Įkraunama...
Įkraunama...

Greitai, paprastai ir skaniai - FARŠAS

o iš kalakutienos faršo eksperimentą tokį padariau

pasidariau tešlą kaip picos padui daroma (galima ir iš Malsenos miltų mišinio picai)
faršą pasiruošiau kaip kotletams, tik nedėjau bulkos ir kiaušinių.

pakilusią tešlą iškočioji ir iškloti į formą (pasilikti dalį tešlos uždengimui), sudėti sluoksniais: dalį faršo, kepintų morkyčių su svoguniukais (pagardintais krapais ar kitais žalumynais, pagal skonį), majonezo sumaišyto su kečiupu ir likusią dalį faršo. likusią tešlos dalį iškočioti ir uždengti mėsą, kraštus sulipinant.
kepti orkaitėje kol tešla gražiai apskrunda.

tik aš kai kepiau dar žalioje tešloje padariau skylutes, nes bijojau,kad gali neiškepti,tai per jas ištekėjo mėsos skysčiai ir jis pateko į indo kraštus ir mėsos pyrago kraštai buvo nesuskrudę ir "šlapi". taigi, nedarykite skylučių

o dar buvo likusios tešlos ir faršo - padariau kaip pica calsone tik mažsne vaikams, tai labai patiko - sakė picinis pyragėlis.
nedariau skylučių - ir iškepė ir suskrudo

tik foto nedariau, nes tokio mano pyrago vaizdelis buvo nekoks. pirmas blynas....
bet kitą kartą jau žinosiu kaip padaryti
Papildyta:
QUOTE(pijus @ 2008 04 06, 14:46)
darau daba, iskilo neaiskumas - ar farsas iskepa keptuvej?  g.gif nereik i orkaite kokia  g.gif  g.gif juk ten sluoksniuojas, ar maisot viska? tokia vireja is manes, nesusigaudau  ax.gif aciu jei kas patarsit  4u.gif

viskas ten iškepa keptuvėje ir maišyti nereikia, tik nedaryk kaitrios liepsnos
Atsakyti
QUOTE(auksegi @ 2008 03 07, 09:42)
atsivežiau kaimiško faršo. Išsikepiau labai skanių kotletų. Receptas iš savo galvos, bet išėjo nepaprastai skanu: apie 0,5 kg faršo, įmušiau 3kiaušinius, kokius 2 šaukštus krakmolo, pridejau prieskonių (česnako, druskos, pipirų, vegetos, šaldytų krapų), šaukštą majonezo. Viska gerai išmakalavau, įpyliau virinto vandens, kad tešla būtų tokia, kad galėtum kabinti šaukštu ir dėti į keptuvėje įkaitintus riebalus. Na, panašiai kaip blynus. Žodžiu, tešla t.b. tirštos giretines mases. Tikras apsivalgymas  thumbup.gif



nu tikras apsivalgymas thumbup.gif

auksegi uz skania vakariene 4u.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(auksegi @ 2008 03 07, 11:42)
atsivežiau kaimiško faršo. Išsikepiau labai skanių kotletų. Receptas iš savo galvos, bet išėjo nepaprastai skanu: apie 0,5 kg faršo, įmušiau 3kiaušinius, kokius 2 šaukštus krakmolo, pridejau prieskonių (česnako, druskos, pipirų, vegetos, šaldytų krapų), šaukštą majonezo. Viska gerai išmakalavau, įpyliau virinto vandens, kad tešla būtų tokia, kad galėtum kabinti šaukštu ir dėti į keptuvėje įkaitintus riebalus. Na, panašiai kaip blynus. Žodžiu, tešla t.b. tirštos giretines mases. Tikras apsivalgymas  thumbup.gif


Labai dekui uz toki recepta thumbup.gif Labai skanu thumbup.gif
Atsakyti
Aš tai iš senų laikų mokyklos darbų pamokėlių prisimenu bulves, keptas orkaitėje, įdarytas faršu: perpjauni pusiau nemažą bulvę, išskobi puseles kaip dubenėlius, įdedi į juos po sviesto gabaliuką, ir faršo su mėgstamais prieskoniais, kepi orkaitėje mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(auksegi @ 2008 03 07, 11:42)
atsivežiau kaimiško faršo. Išsikepiau labai skanių kotletų. Receptas iš savo galvos, bet išėjo nepaprastai skanu: apie 0,5 kg faršo, įmušiau 3kiaušinius, kokius 2 šaukštus krakmolo, pridejau prieskonių (česnako, druskos, pipirų, vegetos, šaldytų krapų), šaukštą majonezo. Viska gerai išmakalavau, įpyliau virinto vandens, kad tešla būtų tokia, kad galėtum kabinti šaukštu ir dėti į keptuvėje įkaitintus riebalus. Na, panašiai kaip blynus. Žodžiu, tešla t.b. tirštos giretines mases. Tikras apsivalgymas  thumbup.gif

Sita receptuka suzinojau is sesers. Tikrai labai skanu. Kazkoks tarpinis patiekalas tarp blynu ir kepsniu. Tik as paruosta tesla apie valanda palaikau saldytuve, ji tada buna tokia vientisesne, o vandens nepilu.
thumbup.gif
Atsakyti
as ka tik apsivalgiau tu sumustiniu su farsu, kur temos pradzioje kazkas receptuka buvo idejes. mmmm, noriu dar, bet jau nebelenda biggrin.gif as dar uzbarsciau siek tiek kmynu ant surio, man truko tik alaus... thumbup.gif
Atsakyti
Aš panašiai visada kepu kotletus- kai įdedi majonezo ir krakmolo, jie būna trapesni- bet jei padaugini- nesusiformuoja, ir išsiardo. Vanduo irgi suteikia minkštumo- norint kad cepelinuose faršas perdaug nesuliptų į standų gumulą, reikia pilti į jį vandens.
Papildyta:
O šiaip, aš dar mėgstu paprasčiausiai pasikepti faršo, ir valgyti -man skanu:)

Dar galima gaminti naminius koldūnus iš faršo- prisšaldai, ir turi- daug skenesni nei pirktiniai, nors darbo nemažai- bet tada geriau daugiau prisišaldyti, kad ilgesniam laikui būtų, tai nebus taip abydna, kad daug darbo įdėta, o tik vienam pavalgymui. Aš į koldūnus labai mėgstu dėti jau pakepintą faršą- man taip daug skaniau, biri mėsytė būna, ir geresnio skono- ir išverda koldūnai greičiau mirksiukas.gif

Dar lazanija, ar kažkas panašaus, skanu su faršu- ypač kai namuose pasigamini iš tikrų pomidorų su česnakais ir tą padažą rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 12 rugpjūčio 2008 - 23:30
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 08 12, 03:36)
Aš tai iš senų laikų mokyklos darbų pamokėlių prisimenu bulves, keptas orkaitėje, įdarytas faršu: perpjauni pusiau nemažą bulvę, išskobi puseles kaip dubenėlius, įdedi į juos po sviesto gabaliuką, ir faršo su mėgstamais prieskoniais, kepi orkaitėje mirksiukas.gif

jo man irgi nuo mokyklos laiku uzsilikes sitas receptukas, daznai seimyna pradziuginu tokiom skobtom bulvytem thumbup.gif 4u.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
As vakar gaminau farsu idarytas bulves, ir visa laika kepdavau orkaiteje, o si karta idarytas sustaciau i puoda nedideli, pakepinau svoguna, morka, uzpjausciau pomidora, druskos, pipiriuku, lapeli lauro, uzdejau grietines, sviesto truputuka, prieskoniu ir troskinau ant virykles. Buvo tikrai skanu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo silsta: 18 rugpjūčio 2008 - 09:07
Gal pasakytumėt, iš kokios mėsos (sprandinė, nugarinė ir t.t.) geriausia susimalti (arba paprašyti, kad parduotuvėje sumaltų) kiaulienos faršą? Ačiū.
Atsakyti
QUOTE(svytejimas ezero dugne @ 2008 08 12, 03:36)
Aš tai iš senų laikų mokyklos darbų pamokėlių prisimenu bulves, keptas orkaitėje, įdarytas faršu: perpjauni pusiau nemažą bulvę, išskobi puseles kaip dubenėlius, įdedi į juos po sviesto gabaliuką, ir faršo su mėgstamais prieskoniais, kepi orkaitėje mirksiukas.gif


geras,bandysim mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(aisvyde @ 2008 08 19, 17:26)
Gal pasakytumėt, iš kokios mėsos (sprandinė, nugarinė ir t.t.) geriausia susimalti (arba paprašyti, kad parduotuvėje sumaltų) kiaulienos faršą? Ačiū.

Aš iš sprandinės maluosi
Atsakyti