Fonda, kiekvienas turi teisę turėti savo nuomonę. Labai jau gudriai čia viską surašei (kad kitoms nežinančioms protingai atrodytų

), tačiau... Kačių šlapimo takų sindromas (tame tarpe ir akmenys) multifaktorinė liga, kuriai įtakos turi daug faktorių, pradedant paveldėtomis genetinėmis savybėmis ir baigiant netaisyklinga gyvūno mityba ar stresu. Aš tik pabandžiau išdėstyti supaprastinta schema, žmonėms suprantama kalba.
QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 23:47)
Būtent šios gausiausios rūšies ligas sukelia ?... - ko čia "išsidirbinėti" - kai pats pavadinimas ir atsako, nurodo priežastį - medžiagų apykaitos sutrikimas . Tik kokių medžiagų? Be abejo - hormonų..
Kačių urologinį sindromą sukelia daugelis priežasčių, o ne tik medžiagų apykaitos sutrikimas. Net ir normaliausios apykaitos organizme, jei katinas gulės ant sofos, tingės nueiti į dėžutę, mažai gers vandens, jo šlapimas dėl antrinės vandens absorbcijos darysis vis koncentruotesnis. O prisiminkime bandymą iš fizikos mokykloje, kuomet ruošėme prisotintą druskos tirpalą ir auginome kristalus ant siūlo: kuo didesnė mineralo koncentracija, tuo greičiau formuojasi ir auga kristalai. Taip pat ir šlapimo pūslėje.
Jei taip dar tiksliau taip, mineralinių medžiagų apykaitą reguliuoja hormonai. Tačiau hormonų organizme yra daug, o konkrečiai už mineralinių medžiagų apykaitą atsakinga yra skydliaukė su savo gaminamais hormonais. O skydliaukės kastruojant tai nieks neišpjauna
QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 23:47)
Tiesiog, ji prieštarautų vetbiznio tikslams. O mes ją įvardinam kiekvieną kartą, nesidangstydami "veterinarijos mokslu", kai kalba eina apie katinėlių akmenligę, diabetą ir kt. specifines medžiagų apykaitos sutrikimo ligas.
Kas per išsireiškimas vetbiznis? Veterinarai yra tam, kad padėtų gyvūnams ir jų šeimininkams, patartų, paaiškintų, sumažintų bereikalingas gyvūnų kančias. Aišku, negaliu šnekėti už visus kolegas (net ir geriausioje bandoje juodų avių pasitaiko), tačiau tokiu atveju galima surasti analogiją ir su žmonių medicina (nors dėl to kažkodėl nieks nesipiktina) veterinarijoje tikrai nėra tiek išvešėjusi "šeimos klano", nekompetetingumo, abejingumo ir kyšininkavimo sistema. Kiek teko pastebėti, veterinarijos gydykloje (kur dirba geriausiu atveju 2-3 veterinarai) pagalba gyvūnui atskuba greičiau, nei nuvažiavus į KMUK klinika susiūti prakirstą kraujuojančią žaizdą (nors aplinkui zuja penkiolika gydytojų ir sesučių, o iš visų kabinetų kvepia kava). Tai kur čia biznis? Keltis naktį dėl neišsišuniuojančios kalės, "sirgti" su kiekvienu pacientu, spręsti šeimininkų psichologines problemas

Kartais nuo tokio gero biznio į šlavėjas išeiti norisi.
Ir, beje, kas tie mes? Paslaptingoji Mėnulio šviesos sekta, garbinanti natūralumą ir gamtą ir leidžianti gyvūnams numirti jiems skirtose kančiose, nepalengvinant jų būklės, nes "taip jiems buvo skirta"? Fonda, kartais nesuprantu tavo noro įžeidinėti ir klaidinti žmones...
QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 23:47)
Kykute, ar tu galėtum pažinti hormoną? Visapusiškai? Ne tik fiziologiniame mikroskopiniame lygmenyje? Kad ir jo veikimą? Molekulinį, energetinį? O jei ne - tai kodėl vis išpjauni tų hormonų tūkstančius, šimtus tūkstančių? Ar geriau sprendi už Dievą, ko gyvybei reikia, tą gyvybę Sukūrusiajam? Ar manai, kad Jis klydo?
Galėčiau, nesijaudinkit. Nesuprantant veikimo nėra net ko pradėti gydyti. Hormonų lygis yra labai svarbi informacija diagnozuojant ir gydant atitinkamas būkles. O išpjaunu todėl, kad negaliu žiūrėti į gatvėmis besišlaistančius benamius neprižiūrėtus katinus ir šunis, nes matau į gyvūnų prieglaudas atvežamas vaikingas "mamas" arba "mamas" su tik ką atvestais vaikučiais, nes negaliu prisiversti eutanazuoti tik ką gimusius neprasimerkusius kačiukus (nes jų niekam nereikia), nes negaliu priimti minties, kad tokie kačiukai yra skandinami, uždusinami, išmetami į konteinerius, nes gelbsčiu katinus nuo mirties glaistydama jų šeimininkų nepasitenkinimą ("užkniso sumyžti kampai, išvešiu į prieglaudą", "noriu užmigdyti, nes jau su nagais visus odinius baldus sudraskė", "išvešiu į prieglaudą, nes vaikui įkando" ir t.t.). Vardinti galiu iki begalybės. Ir šitos mano nuomonės nieks nepakeis.
QUOTE(Fonda @ 2007 03 14, 23:47)
P.S. Siūlyčiau pasidomėti nobelisto veterinaro-mokslininko Dž.Uolluko atradimais apie maisto reikšmę žmogaus ir gyvūno ilgaamžiškumui ir sveikatai...

Rasi sutapimų su šiais pamąstymais...
Apie maisto reikšmę sveikatai seniai domiuosi, tačiau stengiuosi domėtis su protu. Nes tos tiesos, kurios atrodė labai protingos prieš dešimt metų, šiandien kitų mokslininkų yra labai gražiai suvartytos ir nugrimzdę į praeitį. Mokslas juk nestovi vietoje.
O skaitančioms mergaitėms linkiu tik nepasimesti šiose gražiose "Tikėjimo žodžio" paskaitose ir kiekvienoje diskusijoje turėti savo nuomonę.