Įkraunama...
Įkraunama...

Gražios mintys apie vaikus

Kai vaikas priešinasi Tavo valiai, turi atrasti savyje jėgų sustoti - kad nurimtų besipriešinanti vaiko dūšia; vėliau širdys susitars. Priešingu atveju Tu kaip tankas važiuoji: nesistengdamas jo suprasti, o tik aikštingai primetinėdamas savo valią. Jei nori, kad vaikas tave laisvai mylėtų, pasitikėtų tavimi, apdovanotų tave savo nerūpestingumu, būtų šalia tavęs savimi - privalai sustoti. Nes... kaip moko mus Janušas Korčakas: kas myli, tas gali reikalauti; kas nemyli, net galvos glostyti negali.


***


Pagarba - tai meilės demonstravimas.
Gerbkite Vaiko nežinojimą!
Gerbkite pažinimo darbą!
Gerbkite nesėkmes ir ašaras!
Gerbkite Vaiko nuosavybę ir jo biudžetą!
Gerbkite Vaiko teisę būti tuo, kuo jis yra!
Gerbkite jo bėgantį laiką ir šiandieną!
Gerbkite kiekvieną atskirą minutę, nes ji mirs ir niekada nesugrįš!
Gerbkite tyras akis, švelnią odą, jaunas pastangas ir pasitikėjimą!
Gerbkite, jei ne šlovinate, tyrą, dorą šventą vaikystę!


***


user posted image

is
Laimingu vaiku salis
Atsakyti
Vaikas stebėjo kaip senelė rašo laišką ir paklausė:
- Tu rašai apie mane?
Močiutė nustojo rašyti, nusišypsojo ir atsakė anūkui:
- Taip, tu atspėjai, aš rašau apie tave. Bet daug svarbiau ne tai, ką aš rašau, o tai kuo rašau. Aš norėčiau, kad kai užaugsi, taptum panašus į šį pieštuką…
Mažylis smalsiai pažvelgė į pieštuką, bet nepastebėjo nieko ypatinga.
- Jis toks pat, kaip ir visi pieštukai!
- O čia jau kaip pažiūrėsi. Šis pieštukas turi penkias savybes, kurios tau reikalingos, jei nori gražiai nugyventi sutardamas su visu pasauliu.
Pirma: gali būti genijumi, bet visada atmink apie tave Vedančios Rankos egzistavimą. Šią ranką mes vadiname Aukštesniąja jėga. Pasitikėk šia jėga ir mokykis ją jausti.
Antra: kad galėčiau rašyti, man tenka drožti pieštuką. Ši procedūra šiek tiek jam skausminga, bet po to, jis rašo daug ploniau, subtiliau. Tad mokėk kęsti skausmą, atmindamas, kad jis tave apvalo ir taurina.
Trečia: jei naudoji pieštuką, visada galima pasinaudoti ir trintuku, kad ištaisytum klaidas. Pataisyti save – kartais visai gerai. Dažnai – tai vienintelis būtas išlikti teisingame kelyje.
Ketvirta: nėra taip svarbu iš kokio medžio pagamintas pieštukas ar kokia jo forma, svarbiausia – grafitas, šerdis esantis jo viduje. Visad stebėk tai kas vyksta tavo viduje.
Ir penkta: pieštukas visad palieka po savęs pėdsaką. Taip ir tu, savo veiksmais, palieki po savęs pėdsakus, tad kas kart pasverk kiekvieną savo žingsnį.

Autorius nežinomas.
Atsakyti
Kiekvienas naujagimis yra pats ryškiausias įrodymas, kad Dievas dar nenusivylė žmogumi.
/R. Tagorė/
Atsakyti
Ryškiausi pokyčiai po vaikų gimimo yra šie:

Vaikų klegesys tampa tavo namų muzikiniu fonu.

Didžiausia svajonė - išsimiegoti.

Pradedi pastebėti visas nėščias moteris ir mažus vaikus. (Kur jie buvo anksčiau?)

Knygų lentynas papildo naujausios knygos apie vaikų auklėjimą.

Namų interjeras įgauna naują tendenciją - žaislai, žaisliukai...ar yra nors viena vieta namuose be jų?

Pusryčiai - 15 val. tapo įprastu reiškiniu.

Pradedi suprasti teletabius. Jie tau netgi patinka.

Įgauni sugebėjimą užmigti vos padėjus galvą. Dažnai šalia vaiko. Su drabužiais.

Žurnalus moterims pakeičia žurnalai vaikams ir apie vaikus.

Šlubuoja atmintis: nebeprisimeni, kada paskutinį kartą buvai kine/teatre ar restorane be vaikų.

Iš kitos pusės lavėja matematikos įgūdžiai - žinai vaiko kiekvieną priaugtą gramą ir centimetrą.

Tapai visavertės mitybos eksperte (nori, kad vaikas gautų kuo daugiau vitaminų).

Tapai medicinos eksperte - žinai ką ir kuo gydyti, dar ir draugei patarsi, susirgus jos vaikui.

Tačiau auklėjimo ekspertės įgūdžiai greitai išgaruoja. Taip lengva būdavo auklėti svetimus vaikus.

Pradedi suprasti, ką norėjo pasakyti tėvai: „Kai turėsi savo vaikų, mus suprasi". Tėvai buvo teisūs.

Tavo smegenys dirba kaip interneto paieškos sistema Google. Per dieną iškyla šimtai klausimų: Kodėl nemiega? Per ilgai miega? Nevalgo? Kodėl visą dieną valgė? Kodėl neramus? Kada iškelti į kitą kambarį? ir panašūs klausimai.

Padidėjo mano širdis. Nežinojau, kad taip beprotiškai mylėsiu savo vaikus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Visgi: 01 liepos 2012 - 12:02
QUOTE(Visgi @ 2012 07 01, 13:01)
Ryškiausi pokyčiai po vaikų gimimo yra šie:

Vaikų klegesys tampa tavo namų muzikiniu fonu.

Didžiausia svajonė - išsimiegoti.

Pradedi pastebėti visas nėščias moteris ir mažus vaikus. (Kur jie buvo anksčiau?)

Knygų lentynas papildo naujausios knygos apie vaikų auklėjimą.

Namų interjeras įgauna naują tendenciją - žaislai, žaisliukai...ar yra nors viena vieta namuose be jų?

Pusryčiai - 15 val. tapo įprastu reiškiniu.

Pradedi suprasti teletabius. Jie tau netgi patinka.

Įgauni sugebėjimą užmigti vos padėjus galvą. Dažnai šalia vaiko. Su drabužiais.

Žurnalus moterims pakeičia žurnalai vaikams ir apie vaikus.

Šlubuoja atmintis: nebeprisimeni, kada paskutinį kartą buvai kine/teatre ar restorane be vaikų.

Iš kitos pusės lavėja matematikos įgūdžiai - žinai vaiko kiekvieną priaugtą gramą ir centimetrą.

Tapai visavertės mitybos eksperte (nori, kad vaikas gautų kuo daugiau vitaminų).

Tapai medicinos eksperte - žinai ką ir kuo gydyti, dar ir draugei patarsi, susirgus jos vaikui.

Tačiau auklėjimo ekspertės įgūdžiai greitai išgaruoja. Taip lengva būdavo auklėti svetimus vaikus.

Pradedi suprasti, ką norėjo pasakyti tėvai: „Kai turėsi savo vaikų, mus suprasi". Tėvai buvo teisūs.

Tavo smegenys dirba kaip interneto paieškos sistema Google. Per dieną iškyla šimtai klausimų: Kodėl nemiega? Per ilgai miega? Nevalgo? Kodėl visą dieną valgė? Kodėl neramus? Kada iškelti į kitą kambarį? ir panašūs klausimai.

Padidėjo mano širdis. Nežinojau, kad taip beprotiškai mylėsiu savo vaikus.



jau girdėta, bet thumbup.gif thumbup.gif wub.gif wub.gif viskas atitinka drinks_cheers.gif tik pusryčiai būna dar vėliau biggrin.gif o paskutinis pasakymas wub.gif wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sidrulka: 01 liepos 2012 - 14:18
QUOTE(Visgi @ 2012 07 01, 13:01)
Ryškiausi pokyčiai po vaikų gimimo yra šie:



Tikrai, labai moteriška smile.gif
Atsakyti
9mėn.nešioji, 7 val.gimdai, metus nemiegi, o jinai matot į tėtį panaši...
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2012 07 02, 23:20)
9mėn.nešioji, 7 val.gimdai, metus nemiegi, o jinai matot į tėtį panaši...

Šmaikštu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Shalimar @ 2012 07 02, 23:20)
9mėn.nešioji, 7 val.gimdai, metus nemiegi, o jinai matot į tėtį panaši...


thumbup.gif
Gerai, kad mano dukra, pasak aplinkinių, tarsi mano klonas. Tik sumažinta versija. rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Visgi @ 2012 07 03, 00:31)
Šmaikštu smile.gif



taip ir yra drinks_cheers.gif , tik gimdžiau, ne 7 val, o 5 val biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Visgi @ 2012 06 27, 17:46)
Kiekvienas naujagimis yra pats ryškiausias įrodymas, kad Dievas dar nenusivylė žmogumi.
/R. Tagorė/

wub.gif wub.gif
Atsakyti
Virsta vakaras auštančiu rytu,
Blausias rūkas kažkur tarp kalnų,
Jei kas nors manęs paprašytų,
Apsakyt ką dabar aš jaučiu.

Nesakyčiau, kad skauda, kad gelia...
Nesakyčiau, kad tolsta viltis,
Ir kad mažą vaikelio rankelę,
Sapne glostau, mana paslaptis...

Širdį, lūpas, akis atiduočiau
Už stebuklą karštai melsdama,
Kad tik mano ranką laikytų,
Ir paglostęs sakytų "Mama"...
Atsakyti