Įkraunama...
Įkraunama...

IEŠKINYS DĖL MOTINYSTĖS PAŠALPOS MAŽINIMO - 2

QUOTE(amaliute @ 2009 12 21, 20:53)
Nuo 2010 m. liepos 1 d. maksimali motinystės (tėvystės) pašalpa mažėja iki tokio pat 4680 Lt dydžio.
Ši riba taikoma po to, kai motinystės (tėvystės) pašalpa jau būtų sumažinta 10 proc.

ka reiskia sie paskutiniai sakiniai praktiskai???ar 4680 lt i rankas ar si suma ant popieriaus ir ar 10 proc nuo sios sumos isminusuoti dar papildomai ar kaip?



Mano supratimu, tai yra suma ant popieriaus,nes nuo liepos 1d.ims 4 draudziamasias pajamas,o ne 5,kaip yra dabar.Na o atskaicius mokescius: 4680lt. - 21%- 25%= 2772lt.Taigi nuo liepos 1d. bus galima gauti maksimaliai 2772lt.(skaiciavau uz antrus metus,nes man tai aktualu). O uz pirmus metus: 4680-21%-10%=3327lt.

Iki liepos 1 d. atostogu iseisiancioms pagal mane pirmais metais 4630lt.(5850-21%=4630LT.) ir 3930LT.antrais(5850-21%-15%=3930lt.i rankas.
pataisykit,jei ne taip skaiciuoju 4u.gif
Atsakyti
Mane tai neramina kaip gi visgi bus su dvynukais/trynukais/pametinukais unsure.gif ?Įdomu ar skaičiuos lubas nuo kiekvieno vaiko atskirai,ar nuo bendros sumos?

Kaip suprantu,dar pačio įstatymo niekur neskelbia.Jį turėtų "įdėti" tik po publikavimo "Valstybės žiniose".Ar ne?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VaiPė: 21 gruodžio 2009 - 19:36
QUOTE(**Leila** @ 2009 12 21, 20:58)
Gal eik isimiegot!
As uz ieskini 4u.gif Pensininkai jau laukia isaiskinimo is konstitucinio teismo del pensiju mazinimo, ir mums reikrtu tokio  isaiskinimo g.gif


As ir uz ieskini!!!!:4u: 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2009 12 21, 19:29)
Taigi pati pacitavot kad NAUJAS o vistiek rasot kad visoms 10 proc.. nieko nebesuprantu jau as  doh.gif

as citavau is sito istatymo, cia su pakeitimais.. nors raso aktuali iki 2009 10 01 http://www3.lrs.lt/p...c_l?p_id=353772



Labas vakaras,


Jus ne ta istatyma ziurite! Yra laikinas socialiniu ismoku mazinimo istatymas!

Ten juodu ant balto parasyta, kad visos, iki 2010 m. birzelio 30 d. paskirtos, motinystes (tevystes) pasalpos mazinamos 10% nuo 2010 m. liepos 1 d.
Atsakyti
QUOTE(VOLPEX @ 2009 12 21, 20:30)
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  nejuokinkit.

atsiprasau kad prajuokinau biggrin.gif nugi papasakokit tada kaip is tikro, t.y. kur tiksliai parasyta kas kaip? blush2.gif nes as pati radau tai ka pakopinau.. kad mazins tik naujai skiriamoms doh.gif nors siaip ar taip nespesiu iki liepos vistiek niekaip susisukt lotuliukas.gif
Atsakyti
Klausykit - NEBŪKIT TURGAUS BOBOS.

Aš girdėjau, man sakė.....

schmoll.gif

Nešiukšlinkim eterio.

Dedam realias nuorodas iš kur info.....aš pvz. niekur nerandu, kad mažinama bus nuo 2010 m. sausio 1 d.

Staripsnis

Ištraukos:

"......Valdantieji taip pat pasiryžo nuo liepos mėnesio 10 proc. sumažinti ir motinystės (tėvystės) pašalpas bei nuleisti pašalpų „lubas“.

Nuo liepos ketinama įtvirtinti, kad motinystės išmokų „lubos“ būtų ne penki, o keturi draudžiamųjų pajamų dydžiai. Šiuo metu šis dydis yra 1488 Lt, taigi maksimali motinystės (tėvystės) išmoka yra 7440 Lt. Jeigu draudžiamosios pajamos, kaip ir planuota, sumažėtų iki 1170 Lt, tai „lubos“ siektų jau 4680 Lt.

Šiuo metu motinystės (tėvystės) pašalpos pirmaisiais vaiko auginimo metais siekia 100 proc. buvusio darbo užmokesčio dydžio, antraisiais – 85 proc. buvusios algos. Nuo liepos ketinama išmokas mažinti dešimtadaliu ir nustatyti, kad pirmaisiais metais pašalpa sieks 90 proc. buvusios algos, antraisiais – 75 proc.
Atsakyti
QUOTE(Granatas @ 2009 12 21, 19:43)

Nuo liepos ketinama įtvirtinti, kad motinystės išmokų „lubos“ būtų ne penki, o keturi draudžiamųjų pajamų dydžiai. Šiuo metu šis dydis yra 1488 Lt, taigi maksimali motinystės (tėvystės) išmoka yra 7440 Lt. Jeigu draudžiamosios pajamos, kaip ir planuota, sumažėtų iki 1170 Lt, tai „lubos“ siektų jau 4680 Lt.




Nuo 2010 m. sausio 1 d. mazeja draudziamuju pajamu dydis. Dabar - 1488 lt, nuo 2010 m. sausio 1 d. 1170 lt.

Taigi mazeja ir maksimali motinystes (tevystes) pasalpa.
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2009 12 21, 21:39)
atsiprasau kad prajuokinau  biggrin.gif  nugi papasakokit tada kaip is tikro, t.y. kur tiksliai parasyta kas kaip?  blush2.gif  nes as pati radau tai ka pakopinau.. kad mazins tik naujai skiriamoms  doh.gif  nors siaip ar taip nespesiu iki liepos vistiek niekaip susisukt  lotuliukas.gif

na tiesiog diskusijos cia vyksta jau apie naujaji istayma, o jus stai senaji komentuojat...mazinimas vyksta pagal sita:
http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=
Atsakyti
g.gif O sakykit jei pasalpa 1000lt i rankas, tai ji be liepos 1d nesikeis?
Atsakyti
QUOTE(linosska @ 2009 12 21, 22:05)
g.gif O sakykit jei pasalpa 1000lt i rankas, tai ji be liepos 1d  nesikeis?

iki liepos 1 nesikeis
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2009 12 21, 19:05)
is istatymo:
1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 100 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 85 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pastaba. 1 dalies nuostatos taikomos iki 2010 m. liepos 1 d.

1. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sueis vieni metai, yra 90 procentų, o kol vaikui sueis dveji metai, – 75 procentai pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Pastaba. 1 dalies nuostatos taikomos nuo 2010 m. liepos 1 d. naujai skiriamoms motinystės (tėvystės) pašalpoms.
Aiskiai parasyta kad taikoma nuo liepos pirmos skiriamoms pasalpoms, taigi kas spesit iki liepos pirmos iseit motinystes atostogu tom pasiseke  thumbup.gif  Taigi tos kas jau gauna pasalpas tom nebemazes niekas nuo liepos pirmos. Na  palei mane bent taip istatyme parasyta, kad mazes tik naujais skiriamos pasalpos  thumbup.gif  pataisykit jei klystu smile.gif



Is kur sitas tekstas? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Iriska @ 2009 12 21, 22:41)
Is kur sitas tekstas? g.gif

is istatymo su spalio 1 dienos pataisom, tom, kurios priimtos pagal prezidentes dekreta del 21 str. pakeitimo, t.y. istatyma galiojanti iki naujuju pataisu; nuo sausio 1 isigalios naujoji skaiciavimo tvarka mpagal Prezidentes siandien pasirasyta istatyma.
Papildyta:
QUOTE(VaiPė @ 2009 12 21, 21:35)
Mane tai neramina kaip gi visgi bus su dvynukais/trynukais/pametinukais unsure.gif ?Įdomu ar skaičiuos lubas nuo kiekvieno vaiko atskirai,ar nuo bendros sumos?

Kaip suprantu,dar pačio įstatymo niekur neskelbia.Jį turėtų "įdėti" tik po publikavimo "Valstybės žiniose".Ar ne?

pametinukams skaiciuos atskirai lubas pagal kiekviena is pasalpu,;
dvynuku tevams isejusiems atostogu iki liepos 1 - bendros- viengubos lubos po kuriom tures palisti padvigubinta ar patrigubinta pasalpa;
dvynuku tevams isejusiems atostogu po liepos 1 , lubos skaiciuosis atskirai pagal kiekviena vaika- taigi taikys dvigubas-trigubas lubas.

Jei neistaisys sios situacijos poistatyminiu aktu-tai dvynuku, trynuku tevai iseje atostogu iki liepos 1 dienos bus labiausiai ir visai nepagristai nuskriausti.

istatymo tekstas jau nuio pirmadienio lrs'e yra
Atsakyti