Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 6

QUOTE(~Artemidė ~ @ 2010 06 21, 15:41)
Ka gi, vadinasi visgi teks atrasti laiko pasigilinti paciai

Palaikymui- kad neprapultų noras domėtis mirksiukas.gif .

Daug informacijos nepateikėt, todėl teks paburti. Skaičiai didelės reikšmės neturi- svarbu kad suprastumėt esmę. Pagal per du kartus pateiktus ŠS kW- namo šildomo ploto kvadratūra neviršija 170 m². Šilumos poreikis šildymui ir karšto vandens ruošimui metams bus skaičiuojamas greičiausiai ne mažiau 120 kWh/m². Šildant būstą ir karštą vandenį elektra- per metus skaitiklis prisuktų ≈ 20.400 kWh. Geoterminį įrenginėsianti įmonė greičiausiai negąsdins Jus superefektyviomis sistemomis- rezultate turėsite sistemą, kurios metinis COP'as neviršys vokiško vidurkio 3,3 (arba 2,7 oras-vanduo variantui). Metinis sistemos COP'as paprastai: tai kiek kartų visas šildymas prisuks kWh mažiau, nei šildymas elektra.

Variantas, kuris bus Jums pasiūlytas su 99,99 % tikimybe.
ŠS su horizontaliu kolektoriumi padės neperlipti 40.000 Lt ribos. Pagal pardavėjo pateiktus paskaičiavimus kasmet turėtumėt sutaupyti ≈ 14.200 kWh. Problema tame, kad šie skaičiai tinka tik negyvenamam namui. Kadangi norėsis ir kuo tai kvėpuoti- teks patalpas vėdinti. Tai papildomi šilumos nuostoliai, kuriuos teks dengti geoterminiam. Jei laikyti minimalių HN- papildomi nuostoliai vėdinant skersvėjais sudarys ≈ 28 kWh/m² per metus. T.y.: vietoje paskaičiuotų 120 kWh/m², geoterminiam teks dengti ≈ 148 kWh/m² per metus. Viską suvedus, gausis tokie sąlyginiai skaičiai: geoterminis išspaus metinį COP'ą ≈ 2,29, o sutaupysite vietoje pažadėtųjų ≈ 14.200 kWh- „tik“ ≈ 11.500 kWh per metus. Tai vis vien nėra blogai- bet tik lyginant su šildymu elektra. Kone visos kitos šildymo sistemos duos į kaulus geoterminiam pagal įrengimo ir ilgalaikio eksploatavimo bendrus kaštus, o kai kurios dar ir pilnai prilygs pagal komfortą.

Variantas, kuris nebus Jums pasiūlytas su 99,99 % tikimybe.
Į panašią sumą (40.000 Lt) galite tilpti su trimis sistemomis: oras-vanduo ŠS, rekuperacinis vėdinimas ir saulės kolektoriai. Standartiniame išpildyme rekuperacinis vėdinimas ir saulės kolektoriai sumažins krūvį oras-vanduo ŠS ≈ 45 kWh/m² per metus, bei ŠS dirbs optimaliausiu jam režimu. T.y.: vietoje paskaičiuotų 120 kWh/m², ŠS teks dengti „tik“ ≈ 75 kWh/m² per metus. Viską suvedus, gausis tokie sąlyginiai skaičiai: oras-vanduo ŠS išspaus metinį COP'ą ≈ 4,58, o sutaupysite vietoje geoterminio ≈ 11.500 kWh, per visas tris sistemas ≈ 16.000 kWh per metus. T.y: trijų sistemų eksploataciniai kaštai ir atsipirkimo laikas bus ≈ 28 % mažesni/trumpesnis nei vienos, o komfortą turėsite dvigubai geresnį (nereiks pastoviai darinėti langus vėdinant).

Reziume: geresnių rezultatų pasieksite samdydama bendrą vaizdą matantį specialistą- nei savarankiškai narstysite sistemas atskirai.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 06 21, 15:50)
Palaikymui- kad neprapultų noras domėtis mirksiukas.gif .

Daug informacijos nepateikėt, todėl teks paburti.

Reziume: geresnių rezultatų pasieksite samdydama bendrą vaizdą matantį specialistą- nei savarankiškai narstysite sistemas atskirai.

biggrin.gif ojei, vat ir gavo mano galva papildomo darbo, nors tiems kad nusimano siuose reikaluose gal visa tai ir atrodo paprasta ax.gif

Daug info nepateikiau, nes kaip minejau: nama isigijome neseniai, neturiu patirties kazka ivertinti - dali gyvenimo praleidau bute, kur nerupejo niekas, isskyrus kaip susimoketi mokescius; kita dali name - kuriame ir tereikia susimoketi mokescius smile.gif Taigi man tai nauja sritis ir as cia zalia visai.
Namas pagal statybos leidima 222kv.m, naudingas plotas 186kv.m. , nors duomenys is nekilnojamo turto registro gerokai kitokie g.gif , nes cia nurodoma kad bendras plotas 173kv.m., o naudingo tik 139kv.m. unsure.gif - mes pagal siuos duomenis ir pateikem uzklausima. Stogas vienslaitis skardinis, apsiltintas berods 25cm vata. Langu plotas kaip minejau didelis. Pamatai monolitiniai, sienos is akyto betono blokeliu, is isores apsiltinti polistirolu ir tinkuoti dek.tinku. Antro auksto perdanga medine, dar nera baigta. Pirmo auksto grindyse, isskyrus garaze, jau isvedziotas grindinis sildymas, betonuotos.
Tai tiek galiu dar pasakyti smile.gif Bet esmeje supratau, kad silumos poreikio plana bet kuriuo atveju yra reikalinga pasidaryti drinks_cheers.gif

Kur toki specialista rasti, kuris nebutu suinteresuotas "prastumti" tam tikra sistema - mielai perleisciau jam dali galvojimo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ~Artemidė ~: 21 birželio 2010 - 17:35
QUOTE(~Artemidė ~ @ 2010 06 21, 18:34)
ojei, vat ir gavo mano galva papildomo darbo
nors tiems kad nusimano siuose reikaluose gal visa tai ir atrodo paprasta

Kur toki specialista rasti, kuris nebutu suinteresuotas "prastumti" tam tikra sistema - mielai perleisciau jam dali galvojimo. Tai tiek galiu dar pasakyti

Svarbu kad pasinaudotumėt savo gyvenimiška patirtimi, kuri greičiausiai sako: „papildomo darbo“ negalima patikėti savo vyrui. Pačios žinote kaip paprasta vyrus apgauti. Dar blogiau: praėjęs kodavimo seansą pas pirmą pasitaikiusį kaimyną, pardavėją ar statybininką- vyras aršiai gins net ir patį kvailiausią nusistatymą. Žodžiu: prieš paleisdama savo vyrą įrenginėti šeimos lizdą- sureguliuokite jo „lazerius“. Gavęs tinkamus vektorius (turėdamas instrukcijas kaip pasiekti tikslą)- Jūsų vyras be vargo nuvers visus reikiamus kalnus, o ne verkšlens vakarais kaip pavargo nuo statybininkų.
Iš vienos pusės: atrinkti tinkamiausius sprendimus, ir vietoje mišrainės gauti sistemų derinį- tikrai sudėtingas užsiėmimas. Iš kitos pusės: viską žinoti nėra būtina- galima juk ir pasiklausti.

Vieną pažįstu- SM. Tereikia tinkamai formuluoti klausymus ir mokėti atsirinkti atsakymus. Manote būtumėt pirma, kuri SM pasirinkusi info eina kankinti savo statybininkus ar pardavėjus?
Didžiausias SM trūkumas- informacija išsklaidyta po atskiras temas. Tai labai trukdo besistatančiam pamatyti bendrą vaizdą, ir vietoje naudos neretai... Pakeiskite šią tradiciją. Kad neteršti šios specializuotos temos, susikurkite savo temą- ką tai panašaus į „Artemidė statosi namą“. Pateikit išsamius „startinius“ duomenis- tikrai gausite visą Jus dominančią informaciją perrištą bantu. Forume pakanka profesionalų, kurie mielai pateiks savo sudėliotus sprendimus. Vietoje vieno mokamo „tokio specialisto“- turėsite gražų būrelį nemokamų. Profesionalai ne labdara forume užsiiminėja- pasinaudokite tuo.
Rezultatas priklausytų tik nuo Jūsų pateiktos informacijos išsamumo. Brėžiniai, foto, buterbrodų aprašymai ir t.t.- viskas yra reikalinga. Ilgesnę patirtį turintys profesionalai vien žvilgtelėję į brėžinį/namo išplanavimą- automatiškai mato sprendimus. O jei pasistengsite, ir paruošite išsamų „virtualų turą“ po savo namą? Dabar daliname Jums patarimus apie šildymo sistemą, nors nežinome nei kas per katilinė, nei kur ji randasi, nei ar aplamai ji yra. Švelniai sakant keistoka- nemanot?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 22 birželio 2010 - 08:30
QUOTE(EVOY© @ 2010 06 22, 08:28)
Svarbu kad pasinaudotumėt savo gyvenimiška patirtimi, kuri greičiausiai sako: „papildomo darbo“ negalima patikėti savo vyrui.


Dabar daliname Jums patarimus apie šildymo sistemą, nors nežinome nei kas per katilinė, nei kur ji randasi, nei ar aplamai ji yra. Švelniai sakant keistoka- nemanot?

smile.gif Butent del to as ir apsiemiau sita darba sau. Ir ne tik sita.

Kol kas as pati sau keistai atrodau, klausdama apie tai - ko nenusimanau, ir skaitydama atsakymus po 10k, kad pagauciau minti juose. Negana to dar skaitant tenka ne syki pasinaudoti visagaliu google, kad suprast ka reiskia vienas ar kitas terminas blush2.gif

Bet jusu mintis visai idomi, del atskiros temutes 4u.gif

P.s. katilinei vieta yrair gan nemaza, jau rasiau kad buvusieji namo seimininkai ketino statyti dyzelini peciu smile.gif
Atsakyti
Kiek pastebėjau, daugiausiai geoterminis šildymas montuojamas statant namą. O gal kas į seną namą vedėtės? Būtų labai įdomu sužinoti atsiliepimų
Atsakyti
QUOTE(MisKaprizas @ 2010 07 06, 15:27)
Kiek pastebėjau, daugiausiai geoterminis šildymas montuojamas statant namą. O gal kas į seną namą vedėtės? Būtų labai įdomu sužinoti atsiliepimų

I sena nevedamas del namo silumines varzos, bei jis geriau veikia (maziau suvartoja el. energijos) grindininiam sildymui, nes temperatura keliant nedideliame laipsniu diapozone suvartoja maziau el. energijos
Atsakyti
Gal kas galite ką daugiau pasakyti apie lietuvišką (Klaipėda) geoterminę šildymo sistemą, kurią siūlo Sveo (http://www_sveo_lt/). Kaina labai viliojanti: be grindinio/radiatorinio šildymo, bet su pačiu ŠS, kolektoriumi, 110 m gylio gręžiniu, katilinės aprišimu ir kitais įrengimo darbais išeina su PVM 31 000 arba 38 000 Lt. Kaip ir labai viliojantis pasiūlymas ar aš dėl kažko klystu?
Atsakyti
Perskaičiau visą temą ir supratau, kad ŠS žiauriai brangus dalykas, nes šią žiemą žmonės už šildymą mokėjo nuo 400 iki 1000 Lt. Tai tikrai žiauriai daug (aišku ir namai ne patys šilčiausi). O dar įskaičiavus, kad pati sistema su viskuo (čia skaičiuoju ne tik ŠS, boilerį, aprišimą, gręžinį, bet ir grindinį šildymą ir specialius radiatorius antrame aukšte) kainuoja apie 50 000 Lt. Kitas reikalas, kad po kažkiek metų sistema (kaip ne kaip visgi ne tik mechanika, o ir elektronikos joje yra) pareis ir teks pirkti naują - vėl kokie 15-20 000 Lt nuostoliai. Labai brangus dalykas. Patogu - taip, bet brangu - du kartus taip.
Atsakyti
ax.gif sugryzau vel atgal: zodziu perejom jau ta "kaimynu kodavimo: etapa, kai vyras vietoj geoterminio buvo nutares statyti dyzelini Buderus (berods g.gif ) peciu, bet galu gale po ilgu svyravimu gryzo prie geoterminio sildymo idejos.
Galutiniame variante gave ir atsirinke triju firmu pasiulymus uzstrigome vel doh.gif - visu pasiulymu parametrai ir kainos identiski, tad kuri rinktis?
Pagal imones patikimuma? Bet kaip ji nustatyti? Firmos steigiasi, reorganizuojasi, persivadina, bankrutuoja ir tuoj pat isikuria analogiska firma ir dirba toliau, bet garantiju senosios gi nenesa g.gif
Pagal siurblio gamintoja? O kieno patikimesni siurbliai? Firmu atstovai "varo" vieni ant kitu ax.gif ...argumentu kalnas del ko konkurentu (vokieciu, ceku, suomiu, svedu, austru) siurbliai prastesni nei ju - galutiniame variante gaunasi visi kazkuom prasti, kazkuom pranasesni smile.gif Iki siolei buvau pratusi, kad geresnes kokybes daiktas ar paslauga ir kainuoja brangiau (dazniausiai), bet dabar visi siurbliai mums kainuotu vienodai. Neradau ir jokio reitingavimo SS? Yra toks ar nera?

Ar as palamai vel ne nuo to galo "sumustini kandu" ax.gif
Atsakyti
QUOTE(~Artemidė ~ @ 2010 08 16, 18:18)

Pagal imones patikimuma? Bet kaip ji nustatyti? Firmos steigiasi, reorganizuojasi, persivadina, bankrutuoja ir tuoj pat isikuria analogiska firma ir dirba toliau, bet garantiju senosios gi nenesa.
Nesirinkite „specialistų“ iš gatvės- ir to užteks. Viešoje erdvėje nebus apdergtos tik tos įmonės, kurios veiklą dar tik pradeda.

Iki siolei buvau pratusi, kad geresnes kokybes daiktas ar paslauga ir kainuoja brangiau.
Kainodara visada priklauso tik nuo gamintojo (atstovo) pasirinktos marketingo strategijos. Jos pačios įvairiausios: nuo „Daugumos pirkėjų paveržimo iš konkurentų“ (nustatant mažą kainą) iki „Grietinėlės nugraibymo“ (taip gražiai vadinamas žmonių mulkinimas, kai užsikėlus kainą, sekamos pasakos apie savo produkto išskirtinumą, ir nemirksint dergiami konkurentai).

Neradau ir jokio reitingavimo SS? Yra toks ar nera?
Kas tai panašaus yra. Stiftung Warentest. Testberichte.de. Nauji testai mokami. Nedėsiu nuorodų, nes iš esmės niekas per daug nesiskirs.
Siūlyčiau per daug neužsiciklinti prie šių lentelių: visi gamintojai, kurie priklauso asociacijai- laikosi nustatytų standartų, ir skirtumai tikrai mikroskopiniai. Dažniausiai skirsis tik „užnavarotinimas“ ir kainos. Kurio ŠS išpildymas labiau atitinka Jūsų poreikius (gal norėsite valdyti SMS, gal reikia kuo paprastesnio)- tą ir renkatės.
Atsakyti
QUOTE(EVOY© @ 2010 08 16, 21:48)
Nesirinkite „specialistų“ iš gatvės- ir to užteks. Viešoje erdvėje nebus apdergtos tik tos įmonės, kurios veiklą dar tik pradeda.

smile.gif na kol kas tos imones, kuriu pasiulymai liko ant musu svarstymu stalo nera is gatves. Taciau kaip reguoti, jei imone sekmingai daug metu dirbusi LT reorganizuojasi, paskui staiga bankrutuoja ir vel atgimsta kitu pavadinimu g.gif - jie nenaujokai vistiek, bet ar verta tokia firma pasitiketi? Neliksim ir mes po kokiu 2m ant ledo, jei vel netycia naujas bankrotas ir naujai atgimtu nebenesdami atsakomybes.

QUOTE(EVOY© @ 2010 08 16, 21:48)
Kainodara visada priklauso tik nuo gamintojo (atstovo) pasirinktos marketingo strategijos.
biggrin.gif kainu strategijas zinau. Taigi ir sakau - visi SS identiskomis kainomis. Labai panasiomis techninemis charakteristikomis ir kt.salygomis. Tai i ka pasiulyme reikia labiausiai krept demesi? COP? ar dar prisiskaiciauapie ivairiausius koeficiantus?

QUOTE(EVOY© @ 2010 08 16, 21:48)
Kas tai panašaus yra. Stiftung Warentest. Testberichte.de. Nauji testai mokami....
Dažniausiai skirsis tik „užnavarotinimas“ ir kainos. Kurio ŠS išpildymas labiau atitinka Jūsų poreikius (gal norėsite valdyti SMS, gal reikia kuo paprastesnio)- tą ir renkatės.

Tai kad cia reitinguojami pagrinde vokiski ar as klystu? Be to man problematiska su vokieciu kalba blush2.gif , bandizua verstis - bet bijau kad google vertejas per daug nepatikimas. Radau panasu 2007m lietuviu pareitingavima stai cia http://www.geotermin.....liai 2008.pdf Bet ir siuose reitingavimuose nesimato kai kuriu SS, kurie dabar mus domina.

Mums reikia patikimo, ilgaamzio SS kuris dirbtu tai ka privalo. Ar nebus taip, kad sumokejus tuos beveik 30 tukst.lt uz SS jis pasibaigus garantiniam ir pats isleis paskutini kvapa. Tada jau geriau kinietiska imciau, ne taip skausminga finansiskai butu nauja nupirkti po garantinio sugedus pirmam doh.gif .

Is navarotu domina tik vesinimo funkcija ir tai dar iki galo nenusprendem ar tikslinga tai daryt per SS ar rengti atskira kondicionavimo sistema g.gif
Atsakyti
QUOTE(~Artemidė ~ @ 2010 08 16, 23:48)

Taciau kaip reguoti, jei imone sekmingai daug metu dirbusi LT reorganizuojasi, paskui staiga bankrutuoja ir vel atgimsta kitu pavadinimu - jie nenaujokai vistiek, bet ar verta tokia firma pasitiketi? Neliksim ir mes po kokiu 2m ant ledo, jei vel netycia naujas bankrotas ir naujai atgimtu nebenesdami atsakomybes.
Nuo „ledo“ niekas neapsaugotas. Maždaug 20 iš 1.000 toyotų nuo konvejerio nueina su gedimais, dėl kurių nepraeina techninės apžiūros. Dažnas užnavarotintas BMV vos ne nuo pirmos dienos įsakmiu tonų prašosi į servisą.
ŠS- šaldytuvo analogas. Pastaruosius dažniau išmetame dėl senumo, o ne dėl nepataisomų gedimų. Kad ŠS sugestų iš karto po garantinio pabaigos- pasitaiko. Tačiau tai greičiau anekdotas, nei taisyklė. Tiksliau- 3% tikimybė 10 metų laikotarpiui.
99,99% atvejų- kokybiškas garantinis ir pogarantinis aptarnavimas sutaupys Jūsų nervus. Net ir fenikso tipo įmonė tikrai neturi tikslo įsigyti po visą internetą jų produktą/paslaugas dergiantį klientą. Nekalbant apie ŠS įvežančius gamintojų atstovus: nėra jokios logikos tame, kai šimtus tūkstančių išleidus marketingo programai- visas įdirbis „nuplauks“ dėl viešoje erdvėje besisklaidančio vieno nepatenkinto pirkėjo (kelių metų senumo vienos stambiausių statybos bendrovių pvz.). Per brangu. „Paliktasis ant ledo“ turi visas reikiamas priemones minimaliais kaštais „atakuoti“ bet kurią (net ir stambiausią) įmonę. Žodžiu: agresyviai nusiteikęs klientas- visada (jei bendrauja ne su „vienadieniais gatviniais“) ras kur ir kaip apginti savo interesus.

Taigi ir sakau - visi SS identiskomis kainomis. Labai panasiomis techninemis charakteristikomis ir kt.salygomis.
Akcentuokime „visi SS identiskomis kainomis“. Tai viską pasako apie atstovų kainodarą: juk gamintojų ŠS kainos skiriasi nuo kelių šimtinių iki keliolikos tūkstančių... Jums tereikia pasinaudoti šia situacija: pasėdėti Google prie „natūralių“ kainų paieškos.

Tai i ka pasiulyme reikia labiausiai krept demesi? COP? ar dar prisiskaiciauapie ivairiausius koeficiantus?
Tik ne į ŠS charakteristikas. Tiksliau- jos mažai ką lemia. Rezultatas priklausys praktiškai tik nuo to, kaip įrengta visa sistema. Sudėtinga ką tai komentuoti ar patarti- nepateikėte išsamios info.

Bet ir siuose reitingavimuose nesimato kai kuriu SS, kurie dabar mus domina.
Tai nėra svarbu. Jei atradote gamintojo liniją- modeliai praktiškai nesiskirs savo „geležimi“ (tik funkcijomis).

Tada jau geriau kinietiska imciau, ne taip skausminga finansiskai butu nauja nupirkti po garantinio sugedus pirmam.
Tame galima atrasti logikos. Ypač- jei nepatingėti pasiieškoti info apie China gamintojus (tarp jų yra labai netgi padorių). Be to, bent du iš čia pristatytų gaminių- praktiškai „gryni kiniečiai“.
Prisiminus lietuvišką specifiką. Kone visi pristatomi gamintojai turi savo gamyklas China. Neturiu info- kuriame pasaulio krašte pagaminti į Lietuvą įvežami ŠS. Visai nesvarbu, kad jie turi visus brendo atributus.

Is navarotu domina tik vesinimo funkcija
Siūlyčiau nepamiršti apie navarotą, kai vanduo boileryje kasdien automatiškai užkaitinamas virš ≈55°C. Kaip bebūtų keista- pardavime yra ŠS be šios funkcijos (užtat su gražesnėmis charakteristikomis ruošiant karštą vandenį). Legionelės labiau pavojingos senesniems žmonėms, tačiau „užgriebia“ ir vaikus. Skaičiau apie atvejį, kai dėl to vokiečių šeimoje susirgo abu vaikai.

iki galo nenusprendem ar tikslinga tai daryt per SS ar rengti atskira kondicionavimo sistema
Daug geriau (mažesniais eksploataciniais kaštais) su šia užduotimi susitvarkys tinkamai įrengta rekuperacinė. Visada pigiau vėsumą (šilumą) išsaugoti, nei gaminti.

P.S. Sunku komentuoti- šiek tiek mažokai pateikiate info. Jei kokios tai informacijos negalite/nenorite paviešinti- persiuskite į AŽ. Nėra aišku net iš kokių ŠS renkatės. Pvz.: oras-vanduo „reitingavimas“ šiek tiek skiriasi nuo žemė-vanduo. Jei vėliau kas bus ne taip- viešai keiksite ir mane. Tai bus ne visai teisinga. Nelabai ko verti komentarai žmogaus, disponuojančio tik labai labai labai bendra informacija.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY©: 17 rugpjūčio 2010 - 10:06