QUOTE(zhemuoge @ 2011 04 26, 21:52)
cia jau pilosofila prasideda. To nepasakys nei privatininkas, nei pati brangiausia firma, pasikabinusi daug diplomu. Dar reiktu kelti klausima kas atsitiks su mumis po tiek metu? O gal atsiras naujos technologijos pvz vejosaulesvandenilio ir geoterminius teks nurasyti i Rumsiskiu muzieju. Verta skaiciuoti 10 metu atstumu i prieki, o toliau tai jau kaip Dievulis duos.....
Pasitikslinom plota, tai sildomo gaunasi ~185m2, tai manau 3x100 jau bus perteklius (greziku naudai). Beje mes numate darytis krosni (tikra kaimiska) svetaines vidury su sienele kitam kambary. Ji beje pravers ir avariniu atveju dingus elektrai, kada joks pecius neveikia. Dar pasidarysim atsargai kamina katilinej, kad jei sildymo truks galima butu papildomai isidet ir naudot KKK, kuris beje jungiasi i CTC talpa (tam specialiai numatytas pajungimas). Tikimes to neprireiks, bet ka cia gali zinot kas ten tame 100m gylyje... ir kaip viskas vyks. Musu salygomis sildymas yra esmine namo patogaus naudojimo dalis, tai atsarga gedos nepadarys.
O su garantijom pas mus blogai - po keliu metu tu rimtu firmu nebelieka, ir ieskok vejo laukuose, taip kad kitasyk privatininkas kaimynas yr patikimiau, nes visas kaimas ji pirstais uzbadys jei kas neveiks.
Siūlyčiau gerai paskaičiuoti ar jums verta tiek skirtingų šildymo sistemų turėti. Neabejoju, kad geriau ir pigiau įsirengti vieną gerą, kad ir brangesnę. Jei nusprendėte daryti geoterminį tai imkite didesnio galingumo, pridėkite tą trečia gręžinį ir ramiai sau miegosite. Jei bijote ilgalaikų elektros dingimo pasistatykite dyzelinį generatorių. Nelabai suprantu, kodėl pagrindinę šildymo sistemą noritę įsirengti "ant ribos", o po to dar dviem brangiom šildymo sistemo apsidrausti, jei ši neveiks.
Visi sutare, kad geoterminis šildymas viena brangiausių šildymo sistemų. Tačiau KK sistema pigesnė labai nedaug, jei įskaičiuosite akumuliacinę, kaminą, katilinę ir malkinę. Tik KK katilas nėra brangus visa kita kainuoja tikrai nemažai. Kam jums už visai tai mokėti? Tas pat liečia ir krosnį. Ji nelabai reikalinga, nebent kokie sentimenta (židinys ar krosnelė užimtų gerokai mažiau vietos). O turėti ir krosnį ir KK katilinę visai keistas noras ir aišku brangus.
Papildyta:
QUOTE(linas1 @ 2011 04 28, 00:28)
Čia ne filosofija o patirtis. Domiuosi ŠS jau senai. Pats montuoju šildymo sistemas ir istorijų apie neaugančia žolę ar birželio mėn užšalusią kanalizaciją galiu pripasakot labai daug, nes pats visa tai mačiau. Tačiau tai ne ŠS kaltė o projektuotojų ir montuotojų. Apskritai Vokiečiai ir skandinavai šitas bėdas patyrė prieš 10-15 metų ir jų sprendimas buvo pereiti prie orinių ŠS. Bet Lietuvoje daug kas siūlo pigius patobulintus kondicionierius, kurie žemiau -10C automatiškai įjungia tenus ir gaunasi elektrinis šildymas. Ir dar zyzia po langais. Taip kad norint neprašaut reikia rimtai padirbėti ieškant to kas būtent jums tiktų.
PS. KKK ir pečius gera mintis. atsarga tikrai gėdos nedaro.
Kitais metais planuoju statytis namą. Perskaičiau tikrai nemažai informacijos apie įvairiausias šildymo sistemas. Visos turi pliusų ir minusų, be to reikia atižvegti į kiekvieno asmeninius poreikius ir galimybes. Mano nuomone neabejotinai geriausias kainos, kokybės ir konforto santykis oras-oras mažo galingumo ŠŠ statomi kiekviename kambaryje. Plius mažo galingumo oras - vanduo ŠŠ karštam vandeniui ruošti ir vonios grindims šildyti. Kaip rezervinis - židinys su išvedžiotais ortakiais.
Ši sistema netinka tiems kas nemėgsta židinio, būtinai nori turėti šildomas grindis. Nesu visiškai tikras dėl triukšmo miegamajame. Taip pat reikėtų ant sienos ar stogo sustatyti kokios penkis įšorinius blokus.
Privalumai maža įrengimo kaina. Maža šildymo kaina. Atskirai ruguliuojamas šildymas kiekviename kambaryje. Kondicionierius kiekviename kambaryje vasara.
Modelių yra įvairiausių ir pigesnių ir brangesnių, ir kurie tenus jungia nuo -10 ir kurie tik nuo -25. Aš tikuosi, kad pasirinktas modelis prie -15 turės COP apie 2. Šią žiemą Kaune tik apie 140 valandų temperatūra buvo žemiau -15 (tų 140 h vidurkis -18). COP 2 yra maždaug dujų kaina. Bet vidutiniškai COP turėtų būti apie 4, kas yra lygu malkų kainai.