Įkraunama...
Įkraunama...

Kačių šlapimo takų bėdos: uždegimas, akmenligė

QUOTE(kykute @ 2007 03 14, 18:00)
Truputuką patikslinsiu  blush2.gif Akmenys susidaro dėl to, kad šlapimas pūslėje užsistovi ir mineralų kristalai nusėda pūslės dugne ir sulimpa. Vienas dalykas – jei tų kristalų yra daug (šeriant netinkamai, kai maiste esantys mineralai šalinasi su šlapimu) arba jei katinas retai šlapinasi (neišplauna kristalų dažnai ir jie gali kauptis). O kada katinas rečiau šlapinasi? Tada kada jis yra nutukęs, mažai juda ir tingi nueiti į dėžutę. O kada katinas nutunka? Kada kastruotam katinui yra neribojamas maistas ir jis mažiau juda (nes nėra reikalo pas panas eiti). Va jums ir loginė seka: kastracija - nutukimas - akmenys. Ta vidurinė grandis labai svarbi. Nebūtinai kastracija yra lygu akmenims.
Inkstų akmenys katinams aplamai būdingi dėl jų šlapimo takų anatominės sandaros. Nuo kastracijos ji gi nesikeičia...

Oi kaip įdomiai supintas loginis priežastinio-pasekminio ryšio pagrindimas g.gif Tik vėlgi aiškinama tuo pačiu simptomatiniu požiūriu - kitaip ir negali būti mūsų tradicinėje simptomatinėje medicinoje-veterinarijoje. Taigi akmuo yra pasekmė. Bet "užsistovėjęs šlapimas pūslėje" - juk irgi pasekmė. Tai kodėl gi jūs įrodinėjate, kad tai yra akmenų susidarymo priežastis? Pagal jus "priežastis' yra ir kad "mineralų kristalai nusėda ir sulimpa"? Bet tai irgi pasekminis veiksmas?... Oi, oi... tongue.gif Tai gal pagal jus priežastis yra, kad "tų kristalų yra daug"? Arba, kad katinas "retai šlapinasi"? O gal kad "šeriama netinkamai, kai maiste esantys mineralai šalinasi su šlapimu'? Tik, įdomu, kaip dar kitaip jie gali būti šalinami, t.t. ir per išmatas, prakaitą .."? Bet tik turint galvoje nuolatinę ir nepertraukiamą medžiagų apykaitą, t.y. visų medžiagų, t.t. mineralų, nuolatinį kaupimo-šalinimo procesą ląsteliniame lygyje (tai nėra "elementaru" toli gražu..). Ir visi tolesni įrodinėjimai-neaktyvumas, nutukimas...- taip pat tik pasekmė. O priežasties taip ir nenurodote? Tiesiog, ji prieštarautų vetbiznio tikslams. O mes ją įvardinam kiekvieną kartą, nesidangstydami "veterinarijos mokslu", kai kalba eina apie katinėlių akmenligę, diabetą ir kt. specifines medžiagų apykaitos sutrikimo ligas. Būtent šios gausiausios rūšies ligas sukelia ?... - ko čia "išsidirbinėti" - kai pats pavadinimas ir atsako, nurodo priežastį - medžiagų apykaitos sutrikimas . Tik kokių medžiagų? Be abejo - hormonų.. O kurgi dingo ar atsirado perteklius (t.y. disbalansas) tų hormonų? Ir kokių? Kai jų tūkstančiai rūšių cirkuliuoja organizme nuolat ir supertiksliais periodais ir maršrutais? Nebandysiu jų vardinti... doh.gif Tiesiog atsakysiu, o jūs bandykite paneigti - pirmiausia tai visų visų hormonų, kuriuos gamino lytinės liaukos. Jei žmogui, išpjovus skydliaukę, prirašoma bent tiroksino arba jei po kiaušidžių pašalinimo duodamas prednizolonas, "pakaitinė terapija", kol antinksčiai perims jo gamybos padidinimą, tai kastruotos katės, katinai turi "suktis" patys. Netgi maistas prastinamas ir kiekis mažinamas, taip dar labiau bloginant hormonų kompensacinį mechanizmą. Žodžiu, "loginė seka ... blush2.gif ". Lyg mokslo nebūtų įrodyta, kad ataugos, akmenys, smėlis ir kitos mineralų sankaupos organizme susidaro ne dėl jų pertekliaus, o kaip tik dėl trūkumo - dėl sutrikusio įsisavinimo, kuomet organizmas tiesiog atpažįsta pavojų netekti Ca, Na, Mg ir kt. makro-mikromineralų ir jų nepaleidžia. Lygiai kaip per dietas nepaleidžia vandens (tinimas), riebalų (nutukimas) .... Sveikata - tai visapusiškas visko balansas (rūgščių-šarmų, hormonų, ląstelinės-tarpląstelinės pusiausvyros, psichikos...ir kitos energetikos).
Kykute, ar tu galėtum pažinti hormoną? Visapusiškai? Ne tik fiziologiniame mikroskopiniame lygmenyje? Kad ir jo veikimą? Molekulinį, energetinį? O jei ne - tai kodėl vis išpjauni tų hormonų tūkstančius, šimtus tūkstančių? Ar geriau sprendi už Dievą, ko gyvybei reikia, tą gyvybę Sukūrusiajam? Ar manai, kad Jis klydo?
P.S. Siūlyčiau pasidomėti nobelisto veterinaro-mokslininko Dž.Uolluko atradimais apie maisto reikšmę žmogaus ir gyvūno ilgaamžiškumui ir sveikatai... doh.gif Rasi sutapimų su šiais pamąstymais...atleiskite doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 14 kovo 2007 - 23:09
Va čia tai atsakymas thumbup.gif thumbup.gif . Ar vis dar atrodo, kad akmenligė ir kastracija susiję, kaip popiežius su baletu biggrin.gif biggrin.gif
Atsakyti
Fonda, kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę. Labai jau gudriai čia viską surašei (kad kitoms nežinančioms protingai atrodytų ax.gif ), tačiau... Kačių šlapimo takų sindromas (tame tarpe ir akmenys) – multifaktorinė liga, kuriai įtakos turi daug faktorių, pradedant paveldėtomis genetinėmis savybėmis ir baigiant netaisyklinga gyvūno mityba ar stresu. Aš tik pabandžiau išdėstyti supaprastinta schema, žmonėms suprantama kalba.

QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 23:47)
Būtent šios gausiausios rūšies ligas sukelia ?... - ko čia "išsidirbinėti" - kai pats pavadinimas ir atsako, nurodo priežastį - medžiagų apykaitos sutrikimas . Tik kokių medžiagų? Be abejo - hormonų..


Kačių urologinį sindromą sukelia daugelis priežasčių, o ne tik medžiagų apykaitos sutrikimas. Net ir normaliausios apykaitos organizme, jei katinas gulės ant sofos, tingės nueiti į dėžutę, mažai gers vandens, jo šlapimas dėl antrinės vandens absorbcijos darysis vis koncentruotesnis. O prisiminkime bandymą iš fizikos mokykloje, kuomet ruošėme prisotintą druskos tirpalą ir auginome kristalus ant siūlo: kuo didesnė mineralo koncentracija, tuo greičiau formuojasi ir auga kristalai. Taip pat ir šlapimo pūslėje.
Jei taip dar tiksliau – taip, mineralinių medžiagų apykaitą reguliuoja hormonai. Tačiau hormonų organizme yra daug, o konkrečiai už mineralinių medžiagų apykaitą atsakinga yra skydliaukė su savo gaminamais hormonais. O skydliaukės kastruojant tai nieks neišpjauna tongue.gif

QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 23:47)
Tiesiog, ji prieštarautų vetbiznio tikslams. O mes ją įvardinam kiekvieną kartą, nesidangstydami "veterinarijos mokslu", kai kalba eina apie katinėlių akmenligę, diabetą ir kt. specifines medžiagų apykaitos sutrikimo ligas.


Kas per išsireiškimas – vetbiznis? Veterinarai yra tam, kad padėtų gyvūnams ir jų šeimininkams, patartų, paaiškintų, sumažintų bereikalingas gyvūnų kančias. Aišku, negaliu šnekėti už visus kolegas (net ir geriausioje bandoje juodų avių pasitaiko), tačiau tokiu atveju galima surasti analogiją ir su žmonių medicina (nors dėl to kažkodėl nieks nesipiktina) – veterinarijoje tikrai nėra tiek išvešėjusi "šeimos klano", nekompetetingumo, abejingumo ir kyšininkavimo sistema. Kiek teko pastebėti, veterinarijos gydykloje (kur dirba geriausiu atveju 2-3 veterinarai) pagalba gyvūnui atskuba greičiau, nei nuvažiavus į KMUK klinika susiūti prakirstą kraujuojančią žaizdą (nors aplinkui zuja penkiolika gydytojų ir sesučių, o iš visų kabinetų kvepia kava). Tai kur čia biznis? Keltis naktį dėl neišsišuniuojančios kalės, "sirgti" su kiekvienu pacientu, spręsti šeimininkų psichologines problemas doh.gif Kartais nuo tokio gero biznio į šlavėjas išeiti norisi.

Ir, beje, kas tie mes? Paslaptingoji Mėnulio šviesos sekta, garbinanti natūralumą ir gamtą ir leidžianti gyvūnams numirti jiems skirtose kančiose, nepalengvinant jų būklės, nes "taip jiems buvo skirta"? Fonda, kartais nesuprantu tavo noro įžeidinėti ir klaidinti žmones...

QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 23:47)
Kykute, ar tu galėtum pažinti hormoną? Visapusiškai? Ne tik fiziologiniame mikroskopiniame lygmenyje? Kad ir jo veikimą? Molekulinį, energetinį? O jei ne - tai kodėl vis išpjauni tų hormonų tūkstančius, šimtus tūkstančių? Ar geriau sprendi už Dievą, ko gyvybei reikia, tą gyvybę Sukūrusiajam? Ar manai, kad Jis klydo?


Galėčiau, nesijaudinkit. Nesuprantant veikimo nėra net ko pradėti gydyti. Hormonų lygis yra labai svarbi informacija diagnozuojant ir gydant atitinkamas būkles. O išpjaunu todėl, kad negaliu žiūrėti į gatvėmis besišlaistančius benamius neprižiūrėtus katinus ir šunis, nes matau į gyvūnų prieglaudas atvežamas vaikingas "mamas" arba "mamas" su tik ką atvestais vaikučiais, nes negaliu prisiversti eutanazuoti tik ką gimusius neprasimerkusius kačiukus (nes jų niekam nereikia), nes negaliu priimti minties, kad tokie kačiukai yra skandinami, uždusinami, išmetami į konteinerius, nes gelbsčiu katinus nuo mirties glaistydama jų šeimininkų nepasitenkinimą ("užkniso sumyžti kampai, išvešiu į prieglaudą", "noriu užmigdyti, nes jau su nagais visus odinius baldus sudraskė", "išvešiu į prieglaudą, nes vaikui įkando" ir t.t.). Vardinti galiu iki begalybės. Ir šitos mano nuomonės nieks nepakeis.

QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 23:47)
P.S. Siūlyčiau pasidomėti nobelisto veterinaro-mokslininko Dž.Uolluko atradimais apie maisto reikšmę žmogaus ir gyvūno ilgaamžiškumui ir sveikatai... doh.gif Rasi sutapimų su šiais pamąstymais...


Apie maisto reikšmę sveikatai seniai domiuosi, tačiau stengiuosi domėtis su protu. Nes tos tiesos, kurios atrodė labai protingos prieš dešimt metų, šiandien kitų mokslininkų yra labai gražiai suvartytos ir nugrimzdę į praeitį. Mokslas juk nestovi vietoje.
O skaitančioms mergaitėms linkiu tik nepasimesti šiose gražiose "Tikėjimo žodžio" paskaitose ir kiekvienoje diskusijoje turėti savo nuomonę. tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kykute: 15 kovo 2007 - 08:50
O kaip šerti tinkamai? Aišku, katinėlis lauk neleidžiamas, nes kastratą kiemo katinai muštų (sykį netyčia langas užsidarė ir Wiskiukas iškrito (gyvenam 1 aukšte), tai gerai kad mačiau, kieminiai katinai jau tyrinėjo, kas žino kuom ten būtų pasibaigę. Jam maistą sausą keisdavau labai dažnai, nes jis labai mėgo keisti racioną. Tik va bėda, akd labiausiai patiko Wiskas Junior. iš tikrųjų tik paskui duktė išgirdo per televizijos laidą, kad negalima duoti Junior suaugusiam katinui,o ypač kastratui. Tai po pusmečio galima pereiti prie maisto kastratams. Nu ką gi, bandysim vėl visokių rūšių siūlyti. Eukanuba siūliau-pasiūlė Wiskutis man pačiai juo maitintis smile.gif. O gal jis kūsta dėl to, kad tas Specific neskanus ir ėda tik iš bado, nes griežtai neduodu kitokio-gi gydomės...
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 03 15, 09:48)
O skaitančioms mergaitėms linkiu tik nepasimesti šiose gražiose "Tikėjimo žodžio" paskaitose ir kiekvienoje diskusijoje turėti savo nuomonę.  tongue.gif

Tai čia ta "skaitanti mergaitė" esu aš tikriausiai, nes patiko Fondos komentaras. blush2.gif Oi turiu savo nuomonę patikėkit tongue.gif
Aš nesu nusiteikusi prieš kastraciją schmoll.gif . Ir savo katiną norėjau kastruoti, bet mano vet. gydytojas patarė neskubėti ir palaukti kol patinas visiškai subręs, nes sakė kad tam, kad jis užaugtų ir išsivystytų kaip individas, jam reikalingi lytiniai hormonai ir kastruoti 4-6 mėn katinėlį negerai ( čia veterinaro žodžiai). Tai taip ir liko mirksiukas.gif , nes kol kas nežymi teritorijos, į lauką nesiveržia bigsmile.gif nors jam 1,5 metų ax.gif
Kykute, ir jūsų ir Fondos ginčai iš tikrųjų labai daug duoda mums "skaitančioms mergaitėms" ačiū. Bet kaip jūs sakot reikia turėti savo galvą ant pečių doh.gif

Bet jūs man dabar pasakykit ar akmenligė taip visiškai visiškai nesusijusi katino kastracija g.gif Aš suprantu, kad kastruotas katinas nebūtinai 100 proc turi susirgti akmenlige. Kad ja gali sirgti ir nekastruoti katinai ir katės. Bet ar kastracija tos rizikos nepadidina blink.gif
Ar tikrai kastacija ir akmenligė taip toli vienas nuo kito, kaip popiežius nuo baleto (patiko man šitie žodžiai biggrin.gif ).

O dabar apie "vetbiznį". Aš esu įsitikinusi, kad jūs Kykute nesate "bizniautoja", kitaip čia nerašytute ir nepatarinėtute mums nelabai išmanančioms (nors stengiamės, kiek galima daugiau sužinoti), bet patitėkikt yra tokių veterinorių, kuriems tas gyvūnėlis nelabai svarbus, svarbiau pinigai verysad.gif Žinoma jūs už visus neturite atsakyti, kiekvienas atsako tik už save. mirksiukas.gif Vet. gydytojas pas kurį lankomės mes yra superinis thumbup.gif . Nors kai kam jis nepatinka, nes nėra labai jau toks švelnutis su žmonėmis. Aš pati savo ausimis girdėjau, kaip jis apstaugė vieno šuniuko šeimininką, dėl kurio kaltės šunelis susirgo verysad.gif Bet pažiūrėjo į šunelį ir akys iškart pasikeitė, lyg į savo vaiką žiūrėtų. Ir paslaugos jo pigiausios mūsų mieste ir geriausios beje, nes gydytojas jau nebejaunas su daugiamete patirtim mirksiukas.gif
Va prieš tokius gydytojus aš lenkiu galvą 4u.gif
Tai va Kykute sveikatos ir stiprybės jums, nelengvame darbe wub.gif
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 03 15, 13:18)

Šio aforizmo autorė (ius) ???  blush2.gif yra veterinaras, taigi matyt paprasčiausiai žmogui atsibodo, kad kastraciją kaltina dėl akmenų susidarymo. Aš jau anksčiau rašiau, daug svarbesnis faktorius yra nutukimas (o vat jau jis tai su kastracija yra susijęs, jei nesirūpinama katino racionu). Tai mano ir nemažai kitų veterinarų straipsnių pareikšta nuomonė.


Viskas aišku 4u.gif Supratau doh.gif . Nes iš tikrųjų taip ir yra. Kaltina tą kastraciją dėl akmenų kaltina tongue.gif . Tai va ir įdomu pasidarė, kaip čia yra iš tikrųjų g.gif . O gavosi čia straipsniai didžiausi blush2.gif
Aš netgi buvau girdėjusi nuomonę, kad nekastruoti katinai akmenlige neserga (žinoma nepatikėjau). O kai pasakiau, kad ir katės gali susirgti, tai išviso durnele palaikė blink.gif
Ačiū jums labai už atsakymą
aciuks.gif
Atsakyti
Yra milijonai nuorodu apie taip vadinama kaciu urologini sindroma arba FUS kuris dabar tiksliau yra vadinamas FLUTD ir apie jo priezastis ( niekur nerasite kad kastracija viena is ju ). Cia tik viena is ju:

http://www.newmanvet....com/flutd.html

pacituosiu:

Gender and/or age of neutering.... have also been suggested as contributory factors: The relatively narrow lumen of the male cat urethra (compared to the female counterpart) possibly predisposes to obstruction. However, there is no evidence supporting the view that early (prior to puberty) neutering retards the development of the urethral diameter in any way leading to or exacerbating the liklihood of obstruction.

Taigi nera jokiu, pakartoju jokiu mokslinias bandymais ar tyrimais pagristu irodymu kad kastracija kaip nors predisponuotu kaciu akmenlige. Tiek kastruoti tiek nekastruoti katinai ar kates serga vienodai. Tiesa kad katinu slapimtakis uzsikemsa dazniau nes jis yra siauresnis negu kaciu, taciau kastracija slapimtakio diametrui neturi jokios, pabrezta jokios itakos!

Todel siulau baigti vaidint specialistus ir teigit tai kas nera irodyta ypatingai apeliuojant i vetbizni arba i zmogaus teise atimti is gyvuno tai kas jam neva dievo suteikta. Jei jau toks poziuris tai is vis zmones neturetu jokiu gyvunu laikyt namuose, nes dievas taip juk neplanavo kurdamas pasauli?

QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 05:03)
. Akmenligę labiausiai sukelia gyvūno iškastravimas ir blogas vanduo.

Du neteisingi teiginiai vienam sakinyje. Apie kastracija ir tai kad ji niekiek nesusijusi su akmenlige jau snekejom, dabar siek tiek patikslinkim del vandens. Akmenlige predisponuoja ne blogas vanduo ( turbut lauke gyventys katinai kurie neserga akmenlige geria zaliagirio arba distiliuota vandeni? ) o vandens trukumas ypatingai seriant sausu maistu. Netgi nesvarbu kokios tu rusies maista sersi - jei kate netures pastovaus vandens saltinio ir es tik sausa maista tai predisponuos koncentruoto slapimo susidaryma ir didesne tikimybe akmenligei. Uztat uzsienyje labai populiarus vadinami vandens fontaneliai, pastoviai vanduo bega ir kate turi pastovu vandens saltini.

citata:

Recent research by Danielle Gunn-Moore of Edinburgh University Vet School has shown that the water intake is a key factor as many cats that form stones are fed dry diets. This results in an increased concentration of potential stone forming minerals in cats' urine.
It also contributes to reduced urine production and decreased frequency of urination allowing mineral saturated urine to remain for longer periods in the bladder, increasing the formation of crystals and stones.
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2007 03 15, 16:39)
Kykutė bent sąžiningai toliau neišsisukinėjo ir atsakė, kas, jos nuomone, yra akmenligės PRIEŽASTIS. Hormonai, tik skydliaukės.


Sorry, sorry. Taip NESAKIAU. doh.gif Čia Jūs, Fonda, teigėte apie hormonus kaip priežastį, todėl ir patikslinau, kad lytiniai hormonai su mineralų apykaita nelabai susiję. Trečią kartą nurodau šlapimo pūslės akmenų susidarymo priežastį – šlapimo užsistovėjimas ir koncentravimasis. Ir tam Cancer nurodė pakankamai mokslinių straipsnių, taip kad nereikia sakyti, kad "Kad tiesiog neturite pakankamų įrodymų ir sugebėjimų atsakyti, kad ir mokslo argumentuota logika." blink.gif

Papildyta:
QUOTE(Fonda @ 2007 03 15, 17:11)
Tai gyvybės vanduo, struktūrizuotas, todėl jam nereikia naudoti organizmo skrandžio sultis (HCl) paversti įsisavinamu, kaip kad reikia paprastam vandeniui (iš krano...).


Mokykloj ir akademijoje mane chemikai mokė, kad vanduo yra vanduo – H2O ir tiek. Ir kažkokie bandymai jį "struktūrizuoti", skaidyti ar pan. dar nėra moksliškai įrodyti. Tai kaip placebo – svarbiausia įsivaizduoti, kad taip yra. Aišku, nesiginčysiu dėl vandens filtravimo, demineralizavimo, apsaugos nuo bakterijų – pašalinių priemaišų, kurios kenkia vandens kokybei. Bet kad vandens formulė taptų kažkokia ypatinga, tikrai netikiu.
Beje, katėms reikia švaraus vandens, taigi mintis apie fontanėlį labai nebloga, man patiko drinks_cheers.gif

QUOTE
  Todėl pasakau faktą, kurį jau čia ne kartą sakiau - pas mus namuose stovi vanduo buteliuose (yra ir atvirų, kol sunaudojama) labai ilgai, yra ir 2-3 metų.


Fonda, man kuo toliau, tuo įdomiau būtų įsiprašyti pas jus į svečius – tikrai norėčiau apžiūrėti tuos po 3 metus išstovinčius butelius. Ir daug daug butelių... cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2007 03 15, 06:39)
Juokingas tas jūsų pyktis ir tas jūsų "virtualusis monopolis"  ax.gif Ir dėl ko? Kad tiesiog neturite pakankamų įrodymų ir sugebėjimų atsakyti, kad ir mokslo argumentuota logika. Kykutė bent sąžiningai toliau neišsisukinėjo ir atsakė, kas, jos nuomone, yra akmenligės PRIEŽASTIS. Hormonai, tik skydliaukės.



As pateikiau pakankamai irodymu. Aplamai mano supratimu cia yra zmoniu kurie domisi gyvunu problemomis forumas todel manyciau kad pries teigiant tokius absurdas kad kastravimas ar prastas vanduo sukelia akmenlige reiketu bent jau kazkiek argumentuoti ( pvz kaip as pateikti straipsniu istraukas ar nuorodas ) o ne kaltinti veterinarus biznio darymu. Mes bent jau remiames ilgamete praktika ir veterinarine literatura o ne biblijomis.
Skydliaukes hormonai kaip akmenliges priezastis tikrai nera labai dazna, netgi pasakyciau super reta. Kates dazniausia serga hypertyreoidizmu senyvam amziuje ( ir sita liga pasireiskia dazniausai svorio kritimu ir sirdies problemomis bei antriniu insktu nepakankamumu), kai tuo tarpu labai daznai akmenlige diagnozuojama jauniems ir vidutio amziaus katinams.
Dar karta pakartosiu pagrindines priezastis jei tingit pasiskaityt nuoroda ar nesupranti anglu kalbos:
1. Sausas maistas
2. Vandens trukumas
3. Bakterinis arba idiopatinis cistitas arba slapimo pusles uzdegimas
3. Nutukimas
4. Stresas
5. Traumos
6. Onkologiniai slapimo trakto susirgimai.
7. Individualios anatomines savybes ( apsigimimai ir t.t.)
Kai kuriais atvejais priezasties neimanoma nustatyti jokias tyrimais ir tada tai tiesiog priskiriama genetikai arba idiopatiniam kaciu urologiniam sindromui. taciau niekur, pabreziu niekur jokioj naujausioj veterinarinej literaturoj nerasite kad vandens kokybe arba kastracija turetu nors menkiausia itaka.



Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 13:47)
Žodžiu, "loginė seka ... blush2.gif ". Lyg mokslo nebūtų įrodyta, kad ataugos, akmenys, smėlis ir kitos mineralų sankaupos organizme susidaro ne dėl jų pertekliaus, o kaip tik dėl trūkumo - dėl sutrikusio įsisavinimo, kuomet organizmas tiesiog atpažįsta pavojų netekti Ca, Na, Mg ir kt. makro-mikromineralų ir jų nepaleidžia.



va cia auksines mintys kuriose autore priestarauja pati sau tongue.gif

Tik teigete kad svarbu gerti svaru ir gera vandeni ( filtruota, zaliagiri) nes nuo prasto vandens susidaro akmenlige. O sitioje savo citatoje teigiate kad mokslo irodyta kad akmenys, smelis ir kitos mineralu sankaupos susidaro ne del pertekliaus o del trukumo g.gif . Tai reiskiasi pagal jus gaunasi kad filtruodami vandeni ir mazindami jame mineralu kieki sukeliame mineralu trukuma ko pasekoje atsiras smelis ir akmenlige nes organizmas stengsis paskutiniu mikroelementu nepaleisti lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Papildyta:
smile.gif+2007 03 15, 09:43-->
QUOTE(Ievute smile.gif @ 2007 03 15, 09:43)
o jei katinas vartoja labai daug skysciu tai gal galimas ir sausas maistas ar nesvarbu?


Vandens kiekis seriant kate sausu maistu yra ypatingai svarbus, apie tai jau snekejom. Be to jau buvo mineta kad tai nera absoliuti taisykle, bet viena is daugelio priezasciu del ko kates suserga akmenlige. Taciau jei jau karta akmenlige buvo diagnozuota ir nustatyta kokios rusies kristalai ar akmenys - as rekomenduociau tiktai slapia maista. Na blogiausiu atveju 50% sauso 50% slapio.
pvz. Vienas katinas es tik sausa maista ir gaus normaliai vandens ir nesusirgs akmenlige ir nugyvens laimingai 15-17 metu o kitas bus gimes su anatominiu slapimo pusles defektu arba sirgs chronisku cistitu ko pasekoje susiformuos kristalai arba akmenys jau 3 metu amziuje, nors jis galbut es vien tik slapia maista. Tokiu pvz gali jums kiekvienas vet gydytojas papasakoti, absoliuciu taisykliu siuo atveju nera. Cia ne taip kad neleisk katino i lauka tai 100 procentu po masina nepapuls mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cancer: 15 kovo 2007 - 18:54
QUOTE(Cancer @ 2007 03 15, 20:02)
Papildyta:
Na blogiausiu atveju 50% sauso 50% slapio.


Nu klausykit jau visai subalamūtijot blink.gif . Čia forume visos veisėjos net susirietusios tvirtina, kad jokiais būdais negalima maišyti sauso ir šlapio maisto, nes atseit skrandis pripranta prie vienos rūšies, paskui jau nebežino, kaip elgtis su kita ir t.t. Bet buvo kategoriškai pasisakoma prieš maišymą šlapio su sausu g.gif
O čia vėl kita dainelė blink.gif .
Nors ir nesu labai stipri "specė" kačių auginimo srityje, bet manau jau šį kartą vadovausiuosi savo galva ir nuojauta irnesakyk.gif
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 03 15, 22:55)
Timpt už vadžių, vėl iš pradžių  doh.gif Paskutinį kartą "verčiu" savo paskaytus žodžius į žmonių kalbą
Pasiskaičiau:

"Kačių urologinį sindromą sukelia daugelis priežasčių, o ne medžiagų apykaitos sutrikimas. Jei taip dar tiksliau – taip, mineralinių medžiagų apykaitą reguliuoja hormonai. " Nu ir kurioj vietoj čia galima išskaityti, kad akmenligė atsiranda dėl mineralinių medžiagų apykaitos? Fonda, neišvedžiokit. Aišku, jei ir kitos taip suprato (nepaisant mažiausiai penkis kartus pakartotos frazės, dėl ko atsiranda akmenligė) – tuomet labai atsiprašau  blink.gif

Kiekvienam savo nuomonė. Cancer, panašu, kad veterinarijoje mes nieko neraukiam ir aplamai smagu gyventi visuomenėje, kurioje veterinarai tik"daro biznį", o patys geriausi ir daugiausiai žinantys gydytojai – gyvūnų augintojai. Lenkiu galvą ir ginčus baigiu.  drinks_cheers.gif

Kykute,
atleisk, tikrai geriau buvau pagalvojusi - na sintezės metodo įvaldymo prasme. Irgi "žmonių" kalba kelintą kartą klausiu - kodėl vardinate akmenligės pasekmes, vadindamos jas priežastimis? Kodėl nepasakote pirminės, pradinės šios ligos priežasties? Kada į gyvą organizmą pradėsite žiūrėti kaip į visumą, kur nėra ir negali būti vienas su kitu nesusijusių dalykų? Kada pagaliau susiesite žodį "akmuo" su "mineralu", t.y. akmenligę su mineralinių medžiagų apykaita? Jau ir "arkliui aišku", kad akmenų-mineralų susidarymas organizme iš normaliai nepašalintų pirminių "žaliavų" (šlapime smėlio, druskų...), taip pat pačių makro-mikromineralų migravimas į-iš ląstelę, susidarant aktyvesniam įėjimui į ląstelę ir pasyvesniam išėjimui iš ląstelės (būtent, kai organizmas "nepaleidžia" mineralo - ką ir rašiau) - ir yra vadinamas MEDŽIAGŲ APYKAITOS SUTRIKIMU (na, čia mineralinių). Bet jį reguliuoja hormonai, valdomi smegenų. O visi hormonai surišti ir t.t. - jau rašiau esmę. Tai kaip tu, Kykute, gali neigti ŠĮ RYŠĮ? Kaip atskiri raudoną nuo mėlyno?
Prisimenu mūsų senesnes diskusijas dėl mokslo įrodymų patikimumo ir patvarumo (tingiu ieškot nuorodų). Lyg buvom susiderinę, kad viskas keičiasi, kas vakar buvo tiesa, šiandien - abejonės, o rytojus - paneigia. Kad mokslui įkandama visa, kas pažinta. Bet ne kas nepažinta, nors pažinu . O to nepažinaus - ištisi šviesmečiai ir galaktikos. Netgi dėl "akmenuko" tokia diskusija gun_bandana.gif durimis trenkiama irnesakyk.gif karsta.gif Gi ne dvarus dalijamės... doh.gif o begalybę - koks tai nuostabus jausmas thumbup.gif
Jau rašiau, kad ir mano katės anksčiau (seniai) susirgdavo, netgi Londono vetas neišgydė vienos. Metai ėjo, darbas ir ieškojimai sekė vienas kitą, Eksperimentai su homeopatija, žolėm, biopapildais, energetikom, bioaparatūra, psichologija, energetika...ir daug žinių kaupimo plius patirtis. Tai kada, jei ne dabar galiu išsakyti, parodyti nuostabius rezultatus, uždirbtus labai didelėm pastangom. Tas rezultatas - daug sveikų (ir ilgaamžių), veislinių nuostabių kačių-mano išaugintų, gyvenančių čia ir toli, pasiekusių aukščiausius parodų laimėjimus... Myliu kates, jaučiu kiekvienos katės dvasią... Aš tą galiu sau leisti. Jūs - ne, nes veterinarija - konvejeris, kuriame nėra vietos katės dvasiai. Tačiau tikrieji kačių mylėtojai mane supras - jei ir ne dabar, tai po savo patirties ir sukauptos išminties metų... doh.gif
P.S. To vandens butelį galiu duoti, kad nesakytumėte, kad tik šiandien pripyliau (toks skaidrus). Laikykite pas save kad ir iki metų galo ar ilgiau - nepakis, nesusidrums... tirkite... doh.gif
PP.SS. Kastratų neturiu, neturėjau, visi katinai kergiantys, niekada "teritorijų nepažymėję", gyvena kartu kambariuose (ne voljere), svečiai, draugai lankosi...Lyg atsakiau ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 16 kovo 2007 - 00:23