Įkraunama...
Įkraunama...

IEŠKINYS DĖL MOTINYSTĖS PAŠALPOS MAŽINIMO - 2

QUOTE(vaigrs @ 2009 10 26, 20:06)
butent!!!!!!!!pasalpos mazes 40proc nuo nauju metu, kas gauna didesnes pajamas.



O kokios planuojamos 2010 metu draudziamosios pajamos? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Diamond @ 2009 10 24, 20:34)
Ne langus barskinti, o teisiskai juos barskinti. Cia buvo pradeta, bet ir uzsibaige.... O juk mamoms pasalpa tai ne 10 proc. mazeja, o 40 proc - juk pasalpa skaiciuojama nuo draudziamuju pajamu, kurios mazinamos, taip pat drastiskai mazinamos lubos ir dar 10 proc. solidariai su visais  doh.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
Solidarusis Kubilius....Zodziu kaip solidariai cia beziuretum - grizta socializmas...


Čia išsamiai išaiškinta būsimų mažinimų strategija...
asidalinkite su kitom smile.gif

http://www.facebook....h...9416&ref=nf

Beje, gal norite burtis kolektyviniam ieškiniui??? - bandytume suorganizuoti, jei ką wink.gif

Šioje temoje sudarytas sąrašas apmirė, nes buvo patvirtintass TIK naujoms mažinimas.

Taigi, kviesčiau vėl sujusti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vaigrs @ 2009 10 26, 20:06)
pasalpos mazes 40proc nuo nauju metu, kas gauna didesnes pajamas.


deja, mano paskaiciavimais ismokos mazes daugiau nei 50%:

-nuo 7440 Lt (tokios dabar yra lubos) iki 5952 Lt arba 4680 Lt (jei sumažins draudžiamųjų pajamų dydį nuo 1488Lt iki 1170lt) kol vaikui sueis vieneri metai;
-nuo 7440 Lt iki 4464 Lt (4 x 1488Lt x 75% = 4464Lt) arba 3510 Lt (jei sumažins draudžiamųjų pajamų dydį nuo 1488Lt iki 1170lt) kol vaikui sueis dveji metukai.

Tos mamos kurios gaudavo normalius atlygimus, joms ismokos sumazeja daugiau nei 50%. doh.gif doh.gif verysad.gif
O kas gaudavo mazesnias pasalpas padideja antrus metus iki 90% (ziureti citata zemiau, 3 dali) blink.gif
Tai kur gi tas solidarumas??????? blink.gif blink.gif doh.gif

Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo bei socialinio draudimo įmokų tarifo padidinimo laikinasis ĮSTATYMO PROJEKTAS (Nr. XIP-1238), ketvirtas skirsnis "KOMPENSUOJAMOJO UŽDARBIO IR MOTINYSTĖS (TĖVYSTĖS) SOCIALINIO DRAUDIMO PAŠALPŲ SKAIČIAVIMAS", 10 straipsnio 2 ir 3 dali, kuriose yra išdėstoma taip:

2. Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, priklausančios pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, apdraustiesiems asmenims, iki vaikui sukaks vieneri metai, perskaičiuojamos ir mokamos 90 procentų dydžio visą pašalpos, iki vaikui sukaks vieneri metai, gavimo laiką. Tuo atveju kai apskaičiuotoji motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpa viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumą, apdraustajam mokama pastarojo dydžio pašalpa.

3 Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, priklausančios pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, apdraustiesiems asmenims, laikotarpiu nuo vaiko vienerių iki dviejų metų, perskaičiuojamos ir mokamos 90 procentų dydžio visą pašalpos gavimo laiką. Tuo atveju, kai apskaičiuotoji motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpa viršija 75 procentų Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumą, apdraustajam mokama pastarojo dydžio pašalpa.
Atsakyti
tai va butent!!! as negaliu suprasti tokiu dalyku tai bent esamom jaumamom netaikytu nauju draudziamuju pajamu, jei jau mazina tais 10 proc,tai pakentesim, nu bet ar taip galimajei mazeja daugiau nei 40proc ar dar daugiau.

kazkodel,kai plesiausi ir dirbau,tai valstybei buvo gerai, o dabar...plius dar visokie tampymai.esu pikta kaip velnias.ka reikesdaryt kaipasalpa max bus 3500lt, kai visada gaudavau daugiau nei 5000,ka reikes daryt su paskolom..as nebeisivaizduoju.liks 1000pragyvenimui.o tai kur vaika pamaitint,pampai,komunaliniai ir pan.

jie tokie gudruoliai,as taip ir galvojau kad draudziamasias pajamas sumazins.dabar taip nureze visiems kad baisu.o ar galima ka padaryt,kad jau esamom nemazintu?teisiskai ar imanoma?
Atsakyti
QUOTE(vaigrs @ 2009 10 27, 12:16)
tai va butent!!! as negaliu suprasti tokiu dalyku tai bent esamom jaumamom netaikytu nauju draudziamuju pajamu, jei jau mazina tais 10 proc,tai pakentesim, nu bet ar taip galimajei mazeja daugiau nei 40proc ar dar daugiau.

kazkodel,kai plesiausi ir dirbau,tai valstybei buvo gerai, o dabar...plius dar visokie tampymai.esu pikta kaip velnias.ka reikesdaryt kaipasalpa max bus 3500lt, kai visada gaudavau daugiau nei 5000,ka reikes daryt su paskolom..as nebeisivaizduoju.liks 1000pragyvenimui.o tai kur vaika pamaitint,pampai,komunaliniai ir pan.

jie tokie gudruoliai,as taip ir galvojau kad draudziamasias pajamas sumazins.dabar taip nureze visiems kad baisu.o ar galima ka padaryt,kad jau esamom nemazintu?teisiskai ar imanoma?


Isvada persasi tokia: musu valstybe orentuojasi i zmones be issilavinimo, kurie gyvena sia diena ir tinginius.... o zmones kur dirbdavo ir uzdirbdavo ir is ju mokamu mokesciu ne viena pensininka ar soc remtina zmogu islaike tai valstybei giliai dzin... Gaunasi taip, kad mamos kurios gaudavo normalius atlyginimus bus priverstos palikti savo leliukus su auklemis (kurioms mokama "juodai", nes dar neteko girdeti, kad nors viena aukle moketu mokescius), o pacioms teks grizti i darba ir toliau moketi mokescius ir islaikyti tas mamas kurios gyvenime nelabai ko pasieke, bet valstybes deka gali dziaugstis motinystes dziaugsmais ir auginti savo leliukus...

gal man tada kas nors galetu atsakyti, kodel ateityje tureciau matyti prasme ir toliau moketi mokescius valstybei??
Atsakyti
QUOTE(vaigrs @ 2009 10 26, 20:06)
gal kuri susiduret ir galit koki advokata parekomenduot kaune, kuris jei reikes nepabugtu i teisma kreiptis mano prasymu, kad izeidineja mano garbe ir oruma??(dziaugiuosi, kad bent ismokas moka..nes jei ne..nzn kaip butu. vyras nedirba, o turim paskolas, ka daryt reiktu neisivaizduoju)


Na net nezinau ka reiktu daryt jei nebemoketu ismoku viena grazia diena...na laikykis, papasakok kaip sekesi doh.gif

QUOTE(taskiukas @ 2009 10 27, 14:34)
gal man tada kas nors galetu atsakyti, kodel ateityje tureciau matyti prasme ir toliau moketi mokescius valstybei??

Gaila kad dirbu darbovietei kuri su mokesciu slepimu nesutiks...bet siaip tai pirma mintis ir buvo, kad reikes pradet taip dirbti...
savo maziuko jokiai auklei nenoriu patiket(noriu matyt pati kaip mano vaikas auga) vadinas sedesiu namie su sumazejusia pasalpa doh.gif tik nz kaip reikes paskola ismoket ir dar pragyvent..
galiu pasakyti kad gyvenime negalvojau kad busiu isdurta valstybes, imdama paskola ivertinau kad netekusi darbo, galesiu issidarbint kitur(sukaupiau rezerva keliems menesiams pragyvenimui), na bet kad atsidursiu tokioj situacijoj, dirbt negaliu - neleidzia, o kas priklause pagal istatyma nebemoka - krize....tikrai neivertinau.
Atsakyti
QUOTE(*slapuke @ 2009 10 27, 16:02)
Na net nezinau ka reiktu daryt jei nebemoketu ismoku viena grazia diena...na laikykis, papasakok kaip sekesi  doh.gif
Gaila kad dirbu darbovietei kuri su mokesciu slepimu nesutiks...bet siaip tai pirma mintis ir buvo, kad reikes pradet taip dirbti...
savo maziuko jokiai auklei nenoriu patiket(noriu matyt pati kaip mano vaikas auga) vadinas sedesiu namie su sumazejusia pasalpa  doh.gif tik nz kaip reikes paskola ismoket ir dar pragyvent..
galiu pasakyti kad gyvenime negalvojau kad busiu isdurta valstybes, imdama paskola ivertinau kad netekusi darbo, galesiu issidarbint kitur(sukaupiau rezerva keliems menesiams pragyvenimui), na bet kad atsidursiu tokioj situacijoj, dirbt negaliu - neleidzia, o kas priklause pagal istatyma nebemoka - krize....tikrai neivertinau.


mano nuomone yra tokia: ka valstybe zadejo pastojimo metu, ta ir turi teseti. Jei nori mazinti ismokas, tai tada mazima visiems po lygiai, t.y. visi, kas gauna is valstybinio biudzeto atlyginimus, pasalpas ir pan visiems mazinti po lygiai pvx po 10% sumazinti, tada visi zinos, kad visiems po lygiai ir ramu visiems bus, be jokiu "grindu" ir pan. nes sumazinus 10% nuo 1000Lt tai sudaro 100Lt, bet nuo 5000 lt tai susidaro GEROKAI didesne suma - 500lt, tai visiems busu vienodai skausmingai - proporcingai.

O pasalpa, mano nuomone, yra mokama NE uz vaiko pagimdyma, o todel, kad vienas is teveliu nedirba ir jam yra kompensuojamos jo prarastos pajamos. Todel nesuprantu tokiu istatyma ar kalbu kur siulo leisti dirbti mamoms/teciams priziurintiems vaikus. Uz vaiko pagimdyma mokama vienkartine pasalpa, o uz tai kad sedi ir augini leliuka tau kompensuoja tavo prarastas pajamas. O ismoku lubu drastiskas mazinimas, tai tikrai visus lukescius kurie buvo pastojimo metu uzkasa po zeme doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo taskiukas: 27 spalio 2009 - 20:24
QUOTE(*slapuke @ 2009 10 27, 17:02)
Na net nezinau ka reiktu daryt jei nebemoketu ismoku viena grazia diena...na laikykis, papasakok kaip sekesi  doh.gif
Gaila kad dirbu darbovietei kuri su mokesciu slepimu nesutiks...bet siaip tai pirma mintis ir buvo, kad reikes pradet taip dirbti...
savo maziuko jokiai auklei nenoriu patiket(noriu matyt pati kaip mano vaikas auga) vadinas sedesiu namie su sumazejusia pasalpa  doh.gif tik nz kaip reikes paskola ismoket ir dar pragyvent..
galiu pasakyti kad gyvenime negalvojau kad busiu isdurta valstybes, imdama paskola ivertinau kad netekusi darbo, galesiu issidarbint kitur(sukaupiau rezerva keliems menesiams pragyvenimui), na bet kad atsidursiu tokioj situacijoj, dirbt negaliu - neleidzia, o kas priklause pagal istatyma nebemoka - krize....tikrai neivertinau.



nu va, tik pasidziaugiau kaddarpasalpamoka. siandien jau vaziuosiu pasiimt kazkokiorasto, kuriame nurodyta kad pasalpa nebemokama,ol vyks ikiteisminis tyrimas.
va dabar tai is vis apsalau, kaip taip galima.tai tegu aiskinasi ir jei jau buna kad askalta tada nebemoka.kazin kiek laiko dabar tampys kol issiaiskins kad viskas-pas mane legalu.o uz ka man tuo metu paskolas moket?vaika maitint?nu ir valstybe turim...nebeturiu ka pasakyt doh.gif schmoll.gif blink.gif g.gif

gal yra daugiau tokio "likimo" draugiu, parasykit i AZ
Atsakyti
QUOTE(taskiukas @ 2009 10 27, 14:34)
Isvada persasi tokia: musu valstybe orentuojasi i zmones be issilavinimo, kurie gyvena sia diena ir tinginius.... o zmones kur dirbdavo ir uzdirbdavo ir is ju mokamu mokesciu ne viena pensininka ar soc remtina zmogu islaike tai valstybei giliai dzin... Gaunasi taip, kad mamos kurios gaudavo normalius atlyginimus bus priverstos palikti savo leliukus su auklemis (kurioms mokama "juodai", nes dar neteko girdeti, kad nors viena aukle moketu mokescius), o pacioms teks grizti i darba ir toliau moketi mokescius ir islaikyti tas mamas kurios gyvenime nelabai ko pasieke, bet valstybes deka gali dziaugstis motinystes dziaugsmais ir auginti savo leliukus...

gal man tada kas nors galetu atsakyti, kodel ateityje tureciau matyti prasme ir toliau moketi mokescius valstybei??

nera prsmes moketi mokescius ir stengtis tureti balta atlyginima.. cia tai faktas
Atsakyti
QUOTE(RasaP @ 2009 10 26, 23:53)
Beje, gal norite burtis kolektyviniam ieškiniui??? - bandytume suorganizuoti, jei ką wink.gif

Šioje temoje sudarytas sąrašas apmirė, nes buvo patvirtintass TIK naujoms mažinimas.

Taigi, kviesčiau vėl sujusti smile.gif

Nagi tai pradedam sarasiuka... Zadama mazinti ne tik naujoms. bet ir jau gaunancioms pasalpas (ismokas) uz vaikucius. Todel jungiasi visos ir visi kam "ne dzin" 50 proc mazesiancios pajamos.
1. Diamond
2.
Atsakyti
QUOTE(Diamond @ 2009 10 28, 20:01)
Nagi tai pradedam sarasiuka... Zadama mazinti ne tik naujoms. bet ir jau gaunancioms pasalpas (ismokas) uz vaikucius. Todel jungiasi visos ir visi kam "ne dzin" 50 proc mazesiancios pajamos.
1. Diamond
2.


mano atlyginimas ant popieriaus buvo 6000 Lt tai kiek cia dabar nupjaus nuo jo???

tik tuos 10 % t.y. 600 Lt ar dar daugiau?
Atsakyti
QUOTE(Nataliukas1 @ 2009 10 28, 21:24)
mano atlyginimas ant popieriaus buvo 6000 Lt tai kiek cia dabar nupjaus nuo jo???

tik tuos 10 % t.y. 600 Lt ar dar daugiau?

pagal projekta pirmais metais gautumet 4680, antrais 3510 cia ant popieriaus.

Atsakyti