QUOTE(~Artemidė ~ @ 2010 06 21, 15:41)
Ka gi, vadinasi visgi teks atrasti laiko pasigilinti paciai
Palaikymui- kad neprapultų noras domėtis .
Daug informacijos nepateikėt, todėl teks paburti. Skaičiai didelės reikšmės neturi- svarbu kad suprastumėt esmę. Pagal per du kartus pateiktus ŠS kW- namo šildomo ploto kvadratūra neviršija 170 m². Šilumos poreikis šildymui ir karšto vandens ruošimui metams bus skaičiuojamas greičiausiai ne mažiau 120 kWh/m². Šildant būstą ir karštą vandenį elektra- per metus skaitiklis prisuktų ≈ 20.400 kWh. Geoterminį įrenginėsianti įmonė greičiausiai negąsdins Jus superefektyviomis sistemomis- rezultate turėsite sistemą, kurios metinis COP'as neviršys vokiško vidurkio 3,3 (arba 2,7 oras-vanduo variantui). Metinis sistemos COP'as paprastai: tai kiek kartų visas šildymas prisuks kWh mažiau, nei šildymas elektra.
Variantas, kuris bus Jums pasiūlytas su 99,99 % tikimybe.
ŠS su horizontaliu kolektoriumi padės neperlipti 40.000 Lt ribos. Pagal pardavėjo pateiktus paskaičiavimus kasmet turėtumėt sutaupyti ≈ 14.200 kWh. Problema tame, kad šie skaičiai tinka tik negyvenamam namui. Kadangi norėsis ir kuo tai kvėpuoti- teks patalpas vėdinti. Tai papildomi šilumos nuostoliai, kuriuos teks dengti geoterminiam. Jei laikyti minimalių HN- papildomi nuostoliai vėdinant skersvėjais sudarys ≈ 28 kWh/m² per metus. T.y.: vietoje paskaičiuotų 120 kWh/m², geoterminiam teks dengti ≈ 148 kWh/m² per metus. Viską suvedus, gausis tokie sąlyginiai skaičiai: geoterminis išspaus metinį COP'ą ≈ 2,29, o sutaupysite vietoje pažadėtųjų ≈ 14.200 kWh- tik ≈ 11.500 kWh per metus. Tai vis vien nėra blogai- bet tik lyginant su šildymu elektra. Kone visos kitos šildymo sistemos duos į kaulus geoterminiam pagal įrengimo ir ilgalaikio eksploatavimo bendrus kaštus, o kai kurios dar ir pilnai prilygs pagal komfortą.
Variantas, kuris nebus Jums pasiūlytas su 99,99 % tikimybe.
Į panašią sumą (40.000 Lt) galite tilpti su trimis sistemomis: oras-vanduo ŠS, rekuperacinis vėdinimas ir saulės kolektoriai. Standartiniame išpildyme rekuperacinis vėdinimas ir saulės kolektoriai sumažins krūvį oras-vanduo ŠS ≈ 45 kWh/m² per metus, bei ŠS dirbs optimaliausiu jam režimu. T.y.: vietoje paskaičiuotų 120 kWh/m², ŠS teks dengti tik ≈ 75 kWh/m² per metus. Viską suvedus, gausis tokie sąlyginiai skaičiai: oras-vanduo ŠS išspaus metinį COP'ą ≈ 4,58, o sutaupysite vietoje geoterminio ≈ 11.500 kWh, per visas tris sistemas ≈ 16.000 kWh per metus. T.y: trijų sistemų eksploataciniai kaštai ir atsipirkimo laikas bus ≈ 28 % mažesni/trumpesnis nei vienos, o komfortą turėsite dvigubai geresnį (nereiks pastoviai darinėti langus vėdinant).
Reziume: geresnių rezultatų pasieksite samdydama bendrą vaizdą matantį specialistą- nei savarankiškai narstysite sistemas atskirai.