Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

QUOTE(kipse @ 2010 03 27, 12:16)
Laba diena.

Išeidama vaiko auginomo atostogų parašiau prašymą iki 3m. (materialinė situacija buvo gera, darbas mano šiaip sau). Bet šią sav. sužinojau, kad yra laisva darbo vieta (o ji man patiktų) ir kurios man net nesiūlo, o priima metams (kol grįšiu) visai naują žmogų. nes visi galvoja , kad aš nesiruošiu dar metus grįžt (manau, jiems paranku). ar aš galiu reikalauti darbdavio tos darbo vietos jau? ar jie turi teisę manęs nepiimti kol mano vaikui sueis 3m, kaip ir rašiau prašyme?


Darbadavys jei nenori, gali nepriimti jūsų į norimą darbo vietą, jei tai nėra jūsų senoji darbo vieta. O atostogas iki 3 m. galite nutraukti įspėjusi darbdavį prieš 2 savaites, taip grįžtant į senąją darbo vietą.
Atsakyti
QUOTE(ravesa @ 2010 03 27, 12:25)
Darbadavys jei nenori,  gali nepriimti jūsų į norimą darbo vietą, jei tai nėra jūsų senoji darbo vieta.


net jei etato, iš kurio išėjau atostogauti nebėra?

Ačiū už atsakymą.
Atsakyti
QUOTE(Pookelis @ 2010 03 14, 13:41)
Ieškok kas galėtų pažiūrėt sergantį vaiką, gal yra kokia kaimynė pensijoj? Ar teta?

Aš irgi laukiu ir bijau to laiko kai reikės į darbelį grįžt, realiai nėr kur grįžt, o kitą susirast bus sunku

Nieko gudro neturiu,pensininkam rupi ramybe,o teta darbingas zmogus.Tik is dalies guodzia,kad tevas db darbo neteko,tai pabus namie,jei susirgtu.
Atsakyti
turiu begalias klausimu?

esu motinystes atostogose iki 2m. (iki 2metu dar geras pusmetis, bet galvojau,kas butu ,jei butu ir kuris variantas pats geriausias)

skaitinedama supratau, kad yra keli variantai, kaip galima pasielgti griztancioms i darba...

1. grizti i darba po 2 metu (su rizika, kad tave ismes)
a) iseiti savo noru - negauti kompensacijos, bet istojus i birza, moketu birza, dar pretenduotum i soc parama.
cool.gif iseiti saliu susitarimu - gauti iseitines, bet istojus i birza ilga laika nieko negautum, soc paramos taip pat.
c) bandyt islikt darbe (pagal istatyma, kad negali atleisti, kol nera darbuotojo kaltes) ir sulaukti, kol kuo nors tave apkaltins ir ismes.
d) dirti imoneje toliau, kaip priklauso (jei tik yra galimybe) thumbup.gif.

2. prasitesti atostogas iki 3 metu (bet tureti omeny,kad darbo vieta laikoma iki 3 meu, tai grizti reiktu keliais men anksciau, kad vieta uzsiimtum):
a) pretenduot i socialines pasalpas, del to, kad augini vaika iki 3 metu budama namuose.
cool.gif isidarbint kitoj darbovietej, nenutraukiant atostogu senojoje imoneje (argumentuojant, gal po metu pageres ir liks mano darbo vieta, jei vis dar noresiu i darba grizti)

jei kas zinot dar kokiu variantu papildykit, labai noriu apgalvot visus.
gal kas smulkiau galite paaiskinti del to antro darbo prasitesus atostogas iki 3 metu?
koks leistinas papildomo darbo etatas? net klausimo padoriai nemoku suformuluot, kol su tuo dalyku nesusiduriau, gal yra taip dirbanciu mamyciu?

kaip del birzos, ar galima i ja istoti esant trecius metus motinystes atostogose ir ieskotis papildomo darbo?
aciu visoms ,kas parasys su kuo susidure ar ismano.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 29 kovo 2010 - 10:47
dar toks klausimelis, o galima po dvieju metu grizti i darba (nes griztu kaip tik ant kaledu- o tuo metu visada pardavimo skyriuose atsiranda darbo) ir po 2 menesiu, vel prasitesti motinystes atostogas iki 3 metu ir bandyti darbintis kitur.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 29 kovo 2010 - 12:26
pabusiu klausimu maiseliu:

tarkim iseinu is darbo (iki 12 menesiu pradirbimo darbe truksta 1 menesio) dabar esu motinystes atostogose, mano iseitine skaiciuojasi is tu nepilnu 11 menesiu, ar iskaiciuojama ir motinystes atostogu laikas i darbo staza? kaip suprantu ismoka skaiciuojama taip:

Atleidžiamam darbuotojui turi būti išmokama jo vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka atsižvelgiant į to darbuotojo nepertraukiamąjį stažą toje darbovietėje:

1. iki dvylikos mėnesių - vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

2. nuo dvylikos iki trisdešimt šešių mėnesių - dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

3. nuo trisdešimt šešių iki šešiasdešimties mėnesių - trijų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

4. nuo šešiasdešimties iki šimto dvidešimties mėnesių - keturių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

5. nuo šimto dvidešimties iki dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių – penkių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio;

6. daugiau kaip dviejų šimtų keturiasdešimties mėnesių - šešių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio.

tai is kiek man menesiu skaiciuotu iseitne? 11 ar plius 36 (3 metai motinystes atostogose) ir dar atostoginiai, nes ne kartelio nebuvau atostogose?
tarkim mano alga minimumas, tai kiek cia priklausytu?

http://www.verslosav...s-atostogu.html
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 29 kovo 2010 - 13:42
labai daug girdejau klaidinancios informacijos, kad dirbant pagal terminuota sutarti ir pastojus, atejus termino laikui- sutartis tampa neterminuota.
is tikro ji vis dar lieka terminuota, nes buvo sustabdyta tam laikotarpiui (kuris draudzia atleisti besilaukiancia moteri is darbo) ir bus pratesiama- draudimui paibaigus - dazniausiai tai buna 1 menuo po 3metu motinystes atostogu)
neterminuota ji tampa tik tada, jei termino laikotarpyje nebuvo jokiu draudimu (kaip nestumas) ir abi salys nenutrauke termino


cia tiesiog nukopijavau is valstybines darbo inspekcijos (vdi) pasiskaitymui, gal kam pravers:

klausimas
Su darbuotoja buvo sudaryta terminuota darbo sutartis iki 2007-03-31, tačiau 2007-02-23 darbuotoja pateikė pažymą apie nėštumą. Ar suėjus terminui, t. y. 2007-03-31, nenutraukta darbo sutartis (dėl to, kad darbuotoja yra nėštumo ir gimdymo atostogose) tampa neterminuota kaip tai numato DK 126 straipsnio 2 dalis?

atsakymas
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2005 m. rugsėjo 26 d. nutartyje (Civilinė byla Nr. 3K-3-423/2005) konstatavo, kad terminuotos darbo sutarties nenutraukimas suėjus jos terminui dėl to, kad ją nutraukti draudžia įstatymas (DK 132 str.), negali būti vertinamas kaip sukeliantis darbo sutarties tapimo neterminuota teisines pasekmes.

Dėl to, kad darbuotoja pasinaudojo DK 132 straipsnio 1 dalyje numatyta garantija ir pateikė pažymą apie nėštumą, darbo sutartis negalėjo būti nutraukta su šia darbuotoja nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms (išskyrus DK 136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus atvejus). Todėl nenutraukta terminuota darbo sutartis suėjus joje sulygtam terminui (t. y. 2007-03-31) savaime netampa neterminuota, o terminas bus laikomas suėjusiu praėjus garantijos taikymo laikui.

klausimas
Su darbuotoja buvo sudaryta terminuota darbo sutartis iki 2007-03-31, tačiau 2007-02-23 darbuotoja pateikė pažymą apie nėštumą. Ar gali darbdavys nutraukti terminuotą darbo sutartį suėjus jos terminui, t. y. 2007-03-31? Jei ne, kada ši sutartis turėtų būti nutraukta?

atsakymas
DK 126 str. 1 d. nustato, kad suėjus darbo sutarties terminui, darbdavys arba darbuotojas turi teisę nutraukti darbo sutartį. To paties straipsnio 2 dalyje numatyta, kad nė vienai iš šalių darbo sutarties nenutraukus, laikoma, kad sutartis tapo neterminuota.

Vadovaujantis DK 132 str. 1 d., darbo sutartis negali būti nutraukta su nėščia moterimi nuo tos dienos, kai darbdaviui buvo pateikta medicinos pažyma apie nėštumą, ir dar vieną mėnesį pasibaigus nėštumo ir gimdymo atostogoms, išskyrus DK 136 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus atvejus, taip pat laikinąją darbo sutartį pasibaigus jos terminui.

DK 126 straipsnio 1 dalyje nustatytas darbo sutarties nutraukimo pagrindas patenka tarp tų pagrindų, pagal kuriuos DK 132 straipsnio 1 dalyje nustatytu laikotarpiu darbdaviui draudžiama nutraukti darbo sutartį su nėščia moterimi. Taigi DK 132 straipsnio 1 dalyje nustatytu laikotarpiu darbdavys neturi teisės nutraukti terminuotą darbo sutartį su nėščia moterimi pagal DK 126 straipsnio 1 dalį (2004 m. balandžio 22 d. LAT Civilinė konsultacija Nr. A3-105).

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija 2005 m. vasario 9 d. nutartyje (Civilinė byla Nr. 3K-3-92/2005) konstatavo, kad darbo sutartis dėl termino suėjimo gali būti nutraukiama, kai pasibaigia jos terminas. Jei terminas yra nustatytas sutarties šalių, bet jo suėjimo metu darbuotojui turi būti taikoma DK 132 straipsnio 1 dalyje numatyta garantija ir jis ketina ja naudotis, tai pagal šios įstatymo normos nuostatą sutartinis darbo sutarties terminas įstatymo pagrindu perkeliamas į kitą datą. Darbo sutarties, kaip terminuotos, pobūdis išlieka. Per DK 132 straipsnio 1 dalyje nustatytą laiką darbo sutartis įstatymo pagrindu vykdoma kaip terminuota ir dar nepasibaigus terminui. Darbo sutartis per tą laiką negali būti nutraukiama suėjus terminui, nes terminas bus laikomas suėjusiu praėjus garantijos taikymo terminui. Iki to darbo sutarties terminas nėra suėjęs ir neatsiranda pagrindo, numatyto DK 126 straipsnio 1 dalyje.

Toje pačioje nutartyje Lietuvos Aukščiausiasis Teismas taip pat konstatavo, kad moteriai, dirbusiai pagal terminuotą sutartį ir jos metu tapusiai nėščia, įstatymas nustato garantiją – draudimą atleisti ją tam tikrą laiką iš darbo. Darbuotojo valia yra nuspręsti, ar šia garantija pasinaudoti. Ketindama ja pasinaudoti, darbuotoja informuoja darbdavį apie įstatyme numatytą faktą – nėštumą. Garantija turi būti taikoma nuo pažymėjimo pateikimo, jei tik darbuotoja neatleista. Ar darbuotoja naudosis įstatymo suteikta garantija, palikta jos nuožiūrai, nes ji gali naudotis garantija, t. y. pateikti duomenis darbdaviui ir nebūti atleistai, ar nesinaudoti, t. y. nepateikti duomenų ir būti atleistai vykdant nuostatą, kad darbo sutartis pasibaigė.

http://www.vdi.lt/index.php?1457012481
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vikosiuks: 29 kovo 2010 - 14:42
QUOTE(kipse @ 2010 03 27, 13:31)
net jei etato, iš kurio išėjau atostogauti nebėra?

jei etato nebėra, tai darbdavys siūlys tau darbo vietą arba išeiti, o ką jau jis pasiūlys, čia jam spręsti.

QUOTE(vikosiuks @ 2010 03 29, 13:25)
dar toks klausimelis, o galima po dvieju metu grizti i darba (nes griztu kaip tik ant kaledu- o tuo metu visada pardavimo skyriuose atsiranda darbo) ir po 2 menesiu, vel prasitesti motinystes atostogas iki 3 metu ir bandyti darbintis kitur.

gali grįžti, vėl išeiti 4u.gif
Atsakyti
Laba diena 4u.gif
Norėjau paklausti, gal kuri susidūrėte su tokia situacija?

Šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose iki vaikui sueis 3 m. Bet šiandien mane informavo, kad aš nebegalėsiu grįžti į darbą nes mano darbo vieta yra naikinama. Aš dabar ir vėl laukiuosi, todėl man iškilo klausimas, ar jie gali naikinti mano darbo vietą? Gal pristačius pažymą apie nėštumą jie negali jos naikinti? O jei jie ją panaikins, ar aš galėsiu išeiti antro vaiko priežiūros atostogų?
Labai ačiū kas galės padėti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(aize @ 2010 03 29, 16:35)
jei etato nebėra, tai darbdavys siūlys tau darbo vietą arba išeiti, o ką jau jis pasiūlys, čia jam spręsti.
gali grįžti, vėl išeiti 4u.gif

Na spręs tikrai netik jis, nes DK teigia, kad moteris po vaiko auginimo atostogų grįžtą į busvusią savo darbo vietą. Jei darbo vieta neišsaugota moteriai t.b. pasiūlyta adekvati darbo vieta su tokiu pačiu atlygio paketu. Žodžiu grįžtat į darbą su tokiomis pat sąlygomis, kokios buvo iki išėjimo. Jei darbdavys negali to pasiūlyti galima nutraukti darbo santykius šalių susitarimu (pasiūlyti sąlygas gali tiek darbdavys tiek darbuotojas). noriu, priminti, kad pasiūlymas šalių susitarimu galioja 7 darbo dienas, per kurias jūs tikrai dar sykį galite viską aptarti su darbo teisės specialistu. Taip pat primenu, kad galima derėtis išeitinių iki vaikui sukaks 3 metai (nes tai amžius kai darbdavys jau gali įspėjęs prieš 4 mėn. atleisti su pagal stažą priklausančiomis išeitinėmis arba gali sumažinti atlygį).
Mamos jūs turite kol kas puikias sąlygas kovoti už savo ir vaikų teises.
Linkiu visoms grįžtančioms sėkmės ir kantrybės. smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Neraitė @ 2010 03 29, 17:32)
Laba diena  4u.gif
Norėjau paklausti, gal kuri susidūrėte su tokia situacija?

Šiuo metu esu vaiko priežiūros atostogose iki vaikui sueis 3 m. Bet šiandien mane informavo, kad aš nebegalėsiu grįžti į darbą nes mano darbo vieta yra naikinama. Aš dabar ir vėl laukiuosi, todėl man iškilo klausimas, ar jie gali naikinti mano darbo vietą? Gal pristačius pažymą apie nėštumą jie negali jos naikinti? O jei jie ją panaikins, ar aš galėsiu išeiti antro vaiko priežiūros atostogų?
Labai ačiū kas galės padėti  4u.gif

Nepergyvenk, nes tugalėsi grįžti, o jie tau privalės pasiūlyti darbo vietą. Tau reikės pačiai spręsti ar darbo vieta ir atlygis atitinka lūkesčius ir pan. Kol darbo teisėje pakeitimų nėra nesileisk gąsdinama. Čia gudrus ėjimas smile.gif
Atsakyti
Gal kas galit padeti nezinau kur kreiptis buvau parasiusi vaiko auginimo atostogu iki sukaks 2 metukai sukako kovo 27d nuvaziavau i buvusi darba pakiso pasirasyti paruostus popierius kad iseinu savo noru nesirasiau darbo vietos nesiulo nes nera tai dabar nesuprantu savo padeties kaip ir nepaliuosuota tureciau but bet ir be darbo vietos
Atsakyti
QUOTE(Renita456 @ 2010 03 30, 11:16)
Gal kas galit padeti nezinau kur kreiptis buvau parasiusi vaiko auginimo atostogu iki sukaks 2 metukai sukako kovo 27d nuvaziavau i buvusi darba pakiso pasirasyti paruostus popierius kad iseinu savo noru nesirasiau darbo vietos nesiulo nes nera tai dabar nesuprantu savo padeties kaip ir nepaliuosuota tureciau but bet ir be darbo vietos

tu turi buti darbe, nesvarbu kad ir ant kedutes sedek ar stovek kur nori, bet turi buti darbo vietoj, kitaip atleis tave uz pravaikstas, sita jie tikrai gali. Dar pasiskambink i darbo inspekcja, pasitark.
Atsakyti