QUOTE(DEU @ 2011 05 10, 16:56)
Mane labiausia neramina oras oras SS keliamas triukšmas. Gamintojai deklaruoja 20 db, bet nesu tikras ar miegamajame ir tiek nebūtų per daug.
Nemačiau kad kažkas išdrįstu deklaruoti 20dB. Iš tikro tai yra žemiau girdimumo ribos.
Jei imtumėme pačius tyliausius, tai Mitsubishi deklaruoja 21dB, DAIKIN - 22dB šaldant. Šildant abu deklaruoja po 25dB. Ir tai - pačio mažiausių modelių, dirbant pačiu mažiausiu greičiu. Prie nominalaus greičio deklaruojama 39dB.
Toks deklaruojamas
garso slėgio lygis. To tarpu deklaruojama
garso galia yra 54-58 dB.
Garso galia - tai garsas matuojamas
prie pat trūkšmo šaltinio. O
garso slėgio lygis tai triukšmo lygis matuojamas 1.5m. (arba 3m.) atstumu, patalpoje turinčioje tam tikras standartines garso slopinimo charakteristikas. Įvairus pardavėjai naudoja įvairius standartus ir taip žaisdami terminais įtikina pirkėjus kad jokio garso negirdėsite.
Deja, realiame gyvenime viskas kitaip. Ne visada išeina pakabinti įrenginį pakankamai toli kad negirdėti garso. Be to, gali atsitikti taip kad zona, kurioje pakabintas įrenginys vietoje to kad "sugerti" triukšmą atvirkščiai - gali transliuoti aidą per visą patalpą. (daugiausia tai liečia nišas, arkines lubas bei jei lubose yra "šulinys" - paaukštėjimas per vidury). Gal tai ne taip dažnai pasitaiko, tačiau atvejų kai įrenginys dirba ne pačiu mažiausiu jus neišvengsite.
Kiek žinau, jei įrenginys nustatytas automatiškai palaikyti temperatūrą tai jis dirba ne visą laiką. Įsijungia tik kai atsiranda poreikis šildyti. Tai yra dar blogiau nei jis dirbtu visą laiką. Prie nedidelio triukšmo galima greitai priprasti ir užmigti, tačiau jei vidury nakties staiga atsiranda kažkoks garsas - jus beveik garantuotai pabusite.
Be to, vidinis blokas greiti pasirenka pagal tai koks jo manymu to metu yra šildymo poreikis. Jei lauke naktį temperatūra nukris iki -20'C, o įrenginys yra parinktas ne dvigubai galingesnis o toks kokio našumo reikėjo - tai jis tikrai įsijungs maksimaliu greičiu.
Jei jau labai norite orinio ŠS, tai rekomenduočiau įrenginėti oras-vanduo išorinį įrenginį, o viduje arba įprastą vandeninę šildymo sistemą, arba kanalinį kondicionierių. Pastarasis to pačiu gali vėdinti namą bei vėsinti vasaros metu.
Kadangi kondicionierius montuojamas techninėje patalpoje o oras paskirstomas triukšmą slopinančiais ortakiais - patalpose nebus jokio triukšmo.
QUOTE(DEU @ 2011 05 10, 16:56)
Dėl varveklių nesukčiau sau galvos...
Jei turėsite modelį kuris turi specialų vibracijos režimą, kurio dėka nupurtamas ledas kai yra atitirpinamas išorinis blokas - tai varvekliai nebus dideli. Kitais atvejais varveklis greitai gali pavirsti į milžinišką ledo luitą. Tada teks tik maldauti kad išlaikytu tvirtinimas, arba neįlūžtu stogas. Tai pakankamai rimta.