QUOTE(vilmatuke @ 2010 05 19, 11:22)
Ačiū už atsakymą. Kaip supratau problemų bus. Gal galit liaudiškai pagrįsti atsakymą. Nuorodoje sunku susigaudyt, nes nemoku šios kalbos. Ačiū, EVOY.
Statybinių konstrukcijų "kvėpavimas" ir "nekvėpavimas" yra ganėtinai sąlyginis dalykas. Daugeliu atveju vistiek viskas susiveda į klausimą "su kuo lyginame". Tas "kvėpavimas" iš esmės yra medžiagų sugebėjimas praleisti vandens garus ir neužlaikyti jose susikaupusios drėgmės.
Aš beveik tikras, kad pavyzdžiui polistirolo tiekėjai pateiks eilę setifikatų ir tt, kad jų produkcija vandens garus praleidžia. Bet faktas yra tame, kad kuo labiau tolstame nuo natūralių mineralinių ir gamtoje egzistuojančių organinių medžiagų, tuo tas "kvėpavimas" yra prastesnis. O konkrečiu atveju pritvirtinę ne idealiai "kvepuojantį" polistirolą, tam panaudoję klijus, kurie nėra labai "kvėpuojantys" taip pat, gipskartonį priklijavę klijais, kurie taip pat ypatingu kvėpavimu nepasižymi, gauname tikrai ne patį patrauliausią rezultatą,
jei "kvėpavimą" laikome svarbiu. Faktas, kad sakykim akmens vata visgi "kvėpuoja" geriau už polistirolą, klijai vėlgi klijams nelygūs, o gipskartonį galima ne tik klijuoti, bet ir kitais būdais tvirtinti ir tai toliau ir panašiai.
Bet esmė tame, ko siekiate, ir ką galite su leisti. Sakyčiau, kad pirmiausiai visus apmąstymus reiktų pradėti nuo to, o kai sprendimas jau priimtas ir nuspręsta, kad siena bus tokia, nes.... tai tada neverta savęs "gruzinti" ilgais apmąstymais apie tai, "ar teisingai padarėme" nes vistiek tas "nes..." jau privertė priimti sprendimą.