoi sistemoi kai 160mm ortakyje oro greitis butu 4,4m/s? O gal svarbiausia yra gretis prie difucoriu, siuo atveju 125mm ortakyje?
Oro judėjimo greitis ties difuzoriais neturi viršyti 5 m/s. Tai praktikoje patikrintas skaičius ir prie tokio greičio nėra pašalinių triukšmų. Kita vertus nepamirškite, kad šitas greitis, atitinkamai ir ortakių skersmuo normaliai projektuojant vėdinimo sistemą yra tam atvejui, kai sistema dirba maksimaliu pajėgumu. O tai vyksta gana retai ir trumpai. Tinkamai parinkus rekuperatorių ir suprojektavus sistemą, didžiąją laiko dalį sistema turėtų dirbti ekonominiu režimu 20-30 % pajėgumu, atskirais etapais 60-70 % pajėgumu. Iš čia greičiausiai yra Jūsų duomenys apie 3 m/s.
QUOTE
Dar turiu siokiu tokiu klausimuku, gal kas is specialistu galit papasakot kaip turi buti
Nupiesiau paprasta planeli ir paskaiciavau oro kaitos poreikius pagal STR ir ....
Kaip matot istraukimo kiekis labai skiriasi nuo padavimo, tai klausimas kur reiktu istraukti daugiau oro kad susilygintu sitie skaiciai?
Miegamajam 2 tikriausiai galima padaryti, kad istrauktu visa miegamojo ora salia esantis WC padidinant istraukima 2X?
Toliau Svetaines/valgomojo ora turbut reiktu istraukti visa per virtuve padidinant istraukima 4X?
Miegamuju 1ir 3 oras bus istraukiamas per duru apacias i koridoriu ir is ten eis i tambura, sandeliuka ir wc, kuriose is situ 3 patalpu butu tikslingiausia padidinti istraukimo kieki?
Rekuperatorius parenkamas pagal reikiamo pakeisti oro kieki, siuo atveju 620m3/h ar pagal viso namo kubatura? 488m3 ir dar padauginus is 1.5 =732m3/h
Siuo atveju ne labai didelis skirtumas gaunasi, bet jei susidarytu didesnis, tarkim 500 ir 700, pagal kuri skaiciavima renkamasi?
STR'e nurodyti oro ištraukimo ir padavimo kiekiai yra tik absoliutus minimumas, naudojamas kaip gairės ir pagrindas įvertinimui, ar patalpose bus bent jau higienines normas atitinkanti oro apykaita. Žemiau šitų reikšmių ne tik kad patalpose bus nekomfortiška, bet tokia aplinka bus netgi kenksminga sveikatai. O toliau yra atsižvelgiama į bendrą patalpų plotų santykį, jų išdėstymą, bei remiantis oro judėjimo tendencijomis ir oro poreikiu skirtingose patalpose, tie skaičiai yra koreguojami, bei suvedami į bendrą visumą. Čia vėlgi pasakyti, kad "iš ten atimk ir ten pridėk" neišeina. Reikia daug ką spręsti konkrečiai pagal situaciją. Ir neišduosiu didelės paslapties pasakydamas, kad netgi tinkamai suprojektavus ir sumontavus sistemą, tenka kartais pareguliuoti oro skirstytuvus ir kitaip pakoreguoti sistemą jau ir po to, kai ji yra pradėta naudoti, nes žmonės yra skirtingi ir skirtingai reaguoja į aplinką. Beje dėl paduodamo ir ištraukiamo iš patalpų oro kiekio skirtumo, tai verta pastebėti, kad šioks toks skirtumas tarp šių dydžių iš tiesų yra, tik skiriasi jie ne taip stipriai, kaip jūsų pavyzdyje, o tik keliais procentais. Bet visgi gamykliniai rekuperatoriaus nustatymai paprastai yra tokie, kad paduodamo oro kiekis šiek tiek viršija ištraukiamo oro kiekius. Tai yra reikalinga tam, kad būtų kompensuojami nedideli oro nuostoliai dėl įvairių nesandarumų; kad atidarius įėjimo duris ne šaltas oras plūsteltų į vidų, o šiltas oras iš patalpos sudarytų lyg ir trumpalaikę oro užuolaidą; galų gale kad kompensuotųsi tas oro kiekis, kuris yra ištraukiamas tiesiogiai į išorę per gartraukį virtuvėje, ar per ventiliatorius san. mazguose ir t.t.
Parinkinėjant rekuperatorių skirtingi projektuotojai ir rangovai parinkinėja skirtingai ir iš esmės tai yra patirties, profesinio išprusimo ir dažnai tiesiog sąžinės reikalas. Neretai jums aiškins, kad 0,5 karto oro apykaitos visiškai pakanka ir rekuperatorius tokią apykaitą turi daryti dirbdamas pilnu pajėgumu. O kai pareikšite pretenzijas po tokios sistemos įrengimo, išsitrauks STRus, kitus norminius aktus ir įrodys, kad Jūs tiesiog nežinote ko norite. Tačiau mano ir kolegų su kuriais dirbu kartu patirtis rodo, kad tokią oro kaitą rekuperatorius turi pasiekti dirbdamas ekonominiu režimu, o kai yra padidėjęs vėdinimo poreikis (pavyzdžiui naktį), ir šiaip laikas nuo laiko, kai žmonės ilgą laiką praleidžia patalpoje, jis turi užtikrinti 1-1,5 karto oro kaitą. Tik tokiu atveju žmonės iš tiesų jaučią tyrą, gaivų orą, o rekuperatorius dirba tausojančiu jį režimu.