Įkraunama...
Įkraunama...

Greitai, paprastai ir skaniai - FARŠAS

Na ir prisiskaičiau čia skanumynų visokiu smile.gif Kol viską išbandysiu..

Dar noriu ir nuo savęs tokį lengvą ir greitą receptuką pasiūlyti. Kai tingiu vyrui visada darau ax.gif O ir pats gana dažnai užsiprašo.

Taigi imu apie puskilogramį faršo (dažniausiai kiauliena su jautiena) ir verčiu į įkaitintą keptuvę (be jokių riebalų). Apkepu tą faršą ant vidutinės ugnies, kepdama įberiu mėgiamų (arba tokių, kokių tuo metu turiu) prieskonių. Dar uždengusi patroškinu apie 10-15 minučių ant silpnos ugnies. Paskui suberiu skardinę konservuotų pupelių aštriame padaže (nemėgstantiems aštriai galima kitokių pupelių). Įdedu kelis šaukštus pomidorų padažo, išmaišau. Jei trūksta, įberiu dar prieskonių ir patroškinu apie 5 minutes vis pamaišydama. Valgom su makaronais (dažniausiai spagečiais). Vyras labai mėgsta aštriai, tai dar ir pomidorų padažą kartais dedu aštrų, ir prieskonių stipresnių smile.gif Bet man irgi patinka. Jei labai jau aštru būna, tai daugiau makaronų suvalgau. O nederėtų.. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laurucka: 24 sausio 2007 - 15:49
Afrikietiškas mėsos apkepas "BOBOTIE"

1 riekė batono be plutos,
300 ml pieno,
30 g sviesto,
1 didelis supjaustytas svogūnas,
2 smulkiai sukapotos česnako skiltelės,
1 kg maltos jautienos,
1 VŠ kario miltelių,
90 g džiovintų abrikosų,
90 g stambiai kapotų nuplikytų migdolų,
2 VŠ vaisių čatnio,
1 VŠ citrinos sulčių,
druskos, pipirų,
2 kiaušiniai,
30 g migdolų lakštelių.

Batono riekė apšlakstyti 2 VŠ pieno ir palikti 5 min. įmirkti.
Tuo tarpu, svieste apkepti svogūnus ir česnakus, kol taps minkšti.
Padidinti ugnį, sudėti jautieną ir maišant kepti 5 min, kol parus. Nusemti riebalų perteklių.
Suberti kario miltelius ir kepti 2 min. Sudėti susmulkintus abrikosus, migdolus, supilti čatnį, citrinų sultis, įberti druskos, pipirų.
Sutrinti batoną su pienu, įmaišyti faršo masę. Sudėti į karščiui atsparų indą ir kepti 180 C temperatūros orkaitėje 35 min.
Kiaušinius išplakti su likusiu pienu, pasūdyti, įberti pipirų. Plakinį supilti ant mėsos, pabarstyti migdolų lakšteliais ir kepti dar 25-30 min., kol sukrešės viršutinis sluoksnis.

Mano korektūros: turėjau kalakutienos faršą, tai jį ir naudojau. Vietoje vaisių čatnio dėjau bruknių padažo paukštienai (pirktas), migdolų į vidų nedėjau- tik viršų pabarsčiau, o viską kepiau ne svieste, bet aliejuje.

Labai originalus ir skanus patiekalas! 4u.gif
Atsakyti
Štai taip tas "Bobotie" atrodo. smile.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(smike @ 2007 02 03, 17:25)
Štai taip tas "Bobotie" atrodo.  smile.gif

user posted image

oi, kaip skaniai atrodo ax.gif
Atsakyti
Visai neseniai mačiau per kažkurią Rusijos TV, kaip vienas garsus kulinaras mokė kepti kotletus lotuliukas.gif Rodos ko čia nemokėti... O jis mokė į maltą mėsą nedėti ničnieko, išskyrus mėgstamus prieskonius ir mirkytą bandelę. Jokių kiaušinių ir kt priedų. Bandelę mirkyti ne piene, o vandeny. Dar su prieskoniais galima svogūnų, česnakų. Ir viskas. Jei masė per sausa, galima įpilti vandens. Tada formuoti kotletukus ir kepti (aš visad kepu orkaitėj). Iš tikro, kaip jis sakė, gaunasi labai minkšti ir purūs. Pabandykit mirksiukas.gif
Atsakyti
500gr kalakutienos faršo
3 didelės skiltelės česnako
druskos
pipirų
džiuvėsėlių

Faršą, druską, pipirus ir išspaustus česnakus sumaišyti į vientisą masę, imti nedideliais gabaliukais ir delnuose suploti paploteli, apvolioti dziuveseliuose ir kepti keptuveje is abiejų pusių kol paruduos, mums skaniausia su bulviu kose ir burokeliu salotom
Atsakyti
4u.gif

O as ruosdama kotletus vietoje bulkos,itarkuoju bulve ax.gif
Atsakyti
QUOTE(ANGELL @ 2007 05 19, 16:44)
4u.gif

O as ruosdama kotletus vietoje bulkos,itarkuoju bulve ax.gif



negirdeta man g.gif o cia zalia bulve? su kokia tarka , burokine? reiks pamegint bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(kedute @ 2007 05 20, 12:53)
negirdeta man  g.gif  o cia zalia bulve? su kokia tarka , burokine? reiks pamegint bigsmile.gif

Taip zalia bulve o tarka -cepelinu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ANGELL @ 2007 05 19, 17:44)
4u.gif

O as ruosdama kotletus vietoje bulkos,itarkuoju bulve ax.gif

ir as,is mamos parsinesiau pamoka drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(bru @ 2007 05 24, 00:58)
Taip zalia bulve o tarka -cepelinu 4u.gif




nu reiks pabandyt mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(tavi @ 2006 11 02, 12:23)
Iš patyrimo galiu pasakyti - bulves reikia apvirti. Jos turi būti kietokos.


nu...o aš jas perviriau...žiūrėsiu kas gausis, kaip tik šį patiekalą pietums gaminu...tik dar pridėjau pievagrybių, o fermentinio sūrio ne itin daug g.gif
Atsakyti