Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių šlapimo takų bėdos: uždegimas, akmenligė

niu tai klausimas: kaip isoroskai pasireiskia akmenlige? kas viduj katino vyksta isaiskinot ax.gif
Atsakyti
smile.gif+2007 03 17, 15:51-->
QUOTE(Ievute smile.gif @ 2007 03 17, 15:51)
niu tai klausimas: kaip isoroskai pasireiskia akmenlige? kas viduj katino vyksta isaiskinot  ax.gif

Daznas ejimas i dezute,slapinimas po truputi,Gali buti su krauju.Cia pagrindiniai pozymiai.
Atsakyti
smile.gif+2007 03 17, 14:51-->
QUOTE(Ievute smile.gif @ 2007 03 17, 14:51)
niu tai klausimas: kaip isoroskai pasireiskia akmenlige? kas viduj katino vyksta isaiskinot  ax.gif


Tiesiog tau pacituoju naujausią rastą populiarią informaciją... doh.gif tongue.gif

Kai dėžutėje skauda... 2007.03.12 | 15:37 (1)
Laura Šaulytė

Gyvūnai serga tokiomis pačiomis ligomis kaip ir žmonės. Ir kenčia lygiai tiek pat, tik negali pasiskųsti. Supratau tai, kai mano katinas susirgo šlapimo takų uždegimu.

Liga prasidėjo staigiai: katinas ėmė vaikščioti į savo dėžutę kas kelias minutes, o tupėdavo joje apie 5 minutes, kartais ilgiau. Po to ėmė šlapintis su krauju ir lakti daug vandens. Teko kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Kačių išvedamųjų šlapimo takų liga (KIŠTL) dažniausiai serga kastruoti katinai nuo 4 iki 9 metų. Ligos požymiai panašūs į žmonių cistitą. Iš katino laikysenos ir išraiškos bandant šlapintis galima spręsti, kad ir skauda jam taip pat.

Kodėl serga kastruoti katinai? Todėl, kad jų uretra (kanalas, kuriuo šlapimas teka iš pūslės) yra daug siauresnė nei kačių. Šlapimo pūslėje kaupiasi kristalai (arba akmenys), kurie gali užkimšti kanalus ir neleisti šlapimui pratekėti. Jei kanalai užkemšami visiškai, katinas nebegali šlapintis, taigi tenka statyti kateterį ir dirbtiniu būdu ištuštinti pūslę. Jei katinas nepradedamas gydyti laiku, akmenligė gali sukelti negrįžtamus inkstų pažeidimus arba akmenys pratrinti pūslę.

Lengvesnę ligos formą - šlapimtakių uždegimą - gali sukelti ir peršalimas arba stresas. Tuomet katinas gali šlapintis, tačiau po truputį ir tai daro labai dažnai.

Pagrindinės šios ligos priežastys yra:

Maistas. Nesubalansuotame, pigiame maiste dažnai pasitaiko magnio ir fosforo. Šie mineralai yra pagrindinės dažniausiai pasitaikančios kristalų rūšies – struvitų – dalys. Struvitiniai kristalai dažniau susidaro šarminiame šlapime, o kitų rūšių (pavyzdžiui, kalcio oksolatai) – rūgštiniame.

Judėjimo trūkumas. Jei katinas mažai juda, gyvena bute, kuriame mažai vietos (arba gyvūnui skirtas mažas plotas), jis ima rečiau šlapintis, o tai tik paspartina ligą. Įtakos retam šlapinimuisi turi ir nešvarus gultas arba švaraus vandens trūkumas.

Kūnas. Uždegimą arba akmenligę skatina ir augintinio antsvoris.

Taigi, jeigu katinui sutriko šlapinimasis, šlapime atsirado kraujo arba jo spalva nenormali, jis šlapinasi dažnai ir mažais kiekiais, yra neramus, apatiškas, neėda, slepiasi – pats laikas kreiptis į veterinarijos gydytoją dėl šlapimo takų uždegimo. Kai kurie katinai ima šlapintis kambariuose arba neįprastose vietose.

Kaip atskirti, kad katinas šlapinasi neįprastai? Jei jo galva nuleista, nugara išlenkta (kūprinasi), priekinės kojos laikomos vertikaliai, užpakaliniai raumenys įtempti, užpakalinės kojos laikomos vertikaliau, kelio sąnarys atitrauktas atgal – tai jau nenormali laikysena. Katinas gali rėkti arba kniaukti, tūpčioti, kilnoti uodegą.

Ligos atveju būtina apsilankyti veterinarijoje, nebandykite gyvūno gydyti žmonių vaistais! Geriausia, ką galite padaryti – tai laikyti katiną šiltai (apkloti miegantį, laikyti ant kelių, neleisti prie lango ar į balkoną). Vėliau katiną reikia maitinti specialiu dietiniu maistu, kuriame nedaug magnio ir fosforo. Jis reguliuoja kristalų susidarymą šlapimo pūslėje bei rūgštingumą. Šio maisto būna pirkti veterinarijose arba specializuotose gyvūnų parduotuvėse.

Nuolat aprūpinkite augintinį dideliu kiekiu šviežio vandens (nešviežio jie tiesiog negeria), skatinkite jį judėti, valykite jo guolį ir maitinkite specialiu maistu. Kitu atveju liga gali atsinaujinti vėl ir vėl, o katinas nuolat kentės pragarišką skausmą.




Šaltinis: Balsas.lt

Atsakyti
Daug pasenusios ir klaidingos informacijos. Kiek galima kartoti kad mokslo nera irodyta kastracijos rysys su FLUTD ar akmenlige. Straipsnyje autore ( kas ji - veiseja, studente, siaip kaciu augintoja? ) aiskina apie kastruotu katinu slapimkanalio siauruma palygindama su kaciu, taciau nei puse zodzio neuzsimena kad kastruotu ir nekastruotu katinu slapimkanalio diametras toks pats, ir kastracija jo neitakoja! Nesamoningas teiginys, kad jei katinas maziau juda tai jis maziau slapinasi, jau sakiau simta kartu kad tai priklauso nuo geriamo vandens kiekio ir dregmes kieko maiste. Niekada dar neteko matyti ar skaityti apie tai kad akmenys pratrintu pusle, cia jau is fantastikos srities lotuliukas.gif. Teiginys del pigaus maisto irgi pasenes, struvitiniai kristalai kaip pagrindine priezastis buvo diagnozuojami beveik 95% vsiu akmenliges atveju pries 15-20 metu, po to kai maisto kompanijos pradejo mazinti magnio ir fosforo kieki sausuose maistuose bei gaminti maista mazinanti slapimo PH, t.y. rugstinanti - procentaliai padaugejo kalcio oksalatu kurie dabar sudaro daugiau negu 50% visu kristalu. Ne zodzio apie stresa, idiopatini cistita, igimtas problemas, onkologines ligas ir t.t. Ir tai Fonda vadini naujausia informacija g.gif ?

Dabar pavyzdelis is siandienines praktikos. Gizmo, paprastas trumpaplaukis rainas katinas, nekastruotas, didziaja dali gyvenimo praleidziantis lauke, 1.5 metu, maitinamas pagrinde sausu Whiskas. Seiminkas nezinojo ar katinas slapinasi ar ne nes dazniausiai tai atlieka lauke, bet atkreipe demesi, kad Gizmo labai liudnas, neaktyvus, nenori esti, daznai kniaukia ir slepiasi po lova. Apziuros metu nustatyta persipildziusi, skausminga pusle, bei didziausias abscesas kaireje kaklo puseje. Kraujo tyrimai normos ribose, slapime - kraujas ir nedidelis kiekis struvitiniu kristalu . Teko standartiskai gydyti, kateterizuoti, praplauti pusle, skysciai i vena, antibiotikai ir hospitalizacija. Plius dar sutvarkem abscesa. Tipiskas atvejis kad nekastruoti katinai, vaikstantys i lauka nera apsaugoti nuo FLUTD, o vat abscesai jiems pasitako n kartu dazniau negu nekastruotiem. Turbut del to Fonda nesigincysi?

Zodziu siulyciau baigti sita agitacija pries kastracija neparemiant to jokiais moksliniais tyrimais. Dar suprasciau jei tamsta butum veterinarija baigus, o dabar svaistytis tokiais teiginais nei sis nei tas.
Tas pats butu jei as kokiam nors agronomu forume pradeciau iki pazaliavimo gincytis kodel bulves prastai augai ar kaip zeme tresti besiremdamas savo subjektyvia darzininko patirtim, bet neturiu as tokio issilavinimo todel to ir nedarau. Todel siulyciau ir tau Fonda susiproteti pagaliau.
Atsakyti
QUOTE(speegles @ 2007 05 15, 14:05)
negi aš turėsiu pakol katinėlis gyvas bus šerti jį vienu ir tuo pačiu maistu skirtu akmenligės profilaktikai idant išvengt eilinio priepuolio pasikartojimo sad.gif  nu kažkokia nesamonė sakyčiau... blink.gif


Panašu kad taip. Jeigu jau yra akmenligė, ir linkusi kartotis, tai gali tekti pastoviai šerti profilaktiniu maistu, kad keistų šlapimo rūgštinę/šarminę pusiasvyrą. Tik nebūtinai tai turi būti Specifikas, gali būt bet kuris veterinarinės linijos maistas (Hillsas, Royalis). Svarbu tiksliai žinoti rūšį (nuo kokių akmenų). Bet visi jie nepigūs.
Taip pat labai svarbios visos kitos profilaktinės priemonės - tikriausiai veterinaras apie jas papasakojo?
Atsakyti
QUOTE(speegles @ 2007 05 15, 05:05)
Trumpai drutai noriu užduoti klausimą, į kurį atsakymo nerandu jau metus laiko. Mano katinas (3 metai jam) lygiai prieš metus apsirgo akmenlige, puslės uždegimu ar kaip tai pavadinsi, simptomai tie patys (amžinas nerezultatyvus sėdėjimas dėžutėje, šlapinimasis su kraujuku). tai va, atsigavo jis tada po kurso vaistu, beabejo vetas prisake maitinti specificu nuo akmenuku, ir ne kitaip.. puse metu valge jis jy, bet pripažinkim, nepigi investicija tas specifikas, o ir valgyt jam jį atsibodo, tad pasitarus su tais kas prekiauja maisteliu, paskaičius komentarų forume nusprendziau pakeisti ne ka prastesniu, tačiau neskirtu butent akmenliges profilaktikai (tipo neturejo pasidaryti blogiau). daviau nuttra golda, paskuj is manjanos dar ysigijau nuttra nuggetsu, nu ir spėkit ką, praėjo lygiai metai ir vėl katulis iš dėžės neišlipa... veterinaras griežtai mane išbarė kad maista pakeičiau ir iškart puolė siūlyti hils'o c/d arba specifika ta specialų... tad pagaliau užduosiu klausimą, tiesiog noriu sužinot Jūsų nuomonę: negi aš turėsiu pakol katinėlis gyvas bus šerti jį vienu ir tuo pačiu maistu skirtu akmenligės profilaktikai idant išvengt eilinio priepuolio pasikartojimo sad.gif  nu kažkokia nesamonė sakyčiau... blink.gif




Labai daug buvo sia tema diskutuota ansktesniuose puslapiuose, pasiskaityk! O dabar kai problema atsinaujino tie patys akmenukai ( kristalai) slapime t.y. struvitai? Nes labai daznai buna kad pradzioje buna struvitai o po to pakeitus dieta ir rugstinant slapima atsiranda kalcio oksalatai. Deja kartais tokiems katinams kurie nenori esti slapio maisto ir turi chronisku bedu su akmenlige lieka vienintele iseitis - perianalines uretrostomijos operacija.
Atsakyti
QUOTE(Cancer @ 2007 05 18, 01:08)
Labai daug buvo sia tema diskutuota ansktesniuose puslapiuose, pasiskaityk! O dabar kai problema atsinaujino tie patys akmenukai ( kristalai) slapime t.y. struvitai? Nes labai daznai buna kad pradzioje buna struvitai o po to pakeitus dieta ir rugstinant slapima atsiranda kalcio oksalatai.  Deja  kartais tokiems katinams kurie nenori esti slapio  maisto ir turi chronisku bedu su akmenlige lieka vienintele iseitis - perianalines uretrostomijos operacija.


šita anagi, o kaip nustatyt kokio tipo akmenys? po pirmo priepuolio veterinaras buvo liepes atvešti šlapimo tyrimui padaryti, bet tai kad be šansu to sisiuko išprašyt iš katulio doh.gif su smeliu gi neneši, o į tuščią dėžutę jis niekaip nenori lipt g.gif dabar valgo jis Hill's c/d, bet maciau lyg yra dar ir s/d, irgi nuo struvitų, tai net nezinau kurio jam ishtikro reikia.
Papildyta:
QUOTE(manjana @ 2007 05 17, 18:29)
Panašu kad taip. Jeigu jau yra akmenligė, ir linkusi kartotis, tai gali tekti pastoviai šerti profilaktiniu maistu, kad keistų šlapimo rūgštinę/šarminę pusiasvyrą. Tik nebūtinai tai turi būti Specifikas, gali būt bet kuris veterinarinės linijos maistas (Hillsas, Royalis). Svarbu tiksliai žinoti rūšį (nuo kokių akmenų). Bet visi jie nepigūs.
Taip pat labai svarbios visos kitos profilaktinės priemonės - tikriausiai veterinaras apie jas papasakojo?


na kiek aš prisiskaičiau ir veterinaro esu informuota tai norint nesusirgti reikia: 1. vengti blogo maisto (griežtai vengiam); 2. valgyti specialų maitą (valgom); 3. gerti daug vandens (kiek lenda tiek geriam, visaip stengiuosi padidinti tą jo norą gerti, bet sunkiai sekasi); 4. vengti streso (neįsivaizduoju kas mano banditui gali stresa kelti ); 5. daugiau judėti (nu pajuda ir dar kaip). daugiau nezinau ka is savo puses galeciau padaryti, bet kad ir ka bedaryciau, matyt yra kažkas ko nei aš nei katinas nepakeisim.... g.gif
Atsakyti
QUOTE(speegles @ 2007 05 21, 01:18)
šita anagi, o kaip nustatyt kokio tipo akmenys? po pirmo priepuolio veterinaras buvo liepes atvešti šlapimo tyrimui padaryti,


O tai pirmo priepuolio metu katinas nebuvo gydykloje apziuretas?
Jei katinas nenori slapintis i tuscia dezute nuvezk katina i klinika, bet kuris vet. gydytojas turi moket paimti slapimo megini tyrimui ( cistocenteze tas dalykas vadinasi).
Atsakyti
QUOTE(Cancer @ 2007 05 21, 14:15)
O tai pirmo priepuolio metu katinas nebuvo gydykloje apziuretas?
Jei katinas nenori slapintis i tuscia dezute nuvezk katina i klinika, bet kuris vet. gydytojas turi moket paimti slapimo megini tyrimui ( cistocenteze tas dalykas vadinasi).


buvo buvo apžiūrėtas, vos tik kas aš iškart pas veterinara lekiu su katinu po pažastim. paskuj seka 5 dienos antibijotiku (kiek aš suprantu) ir katinas "sveikas". o to šlapimo paėmimo varianto man nepasiūlė. reiks apie tai pagalvot ir kreiptis į kita vetą. aplamai ta pas kurią lankiausi tiek man, tiek katinui antipatiją sukelia... gyvulys aišku yra gyvulys, bet ir jam reikia švelnumo...
Atsakyti
QUOTE(VaivaN @ 2007 07 23, 14:44)
O kaip buvo nustatytas inkstų nepakankamumas? Darė tyrimus ar pagal jūsų išvardintus kokius nors požymius? Kokias tabletes ir homeopatinius vaistus davėte?

Mes vykom i LVA (kur visad katina vezam), siaip jis visad sirgdavo bronchitu, kartais net po pora kartu i metus, letini bronchita turejo, paskiau aprimo, ir rudeni vel prasidejo kosejimai, nuvaziavom - nustatyta kaliciviroze, katinas pagijo. Ziema mes kaip minejau keitem maista, ji visai neede(galvojau gal issidirbineja) ir kai pradejo kusti, nuvzem - pirmiausia jiems kilo itarimas del jo tu bronchitu visokiu ir pan., bet pasisverem - prarades vos ne trecdali kuno svorio, kaulai sviecia, dare kraujo tyrima, ir parode atsakymas, kad neveikia inkstai g.gif
Radau recepta, kuri mums skyre(sake saip kad tai tik pailgins katino gyvenima kiek, pageres truputi, bet kad mums atrodo dabar jis visiskai pasitaises) Taigi:
1.SOLITOKO COMPOSITUM (nelabai iskaitau, lyg toks pavadinimas). po oda 1xd. 3d. is eiles,pas kiau kas 2 d. dvi savaites.
2.ENAP(5mg): po viena astuntadali tabletes 1-2xd. 14dienu.
3. ALBUMOHEEL(cia tie homeopatiniai). po 1tabl. 2xd. 30d.
tuos homeopatinius uzsisakem zmoniu vaistinei(,,Muziejaus"homeopatijos vaistine), ten musu klause padaryti lasiukais, ar tokiais kaip zirniukais, paprasem kad darytu zirniukais, tai 1 tablete atitinka 5 tokie zirniukai.
Atsakyti
Simptomai:
ramus, mažiau bendraujantis anksčiai labai daug gerdavo (pstaraji pusmetį) dabar mažiau, valgo mažai, šlapinasi visur...Nekastruotas 9 metų katinas. Akmenligė ar kažkas kita? g.gif Katinas labai piktas ir pas veterinarą sunku nugabenti...Gal kas pakomentuotų? Iš anksto dėkui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Latte @ 2007 08 08, 13:28)
Simptomai: ramus, mažiau bendraujantis anksčiai labai daug gerdavo (pstaraji pusmetį) dabar mažiau, valgo mažai, šlapinasi visur...Nekastruotas 9 metų katinas. Akmenligė ar kažkas kita? g.gif Katinas labai piktas ir pas veterinarą sunku nugabenti...Gal kas pakomentuotų? Iš anksto dėkui 4u.gif


Internetu nelabai pasakysi. Reikia tyrimų. Nelabai aiškiai aprašėt: kada buvo tas "anksčiau" – prieš pusmetį? "Šlapinasi visur" – šlapinasi ar žymisi? Ar visada taip darydavo, ar pradėjo tik dabar? Ar turi savo dėžę ir ar daro ir į ją? Kaip dažnai šlapinasi? Kokia šlapimo spalva?
Katino piktumas – ne priežastis nerodyti jo veterinarui. Tai auklėjimo problemos (nors dabar jau, aišku, ne laikas auklėti 9 metų senuką).
Atsakyti