Įkraunama...
Įkraunama...

Grįžimas į darbą po motinystės atostogų

Darbo sutarties sąlygos keičiamos tik darbuotojo sutikimu. Nors dabar, jeigu nori dirbti, dirbsi taip kaip pasakys darbdavys.
Šiuo atveju jums reikia tik padaryti pakeitimus esamoje darbo sutartyje, juk dirbsite toje pačioje įmonėje. Bandomasis laikotarpis tik priimant darbuotoją į darbą. Aišku šalys gali tarpusavyje rašyti įvairius susitarimus, pvz. jeigu nesusitvarkysite su pareigomis, na skyriaus vadovės, po trijų mėn. grįšite į seną darbo vietą, pan. Čia aišku ne tokia situacija.
Dėl atostogų darbdavys iš dalies yra teisus. LR DK nurodyta, kad atostogos suteikiamos šalių susitarimu, šiuo atvėju viena šalis - darbdavys nesutinka. Jeigu būtų atostogų grafikas, tada jis privalėtu išleisti. Pasakykite darbdaviui, kad atostogos turi buti suteikiamos tais pačiais metais, gal kaip nors sutiks.
Visada reika bandyti tartis gražiuoju.
Juk be darbo nesinori likti, ypač dabar.

QUOTE(dominika100 @ 2009 12 29, 19:44)
Ojojo, mamytes. Na ir geroj gi salelej gyvenam..Susilaukei vaiku, tai ir sedek namie...Juokinga ir graudu kartu...Kokia valdzia, tokia ir tvarka visur..
As ir turiu gryzti i darba, bet... PASIRODO TAI PROBLEMA  blink.gif

Pasibaige mano 2 metu vaiko prieziuros atostogos. Turiu sukaupta 50d. kasmetiniu atostogu. Planavau jas pasiimti is karto po vaiko prieziuros atostogu. Nuejusi i darba rasyti atostogu prasymo, suzinojau, kad vadovas manes neisleidzia, sako, yra laisva darbo vieta ir tu turi gryzti, o jei nori atostogu, tai su atostogu prasymu rasyk ir prasyma iseiti is darbo. Sako, pamastyk ir informuok rytoj, ka nusprendei. Pasirinkau, zinoma, darbo vieta, t.y. gryzima i darba. Bet ta laisva darbo vieta, kitame skyriuje nei dirbau iseidama i dekreta. I mano sena darbo vieta primtas zmogus ir jis vis dirba ten. As sutinku sugryzti i darba, sutinku eiti dirbti i kita skyriu, bet... Nesuprantu kokiu pagrindu ir kuo remiantis imone turi teise mane kviesti i tos vietos konkursa (pokalbiai)? Ar gali priversti pasirasyti naujai sutarti ir dar su bandomuoju laikotarpiu? Darboviete sako, kad jai gryzti ne i savo skyriu, o i kita, nors pareigos ir darbo pobudis tas pats, bet darbo vieta yra nauja. As to nesuprantu. As juk dirbu toje imoneje, tik buvau isleista motinystes atostogu. Tai pagal DK turiu gryzti i tas pacias pareigas, su tomis pats salygomis, su ta pacia galiojancia sutartimi kaip kad gryzciau i sena vieta...Juk ne del mano kaltes ta vieta yra uzimta ir as del to neturiu nukenteti..Jei as pasirasau nauja sutarti su banduomuoju laikotarpiu, tai kita diena jie gali mane ismesti is darbo ir as lieku kvailes vietoj ir dar be nieko.
Kalbejausi su advokatu, konsultavausi VDI, jie man sake, kad imone negali taip elgtis sugryzusia darbuotojai is motinystes atostogu. Negali buti jokiu atranku, jokiu bandomuju laikotarpiu.
Gal teko kam susidurti su tokia situacija, ar teko ka panasaus girdeti?


Mačiau klausimą dėl VDI ir teismo.
Buvo sprendžiamas atvėjis, kai darbdavys laiku nemokėjo DU. Teismas priteisė DU, delspinigius ir VDU už kiekvieną praleistą dieną.

Teisme galima ir taikos sutartis, kai šalys susitaria gražiuoju, teismas ją patvirtina, o darbdavys privalo vykdyti.

Buvo dvi bylos, kurios pasiekė teismą. Ir viena, kur privertė sumokėti VDI.
Atsakyti
Norėjau ir aš paklausti, nors gal jau ir buvo toks klausimas. blush2.gif Aš šiuo metu prašymą darbovietėje parašius vaiko auginimui iki jam sueis 2 m. Jei norėčiau dar pabūti ilgiau namuose, negrįžti į darbą, ar galiu vėl rašyti prašymą vaiko auginimui iki 3m ir kada reikėtų pranešti apie tai darbovietėje? Jei prašymą parašysiu vaiko auginimui iki 3 m., ar galėsiu grįžti i darbą po kelių mėn, dar nesuėjus vaikui 3 m.
Atsakyti
turbūt mamytės po dekreto į darbą nebegrįžta, kad tema numirusi g.gif


Sakykit, ar išeitinę galima gauti tik už realiai išdirbtus metus įmonėje? Tie du metai dekrete turbūt nesiskaito kaip išdirbti metai? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kaktuke @ 2010 01 15, 08:04)
turbūt mamytės po dekreto į darbą nebegrįžta, kad tema numirusi  g.gif
Sakykit, ar išeitinę galima gauti tik už realiai išdirbtus metus įmonėje? Tie du metai dekrete turbūt nesiskaito kaip išdirbti metai?  g.gif


Skaitosi 4u.gif
Atsakyti
gali bylinėtis po teismus, bet nervai kartais brangiau kainuoja, aš tai irgi išėjau iš darbo po atostogų ir su mažesne kompensacija nei priklauso ir norėjau, kadangi nesinori su jais kariauti, kai norės atleisti pradės pagalius kaišyt į ratus ir dar kokius, gaila sveikatos kažkaip, o po to ir rekomendacijos negausi iš tokio darbdavio jei reikės.
Atsakyti
QUOTE(Tučka @ 2010 01 15, 11:39)
Skaitosi  4u.gif

aišku, nu tai ryškia nujos vieną atlyginimą doh.gif

Atsakyti
Aš grįžau po metų į darbą, ir tai teko ieškotis kito darbo. Istatymai gražiai parašyti, bet praktikoje kai susiduri, po vaiko priežiūros niekam esi nereikalingas doh.gif Supykus ieškojau darbo ir greit radau kita darbą.
Atsakyti
labas merginukės 4u.gif jungiuos ir aš į jūsų gretas, man sugrįžt dar tik 2011 sausį, mano darbo vieta saugoma iki vaikui sukaks 2 metai, vietoj manęs niekas nedirba, nes dirbu biudžetinėj įstaigoj, bet tai nereiškia, kad viskas bus gerai. nors to labai tikiuosi. teko pabendraut su kolegom, kol kas esu laukiama, aišku dabar...bet dar visi metai.
Atsakyti
QUOTE(perfekta @ 2009 12 29, 20:30)
Na, as dirbu dideleje ir gerai zinomoje imoneje TEO, patikek daro ka nori doh.gif jau isitikinau savo kailiu ir jiems viskas dzin

Sveika,
gal gali smulkiau papasakoti ka jie tau padare? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(azk @ 2009 12 30, 23:00)
Norėjau ir aš paklausti, nors gal jau ir buvo toks klausimas. blush2.gif  Aš šiuo metu prašymą darbovietėje parašius vaiko auginimui iki jam sueis 2 m. Jei norėčiau dar pabūti ilgiau namuose, negrįžti į darbą, ar galiu vėl rašyti prašymą vaiko auginimui iki 3m ir kada reikėtų pranešti apie tai darbovietėje? Jei prašymą parašysiu vaiko auginimui iki 3 m., ar galėsiu grįžti i darbą po kelių mėn, dar nesuėjus vaikui 3 m.

180 straipsnis. Atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai
2. Darbuotojas, ketinantis pasinaudoti šiomis atostogomis ar grįžti į darbą joms nepasibaigus, apie tai raštu privalo įspėti darbdavį ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatytas ilgesnis įspėjimo terminas. mirksiukas.gif
Atsakyti
http://www.15min.lt/...pinigu-56-80350
Atsakyti
norejau paklausti gal kas zinote, neseniai suzinojau kad po motinystes atostogu jai tave atleidzia kaip ir dar gauni pasalpa is darbo birzos, nes tau stazas kaip ir ejo, ( viena pazystama taip susitvarke.)
bet jei as iseiciau savo noru ir keliauju i darbo birza tai kaip jau ir nera ko tiketis bedarbio pasalpos?
Atsakyti